Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ακόμη το ΝΟΤΕ 9 (πολύ ευχαριστημένος) και έχω επίσης την ίδια καθυστέρηση μετά από επανεκκίνιση με το pin, αλλά δεν με απασχολεί. Προς το παρόν δεν σκοπεύω να το αλλάξω, αλλά παρακολουθώ τις εξελίξεις. Αν τελικά βγάζανε το ΝΟΤΕ 21 που δεν θα βγει, θα το έπαιρνα. Πλέον δεν ξέρω τι θα κοιτάξω όταν έρθει η ώρα, μια που τα ΝΟΤΕ για μένα ήταν μονόδρομος και μια περιουσία για fold δεν πρόκειται να δώσω.

 

Με την εμπειρία που έχω τώρα με το 20U δε θα άλλαζα το 9αρι. Για μένα εξακολουθέι να έιναι μακριά από το expectation που είχε δημιουργήσει και από αυτά που περιμένεις από ένα ΝΟΤΕ. Αλλά βέβαια η συγκίνηση αλλαγής μιας συσκευής διετίας και να κρατάς ένα καιρνούργιο ΝΟΤΕ όπως και να το κάνουμε είναι μεγάλη. Οπότε συμφωνώ με τον φίλο που σου προτείνει να κάνεις μια κίνηση κατά το καλοκάιρι που τουλάχιστον όσα προσφέρει θα είναι αντίστοιχα της τότε τιμής και όχι παραφουσκωμένα όπως τα πήραμε εμείς οι βιαστικοί.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συγγνώμη αλλά είναι ψιλοαπαράδεκτα αυτά τα κολλήματα για ναυαρχίδα.

Με το 1ii δεν πρέπει να έχεις τέτοιο κόλλημα, σωστα?

 

ΠΟΤΕ Νίκο μου και για κανένα λόγο!

επίσης μέσα σε 5 δευτερόλεπτα από κλειστό μου βγάζει να βάλω pin!πιο γρηγορο και απο το p30 pro!

 

δεν νομίζω ότι είναι κόλλημα,ισως είναι έτσι το software του γιατι ακριβως το ιδιο οπως προειπα ειχα και στο note 9:)

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ Νίκο μου και για κανένα λόγο!

 

δεν νομίζω ότι είναι κόλλημα,ισως είναι έτσι το software του γιατι ακριβως το ιδιο οπως προειπα ειχα και στο note 9:)

 

αυτο για το PIN.....Software ηταν το θεμα,το ειχα κι εγω....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Πέιτε μου πραγματικά. Σας έχει οφελήσει κάπου το UI 3; Έχει καιμιά ουσιαστική βελτίωση στην εμπειρία και στη λειτουργικότητα;

Πάνε και επεμβένουν εκεί που δεν υπάρχει κανένας λόγος να επέμβουν και δε φτιάχνουν ουσιώδη πράγματα. Από προχθές που το εγκατέστησα έχω πάρει δεκάδες τηλέφωνα και έχω στείλει μυνήματα με λάθος κάρτα sim. Τι θέλαν και πειράξανε την επιλογή των 2 sim των στην ίδια οθόνη; και μας βάζουν να πατάμε και να ξαναπάτάμε μέχρι να γίνει η δουλεία μας;

 

Τι θέλαν και βγάλαν τα optimizations στο battery saving, πάνω που το είχα φέρει σε ένα σχεδόν ανεκτό επίπεδο αντε πάλι από την αρχή να ψάχνω να βρώ μοτίβα που με βολεύουν. Δεν άφησαν και πολλά βέβαια.

 

Από τα παραπάνω εξαιρείται η μόνη πραγματική βελτίωση που έχω δεί και είναι η μέιωση της μουσικής στα buds όταν υπάρχεi notification. Αυτό μάλισα. Κατά τα άλλα πραγματικά αναρωτιέμαι τι σκέφτονται. Έχετε δει εσείς κάτι ουσιαστικό ρε παιδία γιατι θα με κουφάνουν οι softwarαδες της sammy.

Eλπιζω να εισακουστουν τα παραπονα αυτα τα ουσιωδη στην Σαμσουνγκ!

 

κατα τα αλλά,δεν έχω πρόβλημα με το 3.0,ομως ήθελα τα ίδια battery optimisation!

