Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλέξη ποτέ έρχεται επίσημα σε εμάς?
Λάμπρο αν κρίνω ότι η beta 2 βγήκε τώρα άρα λογικά 1 η 2 beta ακόμα και μετά stable δηλαδή εντός Δεκεμβρίου θα την δώσει.

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ερώτηση : στο note 10 plus όταν τραβούσα φωτογραφία είχα την δυνατότητα να αυξομειωνω την φωτεινότητα πριν το κλικ... Τώρα αυτήν την δυνατότητα την βρίσκω μόνο στο video... Μου διαφεύγει κάτι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπόψιν έχω το note 20 ultra

 

Μαλλον θα εχεις το af tracking ενεργοποιημενο, για να αυξομειωνεις την εκθεση (exposure) με tap πρεπει να απενεργοποιησεις το af tracking

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε μύτη και Νοεμβρίου security patch build για android 10

 

Διαθέσιμη για ήδη για DBT λογικά εντός επομένων ημερών θα έρθει OTA και σε ελληνικές EUR συσκευές.

 

Εγω την πέρασα manual. 7d4b4e6427da07e88868b126beeb40a1.jpg

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Μαλλον θα εχεις το af tracking ενεργοποιημενο, για να αυξομειωνεις την εκθεση (exposure) με tap πρεπει να απενεργοποιησεις το af tracking

καλημερα και σε ευχαριστω για την απαντηση! μπορεις να με βοηθησεις που ειναι αυτη η ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω για την ομορφια και επαυξανω... Γι αυτο ηλπιζα να εχει βελτιωθει η αυτονομια μετα και το τελευταιο update που πηρε η συσκευη.

Το θεμα μου ομως ηταν και θα ειναι η αυτονομια. Δεν γινεται να βρω ιδια αυτονομια με του 11 pro max που εχω (το αντιλαμβανομαι) αλλα εστω να βγαζω αξιοπρεπως την ημερα. Το βραδυ ετσι κι αλλιως μπαινει στην πριζα. Εαν τωρα το S20U με το N20U εχουν μιση ωρα διαφορα δεν αξιζει να παω εκει. Απλα ευχομαι να εχει γινει δουλεια με τις αναβαθμισεις...

 

δεν θα έχεις κανέναν ιδιαίτερο πρόβλημα!θα βγάζεις την ημέρα σου χωρίς άγχος!κρίνω από μένα!

στην χειρότερη,αν μπορείς κράτησε και το pro max με αλλο νουμερο με καρτα να εισαι αρχοντας για την δυσκολη στιγμη!

επίσης το έχω ξαναπεί,δεν έρχεται το τέλος του κόσμου με μια μικρή ενδιάμεση φορτση!δεν κρατάμε τα κινητά 10 ετια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι οι λόγοι που κράτησα note παρόλο την χειρότερη μπαταρία,την χειρότερη selfie και το χειρότερο ( συνολικά) ζουμ

 

η σύζυγος μου έχει το s20 ultra.εχω τραβηξει σελφι και με τα δυο κινητα σε ολες τις ρυθμισεις!

η διαφορά δεν είναι ορατή!

 

ζουμ επίσης δεν έχω δει κάποια διαφορά προς το χειρότερο το νοτε,ενω στην μπαταρία είναι ένα 10% καλύτερο σίγουρα!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

δεν θα έχεις κανέναν ιδιαίτερο πρόβλημα!θα βγάζεις την ημέρα σου χωρίς άγχος!κρίνω από μένα!

στην χειρότερη,αν μπορείς κράτησε και το pro max με αλλο νουμερο με καρτα να εισαι αρχοντας για την δυσκολη στιγμη!

επίσης το έχω ξαναπεί,δεν έρχεται το τέλος του κόσμου με μια μικρή ενδιάμεση φορτση!δεν κρατάμε τα κινητά 10 ετια!

 

Πρέπει να λάβεις υπόψη ότι ο φίλος είχε ξανά την συσκευή μας και την έδωσε γιατί δεν του έφτανε η μπαταρία. Προφανώς έχει άλλες ανάγκες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν θα έχεις κανέναν ιδιαίτερο πρόβλημα!θα βγάζεις την ημέρα σου χωρίς άγχος!κρίνω από μένα!

στην χειρότερη,αν μπορείς κράτησε και το pro max με αλλο νουμερο με καρτα να εισαι αρχοντας για την δυσκολη στιγμη!

επίσης το έχω ξαναπεί,δεν έρχεται το τέλος του κόσμου με μια μικρή ενδιάμεση φορτση!δεν κρατάμε τα κινητά 10 ετια!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

η σύζυγος μου έχει το s20 ultra.εχω τραβηξει σελφι και με τα δυο κινητα σε ολες τις ρυθμισεις!

η διαφορά δεν είναι ορατή!

 

ζουμ επίσης δεν έχω δει κάποια διαφορά προς το χειρότερο το νοτε,ενω στην μπαταρία είναι ένα 10% καλύτερο σίγουρα!

 

Δεν τα δοκίμασα ταυτόχρονα αλλά σε παρόμοιες συνθήκες με τα παιδιά μου το καλοκαίρι μες το σπίτι και έξω απόγευμα τα έκανε αλοιφή το νοτε ενώ το s20 ήταν πολύ καλύτερο σε λεπτομέρεια και θόρυβο.

