Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε γινετε αντιληπτη η μειωση,εκτος αν παιζεις παιχνιδια ισως,δε παιζω και δε το ξερω....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδες ειναι αμαρτια να βαζετε εξοικονομηση, η μειωση στις επιδοσεις γινεται αντιληπτη θεωρω κυριως στο καθε ανοιγμα και κλεισιμο εφαρμογων, κυριως αν δεν τις δουλευουμε συνεχεια να εινια στη ραμ. Παλια εβαζα και εγω εξοικονομηση και οταν τα δουλεψα στο τερμα καταλαβα οτι δεν εχει νοημα να πληρωνεις το τοπ κινητο και να το δουλευεις κουρεμενο. Αρκει να σε βγαζει η μπαταρια βεβαια. προσωπικα προτιμουσα να το εχω στα 60ΗΖ ας πουμε που η διαφορα ηταν ανεπαισθητη και μονο στο σκρολ αλλα γουστα ειναι αυτα. απλα θεωρω οτι αξιζει να το δουλεουμε τερμα. Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω Νίκο με τα γραφόμενα σου!

βάζω εξοικονομιση όταν δεν παίζω κάποιο παιχνίδι(σπάνια παίζω πάντως),ώστε να μην τρωεει μπαταρία τζάμπα!

 

όμως δεν έχω πρόβλημα ιδίως πια να το έχω και με φουλ όλα!η δοκιμή μου χθες με όλα φουλ πιστοποίησε την ακόμη καλύτερη αίσθηση ασφαλείας που έχω πια!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

είναι αλήθεια ότι έπρεπε να είχε 5000 χωρητικότητα για να ήταν η μπαταρία του πολύ καλή!

 

τώρα είναι απλώς μέτρια προς το καλή και λεω καλή όταν βάζεις εξοικονόμηση ενέργειας!

θα επισημάνω ξανά,οτι προσωπικά για όλα αυτά είμαι σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος με την μπαταρία του!φορτιζω με ότι κάνω σε κάθε μου κινητό που είχα κι έχω ανά 1,5 ημέρα και σε γενικές γραμμές θεωρώ ότι 5,5 sot με ολες τις εργασιες που κανω ειναι αξιοπρεπες!

αν πχ έβλεπα youtube και εβγαζα 7 ωρες ...ειναι καπως πλασματικα λοιπον τα νουμερα αυτα καθεαυτα!

για 5g δεν ξερω πως θα συμπεριφερθει,καθως μεχρι στιγμης δεν εχω βρει πουθενα!

Θα διαφωνήσω,δεν είναι θέμα τόσο η χωρητικότητα όσο η σωστή διαχείριση της μπαταρίας!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γνωρίζει κανείς από που μπορώ να πρώτη το νοτε 20νultra με τον snapdragon χωρίς τελωνείο? Ή έστω μεταχειρισμένο?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γνωρίζει κανείς από που μπορώ να πρώτη το νοτε 20νultra με τον snapdragon χωρίς τελωνείο? Ή έστω μεταχειρισμένο?
Κοιτα στο αμερικανικό αμαζον.

Μαζί με τελωνείο βγαίνει κάπου στα 1200

 

Στάλθηκε από το Note 20 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στο αμερικανικό αμαζον.

Μαζί με τελωνείο βγαίνει κάπου στα 1200

 

Στάλθηκε από το Note 20 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και με το 5G τι γίνεται ; θα έχεις όλες τις μπάντες ή θα είναι σαν 4g ;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γνωρίζει κανείς από που μπορώ να πρώτη το νοτε 20νultra με τον snapdragon χωρίς τελωνείο? Ή έστω μεταχειρισμένο?

 

Ο καθένας έχει τις προτεραιότητες αλλά προσωπικά θα σου πρότεινα να μη ρισκάρεις την απίστευτη εγγύηση για μια ελαφρώς βελτιωμένη συσκευή.

Κάνε και έρευνα για το 5g (αν υποστηρίζεται στην Ελλάδα)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω,δεν είναι θέμα τόσο η χωρητικότητα όσο η σωστή διαχείριση της μπαταρίας!

