Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

 

να ελπίζουμε σε περισσοτερες χειρονομίες?

 

Οχι,ούτε καν. Τα ίδια πράγματα.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οχι,ούτε καν. Τα ίδια πράγματα.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Συμφωνώ, άλλωστε πόσο χρησιμοποιούμε και τις χειρονομίες του s pen του N20U. Η συγκεκριμένη όμως ήταν κάπως χρήσιμη σε κάποιες περιπτώσεις. Αν δε σε πειράζει να σε ακούνε οι άλλοι με ανοιχτή ακρόαση ας πούμε.

Μάλιστα είχε και ένα commercial που ο άλλος έτρωγε με τα χέρια του βουτηγμένα μέσα στα λάδια και στις σάλτσες και χτυπάει το τηλέφωνο και απαντάει με ένα απλό gesture και καλά.

Το θέμα δεν είναι όμως τα gestures είναι το συνολικό ξεγύμωμα των NOTE. Και ο λόγος είναι για να σε σπρώξει η sammy στην αγορά άλλων συσκευών της.

Θες αισθητήρα καρδιακών παλμών ; αγορασε smartwatch

Θες surround mode στη φωτογραφία σου; αγόρασε 360° surround camera.

Θες μεγάλη μπαταρία; αγόρασε tablet

Θες το tablet να έχει θήκη για το spen; αγόρασε πληκτρολόγιο.

Απλά πράματα.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, άλλωστε πόσο χρησιμοποιούμε και τις χειρονομίες του s pen του N20U. Η συγκεκριμένη όμως ήταν κάπως χρήσιμη σε κάποιες περιπτώσεις. Αν δε σε πειράζει να σε ακούνε οι άλλοι με ανοιχτή ακρόαση ας πούμε.

Μάλιστα είχε και ένα commercial που ο άλλος έτρωγε με τα χέρια του βουτηγμένα μέσα στα λάδια και στις σάλτσες και χτυπάει το τηλέφωνο και απαντάει με ένα απλό gesture και καλά.

Το θέμα δεν είναι όμως τα gestures είναι το συνολικό ξεγύμωμα των NOTE. Και ο λόγος είναι για να σε σπρώξει η sammy στην αγορά άλλων συσκευών της.

Θες αισθητήρα καρδιακών παλμών ; αγορασε smartwatch

Θες surround mode στη φωτογραφία σου; αγόρασε 360° surround camera.

Θες μεγάλη μπαταρία; αγόρασε tablet

Θες το tablet να έχει θήκη για το spen; αγόρασε πληκτρολόγιο.

Απλά πράματα.

 

ακριβώς όλα αυτά που είπες!

 

επίσης να κάτι που θα ήθελα!να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα χέρια σου να το ακουμπήσεις και με μια κίνηση από πάνω να περνάς και να λαμβάνεις την κλήση!

 

όλα αυτά όμως είναι καθαρά θέμα software!

δεν θα μπορούσε κάποια στιγμή να τα έβαζε πάλι?

 

στο 3.0 βλέπω ότι δεν προσθέτει κάτι στα gestures δυστυχως.

 

αλήθεια,υποθετουμε ότι είμαστε γεμάτοι σάλτσες στα χέρια και θελουμε να απαντήσουμε σε κλήση ...πως εύκολα μπορούμε πια?

 

με earbuds γινεται καπως?με smartwatch?πχ πο smartatch εχω το gt 2 !απο την αλλη νομιζω οτι εχει μια επιλογη να απανταται αυτοματα η κληση το κινητο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

και να δει?ε και?πάλι δεν θα έχει όλα τα gestures pου ειχαμε καποτε ολοι απολαυσει,απλως θα ειναι με λιγο καλυτερη καμερα,με καλυτερο επεξεργαστη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ, άλλωστε πόσο χρησιμοποιούμε και τις χειρονομίες του s pen του N20U. Η συγκεκριμένη όμως ήταν κάπως χρήσιμη σε κάποιες περιπτώσεις. Αν δε σε πειράζει να σε ακούνε οι άλλοι με ανοιχτή ακρόαση ας πούμε.

Μάλιστα είχε και ένα commercial που ο άλλος έτρωγε με τα χέρια του βουτηγμένα μέσα στα λάδια και στις σάλτσες και χτυπάει το τηλέφωνο και απαντάει με ένα απλό gesture και καλά.

Το θέμα δεν είναι όμως τα gestures είναι το συνολικό ξεγύμωμα των NOTE. Και ο λόγος είναι για να σε σπρώξει η sammy στην αγορά άλλων συσκευών της.

Θες αισθητήρα καρδιακών παλμών ; αγορασε smartwatch

Θες surround mode στη φωτογραφία σου; αγόρασε 360° surround camera.

Θες μεγάλη μπαταρία; αγόρασε tablet

Θες το tablet να έχει θήκη για το spen; αγόρασε πληκτρολόγιο.

Απλά πράματα.

