Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω...για καλύτερη κάμερα κ φωτογραφίες τι αναλογία πρέπει να βάλω γιατί έχω μπρεδευτει! Στο 108mp δεν μου δίνει 50x zoom..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

108mp θα βαζεις μονος σε φωτο ημερας οταν φωτογραφιζεις τοπια ή αντικειμενα και δεν εχεις ταυτοχρονα πολυ φωτεινα σημεια (π.χ. ουρανος) και πολυ σκοτεινα σημεια (π.χ. πυκνη σκια).

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φανταζομαι το νεο update N986BXXU1ATJ1 μπορουμε να το φλασαρουμε με ODIN ,σωστα ? Χανω δεδομενα ? η περναει απλα απο πανω ?

 

μιλαω για αυτο: https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-note-20-ultra-5g/firmware/SM-N986B/DBT/download/N986BXXU1ATJ1/402751/

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από note 9 είδα ότι δεν έχει τόσο καλό μαύρο όσο το note 9 .

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από note 9 είδα ότι δεν έχει τόσο καλό μαύρο όσο το note 9 .

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλό ή κακό μαύρο στις oled δεν υπάρχει. Τα led σβήνουν οπότε είναι απόλυτο μαύρο. Αυτή είναι η τεχνολογία.

 

Τώρα αν μιλάς για ομοιομορφία στο πάνελ που φαίνεται σε σκούρο γκρι σε χαμηλή φωτεινότητα είναι άλλο πράγμα.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι το νεο update N986BXXU1ATJ1 μπορουμε να το φλασαρουμε με ODIN ,σωστα ? Χανω δεδομενα ? η περναει απλα απο πανω ?

 

 

 

μιλαω για αυτο: https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-note-20-ultra-5g/firmware/SM-N986B/DBT/download/N986BXXU1ATJ1/402751/

Χάνουμε την εγγύηση αν το κάνουμε με αυτόν τον τρόπο?

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δυστυχώς σε χαμηλή φωτεινότητα παρατηρώ το φαινόμενο του Huawei mate 20 pro με τις πρασινιλες στην οθόνη.
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Αργεί ακόμα το περιβόητο update?

Δεν παλεύεται η κατάσταση.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αργεί ακόμα το περιβόητο update?

 

Δεν παλεύεται η κατάσταση.....

Το έδωσες το s20; Αν όχι γύρνα.Δεν πιστεύω ότι θα φτάσει σε αυτό το επίπεδο

Και εμένα με ζοριζει λίγο η μπαταρία αλλά δεν πάω σε άλλη συσκευή για κανένα μα κανένα λόγο Κώστα. Ότι ποιο ολοκληρωμένο και μοναδικό λόγο πένας εκεί έξω! Κάμερα φανταστική, οθόνη ότι καλύτερο, ταχύτατο, πένα... Δε χρειάζομαι τίποτα άλλο. Τώρα η μπαταρία it is what it is. Όσο στρώσει και πάλι δεν παραπονιέμαι. Δεν έχει αντίπαλο η συσκευή απλά.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το έδωσες το s20; Αν όχι γύρνα.

Και εμένα με ζοριζει λίγο η μπαταρία αλλά δεν πάω σε άλλη συσκευή για κανένα μα κανένα λόγο Κώστα. Ότι ποιο ολοκληρωμένο και μοναδικό λόγο πένας εκεί έξω! Κάμερα φανταστική, οθόνη ότι καλύτερο, ταχύτατο, πένα... Δε χρειάζομαι τίποτα άλλο. Τώρα η μπαταρία it is what it is. Όσο στρώσει και πάλι δεν παραπονιέμαι. Δεν έχει αντίπαλο η συσκευή απλά.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

 

Καλημέρα Λάζαρε.

Ναι, το έδωσα.

Εννοείται πως έχουμε ένα κόλλημα με την σειρά Note γι αυτό το πήρα αν και ανάπηρο. Όπως ξαναέγραψα, μο κάνει εντύπωση που ενώ η μπαταρία είναι μικρότερη κατά 20% αυτό δεν αποτυπώνεται στην αυτονομία. Είναι μεγαλύτερη. Πως γίνεται αυτό? Υποθέτω πως ίσως είναι λίγο ανώριμο ακόμα και σε επόμενα updates (όπως αυτό που περιμένουμε) θα έρθει μια βελτίωση.

