Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OK αλλα να σου πω οτι χρησιμοποιω το Sammy Pass εδω και χρονια σε ολες τις συσκευες μου χωρις κανενα προβλημα :lol::lol::lol:

Στην κατοχη μου τωρα εχω το Tablet S6 και το Fold2 και η εφαρμογη παιζει χωρις κανενα θεμα:X:X:X

 

Κι εγω το χρησιμοποιουσα χρονια, γι αυτο δεν πηγε το μυαλο μου εκει απο την αρχη.

Απο τον Αυγουστο που πηρα το πρωτο Note 20 Ultra ξεκινησε το πανηγυρι.... :confused:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εγω το χρησιμοποιουσα χρονια, γι αυτο δεν πηγε το μυαλο μου εκει απο την αρχη.

Απο τον Αυγουστο που πηρα το πρωτο Note 20 Ultra ξεκινησε το πανηγυρι.... :confused:

 

Και πάλι παραμένει μυστήριο. Εγώ πχ γιατί δεν έχω θέμα??? Κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή που ξεκλειδώνει με το samsung pass σου δημιουργεί το θέμα. Όχι το ίδιο το samsung pass.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι παραμένει μυστήριο. Εγώ πχ γιατί δεν έχω θέμα??? Κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή που ξεκλειδώνει με το samsung pass σου δημιουργεί το θέμα. Όχι το ίδιο το samsung pass.

Προφανως, αλλα δε θα ασχοληθω αλλο, αρκετα χεχεχε!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα την beta 3 Android 11 που βγήκε εχθές θα την δουλέψω όλη μέρα να κρίνω αν έχει κάτι φρέσκο η διαφορετικο.

 

Φασαρία η όλη φάση πάντως διότι αν είσαι στου Νοεμβρίου stable πρέπει κάνεις downgrade στην Οκτωβρίου και μετά μια μια να πας από beta 1 σε 3.

 

Ψιλό τραγική η όλη φάση δηλαδή.

 

Πιο εύκολη διαδικασία δεν μπορούσαν τα τζιμσνια της Sammy τι να πεις.

be3171ea35b1e4d9085db7057c7d1e75.jpg

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος μια καλή εφαρμογή για καταγραφή κλήσεων, γιατί απ ότι βλέπω διαφέρει από κινητό σε κινητό!!

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις τι συζηταμε, ο τυπος ειναι αναξιοπιστος

Ο phonebuf εχει κανει ενα ωραιο battery test αναμεσα σε βασιλια και 11 Pro max που περιλαμβανει αποστολη μηνυματων, τηλεφωνικες κλησεις, αναμονη, τρεξιμο παιχνιδιων και προγραμματων και εκει πεφτει η φαπα του αιωνα. Ειναι ο μοναδικος του οποιου το αποτελεσμα συμβαdιζει με εμενα που χρησιμοποιουσα και βασιλια και 11 Pro max.

 

Σε αλλα νεα, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μετα απο 3 μηνες και 3 διαφορετικα Note 20 Ultra (2 exynos και 1 snap) και 1 S20 Plus, αλλαγη sim, αλλαγη πλακετας, safe mode κτλ, βρηκα τι εφταιγε για τα απανωτα UI soft reboot που αντιμετωπιζα σε συσκευες μονο της sammy.

Ο φταιχτης εχει ονομα και λεγεται... samsung pass.

Στην απελπιδα προσπαθεια μου που ξεκινησε τη Δευτερα, σεταρα κινητο μονο με gmail χωρις να βαλω τπτ μεσα και ολα οκ. Την ιδια μερα, αλλά αργοτερα, εβαλα ολες μου τις εφαρμογες, αλλα δεν σεταρα καμια και ολα οκ.

Την Τριτη αρχισα να σεταρω εφαρμογες, δηλαδη να βαζω username και password, οποτε αρχισα να χρησιμοποιω samsung pass οπου εχω αποθηκευσει καποια credentials. Αφου λοιπον σεταρα μερικες εφαρμογες το αφησα ησυχο για λιγο και τσοοοουπ UI Reboot.

Ωπα, λεω κατι παιζει εδω. Ξελογκαρω απο samsung Pass και εδω και 2 μερες δεν εχει κανει το παραμικρο το κινητο.

Λογικα κατά 99.9% αυτο εφταιγε.

DAMN YOU SAMMY :angry:

Μπραβο ρε φιλε γιατι ειχαν σπάσει τα δικα μου τα νευρα που σε διάβαζα και οχι εσυ που το ειχες!! προφανώς κάποιο σκουπίδι !!

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Το iPhone που είχα υπήρχε μια λειτουργία με ένα χέρι στο οποίο μπορούσες με το ένα χέρι να φτάσεις επάνω στην οθόνη! Υπάρχει κάτι παρόμοιο εδώ??

