Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε μαλακά ποσο κολλημένα άτομα υπάρχουν.

Εδώ είναι forum για το Note 20 ultra , αρα μπαίνουν αυτοί που το έχουν και κοιτάνε καμμια καινούργια πληροφορία ή tips.

Δεν είναι για να μπαίνουν όλοι και για 87 σελίδες να λένε για την μπαταρία..ΕΛΕΟΣ.

Παρεμπιπτόντως 2 το βράδυ από 7 το πρωί που το έχω και έχω 20% ακόμα.

ΞΕΚΚΟΛΗΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ...

 

Φιλε μου, πως να ξεκολλήσουμε από ένα τόσο σημαντικό θέμα όπως η μπαταρία?

Σε αυτό που γράφεις (από 2 έως 7) καλό αλλά με τι sot?? Αν είναι με 4-5 ωρες τότε είναι μέτριο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά ηρεμία και από τους μεν και από τους δε. Δυστυχώς το κινητό δεν καλύπτει μια μεγάλη μερίδα χρηστών λόγω ακαταλληλοτητας ενός βασικού στοιχείου. Αυτή είναι η πραγματικότητα και το μαρτυρούν τα χιλιάδες παράπονα σε όλα τα ελληνικά και ξένα site τεχνολογίας αλλά και η βαθμολογίες από επίσης τεχνολογικά site εσωτερικού και εξωτερικού αλλά και από τους ίδιους τους χρήστες. Από την άλλη και να το λέμε συνέχεια δεν αλλάζει κάτι. Τώρα ή περιμένει κανείς ή στρέφεται σε άλλη εταιρεία
Link to comment
Share on other sites

Οκ, μιλαμε για χοντρο προβλημα... αγαπητε φιλε να το κοιτάξεις.

Εχεις ερθει σε ενα ασχετο με το κινητο σου topic, και προσπαθεις πως και πως να βγαλεις το δικο σου καλυτερο. Και μαλιστα μπερδευεις μεσα κριτικες σκρουτζ, youtube και οτι αλλο σου κατεβει.

Ειλικρινα ομως για ποιο λογο να μπει στη διαδικασια να κανει καποιος κατι τετοιο? Αβυσσος η ψυχη!

 

Μηπως τελικα το note ειναι ο κρυφος σου ποθος? Κραζεις θαυμαζεις κλπ?

 

Τι να πω, συνεχισε μονος σου. Απορω που δεν σε μπαναρουν οι mod απο το topic.

 

Κατσε λοιπον με το superLITE σου κ ασε μας εμας να μας κοροϊδεύει η samsung. Ok?

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 20 Ultra

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!

κάτοχος note 20 ultra εδω και νομιζω 11 ημερες.

 

εύχομαι να το χαίρεστε η να το χαρείτε όπως κάνω εγώ όλες αυτές τις ημέρες,ακομη κι αν πριν το αγοράσω,διαβασα όλα σας τα σχόλια και διαβάζω ,στο θέμα μπαταρίας!

το πήρα παρόλα αυτά χωρίς άγχος ,καθώς σέρνω :lol:μαζι μου ακομη δυο νουμερα σε δυο κινητα,p30 pro ,xperia 1 ii .

με αυτό θέλω να πω ,ότι αποδέχτηκα την κακή αυτονομία,λεγοντας ,εντάξει,δεν πειράζει θα πορευτώ με αυτό,αφου με συγκινούν αλλά πάνω σε αυτή την συσκευή.

]την πρώτη ημέρα που του έκανα setup,απο το 39% που το ανοιξα,η μπαταρια επεφτε σαν νερακι,οπου στο τελος για να μπορεσω να κανω και την τελευταια αναβαθμιση το φορτισα στο 14%,αλλα το κινητο ειχε ηδη δουλεψει σαν ραγιας :lol:

 

έκτοτε παιδιά αν και προκατειλλημενος ,διαπίστωσα ότι το κινητό τα πάει καλύτερα του αναμενόμενου στο θέμα μπαταρίας!χαρακτηριστικά είχα 5.10 sot με 30% να μενει,οπως κι ενα 6ωρο το καλυτερο που ειδα!

