Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και όμως όχι! Το δοκίμασα πρώτα στο Note 20 Ultra και δεν...

Μετά στο S20 Ultra και το έβγαλε μόνο του, χωρίς καν να στείλω SMS. Στο Note που έστειλα, μου ήρθε απάντηση ὀτι η συσκευή δεν είναι συμβατή.

 

Υπάρχει συγκεκριμένη λίστα με ποιες συσκευές θα μπορούν ΣΕ ΠΡΏΤΗ ΦΆΣΗ να συνδεθούν. Από Samsung μόνο το s20 Ultra. Το Note 20 ultra ακόμα.

Υπομονή

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελική τιμή μετά την επιστροφή από. Eurobank S20+ 645€

 

Το S20+ θα πρέπει να πουληθεί πχ τον Φλεβάρη που θα υπάρχει διαθέσιμο το επόμενο....

 

Αυτήν την στιγμή έχει 730€.....σε 2 μήνες δεν θα πουληθει πάνω από 500 στην καλύτερη 550€ άρα αν το επόμενο παίζει στην ίδια τιμή είμαστε Σίγουρα + 100€ στην καλύτερη....

 

Κέρδος δεν υπάρχει....ότι και να λεμε

 

Ο Γερμανός μου έδωσε το 20% στο αρχικό ποσό (με το ΦΠΑ) και όχι στην καθαρή αξία. Σε εσένα βλέπω άλλη τακτική.

Κατά τα άλλα, παίζει ρόλο πότε θα αλλάξεις συσκευή. Εγώ πχ έδωσα το s20u για το Note, μέσα σε 7 μήνες αν θυμάμαι και ναι, πήρα και ρέστα!!! Αυτό ΔΕΝ ΑΛΛΆΖΕΙ. Οπότε μην είσαι απόλυτος. Κι εσύ αν έδινες το s20+ μέσα στο 2020 για να πάρεις το Note τότε θα ήσουν κερδισμένος από το s20+

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τη βοηθεια σας παιδιά. Διάβασα όλες τις σελίδες αλλα παρόλα αυτά θέλω τη βοηθεια σας.

 

Αγόρασα το note 10 plus 12/256 μαύρο πριν 3 μήνες περίπου στα 599ευρω.

Βρηκα συσκευη note 20 ultra 12/512 σφραγισμενη απο εξωτερικό μέσω φιλου εγγύηση μέχρι 8 του 2022 το χρυσό χρώμα. Βρηκα να πουλησω το δικό μου και να βάλω 250 ευρώ και να το πάρω. Αξιζει;

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Υ.Γ. με το note 10 plus έχω sot απο 5:30 μέχρι και 7:30 ώρες ανάλογα τη χρήση. Φτάνω βράδυ ανάλογα απο 15 μέχρι 30% Θα με καλύψει το note 20 ultra?

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τη βοηθεια σας παιδιά. Διάβασα όλες τις σελίδες αλλα παρόλα αυτά θέλω τη βοηθεια σας.

 

Αγόρασα το note 10 plus 12/256 μαύρο πριν 3 μήνες περίπου στα 599ευρω.

Βρηκα συσκευη note 20 ultra 12/512 σφραγισμενη απο εξωτερικό μέσω φιλου εγγύηση μέχρι 8 του 2022 το χρυσό χρώμα. Βρηκα να πουλησω το δικό μου και να βάλω 250 ευρώ και να το πάρω. Αξιζει;

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Υ.Γ. με το note 10 plus έχω sot απο 5:30 μέχρι και 7:30 ώρες ανάλογα τη χρήση. Φτάνω βράδυ ανάλογα απο 15 μέχρι 30% Θα με καλύψει το note 20 ultra?

 

Σαν συσκευή αξίζει η διαφορά και ειδικά για την έκδοση 512gb.

Στα της μπαταρίας, οι 2 συσκευές βγάζουν πάνω κάτω ίδιους χρόνους (χωρίς 120 οθόνη). Αν κατάφερες να έχεις 7,5 sot me to 10αρι (νομίζω εινσι αρκετά δύσκολο) τότε ΙΣΩΣ τα καταφέρεις και με το 20αρι.

Πάντως η τιμή είναι πολύ καλή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανός μου έδωσε το 20% στο αρχικό ποσό (με το ΦΠΑ) και όχι στην καθαρή αξία. Σε εσένα βλέπω άλλη τακτική.

Κατά τα άλλα, παίζει ρόλο πότε θα αλλάξεις συσκευή. Εγώ πχ έδωσα το s20u για το Note, μέσα σε 7 μήνες αν θυμάμαι και ναι, πήρα και ρέστα!!! Αυτό ΔΕΝ ΑΛΛΆΖΕΙ. Οπότε μην είσαι απόλυτος. Κι εσύ αν έδινες το s20+ μέσα στο 2020 για να πάρεις το Note τότε θα ήσουν κερδισμένος από το s20+

 

 

Το 20% επιστροφή δίνεται από την Eurobank στο ποσό που παίρνει στο Pos...δεν τι δίνει ο Γερμανός σε ότι πόσο θέλει....

