Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας!

 

τα φώτα σας παρακαλώ!

 

ΕΡΩΤΗΣΗ :

 

όταν δέχομαι μηνύματα η στέλνω μόνο δόνηση υπάρχει!

ότι ηχο κι αν βάλω,οσο δυνατά κι αν το έχω,μονο δονείται!

 

τι κάνω λάθος τυχόν?

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

τα φώτα σας παρακαλώ!

 

ΕΡΩΤΗΣΗ :

 

όταν δέχομαι μηνύματα η στέλνω μόνο δόνηση υπάρχει!

ότι ηχο κι αν βάλω,οσο δυνατά κι αν το έχω,μονο δονείται!

 

τι κάνω λάθος τυχόν?

 

Δες μέσα στην εφαρμογή τις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να κάνω λάθος και για αυτό παρακαλώ διορθώστε με.

 

Παλιότερα οταν έβγαζες φώτο είχε την αναγνώριση περιεχομένου , δηλαδή αν έβγαζες κείμενο αναγνώριζε κατευθείαν ότι ήταν κείμενο και ρύθμιζε αυτόματα το φακό και τα σεταρρίσματα για να πάρεις τη καλύτερη φωτογραφία , το ίδιο αν έπερνες τοπίο, πρόσωπο, λουλούδι, φαγητό κτλ (sceene optimizer).

Στη συνέχεια στη Συλλογή όταν διάλεγες μια από τις φωτογραφίες που είχαν αναγνώριση περιεχομένου, σου έδειχνε με μια μικρογρφία σε ποια από τις παραπάνω κατηγορίες περιεχομένου άνηκε και όταν πατούσες εκέι πάνω παρουσίαζε όλες τις φώτο της συλλογής σου με το ίδιο περιεχόμενο.

Ετσι αν για κάποιο λόγο ε΄βγαζες πολυ συχνά τοπία θα σου έβγαζε το σύνολο των φωτογραφιών που έχει αναγνωρίσει σαν τοπίο..

 

Αυτό τώρα έχει καταργηθεί ( ; ) . Παρακαλώ Τα φώτα σας.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να κάνω λάθος και για αυτό παρακαλώ διορθώστε με.

 

Παλιότερα οταν έβγαζες φώτο είχε την αναγνώριση περιεχομένου , δηλαδή αν έβγαζες κείμενο αναγνώριζε κατευθείαν ότι ήταν κείμενο και ρύθμιζε αυτόματα το φακό και τα σεταρρίσματα για να πάρεις τη καλύτερη φωτογραφία , το ίδιο αν έπερνες τοπίο, πρόσωπο, λουλούδι, φαγητό κτλ (sceene optimizer).

Στη συνέχεια στη Συλλογή όταν διάλεγες μια από τις φωτογραφίες που είχαν αναγνώριση περιεχομένου, σου έδειχνε με μια μικρογρφία σε ποια από τις παραπάνω κατηγορίες περιεχομένου άνηκε και όταν πατούσες εκέι πάνω παρουσίαζε όλες τις φώτο της συλλογής σου με το ίδιο περιεχόμενο.

Ετσι αν για κάποιο λόγο ε΄βγαζες πολυ συχνά τοπία θα σου έβγαζε το σύνολο των φωτογραφιών που έχει αναγνωρίσει σαν τοπίο..

 

Αυτό τώρα έχει καταργηθεί ( ; ) . Παρακαλώ Τα φώτα σας.

Σε μένα υπάρχει κανονικά!

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε τι CSC είστε; Στο BTU έχει έρθει κανονικά.

 

σε eur ειμαστε οι περισσοτεροι..και εγω δεκεμβρη εχω ακομα patch!

οσοι εχουν με snapdragon αυτην την εκδοση (SM-N9860) θα πιστοποιηθουν για 5G εδω?ξερει καποιος αν το εχει ενεργοποιησει?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα υπάρχει κανονικά!

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει κάποια ρύθμιση;

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε ενα μικρο update.οχι το security patch.αυτο παραμενει στο Δεκεμβριο

Εγώ δοκίμασα μόλις τώρα,(09/02--- 09.42),αλλά τίποτα ακόμα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιείται το 5G σε Snapdragon αν βάλεις την κάρτα σιμ σε άλλη συσκευή 5G (πχ Note 20 exynos κτλ.) και στείλεις μήνυμα από αυτή. όταν την ξαναβάλεις στο snapdragon το 5g ενεργοποιείται.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα promo 5G μήνυμα από Vodafone για τις συσκευές που το υποστηρίζουν, δώρο 3 μήνες δωρεάν data.