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Το iPhone που είχα υπήρχε μια λειτουργία με ένα χέρι στο οποίο μπορούσες με το ένα χέρι να φτάσεις επάνω στην οθόνη! Υπάρχει κάτι παρόμοιο εδώ??

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://www.samsung.com/au/support/mobile-devices/using-one-handed-mode/

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ποια θεωρείτε καλύτερη book cover θήκη;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια θεωρείτε καλύτερη book cover θήκη;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://torro.co.uk/collections/samsung-galaxy-note-20-ultra-leather-cases

 

Εχω ψωνίσει απο αυτούς και το δέρμα είναι 100% γνήσιο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

https://torro.co.uk/collections/samsung-galaxy-note-20-ultra-leather-cases

 

 

 

Εχω ψωνίσει απο αυτούς και το δέρμα είναι 100% γνήσιο!

Έχει μαγνήτη η θήκη για να κλείνει;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Features magnetic closing tab γράφει

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη full ημέρα με beta 3 Android 11 και η μπαταρία του σε ικανοποιητικα επίπεδα σε σχετικά ψιλό χαλαρή χρήση.

 

Χρήση 80-20 Wi-Fi - data. 6ae960b3ee5c3550c02e93d99ae4f2f4.jpgee9fbc80fceb409c85787e4b965e74c2.jpgdc6cf5a8cef7c19ab4a998b240f798e9.jpg

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο ήταν.

https://m.gsmarena.com/substantial_galaxy_s21_series_leak_reveals_all__key_specs-news-46293.php

S Pen θα προσφέρει σε s21 σειρά και θα προσφέρει και μια ειδική τύπου θήκη - smart cover οπου θα φυλάσσετε η γραφίδα.

 

Μία χαρά λύση το βρίσκω αφού το 90% θήκες φοράει έτσι κι αλλιώς ισχνη μειοψηφία τύποι σαν εμένα που τα δουλεύει πάντα γυμνά τα smartphone τους :p

 

Λογικά η γραφίδα θα πάει σε foldable σειρά εξίσου.

 

https://www.androidpolice.com/2020/11/14/exclusive-specs-and-features-of-samsungs-galaxy-s21-smartphones/

 

Our sources also say the Galaxy S21 Ultra will offer S Pen support. The stylus will not be included in the box. Instead, Samsung is planning to sell cases that will store the S Pen outside the body of the phone.

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας στην Παρέα!

Μετά από 7 χρόνια σε Nexus-pixel phones γυρνάω στην Samsung και Note.

Μπορεί κάποιος να μου πει αν με αγορά θήκης Λειτουργεί η ασύρματη φόρτιση?

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Ναι λειτουργεί, ανάλογα τη θήκη... Αλλα σε πιο πολλές δουλεύει...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Ναι λειτουργεί, ανάλογα τη θήκη... Αλλα σε πιο πολλές δουλεύει...
Σκέφτομαι για τις επίσημες της Samsung

Από προστασία οθόνης έχετε να προτείνετε κάτι εκτός από domeglas?

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο ήταν.

https://m.gsmarena.com/substantial_galaxy_s21_series_leak_reveals_all__key_specs-news-46293.php

S Pen θα προσφέρει σε s21 σειρά και θα προσφέρει και μια ειδική τύπου θήκη - smart cover οπου θα φυλάσσετε η γραφίδα.

 

Μία χαρά λύση το βρίσκω αφού το 90% θήκες φοράει έτσι κι αλλιώς ισχνη μειοψηφία τύποι σαν εμένα που τα δουλεύει πάντα γυμνά τα smartphone τους :p

 

Λογικά η γραφίδα θα πάει σε foldable σειρά εξίσου.

 

https://www.androidpolice.com/2020/11/14/exclusive-specs-and-features-of-samsungs-galaxy-s21-smartphones/

 

Our sources also say the Galaxy S21 Ultra will offer S Pen support. The stylus will not be included in the box. Instead, Samsung is planning to sell cases that will store the S Pen outside the body of the phone.

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

 

Το θέμα είναι γιατί να καταργήσει τη σειρά Note και όχι τη σειρά s όπου ουσιαστικά είναι ένα Note χωρίς πενάκι. Γιατί να αφήσει τη το s με ημίμετρα για το πενάκι ενώ μπορούσε άνετα να κρατήσει τα Note? Δεν είναι αυτό μια κίνηση για να σπρώξει τους χρήστες Note στα Fold???

Πολύ κακή κίνηση για μένα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι γιατί να καταργήσει τη σειρά Note και όχι τη σειρά s όπου ουσιαστικά είναι ένα Note χωρίς πενάκι. Γιατί να αφήσει τη το s με ημίμετρα για το πενάκι ενώ μπορούσε άνετα να κρατήσει τα Note? Δεν είναι αυτό μια κίνηση για να σπρώξει τους χρήστες Note στα Fold???

Πολύ κακή κίνηση για μένα.