παρόλα αυτά συνέχισα στο ίδιο μοτίβο,αυτου που λέει 70% επεξεργαστής ,αλλά έχοντας ενεργοποιημένο το όποτε έρθει 5g και η μπαταρια του ειναι πια ενα τερατακι :p

 

 

Καλή Χρόνια ΝΑ ΈΧΟΥΜΕ ΜΕ Υγεία

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν τραβάτε φωτογραφίες επιλέγετε 108mp η 3.4? Έχει καμία διαφορά? Η μήπως αν επιλέξεις 108mp έχεις κάποια αλλαγή στο hdr κλπ ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.Μετά το update της συσκευής σε Android 11 δεν μπορώ να μπώ σε Recovery mode με τα πλήκτρα Volume Up + Power για να κάνω clear cache.Επίσης στην αποθήκευση η επιλογή cache είναι γκρίζα και δεν μπορείς να την επιλέξεις.Θα ήθελα να ξέρω άν έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος το πρόβλημα αυτό και άν μπορεί να γίνει κάτι εκτός φυσικά από factory reset.:confused:
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε τα ακουστικά σου μέσω του USB type C και κάνε την ίδια διαδικασία που έκανες μέχρι τώρα για το wipe clear cache μέσω recovery.

Καλή χρονιά!!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν τραβάτε φωτογραφίες επιλέγετε 108mp η 3.4? Έχει καμία διαφορά? Η μήπως αν επιλέξεις 108mp έχεις κάποια αλλαγή στο hdr κλπ ?
108 το βάζεις κυρίως σε τοπία κτλπ με τρίποδο, για καθημερινή χρήση με το χέρι 3.4! Τουλάχιστον εγώ έτσι κάνω, αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω ας με διορθώσει...

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά εύχομαι σε όλους.

Ένα κακό νέο για όσους προετοιμάζονται για την έλευση του s21 ultra.

Κανένα μοντέλο της νέας σειράς s δεν αναμένεται να έχει Micro sd card slot expansion.

14/01 θα τα δούμε όλα επίσημα, είμαστε 2 εβδομάδες μακριά μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Μια ερώτηση. Όταν το κουνάμε μπρος πίσω ο ήχος που ακούγεται είναι από τον φακο; ρωτάω γιατί είναι αρκετά έντονος.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά εύχομαι σε όλους.

Ένα κακό νέο για όσους προετοιμάζονται για την έλευση του s21 ultra.

Κανένα μοντέλο της νέας σειράς s δεν αναμένεται να έχει Micro sd card slot expansion.

14/01 θα τα δούμε όλα επίσημα, είμαστε 2 εβδομάδες μακριά μόνο...

 

Δυστυχώς παίζει έντονα αυτή η διαρροή.

Από το κακό στο χειρότερο.

Και μάντεψε. Τα fold θα έχουν υποδοχή για micro sd. Ορίστε η "λύση".....

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

108 το βάζεις κυρίως σε τοπία κτλπ με τρίποδο, για καθημερινή χρήση με το χέρι 3.4! Τουλάχιστον εγώ έτσι κάνω, αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω ας με διορθώσει...

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ πάντα το 16:9

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και ευτυχισμένο το 2021 γεμάτο υγεία και πολλές χαρές για όλους μας.

Επίσης να συμπληρώσω ότι είναι πολύ πιθανό να αποχαιρέτησουμε το γυαλί στην πλάτη με reinforced polycarbonate. Επίσης το πενάκι θα έχει κανονικά κλικ κουμπί με φουλ air command support menu, οπότε μόνο τα air actions δε θα παίζουν λόγω έλλειψης Bluetooth.

Τέλος επιτέλους wqhd+ ανάλυση στα 120hz adaptive.

Το ενδιαφέρον πλέον αναμένεται στα foldables με το fold 3 με ενσωματωμένο πενάκι όπου σύμφωνα με πολλούς θα αποτελέσει τον αντικαταστάτη του note 20 ultra.

Link to comment
Share on other sites

@mkbhd επιλέγοντας το κάδρο των 4:3 γίνεται πλήρης εκμετάλλευση ολόκληρου του αισθητήρα. Οποιοδήποτε άλλο κάδρο πρόκειται ουσιαστικά για κροπάρισμα είτε αυτό είναι 1:1 είτε 16:9 είτε στο μέγεθος οθόνης κ.ο.κ.