 

σαφώς ισχύει και αυτο Νίκο!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας έχει τις προτεραιότητες αλλά προσωπικά θα σου πρότεινα να μη ρισκάρεις την απίστευτη εγγύηση για μια ελαφρώς βελτιωμένη συσκευή.

Κάνε και έρευνα για το 5g (αν υποστηρίζεται στην Ελλάδα)

Ποσο καλύτερη αυτονομία εχει το sd version για να πάει κάποιος σε αυτο; γιατί το θεμα της gpu για μένα δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο καλύτερη αυτονομία εχει το sd version για να πάει κάποιος σε αυτο; γιατί το θεμα της gpu για μένα δεν αξίζει.

 

Έχει αναφερθεί εδώ περίπου 10-15%.

Ούτε αυτό αξίζει

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η αυτονομία, είναι και θέματα heating issues και απο το s10 είχε και διαφορές στα αποτελέσματα της φωτογραφίας.

Το αν αξίζει να το πάρει κάποιος και να χάσει την εγγύηση δεν νομίζω.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

δν αξιζει σε snapdragon.τα εχουμε πλαι πλαι με φιλο με τα updates εστρωσε με exynos αρκετα!περα απο την εγγυηση το τηλεφωνο απλα μεταφραζεται και δεν εχει ελληνικα και δυσκολευει στην μεταπωληση μετα.δεν υπαρχει κανενας λογος νομιζω να πας εκει
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγώ του Ultra της έκδοσης (Ν9860) Dual Sim Snapdragon 865+ το κινητό είναι σε άλλο επίπεδο. Από θέμα απόδοσης GPU ο Snapdragon είναι κλάσης ανώτερος από τον Exynos 990 όπως και απόδοση CPU αλλά με μικρή διαφορά.

 

Μέσα στην βδομάδα θα δοκιμάσω και 5G αφου υποστηρίζει την Ν1 και N78 το συγκεκριμένο. Βρέθηκε λύση να ξεκλειδώνεις και τις μπάντες Ν3 και Ν28 μελλοντικά αν και με το update που θα πάρει αρχές Φεβρουαρίου στην 11 λένε θα δουλεύουν όλες οι ευρωπαϊκές μπάντες 5G.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το ίδιο κινητό (snap).Σε Cosmote πάντως δεν υποστηρίζεται ακόμα το 5G.

 

Υπάρχει τρόπος να δουλέψει με Cosmote!!! Βάλε την SIM σου σε ένα Galaxy Note 20 Ultra με Exynos και στείλε μήνυμα μόλις λάβεις το μήνυμα ότι η υπηρεσία 5G ενεργοποιήθηκε μετά βάλε την SIM στο τηλέφωνο σου και θα έχεις 5G!!! :)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγώ του Ultra της έκδοσης (Ν9860) Dual Sim Snapdragon 865+ το κινητό είναι σε άλλο επίπεδο. Από θέμα απόδοσης GPU ο Snapdragon είναι κλάσης ανώτερος από τον Exynos 990 όπως και απόδοση CPU αλλά με μικρή διαφορά.

 

Μέσα στην βδομάδα θα δοκιμάσω και 5G αφου υποστηρίζει την Ν1 και N78 το συγκεκριμένο. Βρέθηκε λύση να ξεκλειδώνεις και τις μπάντες Ν3 και Ν28 μελλοντικά αν και με το update που θα πάρει αρχές Φεβρουαρίου στην 11 λένε θα δουλεύουν όλες οι ευρωπαϊκές μπάντες 5G.

 

καλησπέρα και να το χαρείς φίλε!!!:):):)

 

το ότι είναι κλάσεις ανώτερος πως το κατάλαβες?τι έκανες?σε τι πειραματιστηκες?