 

μόλις παρηγορηθηα κάπως με gestures.στο xperia 1ii εχει απαντηση με το να το φερεις στο αυτι,να το κουνησεις περα δωθε για να απορριψεις την κληση.αν και γυμνο android με εντυπωσιασε!χαχαχαχα.δεν τα ειχα προσεξει

Edited by NasosMazdaspeed6

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ ωραίες ειδήσεις. Με σοβαρές αποκλειστικότητες.

Μου θυμίζει κάποτε τη γιαγιά μου που είχε πει ότι ο γυναικολόγος της τότε, πριν 80 χρόνια, της είχε πει πως θα γεννήσει ή αγόρι ή κορίτσι.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίες ειδήσεις. Με σοβαρές αποκλειστικότητες.

Μου θυμίζει κάποτε τη γιαγιά μου που είχε πει ότι ο γυναικολόγος της τότε, πριν 80 χρόνια, της είχε πει πως θα γεννήσει ή αγόρι ή κορίτσι.

 

Χαχαχα. Ωραίος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους.

Είμαι κάτοχος του Note 9 και σκέφτομαι την μετάβαση. Αξίζει?

Θα δω διαφορές? Browsing, social, email, notes - επαγγελματικά έγγραφα, μουσική, video κατά βάση.

 

Ζητώ συγνώμη εάν έχει ήδη τεθεί το θέμα στο παρελθόν, δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλο το thread ακόμα :sorry::sorry::sorry:

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδώ και λίγο καιρό έχω πρόβλημα στις κλήσεις.

Αυτός που με παίρνει τηλ ακούει την φωνή του διπλή (eco).

Δεν μπορώ να βρω άκρη μήπως ξέρει κανένας κάτι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους τους φίλους.

Είμαι κάτοχος του Note 9 και σκέφτομαι την μετάβαση. Αξίζει?

Θα δω διαφορές? Browsing, social, email, notes - επαγγελματικά έγγραφα, μουσική, video κατά βάση.

 

Ζητώ συγνώμη εάν έχει ήδη τεθεί το θέμα στο παρελθόν, δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλο το thread ακόμα :sorry::sorry::sorry:

 

Και εγώ από note 9 Το πήρα. Μια χαρά αναβάθμιση κάνεις. Προχώρα κανονικα .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους.

Είμαι κάτοχος του Note 9 και σκέφτομαι την μετάβαση. Αξίζει?

Θα δω διαφορές? Browsing, social, email, notes - επαγγελματικά έγγραφα, μουσική, video κατά βάση.

 

Ζητώ συγνώμη εάν έχει ήδη τεθεί το θέμα στο παρελθόν, δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλο το thread ακόμα :sorry::sorry::sorry:

Εγώ ο παππούς,σου λέω ότι είναι σαφώς πιο γρήγορο,και έχει πολύ δυνατότερο ήχο.Με το 9 δεν το άκουγα αν ήμουν σε άλλο δωμάτιο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους.

Είμαι κάτοχος του Note 9 και σκέφτομαι την μετάβαση. Αξίζει?

Θα δω διαφορές? Browsing, social, email, notes - επαγγελματικά έγγραφα, μουσική, video κατά βάση.

 

Ζητώ συγνώμη εάν έχει ήδη τεθεί το θέμα στο παρελθόν, δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλο το thread ακόμα :sorry::sorry::sorry:

 

κι εγώ από νοτε 9!1000% καλύτερο!

η μπαταρία του 9αριου ήταν για μένα 9/10,στο 20 ουλτρα θα είναι λογικά και για σένα 7/10 ευχαρίστηση

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!youtube vanced μου λεει πως δεν εχω συνδεση.επανεγκατεστησα αλλα τα ιδια παλι

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αγόρασα ένα ρολογάκι της Huawei,αναγκάστηκα να κατεβάσω το App Gallery για να μπορέσω να ταιριάξω το ρολόι με το κινητό μου.Μιας και έγινε αυτό λοιπόν,υπάρχουν τίποτα καλές εφαρμογές στο App Gallery για να τις κατεβάσω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα κι εγώ.

Στα μαύρα μαντάτα της ημέρας, η Sammy θα αφαιρέσει την υποδοχή κάρτας Micro sd από την σειρά s21.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καί τό s21 στα 900€ με πλαστική πλάτη....

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα κι εγώ.

Στα μαύρα μαντάτα της ημέρας, η Sammy θα αφαιρέσει την υποδοχή κάρτας Micro sd από την σειρά s21.....

 

Όντως ? Τραγικό αν και δεν το έχω δει σε κάποια διαρροή.. Αλλά οκ Πάμε φουλ για iPhone δηλαδή

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όντως ? Τραγικό. Πάμε φουλ για iPhone δηλαδή

 

Θα μου πεις πως πάλι βλέπω φαντάσματα αλλά όλα αυτά δεν σπρώχνουν τους power users προς foldable μεριά???