 

Αν αλλάξεις συσκευή στα μισά του 12 μηνου (που είναι η παρουσίαση του αντικατάσταση) και πάρεις ένα μοντέλο..άλλης αξίας....500,600 700...κάτι μπορεί να βάζεις στην τσέπη....οριακα

 

Note 20 ultra αγορά και κέρδος? Με 2ο τιμολόγιο και 20% επιστροφή?

Και κάνα κουπονι έξτρα...και και...

 

Αλλά το θέμα είναι στο χρόνο...όχι κάθε 6 μήνες και αυτό με μια σειρά από συνθήκες....και αν...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καληνύχτισε την σειρά και μας άφησε με το ημιτελές 20αρι.

Όλοι στα fold.......

https://techmaniacs.gr/i-samsung-epivevaiose-to-telos-ton-galaxy-note-perissotera-foldable-to-2021/

 

Υπομονη μεχρι το φθινοπωρο του 2021, για το αν θα δουμε αλλο note...;)

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη μεχρι το φθινοπωρο του 2021, για το αν θα δουμε αλλο note...;)

 

Νθ Βαγγέλη. Κυκλοφόρησαν νέες διαρροές. Μακάρι γιατί δεν είμαι έτοιμος για Fold. Κάποιοι έγραψαν πως δεν θα έχει primium χαρακτηριστικά αλλά το αποκλείω.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλη αυτή η ανακατωσουρα.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 20% επιστροφή δίνεται από την Eurobank στο ποσό που παίρνει στο Pos...δεν τι δίνει ο Γερμανός σε ότι πόσο θέλει....

 

Αν αλλάξεις συσκευή στα μισά του 12 μηνου (που είναι η παρουσίαση του αντικατάσταση) και πάρεις ένα μοντέλο..άλλης αξίας....500,600 700...κάτι μπορεί να βάζεις στην τσέπη....οριακα

 

Note 20 ultra αγορά και κέρδος? Με 2ο τιμολόγιο και 20% επιστροφή?

Και κάνα κουπονι έξτρα...και και...

 

Αλλά το θέμα είναι στο χρόνο...όχι κάθε 6 μήνες και αυτό με μια σειρά από συνθήκες....και αν...

 

Ο Γερμανός μου έκοψε τιμολόγιο στο αρχικό ποσό (περίπου 1500 αν θυμάμαι) γιατί ήταν προπαραγγελία οπότε εκεί βγήκε η έκπτωση. Μετά έγινε η επιστροφή ΦΠΑ. Το ίδιο έγινε και με ένα λαπτοπ που πήρα black friday.

Γενικά σε αυτές τις αλυσίδες, όταν η συναλλαγή δεν γίνεται άμεσα στο κατάστημα αλλά προπαραγγελία ή ιντερνετικα τότε συνήθως πληρώνεις όλο το ποσό και μετά γίνεται η επιστροφή ΦΠΑ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδες εκανα ενα μινι συγκριτικο με iphone 12 pro max Και xperia 5ii αν σας ενδιαφερει και θελετε να πειτε την αποψη σας βεβαια:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8113491#post8113491

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Διαφαίνεται πως το note 21 θα είναι μια βελτίωση του note 20 ενώ το note 21 ultra θα είναι ουσιαστικά το fold 3.

Edited by Kos_77
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά 5g δεν το υποστηρίζει η cosmote το note μας;

 

Οι συσκευές που υποστηρίζουν για την ώρα είναι οι παρακάτω:

iPhone 12 mini

iPhone 12

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro Max

Samsung Galaxy S20 Ultra

Xiaomi Mi 10T Pro

Xiaomi Mi 10T

Xiaomi Mi 10T Lite

Xiaomi Mi 10 Pro

Xiaomi Mi 10

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές που υποστηρίζουν για την ώρα είναι οι παρακάτω:

iPhone 12 mini

iPhone 12

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro Max

Samsung Galaxy S20 Ultra

Xiaomi Mi 10T Pro

Xiaomi Mi 10T

Xiaomi Mi 10T Lite

Xiaomi Mi 10 Pro

Xiaomi Mi 10

Δεν ξέρω πάντως σήμερα κουρεψα τον διευθυντή της cosmote και μου είπε ότι ολα τα 5g δουλεύουν αλλα είναι ακομα πιλοτικά..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Διαφαίνεται πως το note 21 θα είναι μια βελτίωση του note 20 ενώ το note 21 ultra θα είναι ουσιαστικά το fold 3.

 

Πρέπει να πάρετε Fold, μας λέει η Samsung. Θέλω πολύ να της γυρίσω την πλάτη με όλες τις χοντρές βλακειες που μας κάνει (exynos με το ζόρι, ανάπηρο Note 20u, ξεχάστε τη σειρά Note κλπ) αλλά τι να πάρω? Φοβάμαι πάλι στα χέρια της θα πέσω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάρετε Fold, μας λέει η Samsung. Θέλω πολύ να της γυρίσω την πλάτη με όλες τις χοντρές βλακειες που μας κάνει (exynos με το ζόρι, ανάπηρο Note 20u, ξεχάστε τη σειρά Note κλπ) αλλά τι να πάρω? Φοβάμαι πάλι στα χέρια της θα πέσω.