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δουλέψει με Cosmote!!! Βάλε την SIM σου σε ένα Galaxy Note 20 Ultra με Exynos και στείλε μήνυμα μόλις λάβεις το μήνυμα ότι η υπηρεσία 5G ενεργοποιήθηκε μετά βάλε την SIM στο τηλέφωνο σου και θα έχεις 5G!!! :)

 

Θα το δοκιμάσω! Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και να το χαρείς φίλε!!!:):):)

 

το ότι είναι κλάσεις ανώτερος πως το κατάλαβες?τι έκανες?σε τι πειραματιστηκες?

 

Να είσαι καλά φίλε!!

 

Στα παιχνίδια το δοκίμασα. Δεν έχει FPS drops η απόδοση GPU είναι καλύτερη από τον Exynos σε ότι παιχνίδι και αν δοκίμασα.

 

Δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες φίλος έχει την Ευρωπαϊκή έκδοση και σε πολλά παιχνίδια κολλάει και δεν βγάζει τα fps που βγάζει το δικό μου. Επίσης δοκίμασα να παίξω PS2 παιχνίδια. Εκεί που στον exynos ζορίζεται, ζεσταίνεται και κολλάει πολλές φόρες με το δικό μου έχει μια τέλεια συμπεριφορά. Οπως και να έχει η Mali δεν μπορεί να φτάσει την Adreno γιαυτό η Samsung θα πάει σε GPU AMD απο του χρόνου.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις επαφές όταν κάνω σε κάποια επεξεργασία κάτω από την καταχώριση ονόματος μου βγάζει αυτό :

Screenshot-20210125-202820-Contacts.jpg"]Screenshot-20210125-202820-Contacts.jpg[/url]

 

Και αν πάω σε μια επαφή κάτω δεξιά στις 3 τελείες" περισσότερα "και επιλέξω επεξεργασία προεπιλεγμενων πληροφοριών μου βγάζει αυτό :

Screenshot-20210125-202853-Contacts.jpg"]Screenshot-20210125-202853-Contacts.jpg[/url]

 

Ξέρει κάποιος τι είναι όλα αυτά που βγάζει...

Τις επαφές τις μεταφέρω πάντα από backup στο Samsung cloud - backup

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τρελό που μου συμβαίνει πρώτη φορά στα 200 χρόνια κινητών......

Έβγαλα κάποιες φωτογραφίες. Η μία από αυτές κάπου στράβωσε.... Όταν την ανοίγω, γυρίζει ένα κυκλάκι σαν να προσπαθεί την αποθηκεύσει. Δεν γίνεται να την κοινοποιήσει, δεν γίνεται να την διαγράψει, δεν κάνει τίποτα. Έκανα επανεκκίνηση συσκευής, καθαρισμό cashe κάμερας και gallery. Τίποτα.

Οι φωτογραφίες αποθηκεύονται στη μνήμη τηλεφώνου.

Τι να κάνω??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τρελό που μου συμβαίνει πρώτη φορά στα 200 χρόνια κινητών......

Έβγαλα κάποιες φωτογραφίες. Η μία από αυτές κάπου στράβωσε.... Όταν την ανοίγω, γυρίζει ένα κυκλάκι σαν να προσπαθεί την αποθηκεύσει. Δεν γίνεται να την κοινοποιήσει, δεν γίνεται να την διαγράψει, δεν κάνει τίποτα. Έκανα επανεκκίνηση συσκευής, καθαρισμό cashe κάμερας και gallery. Τίποτα.

Οι φωτογραφίες αποθηκεύονται στη μνήμη τηλεφώνου.

Τι να κάνω??

 

Μέγεθος αρχείου τι λέει ? Παίζει να έγινε καμία στραβή, δοκίμασες να την ανοίξεις σε pc?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζονται πληροφορίες. Είναι κολλημένη.

Προσπάθησα και με την εφαρμογή αρχεία αλλά δεν εμφανίζεται καν εκεί. Όταν ανοίγω την προηγούμενη φωτογραφία τότε την βλέπω δίπλα της αλλά χωρίς να μπορώ να την σβήσω ή οτιδήποτε άλλο.

Pc δεν δοκίμασα. Έξυπνη λύση όμως. Θα το τσεκάρω.

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...