Πάντως κάτι 8ωρα sot που διάβασα εδώ μέσα είναι επιεικώς για γέλια. Καταλαβαίνω πως για κάποιους η αυτονομία είναι μια χαρά (προφανως κάνουν ήπια χρήση) αλλά για σοβαρή και βέβαια για σκληρή χρήση (όπου απευθύνεται η συγκεκριμένη σειρά) είναι μεγάλη αποτυχία και μου προκαλεί πολλά ερωτηματικά η απόφαση της Samsung για μικρή μπαταρία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δει εάν σε τέρμα χαμηλή φωτεινότητα και χαμηλό φωτισμό στο δωμάτιο το γκρι χρώμα είναι ομοιόμορφο σε όλη την οθόνη?

 

Επίσης αν στις ίδιες συνθήκες στο scrolling όταν διαβάζετε κείμενο εάν αφήνουν τα γράμματα μια κόκκινη σκιά?

 

 

Ευχαριστώ.

www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δει εάν σε τέρμα χαμηλή φωτεινότητα και χαμηλό φωτισμό στο δωμάτιο το γκρι χρώμα είναι ομοιόμορφο σε όλη την οθόνη?

 

Επίσης αν στις ίδιες συνθήκες στο scrolling όταν διαβάζετε κείμενο εάν αφήνουν τα γράμματα μια κόκκινη σκιά?

 

 

Ευχαριστώ.

 

Από αυτά που αναφέρεις τίποτα δεν συμβαίνει με το δικό μου....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Λάζαρε.

 

Ναι, το έδωσα.

 

Εννοείται πως έχουμε ένα κόλλημα με την σειρά Note γι αυτό το πήρα αν και ανάπηρο. Όπως ξαναέγραψα, μο κάνει εντύπωση που ενώ η μπαταρία είναι μικρότερη κατά 20% αυτό δεν αποτυπώνεται στην αυτονομία. Είναι μεγαλύτερη. Πως γίνεται αυτό? Υποθέτω πως ίσως είναι λίγο ανώριμο ακόμα και σε επόμενα updates (όπως αυτό που περιμένουμε) θα έρθει μια βελτίωση.

 

Πάντως κάτι 8ωρα sot που διάβασα εδώ μέσα είναι επιεικώς για γέλια. Καταλαβαίνω πως για κάποιους η αυτονομία είναι μια χαρά (προφανως κάνουν ήπια χρήση) αλλά για σοβαρή και βέβαια για σκληρή χρήση (όπου απευθύνεται η συγκεκριμένη σειρά) είναι μεγάλη αποτυχία και μου προκαλεί πολλά ερωτηματικά η απόφαση της Samsung για μικρή μπαταρία.

Φόρτισε τη συσκευή βάλε airplane mode και wifi βάλε YouTube να παίζει μέχρι το 3% 9 ώρες θα δεις.

Αυτό δεν είναι χρήση Smartphone τα έχουμε πει 4-5+ ώρες αν πιάσει σε πραγματική χρήση λες και ευχαριστώ. Εγώ ποτέ δεν έχω φτάσει πάνω από 3:30 στην καθημερινότητα μου. Ναι Κυριακή στο σπίτι πιάνω 6 αλλά είναι πλασματικό.

Πάντως σίγουρα θα στρώσει και στο s20u στην αρχή είχε θέματα αρκετά τώρα τελευταία ωρίμασε. Οπότε υπομονή

 

Λάζαρος Note 20 ultra

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί κάποιος να δει εάν σε τέρμα χαμηλή φωτεινότητα και χαμηλό φωτισμό στο δωμάτιο το γκρι χρώμα είναι ομοιόμορφο σε όλη την οθόνη?

 

 

 

Επίσης αν στις ίδιες συνθήκες στο scrolling όταν διαβάζετε κείμενο εάν αφήνουν τα γράμματα μια κόκκινη σκιά?

 

 

 

 

 

Ευχαριστώ.

