Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

Ευκολα Λαζαρε, με ανεση φετος... Αντε απο του χρονου ολοι με fold με spen...

 

Εγώ προτίμησα να πάω φέτος στο fold. Bέβαια όχι στα 2099 αλλά στην τιμή της προσφοράς. Δεν ήθελα άλλη μια συσκευή όπως τις άλλες. Για spen θα έχω το tab s6 ή τον γερόλυκο note 9 που μόλις του άλλαξα μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είδα ένα βιντεακι που προσπαθούσε να κάνει επεξεργασία βίντεο με Adobe Rush μέσω dex και δεν γίνονταν έκανε κοληματα
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη η apple δεν εδωσε 120 hz γιατι απλα "δεν το χει αναγκη"... εδω δεν εχει αναγκη να εχει φορτιστη πια, στα 120 θα μασουσε?:lol:

 

Εντωμεταξυ ερχεται συντομα και το One UI 3.0 και μετα δε θα εχει καν πλακα η οποια συγκριση.. παλι για exynos που ειναι ετοιμοι να ανατιναχτουν θα διαβασουμε και για drain battery και και και... και τα λενε αυτοι που ΙΣΩΣ εχουν πιασει μια απο τις συσκευες αυτες στα χερια τους σε κανα public...

 

Καλά, αυτό με το κουτί μη το κάνουμε θέμα γιατί ότι αφαιρεί η μηλιά και το κοροιδευουμε μας έρχεται την επόμενη χρονιά στο "σπίτι" μας.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αυτό με το κουτί μη το κάνουμε θέμα γιατί ότι αφαιρεί η μηλιά και το κοροιδευουμε μας έρχεται την επόμενη χρονιά στο "σπίτι" μας.....

Eτσι ακριβως. Ετσι εγινε και με το jack που κραζαμε ολοι apple και μετα απο λιγα χρονια το κοψανε ολοι με εξαιρεση τους πουθεναδες lg και sony.

Περιμεντε και σε 2-3 χρονια δε θα δινει κανεις power brick.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικό αφού η Apple βγάζει χρήμα έτσι θα το κάνουν και οι άλλοι όλοι σκέφτονται το κέρδος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτίμησα να πάω φέτος στο fold. Bέβαια όχι στα 2099 αλλά στην τιμή της προσφοράς. Δεν ήθελα άλλη μια συσκευή όπως τις άλλες. Για spen θα έχω το tab s6 ή τον γερόλυκο note 9 που μόλις του άλλαξα μπαταρία

 

Αν δεν ηθελα spen θα ημουν ηδη με fold 2. Μονο αυτο με κρατησε μακρια απο τη συσκευαρα που ακουει στο ονομα fold 2...

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως δεν εχει shutter lag αλλα τα προσωπα δεν ειναι και η καλυτερη του. Δεν τα παστελωνει αλλα δεν υπαρχει η λεπτομερεια που υπαρχει π.χ. σε ενα iPhone ή σε ενα Xiaomi mi 10 Pro (τα ειχα και τα 2).

Δεν αναφερομαι στα σεναρια που θα στηθεις για να σε παρουν φωτο, αλλα σε αυθορμητα πλανα με μετριο ή χαμηλο φωτισμο. Εκει ειναι απλα καλο αλλα οχι κορυφαιο.

 

ένα παράδειγμα φωτογραφίας για να κατανοησω,υπαρχει η δυνατότητα?

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη η apple δεν εδωσε 120 hz γιατι απλα "δεν το χει αναγκη"... εδω δεν εχει αναγκη να εχει φορτιστη πια, στα 120 θα μασουσε?:lol:

 

Εντωμεταξυ ερχεται συντομα και το One UI 3.0 και μετα δε θα εχει καν πλακα η οποια συγκριση.. παλι για exynos που ειναι ετοιμοι να ανατιναχτουν θα διαβασουμε και για drain battery και και και... και τα λενε αυτοι που ΙΣΩΣ εχουν πιασει μια απο τις συσκευες αυτες στα χερια τους σε κανα public...

 

Όσο και να σκουζει η μήλια η διαφορά είναι σημαντική... Κακιστα δεν έδωσε αυτό το feature φέτος η Apple. Πραγματικά πολύ minor το φετινό upgrade που έδωσε...

Link to comment
Share on other sites

ένα παράδειγμα φωτογραφίας για να κατανοησω,υπαρχει η δυνατότητα?

 

Nα ανεβασω δεν μπορω γιατι ειναι το παιδι μου στο πλανο.

Οι συνθηκες ειναι οι εξης: φωτο εσωτερικου χωρου χωρις φυσικο φως (με λαμπα δωματιου) και το παιδι να παιζει ή να κοιταει κατι χωρις να κουνιεται.

Αποτελεσμα:

Skin tone color σχετικα καλο, ισως λιγο πιο ψυχρο απο την πραγματικοτητα.

