Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω οσες χωρες εχουν παρει την ATJ1 της Γερμανιας:

 

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-note-20-ultra-5g/firmware/#SM-N986B

Εδώ ρε νεουδη έτοιμο και με full ταχύτητα download και όχι η μπούρδα σε sammobile.

https://androidfilehost.com/?fid=10763459528675558983

 

Επίσης γενικά για μελλοντική χρήση υπάρχει το Frija app όπου βάζεις στα αντίστοιχα πεδία model και CSC και σου βρίσκει το αντίστοιχο firmware να κατεβάζεις εξίσου με full ταχύτητα.

 

30a664fc5ad235f10ba3c1059f9ca3a0.jpg

 

 

Εδώ full details.

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-20-ultra/how-to/ath3-official-stock-fw-updateodin-t4143909

https://mega.nz/file/NgIglYqB#vPFmT0AOB6yrXP4wUKyAYSO6cHA89srYD8wwyfwAeSg

 

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Την έβαλα εγώ όπως έγραψε ο alextrela....

 

Ειμαι τώρα στο 70% μπαταρία με 1 ώρα και 40 λεπτά οθόνη, φωτεινότητα γύρω στο 65% και μόνο δεδομένα 4G. Συνδεμένο πάντα ρολόι BT GEAR S3 και μια ώρα μουσική περίπου σε ακουστικά BT AIRPODS...Κλησεις γύρω στα 7 λεπτά....

Την οθόνη την εχω στα 60hz καθώς δε με πολυνοιαζουν τα 120hz...

Το update το πέρασα πριν 2 ημερες περίπου....

 

Αυτά και βλέπουμε....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε αρχοντα του update ταμπουρωματος! (alextrela) :D

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν φλασαρουμε τι ρομ,μετα θα παιρνουμε κανονικα updates ή θα πρεπει να φλασαρουμε τη μαμα παλι; Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Αν φλασαρουμε τι ρομ,μετα θα περνουμε κανονικα updates ή θα πρεπει να φλασαρουμε τη μαμα παλι;

 

Κανονικα θα ερχονται τα updates...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα θα ερχονται τα updates...

Σωστα!!αφου ειναι official!!thanx!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό το πρόβλημα που υπήρχε πριν κάνα χρόνο με ταupdates άλλαξε ?

Θυμάσαι δε σε άφηνε να φλασαρεις άλλης χώρας και αν το έκανες σου γυρνουσε σε αυτήν της sim. Τώρα δε θα γυρίσει δηλαδή ? Επίσης με αυτή τη μέθοδο χάνονται δεδομένα ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεδομενα δε μου χαθηκαν....τωρα ουτε για τη χωρα φαινεται πως αλλαξε κατι....που το βλεπω ?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Δεδομενα δε μου χαθηκαν....τωρα ουτε για τη χωρα φαινεται πως αλλαξε κατι....που το βλεπω ?

 

Καποια διαφορα στην καταναλωση?τωρα που τελειωνει η μερα?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε απο το φορτιστη με 100% μπαταρια στις 6 το πρωι και ειμαι στο 13% ωρα 11 το βραδυ.

 

Ειμαι στο 13% με σχεδον 5 ωρες οθονη και 16 λεπτα τηλεφωνο,στη πλειοψηφια με δεδομενα και λιγοτερο WIFI ,συν στριμαρισμα μουσικης μεσω BT...και λιγη χρηση GPS....Συνδεμένο πάντα ρολόι BT GEAR S3 και με 3 λογαριασμους email να συγχρονιζουν ανα μιση ωρα η 15 λεπτα... φαινεται να τα παει καλυτερα,θα δω και τις επομενες ημερες....

 

Στο HUAWEI MATE 20X θα ειχα κανα 25αρι,30αρι υπολοιπο...με 5.000mA

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε απο το φορτιστη με 100% μπαταρια στις 6 το πρωι και ειμαι στο 13% ωρα 11 το βραδυ.

 

Ειμαι στο 13% με σχεδον 5 ωρες οθονη και 16 λεπτα τηλεφωνο,στη πλειοψηφια με δεδομενα και λιγοτερο WIFI ,συν στριμαρισμα μουσικης μεσω BT...και λιγη χρηση GPS....Συνδεμένο πάντα ρολόι BT GEAR S3 και με 3 λογαριασμους email να συγχρονιζουν ανα μιση ωρα η 15 λεπτα... φαινεται να τα παει καλυτερα,θα δω και τις επομενες ημερες....

 

Στο HUAWEI MATE 20X θα ειχα κανα 25αρι,30αρι υπολοιπο...με 5.000mA

 

Δηλαδή πόσο έβγαζες πριν το update με αυτή την χρήση? Γιατί με αυτό που γράφεις φοβάμαι πως δεν θα δούμε κάτι ουσιαστικό στην αυτονομία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγω το Update μεσω odin διατηρωντας το home csc Οποτε δεν σβηστηκαν τα δεδομενα μου.