Εκτός από τις ρυθμίσεις-λειτουργία δικτύου, που έχω επιλέξει το 5G, πρέπει να κάνω και κάτι άλλο-μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Το 5G δουλεύει κανονικά με τον Snapdragon με N78 έπιασα 680mbps στην Αριστοτέλους Θεσσαλονίκη όταν ξαναπάω θα ανεβάσω screenshot!!

 

Υπάρχει και τρόπος να ξεκλειδώσεις και τις μπάντες N3 και N28 για το 5G εγώ το έχω κάνει οπότε το 5G θα δουλεύει με πλήρη υποστήριξη στην Ελλάδα αλλά και στην Ευρώπη!!!!

 

Όπως επίσης με ένα modify άλλαξα και την γλώσσα στο One UI 3.0 με πλήρη υποστήριξη στα Ελληνικά.

 

Μιλάμε πάντα για την έκδοση Snapdragon μοντέλο N9860 D/S (Hong Kong Firmware).

 

https://i.ibb.co/P5NJ6RN/Screenshot-20210210-083155-Service-mode-RIL.jpg

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Το 5G δουλεύει κανονικά με τον Snapdragon με N78 έπιασα 680mbps στην Αριστοτέλους Θεσσαλονίκη όταν ξαναπάω θα ανεβάσω screenshot!!

 

Υπάρχει και τρόπος να ξεκλειδώσεις και τις μπάντες N3 και N28 για το 5G εγώ το έχω κάνει οπότε το 5G θα δουλεύει με πλήρη υποστήριξη στην Ελλάδα αλλά και στην Ευρώπη!!!!

 

Όπως επίσης με ένα modify άλλαξα και την γλώσσα στο One UI 3.0 με πλήρη υποστήριξη στα Ελληνικά.

 

Μιλάμε πάντα για την έκδοση Snapdragon μοντέλο N9860 D/S (Hong Kong Firmware).

 

https://i.ibb.co/P5NJ6RN/Screenshot-20210210-083155-Service-mode-RIL.jpg

 

Καλησπερα πως το εκανες? φανταζομαι να μην εχει να κανεις root την συσκευη.

:):!:

Link to comment
Share on other sites

Το 5G δουλεύει κανονικά με τον Snapdragon με N78 έπιασα 680mbps στην Αριστοτέλους Θεσσαλονίκη όταν ξαναπάω θα ανεβάσω screenshot!!

 

Υπάρχει και τρόπος να ξεκλειδώσεις και τις μπάντες N3 και N28 για το 5G εγώ το έχω κάνει οπότε το 5G θα δουλεύει με πλήρη υποστήριξη στην Ελλάδα αλλά και στην Ευρώπη!!!!

 

Όπως επίσης με ένα modify άλλαξα και την γλώσσα στο One UI 3.0 με πλήρη υποστήριξη στα Ελληνικά.

 

Μιλάμε πάντα για την έκδοση Snapdragon μοντέλο N9860 D/S (Hong Kong Firmware).

 

https://i.ibb.co/P5NJ6RN/Screenshot-20210210-083155-Service-mode-RIL.jpg

 

Καλημέρα! αν έχεις χρόνο στείλε οδηγίες ή ένα link. Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! παιδευόμαστε τόσο καιρό με ένα φιλαράκι μου πήρε το Note 20 Ultra Snapdragon SM-N9860 θέλουμε να του βάλουμε τη Hong Kong rom αλλα δε μπορούμε.Καμια ιδέα; Έτσι όπως του ήρθε, έχει φουλ Κινέζικα και κάνει κάτι κουλά με την τοποθεσία.. Καμιά ιδέα παρακαλώ;
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε την απο sammobile την ρομ και μολις κατεβει θα την φλασαρεις με odin και θα επιλεξεις σκετο CSC για να γινει πληρης σκουπιστε και καθαρη εγκατασταση

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-note-20-ultra-5g/firmware/SM-N9860/TGY/download/N9860ZSU1CUA3/1263931/

οχι Home CSC

ΠΡΟΣΟΧΗ

μονο για το μοντελο SM-N9860

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε την απο sammobile την ρομ και μολις κατεβει θα την φλασαρεις με odin και θα επιλεξεις σκετο CSC για να γινει πληρης σκουπιστε και καθαρη εγκατασταση

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-note-20-ultra-5g/firmware/SM-N9860/TGY/download/N9860ZSU1CUA3/1263931/

οχι Home CSC

ΠΡΟΣΟΧΗ

μονο για το μοντελο SM-N9860

αυτήν ακριβώς βάλαμε με το όχι home csc δε ξέρω τι παίζει,παντα κολλάει εδώ και μετά λέει fail!!!Το κινητό το γνωρίζει κανονικά λέει added!!466101fbcea87716d1fa150c7be4d4a9.jpg98a2183ba5e27f2e62b7550020a3aab3.jpg
Link to comment
Share on other sites

αυτήν ακριβώς βάλαμε με το όχι home csc δε ξέρω τι παίζει,παντα κολλάει εδώ και μετά λέει fail!!!Το κινητό το γνωρίζει κανονικά λέει added!!