όλα αυτά με κάθε είδους χρήση κι έχοντας πιο πριν ένα νote 9!

 

ομολογώ ότι η απόδοση της μπαταρίας δεν με έχει ενοχλήσει καθόλου,με άριστα το 10 της βάζω ένα 7 και προτείνω σε όλους σας πάνω απ όλα να χαρείτε την συσκευή που αποκτήσατε εύκολα η δυσκολα,καθως ακόμη και το μέγιστο παράπονο μπαταρίας να ενστερνιστώ...ε βρε παιδιά,ενα σωρό ευκολίες φόρτισης υπάρχουν ,όπως και το ότι σε ένα 45λεπτο είστε έτοιμοι.

τέλος...μακαρι για όλους μας τα προβλήματα της ζωής μας να είναι αυτά!

Edited by NasosMazdaspeed6

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Στους τυφλούς κυριαρχεί ο μονόφθαλμος...καλή συνέχεια

Τα κινέζικα τι τα μπλέκεις? Samsung έχω!

 

sent from S10 Lite

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ομοίως η παραπάνω απάντηση και για σένα....γυρνα την συσκευή σου και απόλαυσε το έκτρωμα στην πλάτη...καλή συνέχεια και σε σένα.

 

Δεν θα χωνεψετε ποτέ την φόλα που φάγατε με την μπαταρία (και το soc)

 

sent from S10 Lite

Φιλαρακι ΄:

1ον ασε εμάς με το NOTE και μπες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=482615 που ειναι για εσένα !!!

2on :Τώρα αν μας κορόιδεψε η samsung εμας με το Ν20 ειναι δικο μας θεμα και δεν μας έβαλε κανείς με το ζόρι να το αγοράσουμε !!

3on :Δεν βρίσκω τον λόγο να αναλωνεσε σε μια κουβέντα που δεν σε αφορά σε καμιά περίπτωση

4on : Ποιος σου είπε οτι όποιος πηρε το Ν20 το πηρε για την μπαταριά του? οσον αφορά το SOT ποτέ δεν το μέτρησα και δεν με νιαζει ετσι και αλλιώς ολα τα τηλέφωνα μου καθε βραδυ τα φορτίζω !! αν ηθελα μπαταριά μια εβδομάδα θα έπαιρνα το nokia 3310

Αν εσένα δεν σου χρειάζεται το πενάκι εμένα μου ειναι απαραίτητο!

Και κατι τελευταιο να κλεινουμε .... Δεν μπορεις να συγκρίνεις ανομία πραγματα !! Τα NOTE ειναι εργαλεία που μπορούν να πάρουν και τηλέφωνο , ολα τα άλλα είναι απλα τηλέφωνα !!

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι μετα απο 4-5 μερες η μπαταρια βελτιωνεται σε σχεση με τις αποκαρδιωτικες πρωτες 2-3.

Ηρθε και η pitaka θηκη. Πραγματικο κοσμημα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι μετα απο 4-5 μερες η μπαταρια βελτιωνεται σε σχεση με τις αποκαρδιωτικες πρωτες 2-3.

Ηρθε και η pitaka θηκη. Πραγματικο κοσμημα.

 

Η pitaka έχει υπερυψωμένες γωνίες ή είναι φλατ?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η pitaka έχει υπερυψωμένες γωνίες ή είναι φλατ?

 

Υπερυψωμενες ελαχιστα ειναι η πανω και κατω πλευρα και το bumper της καμερας!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικη και καλοφορετη η pitaka! Απο που την πηρες? Εχει βγαλει και την aircase εσυ ποια πηρες, την air ή την κλασικη magcase?

 

Κι εγω ειμαι πιτακακιας στα προηγούμενα κ αυτη τη φορα ειπα να αλλαξω κ πηρα μια ιδιου τυπου carbon aramid cyber edition δλδ με κλειστες τις καμερες και αφηνει απλα τις τρυπες.

Δευτερα λογικα θα την εχω, θα βαλω φωτο κ εντυπώσεις.