 

Και γιατί να μας αναγκάζει να έχουμε το πενακι και μικρότερη μπαταρία ? Το λογικό είναι αυτό που έκανε.

Οι λίγοι που θέλουν πενακι θα πάνε σε fold μελλοντικά γιατί αυτοί ήθελαν τέρατα κινητά και business και καλά χρήση και μέχρι τότε με θήκη στο s21 που μια χαρά βολεύει, εξάλλου τα νοτε είχαν καταντήσει μια παραλλαγή των s και με χειρότερο αποτέλεσμα πολλές φορές.

Ελπίζω μελλοντικά να το βγάλει και λίγο πιο μικρό το s ultra γιατί έχει ξεφύγει το πράγμα ή να δώσει ίδια specs στo plus τουλάχιστον

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μας αναγκάζει να έχουμε το πενακι και μικρότερη μπαταρία ? Το λογικό είναι αυτό που έκανε.

Οι λίγοι που θέλουν πενακι θα πάνε σε fold μελλοντικά γιατί αυτοί ήθελαν τέρατα κινητά και business και καλά χρήση και μέχρι τότε με θήκη στο s21 που μια χαρά βολεύει, εξάλλου τα νοτε είχαν καταντήσει μια παραλλαγή των s και με χειρότερο αποτέλεσμα πολλές φορές.

Ελπίζω μελλοντικά να το βγάλει και λίγο πιο μικρό το s ultra γιατί έχει ξεφύγει το πράγμα ή να δώσει ίδια specs στo plus τουλάχιστον

 

Όχι Νίκο, δεν είναι έτσι. Ποιος είπε πως τα note έχουν μικρότερη μπαταρία???? Μόνο φέτος έγινε αυτό το παράλογο (και τώρα μάλλον φαίνεται το γιατί.....)

Επίσης άλλο κινητό (έστω και τέρας όπως λες) και άλλο fold.

Τώρα τι μέγεθος θα έχει το s21 Ultra με θήκη για πενάκι δεν θέλεις να ξέρεις (ειδικά εσύ που έχεις θέμα με τα χιλιοστά).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αλλά θέλω να ρωτήσω..

 

Αξίζει η αλλαγή από s20 ultra αν υποθέσουμε ότι το πενάκι θα το χρησιμοποιήσω λίγο έως καθόλου?

Δεν έχω πλέον κανένα παράπονο από το s20 ultra, αλλά με τρώει μια αλλαγή.

 

Και επειδή κοιτάω μόνο Samsung δεν υπάρχει άλλη επιλογή από το note 20 ultra.

 

Έχει κάνει κανείς την αντίστοιχη μετάβαση να μου πει τώρα που έχει περάσει και αρκετός καιρός από την κυκλοφορία του?

Ευχαριστώ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αλλά θέλω να ρωτήσω..

 

Αξίζει η αλλαγή από s20 ultra αν υποθέσουμε ότι το πενάκι θα το χρησιμοποιήσω λίγο έως καθόλου?

Δεν έχω πλέον κανένα παράπονο από το s20 ultra, αλλά με τρώει μια αλλαγή.

 

Και επειδή κοιτάω μόνο Samsung δεν υπάρχει άλλη επιλογή από το note 20 ultra.

 

Έχει κάνει κανείς την αντίστοιχη μετάβαση να μου πει τώρα που έχει περάσει και αρκετός καιρός από την κυκλοφορία του?

Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα.

Λόγω φαγούρας στο χέρι και πόθου για πενάκι, έκανα αυτή την μετάβαση. Αν δεν καίγεσαι για πενάκι μείνε εκεί που είσαι. Δεν θα κερδίσεις τίποτα παραπάνω ενώ θα χάσεις την πολύ καλή αυτονομία του s20 Ultra.

Προσωπικά θα σου πρότεινα υπομονή μιας και αρχές του έτους έρχεται το αρκετά ανανεωμένο s21.

2-3 μήνες υπομονή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αλλά θέλω να ρωτήσω..

 

Αξίζει η αλλαγή από s20 ultra αν υποθέσουμε ότι το πενάκι θα το χρησιμοποιήσω λίγο έως καθόλου?

Δεν έχω πλέον κανένα παράπονο από το s20 ultra, αλλά με τρώει μια αλλαγή.

 

Και επειδή κοιτάω μόνο Samsung δεν υπάρχει άλλη επιλογή από το note 20 ultra.

 

Έχει κάνει κανείς την αντίστοιχη μετάβαση να μου πει τώρα που έχει περάσει και αρκετός καιρός από την κυκλοφορία του?

Ευχαριστώ

Νικο ειδικα αν βγαλει και ματ το σ21 οπως το νοτε, τοτε φυγαμε με κλειστα ματια, αν και θα ειναι υπερτουβλο, ομως αν ισχυουν οσα διαβαζουμε θα μιλαμε για το απολυτο οπλο. Για μενα περιμενε 2 μηνακια, εγω ηδη σκεφτομαι να δωσω το νοτε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...