Αυτά που αναφέρεις είναι ανομοιομορφία του πάνελ και ιδιότητες της oled. Είναι λίγο Τζόκερ. Και εγώ έχω μια ανομιομορφια που φαίνεται στο απόλυτο σκοτάδι με μηδενική φωτεινότητα. Ακόμα και αλλαγή πάνελ να γίνει μπορεί να πέσεις σε χειρότερο η στο ίδιο. Δεν είναι κάτι που πρέπει να δίνεις σημασία.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το note 10 plus πάντως που είχα πριν δεν είχε τέτοια θέματα. Η οθόνη του ήταν απόλυτα ομοιόμορφη.
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Το note 10 plus πάντως που είχα πριν δεν είχε τέτοια θέματα. Η οθόνη του ήταν απόλυτα ομοιόμορφη.
Καταρχήν όπως σου είπα είναι θέμα τύχης 2ον το mate 10 επειδή το είχα και εγώ στις αρχικές παρτίδες είχε κάτι πρασινιλες φανταστικές. 2 άλλαξα μέχρι να βρω καλό πάνελ και πάλι μέτριο ήταν. 3ον δεν κατέβαζε ακόμη και στο 0 σε τόσο χαμηλά επίπεδα την φωτεινότητα.

Ένα κλικ αν δώσεις φωτεινότητα χάνονται όλες αυτές οι ανομοιομορφιες.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το αναφέρω επειδή το χρησιμοποιώ αρκετά σε τέτοιες συνθήκες και είναι αρκετά ενοχλητικό. To mate 20 pro και εμένα μου το αλλάξανε 3 φορές, μέχρι που πήρα ένα με οθόνη BOE όπου δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα. (το θέμα ήταν στα panel της LG τελικά)
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το αναφέρω επειδή το χρησιμοποιώ αρκετά σε τέτοιες συνθήκες και είναι αρκετά ενοχλητικό. To mate 20 pro και εμένα μου το αλλάξανε 3 φορές, μέχρι που πήρα ένα με οθόνη BOE όπου δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα. (το θέμα ήταν στα panel της LG τελικά)
Οπ έχεις δίκαιο λάθος διάβασα. Γράφεις note 10 plus. Όντως και στο δικό μου όταν το είχα το πάνελ ήταν άψογο. Αλλά όπως είπα θέμα τύχης.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Φόρτισε τη συσκευή βάλε airplane mode και wifi βάλε YouTube να παίζει μέχρι το 3% 9 ώρες θα δεις.

Αυτό δεν είναι χρήση Smartphone τα έχουμε πει 4-5+ ώρες αν πιάσει σε πραγματική χρήση λες και ευχαριστώ. Εγώ ποτέ δεν έχω φτάσει πάνω από 3:30 στην καθημερινότητα μου. Ναι Κυριακή στο σπίτι πιάνω 6 αλλά είναι πλασματικό.

Πάντως σίγουρα θα στρώσει και στο s20u στην αρχή είχε θέματα αρκετά τώρα τελευταία ωρίμασε. Οπότε υπομονή

 

Ναι, έχεις δίκιο σε αυτό. Και το s20u δεν ξεκίνησε με καλούς χρόνους. Οπότε περιμένουμε βελτιώσεις. Βέβαια η 4500 μπαταρία δεν θα γίνει 5000 αλλά τουλάχιστον να βελτιωθεί γιατί τώρα είναι χάλι μαύρο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Λάζαρε.

Ναι, το έδωσα.

Εννοείται πως έχουμε ένα κόλλημα με την σειρά Note γι αυτό το πήρα αν και ανάπηρο. Όπως ξαναέγραψα, μο κάνει εντύπωση που ενώ η μπαταρία είναι μικρότερη κατά 20% αυτό δεν αποτυπώνεται στην αυτονομία. Είναι μεγαλύτερη. Πως γίνεται αυτό? Υποθέτω πως ίσως είναι λίγο ανώριμο ακόμα και σε επόμενα updates (όπως αυτό που περιμένουμε) θα έρθει μια βελτίωση.

Πάντως κάτι 8ωρα sot που διάβασα εδώ μέσα είναι επιεικώς για γέλια. Καταλαβαίνω πως για κάποιους η αυτονομία είναι μια χαρά (προφανως κάνουν ήπια χρήση) αλλά για σοβαρή και βέβαια για σκληρή χρήση (όπου απευθύνεται η συγκεκριμένη σειρά) είναι μεγάλη αποτυχία και μου προκαλεί πολλά ερωτηματικά η απόφαση της Samsung για μικρή μπαταρία.