 

Ειναι αυτη εδω

 

a272d8fc06f422635fbe83e6363a885c.jpg

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 20 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το περιμένω από κωτσοβολο Δευτέρα θα το στείλουν έχουν έλλειψη θήκη που παράγγειλα. Τώρα με απασχολη που δεν υπάρχει παρόμοιο apple watch με της apple tablet και λαπτοπ οπότε μελλοντικά εκεί κολαω δεν το έχω ακυρώσει ακόμα θα το σκεφτω μέχρι αύριο η μπορεί να το κρατήσω δύο χρόνια και μετά παω σε ios θα δούμε. Πάντως το κινητό κάνει τρελά πράματα ειδικά η σύνδεση ασύρματο μικροφώνου πέρασε στα ψηλά για κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το πιο αξιόπιστο πρόγραμμα για να καταγράφω τη μπαταρία, SOT, κ. λ.π ?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικη και καλοφορετη η pitaka! Απο που την πηρες? Εχει βγαλει και την aircase εσυ ποια πηρες, την air ή την κλασικη magcase?

 

Κι εγω ειμαι πιτακακιας στα προηγούμενα κ αυτη τη φορα ειπα να αλλαξω κ πηρα μια ιδιου τυπου carbon aramid cyber edition δλδ με κλειστες τις καμερες και αφηνει απλα τις τρυπες.

Tην magcase πηρα απο Mozik!

Ωραια φανεται και αυτη που παραγγειλες!!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικη και καλοφορετη η pitaka! Απο που την πηρες? Εχει βγαλει και την aircase εσυ ποια πηρες, την air ή την κλασικη magcase?

 

Κι εγω ειμαι πιτακακιας στα προηγούμενα κ αυτη τη φορα ειπα να αλλαξω κ πηρα μια ιδιου τυπου carbon aramid cyber edition δλδ με κλειστες τις καμερες και αφηνει απλα τις τρυπες.

Δευτερα λογικα θα την εχω, θα βαλω φωτο κ εντυπώσεις.

 

Ειναι αυτη εδω

 

a272d8fc06f422635fbe83e6363a885c.jpg

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 20 Ultra

 

Όταν παραλάβεις πες μας αν επηρεάζει τις κάμερες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το πιο αξιόπιστο πρόγραμμα για να καταγράφω τη μπαταρία, SOT, κ. λ.π ?

Gsam battery monitor, betterbatterystats, accubattery, battery guru.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το πιο αξιόπιστο πρόγραμμα για να καταγράφω τη μπαταρία, SOT, κ. λ.π ?

 

Σε λίγο καιρό θα μετράει και χρόνο κλήσεων πάλι με one ui 3 οπότε άραξε με μαμά. Τα προγράμματα τρίτων δεν τα εμπιστεύομαι, όποτε έκανα σύγκριση με μαμά είχαν απόκλιση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με χαρακτηριστικη ανεση η samsung εδωσε -και- φετος τα καλυτερα κινητα του εμποριου. Note 20 ultra και Galaxy Fold 2 ειναι πολυ μπροστα απο οτιδηποτε στην αγορα. Ειδικα φετος με τα 60hz των νεων iphone και το fold 2, που ειναι 100 χρονια μπροστα απο οτιδηποτε στην αγορα, η samsung παιζει μπαλα μονη της...
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε!!!!94d77155b609bf08cb33525d5ea7777f.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καλορίζικο, με υγεία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με χαρακτηριστικη ανεση η samsung εδωσε -και- φετος τα καλυτερα κινητα του εμποριου. Note 20 ultra και Galaxy Fold 2 ειναι πολυ μπροστα απο οτιδηποτε στην αγορα. Ειδικα φετος με τα 60hz των νεων iphone και το fold 2, που ειναι 100 χρονια μπροστα απο οτιδηποτε στην αγορα, η samsung παιζει μπαλα μονη της...

 

Δυστυχώς Βαγγέλη αλλά τα 120hz θέλουν μεγάλη θυσία. 2η φόρτιση υποχρεωτικοτατη.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη συμφωνώ 100%. Το Note 20u είναι μακράν η καλύτερη και πληρέστερη συσκευή του 2020. Κάνει πλάκα στον ανταγωνισμό.

