Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά από την εμπειρία σας έχω διαβάσει όλο το νήμα Κ έχω καταλάβει ότι με τις τελευταίες αναβαθμίσεις έχει φτιάξει Κ η μπαταρία πλέον Κ παρόλο που φοράει το exynos δεν έχετε κάποιο πρόβλημα Κ το κινητό πηγαίνει μπάλα . Ειμαι στην εύρεση αγοράς Κ συγκεκριμένα τον Απρίλιο , κοίταγα το oneplus 8pro αλλά κάτι με το 5g που θέλει ολόκληρη διαδικασία να ενεργοποιήθει ξενέρωσα. Με το θέμα κάμερας στο samsung είχε βελτίωση με τις ενημερώσεις; Κ αν προτείνεται να περιμένω την καινούργια σειρά αλλά δεν θέλω να ξεφύγω από το χιλιάρικο. Θα σκεφτόμουν Κ το xiaomi αλλά με προβληματίζει το λογισμικό του. Από τους ποιο έμπειρους τι προτείνετε; γενικά Κ από την κάμερα είσαστε ευχαριστημένοι Κ κυρίως στα πρόσωπα;. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοίτα Sony 1ii η 5ii

Στα πρόσωπα και ιδίως εκεί μιας καί εγώ τό ήθελα πολύ το κινητό μου να βγάζει σωστά και καθαρά τα πρόσωπα των παιδιών μου.

Είχα θέμα με αυτό μεγάλο!

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα Sony 1ii η 5ii

Στα πρόσωπα και ιδίως εκεί μιας καί εγώ τό ήθελα πολύ το κινητό μου να βγάζει σωστά και καθαρά τα πρόσωπα των παιδιών μου.

Είχα θέμα με αυτό μεγάλο!

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Γενικά η sony δεν μου αρέσει καθόλου έχω δει συγκριτικά παρόλο που είναι ποιοτικά τηλέφωνα Κ στην samsung μου αρέσει η αλήθεια είναι τα κορεσμένα χρώματα αν Κ από ειδικούς που γνωρίζουν από φωτογραφίες δεν είναι σωστό κριτήριο αυτό.ισως το σονυ έχει ποιο σωστή χρωματική απεικόνιση αλλά στα μάτια μου.... Δεν.... Άσε που η αλήθεια ,μου αρέσει Κ τρελά σαν εμφάνιση το samsung γι αυτό ρωτάω τα παιδιά αν πλέον είναι πλήρως ικανοποιημένοι.

Link to comment
Share on other sites

5G στις συσκευες μας απο σημερα απο την cosmote. Στελνετε 5G στο 1333, επανεκκινηση και ετοιμοι

 

Eυχαριστώ αγαπητέ,με γλύτωσες από αναμονή και ή ψάξιμο.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιος ανέβασε στο youtube ένα βίδεο που κρατάει τη μπαταρία σε καλή κατάσταση παρ’ ό,τι βάζει την οθόνη να ανανεώνεται στα 120Hz.το έχετε δει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα το μήνυμα στο 1333 στις 10.15,αλλά μέχρις τις 12.00 δεν έχει έλθει απάντηση,παρ’ό,τι η αρχική τους απάντηση έλεγε ότι θα απαντήσουν σε μερικά λεπτά.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που έχει μοντέλο εισαγωγής (όχι firmware cosmote) και να λειτουργεί το 5g?

Ρωτάω μηπως όσοι έχουμε εισαγωγης χρειαζεται να αλλαξουμε csc σε cosmote ή ολόκληρο firmware.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχω αυστριακό. Δεν περιμενα μηνυμα επιβεβαιωσης απ το 1333. Αφοτου εστειλα 5G και ηρθε απαντηση οτι θα τακτοποιηθει "σε λιγα λεπτα", εκανα restart τη συσκευη και ολα κομπλε μετα.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχω αυστριακό. Δεν περιμενα μηνυμα επιβεβαιωσης απ το 1333. Αφοτου εστειλα 5G και ηρθε απαντηση οτι θα τακτοποιηθει "σε λιγα λεπτα", εκανα restart τη συσκευη και ολα κομπλε μετα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο site της cosmote εμφανιζεται επισημα πιστοποιημενο το note 20 ultra πλεον.