Είσαι σίγουρος ότι έχεις κατεβάσει τη σωστή ROM, γιατί άλλη φαίνεται στο screenshot. Επιπλέον, δοκίμασε σε άλλη θύρα usb

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια!:)

χινισμενες καλησπερες!

 

λοιπόν,στην πίσω κάμερα την κυρία,οταν τραβάω βίντεο slow motion (oχι super slow motion )

όταν μετά το βάζω για αναπαραγωγή κάνει κάτι ανεπαίσθητα λαγκαρισματα!

 

 

κοιτάξτε κι εδώ!!:kill:

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S20/Slow-motion-videos-are-choppy/td-p/1443576

 

στην μπροστινή καμερα δεν το κάνει!:protest:

 

το έχετε δει αυτό το θέμα εσείς?σήμερα το παρατήρησα τραβωντα νιφάδες χιονιού!!!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

αυτήν ακριβώς βάλαμε με το όχι home csc δε ξέρω τι παίζει,παντα κολλάει εδώ και μετά λέει fail!!!Το κινητό το γνωρίζει κανονικά λέει added!!466101fbcea87716d1fa150c7be4d4a9.jpg98a2183ba5e27f2e62b7550020a3aab3.jpg

 

σιγουρα βαζεις την σωστη ρομ?για δοκiμασε αυτο το odin

https://forum.xda-developers.com/t/patched-odin-3-13-1.3762572/

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα βαζεις την σωστη ρομ?για δοκiμασε αυτο το odin

https://forum.xda-developers.com/t/patched-odin-3-13-1.3762572/

Ναι!Το δοκίμασε όμως με το 13.1 odin...Ειναι αλήθεια οτι επίτηδες εχουν κάτι στο λογισμικό ώστε να μην περνιέται; Έτσι μου είπε ένα παιδί..Αν ισχύει, μπορεί κάποιος να μου το στείλει αν το έχει κατεβασμένο από παλιά με gdrive;
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια!:)

χινισμενες καλησπερες!

 

λοιπόν,στην πίσω κάμερα την κυρία,οταν τραβάω βίντεο slow motion (oχι super slow motion )

όταν μετά το βάζω για αναπαραγωγή κάνει κάτι ανεπαίσθητα λαγκαρισματα!

 

 

κοιτάξτε κι εδώ!!:kill:

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S20/Slow-motion-videos-are-choppy/td-p/1443576

 

στην μπροστινή καμερα δεν το κάνει!:protest:

 

το έχετε δει αυτό το θέμα εσείς?σήμερα το παρατήρησα τραβωντα νιφάδες χιονιού!!!

 

Μου τα έκανε κι εμένα......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ξέρει κάποιος κάποιον ανταπτορα απο type c σε audio jack που να επιτρέπει και ταυτόχρονη φόρτιση που να δουλεύει εγγυημένα; Για να δουλέψει πρέπει να έχει ενσωματωμένο dac. Θ προτιμούσα από Ελλάδα

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Μου τα έκανε κι εμένα......

 

αν διάβασες το άρθρο,πρεπει να είναι κόλλημα του 11,αρα είναι θέμα software που επιβαλλεται να διορθωθει!:mad:

 

μάλιστα κι άλλου που έψαξα,ειναι πολλοί παιδιά με το ίδιο πρόβλημα μετά την αναβάθμιση σε 11

Edited by NasosMazdaspeed6

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με slow motion δείχνει να προκρίθηκε από την τελευταία αναβάθμιση Κ είναι γενικό το πρόβλημα Κ το έχουν αναφέρει στην μαμά εταιρεία με την απάντηση το εξετάζουν που λογικά θα δώσουν up date Κ θα λυθεί το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

αν διάβασες το άρθρο,πρεπει να είναι κόλλημα του 11,αρα είναι θέμα software που επιβαλλεται να διορθωθει!:mad:

 

μάλιστα κι άλλου που έψαξα,ειναι πολλοί παιδιά με το ίδιο πρόβλημα μετά την αναβάθμιση σε 11

 

Εγώ φοβάμαι μήπως σχετίζεται με την βελτίωση μπαταρίας...... Εννοώ να έριξαν την απόδοση ώστε να βελτιωθεί η αυτονομία οπότε υπάρχουν παρενέργειες.....

Θα δούμε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...