Σημερα πρωτη μερα με το νεο Update, μεχρι στιγμης δε βλεπω διαφορά...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

To πρώτο μου Note 20 Ultra ήταν με Snapdragon 865+. Το έδωσα σχεδόν αμέσως λόγω μπαταρίας και πολύ υψηλής τιμής (1150+ τότε) με το σκεπτικό ότι τα Samsung ακολουθούν την πορεία της λίρας Τουρκίας μετά τον πρώτο μήνα κυκλοφοριας. Μετά από λίγο καιρό είπα να δοκιμάσω το exynos version. Στα ίδια πάνω κάτω και αυτο στην μπαταρία, με υψηλότερες θερμοκρασίες, οπότε είχε την ίδια τύχη. Επειδή κανένα μοντέλο δεν με καλυψε απόλυτα φέτος (πλην 11 pro max) και λογω των καθυστερησεων στο 12 pro max (πάει για τέλη Νοεμβρίου), λέω δεν δίνεις μια τελευταία ευκαιρία στο Note ; Αγοραζω λοιπόν ξανά το Note20Ultra με snap865+ και με έκπληξη διαπιστώνω ότι τα 4ωρα sot αποτελούν παρελθόν. Πλέον έχω ένα πολύ άνετο 24ωρο χρήσης με ένα επίσης άνετο 6ωρο οθόνης. Φυσικά και η χρήση μου παραμένει η ίδια. Για να έχετε ένα μέτρο σύγκρισης η αυτονομία στην δική μου χρηση είναι on par με το S20FE (SD865) το οποίο είχα παράλληλα. Φυσικά και οι 6 ώρες SOT δεν είναι κορυφαία επιδοση, αλλά νομίζω ότι το τηλέφωνο βελτίωσε κατά πολύ την μοναδική ίσως χτυπητή αδυναμία του. Σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα θετικά σημεία του, ίσως μιλάμε για την καλύτερη Android συσκευή σήμερα. Το μοναδικό σημείο που νομίζω ότι θέλει λίγη δουλίτσα είναι η κάμερα , στην λεπτομέρεια των προσώπων και τα skin tones.
Link to comment
Share on other sites

Για UI 3.0 και Android 11 εμεις εδω στα Νοτελια 20 για πότε ακούγετε???

Εχουμε καποια ενημερωση???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για UI 3.0 και Android 11 εμεις εδω στα Νοτελια 20 για πότε ακούγετε???

 

Εχουμε καποια ενημερωση???

Εδώ για τους ανυπόμονους beta ήδη έχει κυκλοφορήσει.:wink:

Εγκατάσταση μέσω adb η micro SD card.

 

Οδηγίες παρακάτω

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-20-ultra/how-to/android-11-oneui-3-0-beta-thread-t4176533

 

Stable λογικά εντός Δεκεμβρίου.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ για τους ανυπόμονους beta ήδη έχει κυκλοφορήσει.:wink:

Εγκατάσταση μέσω adb η micro SD card.

 

Οδηγίες παρακάτω

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-20-ultra/how-to/android-11-oneui-3-0-beta-thread-t4176533

 

Stable λογικά εντός Δεκεμβρίου.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Μπράβο ρε Άλεξ. Δεν θα την βάλω θα περιμένω την stable.

Πάντως έτσι για την ιστορία η έκδοση με τον snap by Χονγκ Κονγκ που έχω,σε σχέση με την Αμερική παίρνει πολύ πιο γρήγορα τα update.

570c0fa1bbe24b52fd669efc942462f2.jpg

 

Nikos Note 20 ultra snapdragon

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Την Λειτουργία Portrait mode που μπορώ να την βρω; Πχ στο iPhone την έβλεπες με ένα άγγιγμα δεξιά! Μήπως είναι το live focus στο note?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγω το Update μεσω odin διατηρωντας το home csc Οποτε δεν σβηστηκαν τα δεδομενα μου.

Σημερα πρωτη μερα με το νεο Update, μεχρι στιγμης δε βλεπω διαφορά...

 

Ελπίζω τις επόμενες μέρες να δεις διαφορές αλλιώς τον ήπιαμε....:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μου ερχονται οι ειδοποιήσεις της εφαρμογης του email ελαχιστοποιημενες σε εικονιδιο...και το παταω κι ανοιγει σε μικρο παραθυρακι αντι για φουλ οθονη,τι εχω κανει λαθος ρε παιδες ?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.εχω κατεβασει το vanced music αλλα δεν μπορω να κανω download καποιο album ωστε να το ακουω offline.πρεπει κατι να κανω;

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.εχω κατεβασει το vanced music αλλα δεν μπορω να κανω download καποιο album ωστε να το ακουω offline.πρεπει κατι να κανω;

Ymusic και καθάρισες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...