Λεπτομερειες στο προσωπακι του, οχι παρα πολλες. Σαν να κανει smooth το skin.

Edited by megatr0n

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Nα ανεβασω δεν μπορω γιατι ειναι το παιδι μου στο πλανο.

Οι συνθηκες ειναι οι εξης: φωτο εσωτερικου χωρου χωρις φυσικο φως (με λαμπα δωματιου) και το παιδι να παιζει ή να κοιταει κατι χωρις να κουνιεται.

Αποτελεσμα:

Skin tone color σχετικα καλο λιγο, ισως λιγο πιο ψυχρο απο την πραγματικοτητα.

Λεπτομερειες στο προσωπακι του, οχι παρα πολλες. Σαν να κανει smooth το skin.

 

είναι φίλε μου και θέμα λογισμικού αυτό!

με Gcam νομιζω θα εσπερνε το νοτελι!!!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

είναι φίλε μου και θέμα λογισμικού αυτό!

με Gcam νομιζω θα εσπερνε το νοτελι!!!

 

Ακριβως, ειναι θεμα λογισμικου...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια συσκευή με τα update θα βελτιωθεί ίσως. Για smartwatch active 2 η galaxy watch 3?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ποιο τρόπο μπορώ να περάσω της επαφές μου από iPhone?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung smart switch. Νομίζω ότι έτσι κι αλλιώς σου δίνει επιλογή στο πρώτο άνοιγμα του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Samsung smart switch. Νομίζω ότι έτσι κι αλλιώς σου δίνει επιλογή στο πρώτο άνοιγμα του κινητού.

 

 

Θα το κοιτάξω! Σ ευχαριστώ!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και κάπως έτσι βγαίνουν οι 6 7 8 ώρες. Σημερινή χρήση 80% wifi χωρίς ιδιαίτερες μετακινήσεις. 25 λεπτά είναι πριν τη φόρτιση. Οπότε έχουμε 4 ώρες οθόνη και 42% υπόλοιπο μπαταρία. Άρα μέχρι το 15% θα έχω 6 ώρες. Χρήση ταμπλετ βέβαια αλλά οκ. 3η φόρτιση. 5d7264cc777bd16d62a554ee0422ab88.jpg

 

Λάζαρος Note 20 ultra

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Χρήση ταμπλετ βγάζει αρκετές ώρες sot.

Σε real world usage καμια σχέση.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Χρήση ταμπλετ βγάζει αρκετές ώρες sot.

Σε real world usage καμια σχέση.

Μα αυτό λέω και θεωρώ τις 3.5 - 4 ώρες οθόνη επιτυχία σε πραγματική χρήση Smartphone. Όπως αυτές που ανέβασα προχτές αλλά αναφέρθηκε από τους περισσότερους ότι είναι πολύ λίγο.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η carbon aramid, ειναι ποιοτικα εφάμιλλη της pitaka αλλα με πιο ομορφο σχεδιο και προστασια στις κάμερες. Εχει κ το ιδιο σχεδον grip (επιστρωση).

Ειναι και λιγο πιο ελαφρια κ λεπτη απο τη magcase αφου δεν εχει μεσα την μαγνητικη πλάκα. Ειναι ουσιαστικα σαν την aircase σε παχος-βαρος.

 

f7dc27bb4809f8b325ee7c2a01e57867.jpg80c96f8e2914c4bdeefca18e94a13993.jpgf61ca655aa1a530fed34e85fe20b9481.jpg

 

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 20 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια, με γεια!

Βεβαια, πισω δε μου αρεσει που καλυπτει ετσι τις καμερες, προτιμω της pitaka που φαινονται ολες οι καμερες..

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ ενω οι pitaka μου αρεσουν παρα πολυ αλλα τις εβαζα σε μαυρα κινητα, σε αυτο εδω μου αρεσει εξισου κ παραπανω ισως επειδη κανει την αντιθεση με το χρυσό στα σημεία που φαίνεται, με πειράζει λιγο που χανω την ομορφιά της πανεμορφης πλάτης.

Ομως ολες οι διάφανες θηκες δεν μου αρέσουν γιατι προσθετουν ογκο και βάρος + του οτι κιτρινιζουν. Βγαζει καλες η spigen και η ringke αλλα ειναι ογκώδης.

Ειχε παρει το ματι καποια στιγμη σε iphone τις πολυ λεπτες διάφανες θηκες της totallee. Ειναι απιστευτα λεπτες σαν να μη φορας τπτ στο τηλέφωνο αλλα δυστυχως δεν υπαρχει για το δικο μας, και ειναι και μονο απο usa οποτε και παλι δεν θα αξιζε τον κοπο.

Βρηκα ομως μετα απο ψαξιμο μια εταιρεια στην αγγλια που φτιαχνει ποιοτικα tempered glasses, την unlimited shield και η οποια φτιάχνει και ultra thin ποιοτικες διάφανες (και smoked) θηκες και για το δικο μας.