 

@miltos74 καλή χρονιά να έχουμε :)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.Μετά το update της συσκευής σε Android 11 δεν μπορώ να μπώ σε Recovery mode με τα πλήκτρα Volume Up + Power για να κάνω clear cache.Επίσης στην αποθήκευση η επιλογή cache είναι γκρίζα και δεν μπορείς να την επιλέξεις.Θα ήθελα να ξέρω άν έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος το πρόβλημα αυτό και άν μπορεί να γίνει κάτι εκτός φυσικά από factory reset.:confused:
Τραγική η Sammy το είχε αυτό το θέμα μέχρι και beta 3 Android 11 που δούλεψα προ 1.5 μηνός και δεν το έλυσε σε stable :down:

 

Εδω η λύση

after installing the beta update it isn't possible to reboot in to recovery via the VolUP+power button.

 

You will have to use ADB for that: "./adb reboot recovery"

 

https://forum.xda-developers.com/t/android-11-oneui-3-0-exynos-beta-thread-4th-update.4176533/

 

 

 

Δυστυχώς παίζει έντονα αυτή η διαρροή.

 

Από το κακό στο χειρότερο.

 

Και μάντεψε. Τα fold θα έχουν υποδοχή για micro sd. Ορίστε η "λύση".....

 

Ούτε 1% δεν δίνω πάει έφυγε και δε θα θα ξανάρθει μονο σε low mid σειρές θα διατηρηθεί.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς παίζει έντονα αυτή η διαρροή.

Από το κακό στο χειρότερο.

Και μάντεψε. Τα fold θα έχουν υποδοχή για micro sd. Ορίστε η "λύση".....

 

Μπα, το ξεχνάμε οριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, το ξεχνάμε οριστικά.

 

Τι εννοείς? Το ξεχνάμε και από τα fold????

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.Μετά το update της συσκευής σε Android 11 δεν μπορώ να μπώ σε Recovery mode με τα πλήκτρα Volume Up + Power για να κάνω clear cache.Επίσης στην αποθήκευση η επιλογή cache είναι γκρίζα και δεν μπορείς να την επιλέξεις.Θα ήθελα να ξέρω άν έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος το πρόβλημα αυτό και άν μπορεί να γίνει κάτι εκτός φυσικά από factory reset.:confused:

Στο android 11 αυτος ο συνδυασμός λειτουργεί κανονικα αν εχεις συνδεμενο κάτι στην θυρα type c, ειτε ακουστικα, ειτε ο ποσαρμογεας για 3.5 jack. Η ιδιαιτερότητα αυτη υπάρχει μόνο σε συσκευές με exynos και one UI 3.0

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά για να έχουμε 5g πρέπει να αλλάξουμε κάρτα sim?

Εμένα δεν το δέχεται στις συμβατές συσκευές η cosmote. Είναι γερμανικό.

Link to comment
Share on other sites

Στο android 11 αυτος ο συνδυασμός λειτουργεί κανονικα αν εχεις συνδεμενο κάτι στην θυρα type c, ειτε ακουστικα, ειτε ο ποσαρμογεας για 3.5 jack. Η ιδιαιτερότητα αυτη υπάρχει μόνο σε συσκευές με exynos και one UI 3.0

 

Καλημέρα.Εντάξει δούλεψε με τον τρόπο αυτόν.Να υποθέσω ότι είναι "πατάτα" της samsung;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά για να έχουμε 5g πρέπει να αλλάξουμε κάρτα sim?

Εμένα δεν το δέχεται στις συμβατές συσκευές η cosmote. Είναι γερμανικό.

 

Απλα περιμένεις. Είναι θέμα cosmote

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χρησιμοποιώ πάντα το 16:9

 

 

Kαλημερα και καλη χρονια με υγεια σε ολους!!

 

με αφορμή αυτό το ποστ,χθες πήγα να τραβήξω το φεγγάρι με το νοτελι με ζουμ στο 30 η και 40 και βγήκε μια πατάτα!

 

την ίδια στιγμή με p30 pro βγηκε υπεροχο χωρις τριποδο ολο αυτο!

 

είδα σε διαφορά site υπεροχες φωτο απο το φεγγαρι με νοτε !

 

λένε θέλει επιλογή κάμερας όλη η οθόνη με 50 ζοομ!δεν καταλαβαίνω γιατί αποκλειστικά μόνο με 50 ζουμ!

 

 

Επίσης κάτι που παρατήρησα και θεωρώ Σημαντικό!

 

Λοιπόν,με S20 Ultra της συζυγου τοσο σε σλεφι οσο και κανονικη φωτο το προσωπο μου εδειχνε οπως ειναι σε χρωμα ενω με νοτε κοκκινωπο!!!!

 

η φωτογράφιση σε εσωτερικό χώρο με χαμηλό η υψηλότερο φωτισμό!

 

γιατί αυτό το κοκκινωπό?:cry:

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...