 

2η φόρτιση. Αν ανάβει μια ώρα ακόμη είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Σε συνδυασμό με το υπόλοιπο πακέτο η συσκευή αξίζει και το τελευταίο ευρώ. 493c332802c155affb812eead9d7e07c.jpg5ef7400207d4b373ea385eb0cb22a394.jpg5749f0e9e451bda849ee51b2b42a7676.jpg

 

Λάζαρος Note 20 ultra

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, με υγεία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δυστυχώς Βαγγέλη αλλά τα 120hz θέλουν μεγάλη θυσία. 2η φόρτιση υποχρεωτικοτατη.....

 

 

Σ ευχαριστώ φίλε!! Επόμενη κίνηση οποσδηποτε θήκη!!! Pitaka??

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους κατόχους του note. Δεν θα αναφερθώ για την μπαταρία έχω διαβάσει. Θα αναφερθώ στην φωτογραφία Κ θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας. Αν παστελωνει γενικά τα πρόσωπα. Με ενδιαφέρει σε ανθρώπους αν εστιάζει γρήγορα στα παιδιά για να πάρω μια λήψη Κ πάντα σε θέμα καλού φωτισμού αν έχει παστελιασμα στα πρόσωπα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους κατόχους του note. Δεν θα αναφερθώ για την μπαταρία έχω διαβάσει. Θα αναφερθώ στην φωτογραφία Κ θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας. Αν παστελωνει γενικά τα πρόσωπα. Με ενδιαφέρει σε ανθρώπους αν εστιάζει γρήγορα στα παιδιά για να πάρω μια λήψη Κ πάντα σε θέμα καλού φωτισμού αν έχει παστελιασμα στα πρόσωπα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ευτυχως δεν εχει shutter lag αλλα τα προσωπα δεν ειναι και η καλυτερη του. Δεν τα παστελωνει αλλα δεν υπαρχει η λεπτομερεια που υπαρχει π.χ. σε ενα iPhone ή σε ενα Xiaomi mi 10 Pro (τα ειχα και τα 2).

Δεν αναφερομαι στα σεναρια που θα στηθεις για να σε παρουν φωτο, αλλα σε αυθορμητα πλανα με μετριο ή χαμηλο φωτισμο. Εκει ειναι απλα καλο αλλα οχι κορυφαιο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Δυστυχώς Βαγγέλη αλλά τα 120hz θέλουν μεγάλη θυσία. 2η φόρτιση υποχρεωτικοτατη.....

 

Χιλιες φορες σμουδιλα, βουτυριλα και την καλυτερη οθονη της αγορας και ας φορτιζω ενα 20λεπτο εμβολιμα. Δεν το συζητω καν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βαγγέλη συμφωνώ 100%. Το Note 20u είναι μακράν η καλύτερη και πληρέστερη συσκευή του 2020. Κάνει πλάκα στον ανταγωνισμό.

 

 

Λάζαρος Note 20 ultra

 

Ευκολα Λαζαρε, με ανεση φετος... Αντε απο του χρονου ολοι με fold με spen...

Link to comment
Share on other sites

Με χαρακτηριστικη ανεση η samsung εδωσε -και- φετος τα καλυτερα κινητα του εμποριου. Note 20 ultra και Galaxy Fold 2 ειναι πολυ μπροστα απο οτιδηποτε στην αγορα. Ειδικα φετος με τα 60hz των νεων iphone και το fold 2, που ειναι 100 χρονια μπροστα απο οτιδηποτε στην αγορα, η samsung παιζει μπαλα μονη της...

 

Βαγγελη η apple δεν εδωσε 120 hz γιατι απλα "δεν το χει αναγκη"... εδω δεν εχει αναγκη να εχει φορτιστη πια, στα 120 θα μασουσε?:lol:

 

Εντωμεταξυ ερχεται συντομα και το One UI 3.0 και μετα δε θα εχει καν πλακα η οποια συγκριση.. παλι για exynos που ειναι ετοιμοι να ανατιναχτουν θα διαβασουμε και για drain battery και και και... και τα λενε αυτοι που ΙΣΩΣ εχουν πιασει μια απο τις συσκευες αυτες στα χερια τους σε κανα public...

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...