Είναι καθαρά κίνηση μάρκετινγκ το να προωθήσει το fold 3 σαν το νέο note 21 ultra και να βγάλει και ένα πιο οικονομικό note 21 με την μορφή που ξέρουμε.

Εγώ θα κινηθώ προς s21 ultra μεριά και ας έχει το πενάκι μη ενσωματωμένο. Θα είναι βελτιωμένο σε οθόνη, κάμερες, επεξεργαστή. Τεράστιο φάουλ βέβαια που θα κυκλοφορήσει δίχως φορτιστή, ακουστικά και κάρτα μνήμης όπως ακούγεται. Μου αρέσει που τρολαραν την Apple τρομάρα τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ομάδα, γιατί ο ήχος κλήσης (οποίον και να βάλω) όταν με καλούν κάνει διακοπές μια δυο φορές, και μετά συνεχίζει κανονικά να καλεί;
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αναφέρω ότι με τον περιηγητή της samsung έχω πολύ καλύτερη μπαταρία και εμπειρία χρήσης σε σχέση με τον Chrome.

Τι φοβερό λαγκ έχει αυτός ο chrome....

 

Στάλθηκε από το Note 20 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει...

7b7f26d4419ad9e9374b7ef8c5492f32.jpg

Τπτ εδώ αγορασμενο από Γερμανία.

Πες μας πως πάει...

 

Στάλθηκε από το Note 20 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι αγγλικό, τώρα βρίσκομαι Ελλαδα. Έτοιμο είναι, τώρα θα το τεντώσω λίγο να δούμε τι ψάρια πιάνει. Δεν έχω ιδέα τι πρέπει να περιμένω, πέρα από τις οπτικές αλλαγές του 3.0.
Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά κίνηση μάρκετινγκ το να προωθήσει το fold 3 σαν το νέο note 21 ultra και να βγάλει και ένα πιο οικονομικό note 21 με την μορφή που ξέρουμε.

Εγώ θα κινηθώ προς s21 ultra μεριά και ας έχει το πενάκι μη ενσωματωμένο. Θα είναι βελτιωμένο σε οθόνη, κάμερες, επεξεργαστή. Τεράστιο φάουλ βέβαια που θα κυκλοφορήσει δίχως φορτιστή, ακουστικά και κάρτα μνήμης όπως ακούγεται. Μου αρέσει που τρολαραν την Apple τρομάρα τους.

 

τουλαχιστον εμεις που εχουμε note 20 ultra θα εχουμε το παλιο ορθοδοξο αυθεντικο.γιατι οπως καταλαβαινω ,θα βγαλει αναπηρη σειρα note 21... αν βγαλει.

 

ακομη παραμενω απολυτα ευχαριστημενος με το νοτε,μετα απο 2,5 μηνες χρησης,με μονο ενα παραπονο.

 

η σελφι του σε χαμηλο φωτισμο δωματιου πιξελιαζει και δεν ειναι καθαρη!ολα αυταφυσικα χωρις φλας και night mode.

 

ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ 90% ΘΕΜΑ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΟΜΩΣ.

ευελπιστω να διορθωσει καποιο update την καμερα

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι αγγλικό, τώρα βρίσκομαι Ελλαδα. Έτοιμο είναι, τώρα θα το τεντώσω λίγο να δούμε τι ψάρια πιάνει. Δεν έχω ιδέα τι πρέπει να περιμένω, πέρα από τις οπτικές αλλαγές του 3.0.
Τι επίπεδο ενημέρωσης έχει για το android?

 

Στάλθηκε από το Note 20 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Security patch εννοείς;
Ναι αν είναι Δεκεμβρίου ή Ιανουαρίου.

 

Στάλθηκε από το Note 20 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά 5g δεν το υποστηρίζει η cosmote το note μας;

 

Φαίνεται ότι μας έχει κοροιδέψει,οπότε πρέπει να πάμε ομαδικά να κάνουμε αγωγή.

Δείτε εδώ,το λέει καθαρά,και μάλιστα πολύ καιρό πριν.Μόνον που δεν το πήραμε χαμπάρι. https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-note-20-ultra-to-5g-tha-einai-apenergopoiimeno-se-orismenes-ekdoseis/ .

Δημοσιεύτηκε την Παρασκευή, 17/07/2020.

Edit.

Πήρα τηλ. στη Samsung εδώ,και ο υπάλληλος έμεινε παγωτό όταν του είπα τα νέα για το 5G.Tου τόνισα μάλιστα ότι θα βάλω μπουρλότο εδώ,ώστε να μπορέσουμε να κάνουμε ομαδική αγωγή στην Εταιρία ζητώντας να μας δώσει τηλέφωνα που να υποστηρίζουν το 5g,γιατί όταν τα αγοράσαμε μας τα πούλησαν ότι και καλά,υποστηρίζουν 5g.

Edit 2.

Δείτε εδώ τι γράφει https://www.samsung.com/gr/smartphones/galaxy-note20/ .Στο ultra,γράφει φαρδιά πλατιά 5G.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...