 

Και χωρια οτι το δικο μου ειναι παραεισαγωγης οποτε ειναι δεδομενο οτι δεν υπαρχει προϋποθεση να ειναι αγορασμενο απο cosmote ή εστω ελληνικης εισαγωγης, δεν θα ειχε και λογικη να υπηρχε τετοιος περιορισμος αφου ο καθενας μπορει να το φλασαρει σε ελληνικο αν ηταν αυτο το ζητουμενο.

 

Μου κανει εντυπωση που καποιοι αντιμετωπιζετε ακομη θεμα με την ενεργοποιηση του 5G. Δεν θα επρεπε να συμβαινει. Θα προτεινα να επικοινωνησετε απευθειας με την cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εμφανίζει στο μενού 5g μένω Μυτιλήνη ebe557794d1d95f28954d5c7f3966671.jpg

 

Στάλθηκε από το note20ultra χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα κινητά εμφανίζει στο menu το 5G

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχω αυστριακό. Δεν περιμενα μηνυμα επιβεβαιωσης απ το 1333. Αφοτου εστειλα 5G και ηρθε απαντηση οτι θα τακτοποιηθει "σε λιγα λεπτα", εκανα restart τη συσκευη και ολα κομπλε μετα.

Ti εννοείς όλα κομπλέ;Τι εμφανίζεται στο τηλέφωνο;Εγώ που κοίταξα στις συνδέσεις,λέει 5G/LTE/3G/2G (αυτόματη σύνδεση), με μπλε γράψιμο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση θελω να σας κανω .απο μπαταρια και απο καμερα και θεμα ζεστης υπαρχει καποια βελτιωση στο κινητο ή ειναι το ιδιο οπως ητα νστην αρχη .ειμαι κατοχος.note 9 πηρα το 10 το κρατησα 15 μερες και αγορασα το note 20ultra και το περιμενω .αν μπορει καποιος ας μου πει.ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Επιπεδο ασφαλειας ειμαι στο Δεκεμβριο ακομα.εχετε παρει του Ιανουαριου ολοι?επισης,παιζει να μην εχει σε αρκετες περιοχες ακομη καλυψη 5G?ελληνικο cosmote Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την Κυριακή

 

Στάλθηκε από το Note 20 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Στην Αθήνα πού έχουν βάλει κεραίες;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Επιπεδο ασφαλειας ειμαι στο Δεκεμβριο ακομα.εχετε παρει του Ιανουαριου ολοι?επισης,παιζει να μην εχει σε αρκετες περιοχες ακομη καλυψη 5G?ελληνικο cosmote
Η cosmote έχει καλυψη κοντά στο 45% . Η Vodafone μονοψήφιο νούμερο και η wind 15 σημεία.

Σου μεταφερω στοιχεία που έγραψε κάποιος σε τεχνικό φόρουμ που είναι μέσα στα δίκτυα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Eφερα από την Κίνα γυαλάκι για το τηλ.,απ’ αυτά με την κόλλα και το UV φως.Ξέρει κανείς αν μπορώ να το πάω κάπου να το τοποθετήσουν όταν θα ανοίξουν τα μαγαζιά;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει ερθει σε ολους τα patch ιανουαριου.και εγω ακομα δεκεμβριου με eur csc τα ελληνικα.ουτε τα cos (Greece) δν εχει ερθει ακομα.
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Aραγε θα μας φερουν στην καμερα αυτο που εχει το s21 ,το vlogger view με δυνατοτητα εγγραφης ταυτοχρονα μπροστα και πισω καμερας?

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Ουτε το patch Ιανουαριου δεν πηραμε μερικοι.αργησε νομιζω πρωτη φορα.anyway..θα ερθει

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Aραγε θα μας φερουν στην καμερα αυτο που εχει το s21 ,το vlogger view με δυνατοτητα εγγραφης ταυτοχρονα μπροστα και πισω καμερας?
Αν δεν είναι θέμα επεξεργαστή όπως τα iphone που παρόμοια εφαρμογή λειτουργεί με a12 και πάνω, πολύ πιθανό. Υπάρχουν παρόμοιες εφαρμογές στο store εδώ και χρόνια. Δεν έχω δοκιμάσει κάποια.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πρόσεξα πως εφαρμογές που είχα σε πλήρη αδράνεια "βγήκαν" από αυτή. Προφανώς με την αναβάθμιση σε 11.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...