Καταργούν τα note (ενώ έπρεπε να καταργήσουν τα s), το πενάκι θα είναι έξτρα (αλήθεια, πως θα φορτίζει?) καταργούν την micro SD και προχωράμε.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα μου πεις πως πάλι βλέπω φαντάσματα αλλά όλα αυτά δεν σπρώχνουν τους power users προς foldable μεριά???

Καταργούν τα note (ενώ έπρεπε να καταργήσουν τα s), το πενάκι θα είναι έξτρα (αλήθεια, πως θα φορτίζει?) καταργούν την micro SD και προχωράμε.......

 

Για μένα το διπλό τουβλο δεν είναι λύση. Οπότε είτε θα πάρω την 256 έκδοση και θα έχω με αντάπτορα τα δεδομένα μου ή θα μείνω με σονυ μέχρι να δω που θα καταλήξω. Έλεγα φέτος να είναι η τελευταία αλλαγή που θα κάνω, το νοτε είναι το μόνο που με κάνει να θέλω να το κρατήσω χρόνια, αν είχε καλύτερη μπαταρία δε θα έψαχνα άλλο. Γιαυτό σκέφτηκα μετάβαση σε σ21 μιας και αυτό βελτιώνει. Τώρα σκέφτομαι σοβαρά το iPhone 12 που υστερεί βέβαια σε ζουμ κτλ αλλά πλέον με τόσες ελλείψεις και η Samsung πλησιάζει την apple

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Παρατηρω ότι με τη μπαταρία δεν τα πάει καλά.Χάνει τη φόρτιση πολύ γρήγορα,ακόμη και χωρίς μεγάλη χρήση.Δεν ξέρω αν με τη σημερινή ενημέρωση το διορθώσουν αυτό.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το διπλό τουβλο δεν είναι λύση. Οπότε είτε θα πάρω την 256 έκδοση και θα έχω με αντάπτορα τα δεδομένα μου ή θα μείνω με σονυ μέχρι να δω που θα καταλήξω. Έλεγα φέτος να είναι η τελευταία αλλαγή που θα κάνω, το νοτε είναι το μόνο που με κάνει να θέλω να το κρατήσω χρόνια, αν είχε καλύτερη μπαταρία δε θα έψαχνα άλλο. Γιαυτό σκέφτηκα μετάβαση σε σ21 μιας και αυτό βελτιώνει. Τώρα σκέφτομαι σοβαρά το iPhone 12 που υστερεί βέβαια σε ζουμ κτλ αλλά πλέον με τόσες ελλείψεις και η Samsung πλησιάζει την apple

 

Επειδή αυτοί οι κολοσσοί κάνουν πάντα τον προγραμματισμό τους με χειρουργική ακρίβεια, γι αυτό έχω καταλήξει πως μας οδηγούν στα fold.

Μας δίνουν το Note 20 με κακή μπαταρία όπου ναι μεν εμείς τα αρρωστακια θα το πάρουμε αλλά δεν θα μπορέσουμε να "αράξουμε" μιας και αυτή η καθημερινή αγωνία για να βγει η μέρα θα μας κουράσει. Μετά καταργούν την σειρά Note που έχει ένα τόσο πιστό κοινό. Και τώρα (αν ευσταθούν οι φήμες) κόβουν την micro sd και δεν δίνουν slot για το πενάκι ώστε να μη μπορούμε να βρούμε καταφύγιο στο s21..... Άρα τι θα πάρουμε?

Huawei χωρίς Google? IPhone με τα γνωστά κλειδώματα? Xiaomi με miui? Όχι. Θα πάρουμε fold......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Παρατηρω ότι με τη μπαταρία δεν τα πάει καλά.Χάνει τη φόρτιση πολύ γρήγορα,ακόμη και χωρίς μεγάλη χρήση.Δεν ξέρω αν με τη σημερινή ενημέρωση το διορθώσουν αυτό.

 

Η μπαταρία του είναι κακή. Αν κάνεις μέτρια χρήση θα σου βγάλει την μέρα αλλιώς αρχίζει το άγχος.

Η σημερινή ενημέρωση δεν φέρνει καμία βελτίωση στη μπαταρία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον τελευταίο...

Κι εγώ κολλημένος τα τελευταία 4 χρόνια με Samsung συσκευές η δουλειά που έχει γίνει με το Miui 12 είναι εξαιρετική! Δεν θα πω κάτι άλλο ούτε θα μπω σε συγκρίσεις εξάλλου δεν έχει νόημα γιατί ο καθένας μας κινείται με βάση τα δικά του θέλω...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα κι εγώ.

Στα μαύρα μαντάτα της ημέρας, η Sammy θα αφαιρέσει την υποδοχή κάρτας Micro sd από την σειρά s21.....

 

Αν ισχύει μη στεναχωριέστε καθόλου.

Η Sammy μας θα επαναφέρει την υποδοχή Micro Sd στο S22 και θα μας το μοστράρει ότι ακούει τις ανάγκες των χρηστών (που μας έχει γραμμένους κανονικα).

 

Αν τα foldable πάνε άπατα με τις τιμές που θα έχουν να δείς τι καλά επαναφέρει και τα ΝΟΤΕ.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...