Ειναι αυτη εδω https://www.ultimateshield.co.uk/products/ultimate-thin-case-for-samsung-galaxy-note-20-ultra

Βεβαια 15 ευρω για tpu ειναι overkill ( anyway ειναι μικρο το ποσο ετσι κι αλλιως) αλλα δεν υπάρχει κατι παρόμοιο, αν την εχει καποιος δοκιμάσει ας μας πει, εγώ σκεφτομαι να παρω μια, τους ζητησα να μου στειλουν πραγματική φοτό και οντως φαινεται απιστευτα λεπτη, σαν skin.

 

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 20 Ultra

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολυ ωραια, με γεια!

Βεβαια, πισω δε μου αρεσει που καλυπτει ετσι τις καμερες, προτιμω της pitaka που φαινονται ολες οι καμερες..

Αμα σου πώ οτι ο λόγος που την προτιμησα σε σχεση με την pitaka ηταν ακριβως αυτός! Οτι δλδ καλυπτει κ προστατεύει τις κάμερες πολυ περισσότερο + οτι μου αρέσει παρα πολυ ετσι, εννοειται βεβαια οτι γουστα ειναι αυτα! :)

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 20 Ultra

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τη συσκευή, και προφανώς ούτε τη θήκη που προτείνω, αλλά επειδή οι κάμερες εξέχουν αρκετά από το υπόλοιπο σώμα του κινητού, θεωρώ καλή περίπτωση την παρακάτω πρόταση της Nillkin. Επίσης λόγω σχεδιασμού, μάλλον δεν θα "κουτσαίνει" η συσκευή για όποιον τη χρησιμοποιεί πάνω σε επίπεδη επιφάνεια.

 

http://nillkin.org/smartphones-accessories/samsung-phones-accessories/samsung-galaxy-note-20-ultra-accessories/nillkin-samsung-galaxy-note-20-ultra-camshield-pro

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω και θεωρώ τις 3.5 - 4 ώρες οθόνη επιτυχία σε πραγματική χρήση Smartphone. Όπως αυτές που ανέβασα προχτές αλλά αναφέρθηκε από τους περισσότερους ότι είναι πολύ λίγο.

 

Λάζαρος Note 20 ultra

 

ποια είναι δηλαδή παιδιά η πραγματική χρήση σε πραγματικό κόσμο?

 

όλοι κάνουμε συγκεκριμένα πράγματα με ένα κινητό!χάρτες,τηλεφωνα,φωτογραφιες,επεξεργασια,παιχνιδια κτλ!

όποτε,παρακαλω εξηγήστε μου,ποια είναι η real world χρηση?

 

διότι εγώ προσωπικά έχοντας πριν note 9 και κανω οτι εκανα με αυτο,δηλωνω ευχαριστημενος απο την μπαταρια του που ειναι κοντα στο 9αρι!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

ποια είναι δηλαδή παιδιά η πραγματική χρήση σε πραγματικό κόσμο?

 

όλοι κάνουμε συγκεκριμένα πράγματα με ένα κινητό!χάρτες,τηλεφωνα,φωτογραφιες,επεξεργασια,παιχνιδια κτλ!

όποτε,παρακαλω εξηγήστε μου,ποια είναι η real world χρηση?

 

διότι εγώ προσωπικά έχοντας πριν note 9 και κανω οτι εκανα με αυτο,δηλωνω ευχαριστημενος απο την μπαταρια του που ειναι κοντα στο 9αρι!

Χρηση με data (οχι μονο με wifi), τηλεφωνικες κλησεις με σημα που δεν ειναι παντα καλο.

Ολα αυτα επηρεαζουν την αυτονομια μιας συσκευης, ιδιαιτερα οταν ειναι samsung.

Σε συσκευες αλλων εταιριων το κακο σημα επηρεαζει την αυτονομια, αλλα οχι στο βαθμο που επηρεαζει τις συσκευες της samsung.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τη συσκευή, και προφανώς ούτε τη θήκη που προτείνω, αλλά επειδή οι κάμερες εξέχουν αρκετά από το υπόλοιπο σώμα του κινητού, θεωρώ καλή περίπτωση την παρακάτω πρόταση της Nillkin. Επίσης λόγω σχεδιασμού, μάλλον δεν θα "κουτσαίνει" η συσκευή για όποιον τη χρησιμοποιεί πάνω σε επίπεδη επιφάνεια.

 

http://nillkin.org/smartphones-accessories/samsung-phones-accessories/samsung-galaxy-note-20-ultra-accessories/nillkin-samsung-galaxy-note-20-ultra-camshield-pro

 

Την εχω, όντως δε κουνιέται σε επίπεδη επιφάνεια και φαίνεται πολύ ποιοτική. Καλό κόλπο το πορτάκι στη κάμερα.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...