Εξάλλου το ένα έχει πολύ πιο μεγάλο αισθητήρα και πιο πολλά mp..

Όσο για το ζουμ, στο 5 και 10 και δεν έχουν διαφορά. Στο 20 που είναι καλά και τα 2, το σ20 ήταν αρκετά καλύτερο. Εκεί έκανα άμεση σύγκριση και υπήρχε μεγάλη διαφορά το καλοκαίρι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

μολις μου ηρθε security update του Νοεμβριου

 

Και σε μένα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ τα στατιστικά μου από το πρωί που ξεκίνησα με 100% έως 11 το βράδυ.

 

Χρήση 60-40 WiFi - data

 

Καλή η απόδοση όχι τίποτα σπουδαίο αλλά όχι και μάπα.

f18f8761836669b3ae36d029bf841aee.jpga3991600c409c836c2a3e8480dde66a5.jpg4b5b987964abe066b5c69073808e278b.jpg

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σαν πολύ δεν τρώει ο νόβα? Σε μένα με 47% μπαταρία το one ui είναι στο 0.8% εκτός και αν έχει τόσο μεγάλη σημασία και πια συσκευή έχεις...

 

sent from S10 Lite

Σε Sammy τρώει περισσότερο διότι σε OnePlus όχι είτε με stock(oxygen) είτε custom (aosp-Los) base rom.

Και σήμερα τρώει έως τώρα παρ όλα αυτά δεν το αλλάζω διότι αυτονομία ειναι αρκούντως ικανοποιητική.

 

Ίσως φταίει ότι το έχω εξαίρεση από βέλτιστο ποίηση μπαταρίας.

124bcb14e5f8d46181cfed1c3fb74ff0.jpg

f57ed8cbbf052d9d34da504e7244b68c.jpg45ba17005642c5e9977eeac3926ae881.jpg

 

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε note 10 lite o nova είναι περίπου 1.2~1.5 % και νομίζω τα ίδια είχα σε όλες τις συσκευές μου. Από την άλλη το aod notify παίζει στο 8%.
Link to comment
Share on other sites

Σε note 10 lite o nova είναι περίπου 1.2~1.5 % και νομίζω τα ίδια είχα σε όλες τις συσκευές μου. Από την άλλη το aod notify παίζει στο 8%.
Ναι τώρα που είδα διάφορα στατιστικά μου από OnePlus μεταξύ 1.5 και 2% κυμαίνεται εξίσου άρα μια η άλλη.

 

fb1ac03e956fee897c7cd35a5de7c373.jpg

e205e53281bdbfab19098b4f3a829048.jpg

 

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.....

Έχω να μπω χρόνια εδώ μέσα.

Εγώ πήρα το ultra σε μπρονζε χρωματακι από το σάιτ της ίδιας της σαμσουνγκ στα 850 ευρώ. Το είχαν μια προσφορά για λίγες μέρες.

Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές θα ελεγα..... Προηγούμενο κινητό το S9+

Link to comment
Share on other sites

Εδώ τα στατιστικά μου από το πρωί που ξεκίνησα με 100% έως 11 το βράδυ.

 

Χρήση 60-40 WiFi - data

 

Καλή η απόδοση όχι τίποτα σπουδαίο αλλά όχι και μάπα.

f18f8761836669b3ae36d029bf841aee.jpga3991600c409c836c2a3e8480dde66a5.jpg4b5b987964abe066b5c69073808e278b.jpg

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

 

Να υποθέσω στα 60hz?

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το Note 10 plus για οσους το ειχαν, πιο εχει καλυτερη διαρκεια μπαταριας;
Μετά το τελευταίο update έχουν ίδια μπαταρία. Ίσως και λίγο πάνω το 20. Εννοείται μιλαω πάντα με 120hz με 60 είναι σίγουρα πολύ πάνω το 20.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω στα 60hz?
120 πάντα!!

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες η μπαταρία του κινητού είναι πιο κάτω από τα 2 προηγούμενα σε 60hz. Σε καμία περίπτωση δεν βγάζω ώρες οθόνης και αυτονομία που έβγαζα με το 9 και το 10. Είναι ξεκάθαρο αυτό. Έβγαζα 2 μέρες χρήσης με 6 ώρες οθόνη και 3 ομιλία και τώρα βγάζω μια μέρα με μικρό ποσοστό στο τέλος με 4 έως 6 ώρες οθόνης, ομιλία δεν ξέρω αλλά αν έβγαζε το ίδιο με το 10 θα είχα καταφέρει να βγάλω έστω μια φορά 2ημερο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το note 9 έχει νομίζω πολύ ποιο ζωντανή οθόνη.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Το note 9 έχει νομίζω πολύ ποιο ζωντανή οθόνη.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το θεμα είναι η αποτύπωση χρωμάτων να είναι όσο πιο κοντά στην πραγματικότητα και το NOTE 20 είναι σαφέστατα καλύτερο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το Note 10 plus για οσους το ειχαν, πιο εχει καλυτερη διαρκεια μπαταριας;

 

Ίδια μπαταρία, ίσως κι ένα 5% πάνω το note 20 ultra. Μιλάω για μόνιμη χρήση σε 120hz και φυσικά με το ίδιο ακριβώς στήσιμο/σενάριο χρήσης συσκευών..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...