Εδώ από το νότε10 45 watt φόρτιση πήγε στα 25 στο 20 ultra μόνο αυτό σε πείραξε ;;; Ότι να ναι κάνει απλά

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν, το βγαζω από τη φόρτιση 100% στις 23:34 χώρις να το δουλέψω, κλειστή οθόνη δηλαδή , μόνο WiFi ανοιχτό και το Bluetooth... Και την AOD. Στις 23:43 είχε πάει στο 99%...ειχε χάσει 1% σε 9 λεπτά !!!

Κάποια βλακεια έχουν κάνει οι σχιστοματηδες, το update και γρήγορα! Υπόψιν έχω αδρανοποιησει πολλές εφαρμογές, και γενικά το έχω σεταρει καλά....

Φίλε έχω το note 10 plus το αφήνω από το βράδυ ως το πρωί σε AirPlane mode χάνι όλο το βράδυ 6 8 % μπαταρία.... Και το iPhone 11 προ Max airplane mode δε χάνει ούτε 1%και δεν έχω ενεργοποιημένη την always on στο Samsung

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, δεν το δέχτηκαν πίσω γιατί το άνοιξα. Οπότε σας γράφω από note20 ultra. Εμένα που έχω εστιατόριο της πιο πολλές ώρες είμαι με wifi δεν έχω παραπαοινο από μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, δεν το δέχτηκαν πίσω γιατί το άνοιξα. Οπότε σας γράφω από note20 ultra. Εμένα που έχω εστιατόριο της πιο πολλές ώρες είμαι με wifi δεν έχω παραπαοινο από μπαταρία.
Περίεργο γιατί σε φίλο που γράφει εδώ το δέχτηκαν.

Τέλος πάντων δε νομίζω ότι είχες καμία καλύτερη επιλογή στην αγορά ανεξάρτητα από τα χρήματα. Είναι η κορυφή στην αγορά.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, δεν το δέχτηκαν πίσω γιατί το άνοιξα. Οπότε σας γράφω από note20 ultra. Εμένα που έχω εστιατόριο της πιο πολλές ώρες είμαι με wifi δεν έχω παραπαοινο από μπαταρία.

 

Αν του δώσεις λίγο χρόνο θα σε κερδίσει 100%. Κι εφόσον σε καλύπτει στην μπαταρία τότε σε λίγο καιρό δεν θα το αλλάζεις με τίποτα.

Εδώ εμείς που τα βρίσκαμε σκούρα με την μπαταρία και δεν το αλλάζουμε με τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περίεργο γιατί σε φίλο που γράφει εδώ το δέχτηκαν.

Τέλος πάντων δε νομίζω ότι είχες καμία καλύτερη επιλογή στην αγορά ανεξάρτητα από τα χρήματα. Είναι η κορυφή στην αγορά.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

 

Είναι iphonακιας..... :)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο γιατί σε φίλο που γράφει εδώ το δέχτηκαν.

Τέλος πάντων δε νομίζω ότι είχες καμία καλύτερη επιλογή στην αγορά ανεξάρτητα από τα χρήματα. Είναι η κορυφή στην αγορά.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

 

Τους έστειλα mail και μου απάντησαν αυτό. Καλό είναι το κινητό ή κυρτοτητα με χαλάει νιώθω σαν να χάνω από την οθόνη μου αποσπάει την προσοχή πολλές φορές άλλα θα το συνηθησω που θα πάει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν του δώσεις λίγο χρόνο θα σε κερδίσει 100%. Κι εφόσον σε καλύπτει στην μπαταρία τότε σε λίγο καιρό δεν θα το αλλάζεις με τίποτα.

Εδώ εμείς που τα βρίσκαμε σκούρα με την μπαταρία και δεν το αλλάζουμε με τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είναι iphonακιας..... :)

 

Δεν έχω έξυπνο ρολόι χρήση ασύρματο ακουστικών δεν κάνω δεν μιλάω πολλές ώρες πιο πολύ από τον ασύρματο στο μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Εδω οσες χωρες εχουν παρει την ATJ1 της Γερμανιας:

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-note-20-ultra-5g/firmware/#SM-N986B

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...