Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτές τις μέρες θα προχωρήσω στην αγορά του κινητού απλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει για το χρώμα... Black or Bronze

 

To ειχα και στα 2 χρωματα. Αρχικα μου αρεσε περισσοερο το μπρονζέ αλλα το κακο ειναι οτι ειναι περισσοτερο ροζ παρα copper, οποτε αν το επαιρνα για 3η φορα θα το επαιρνα σε μαυρο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απορία στα σκρουτζομαγαζα ξεκινάει από 995 αξίζει το πάρεις απο εκεί η από κάποιο επωνυμο πχ you.gr που εκεί το έχουν 1200 και βάλε. Επίσης πια θήκη προτείνεται full Cover?
Link to comment
Share on other sites

Απορία στα σκρουτζομαγαζα ξεκινάει από 995 αξίζει το πάρεις απο εκεί η από κάποιο επωνυμο πχ you.gr που εκεί το έχουν 1200 και βάλε. Επίσης πια θήκη προτείνεται full Cover?

 

αν δεν προπληρωσεις και σου ερθει με 995, γιατι να δωσεις 1200? τυποποιημενο προιον ειναι, δεν αλλαζει κατι. εξαλλου και DOA Να θες, smartec πας ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το έλαβε κάποιος? Είδε διάφορες??? Πείτε το πολυπόθητο ΝΑΙ....

https://techmaniacs.gr/i-samsung-dinei-sto-galaxy-note-20-ultra-to-polypothito-boost-sti-diarkeia-mpatarias/

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

κατοχος κι εγω απο σήμερα, ενω στην αρχη ηθελα μαύρο, ειπα να κανω την αλλαγη μετα απο χρόνια σε χρυσό (στο περιπου δλδ) και να παω στο bronze αφου ειναι δυσκολο μα αντισταθείς στην ομορφιά του. Τελευταιο χρωματιστο note που ειχα ηταν το 4 που ενω το πρωτο το ειχα black, το δευτερο ηταν bronze ή οπως αλλιως το ελεγε η samsung τοτε. Πολυ ομορφο κ εκεινο στην εποχη του!

 

απο θηκη εχει κανενας τπτ σε carbon aramid? περιμενω μια τυπου latercase cyber edition να τη δοκιμασω για να δω κ τι διαφορες εχουν απο τις pitaka που χρησιμοποιω χρονια τωρα.

 

Πρωτες εντυπωσεις απο κάμερα σε προχειρα συγκριτικά με το πολυ καλο note10+ , ειναι αρκετα καλύτερο κ αυτο λογω του μεγαλου αισθητήρα, κατι που οποιος ασχολειται με τη φωτογραφία το καταλαβαινει αμεσως.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Το έλαβε κάποιος? Είδε διάφορες??? Πείτε το πολυπόθητο ΝΑΙ....

https://techmaniacs.gr/i-samsung-dinei-sto-galaxy-note-20-ultra-to-polypothito-boost-sti-diarkeia-mpatarias/

καλημερα

εχθές το μεσημέρι βλέπω στην μπαταριά αν και είναι πολύ νωρίς ακόμη

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εχθές το μεσημέρι βλέπω στην μπαταριά αν και είναι πολύ νωρίς ακόμη

 

Σημαντική εξέλιξη.

Γράψε περισσότερα μόλις το δουλέψεις περισσότερες μέρες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

κατοχος κι εγω απο σήμερα, ενω στην αρχη ηθελα μαύρο, ειπα να κανω την αλλαγη μετα απο χρόνια σε χρυσό (στο περιπου δλδ) και να παω στο bronze αφου ειναι δυσκολο μα αντισταθείς στην ομορφιά του. Τελευταιο χρωματιστο note που ειχα ηταν το 4 που ενω το πρωτο το ειχα black, το δευτερο ηταν bronze ή οπως αλλιως το ελεγε η samsung τοτε. Πολυ ομορφο κ εκεινο στην εποχη του!

 

απο θηκη εχει κανενας τπτ σε carbon aramid? περιμενω μια τυπου latercase cyber edition να τη δοκιμασω για να δω κ τι διαφορες εχουν απο τις pitaka που χρησιμοποιω χρονια τωρα.

 

Πρωτες εντυπωσεις απο κάμερα σε προχειρα συγκριτικά με το πολυ καλο note10+ , ειναι αρκετα καλύτερο κ αυτο λογω του μεγαλου αισθητήρα, κατι που οποιος ασχολειται με τη φωτογραφία το καταλαβαινει αμεσως.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 10+

 

Pitaka is your friend.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Χαρούμενος κάτοχος και εγώ από εχθές!

 

Ερώτηση, μετέφερα κάποια δεδομένα με το Samsung switch από dual sim κινητό στο dual sim Note 20 ultra. Στο παλαιό το call log ήταν μοιρασμένο ανάλογα την sim κάρτα, ενώ η εισαγωγή τα έφερε όλα στην Sim1.

Υπάρχει τρόπος να έρθουν μοιρασμένα όπως στην αρχική συσκευή;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

κατοχος κι εγω απο σήμερα, ενω στην αρχη ηθελα μαύρο, ειπα να κανω την αλλαγη μετα απο χρόνια σε χρυσό (στο περιπου δλδ) και να παω στο bronze αφου ειναι δυσκολο μα αντισταθείς στην ομορφιά του. Τελευταιο χρωματιστο note που ειχα ηταν το 4 που ενω το πρωτο το ειχα black, το δευτερο ηταν bronze ή οπως αλλιως το ελεγε η samsung τοτε. Πολυ ομορφο κ εκεινο στην εποχη του!

 

απο θηκη εχει κανενας τπτ σε carbon aramid? περιμενω μια τυπου latercase cyber edition να τη δοκιμασω για να δω κ τι διαφορες εχουν απο τις pitaka που χρησιμοποιω χρονια τωρα.

 

Πρωτες εντυπωσεις απο κάμερα σε προχειρα συγκριτικά με το πολυ καλο note10+ , ειναι αρκετα καλύτερο κ αυτο λογω του μεγαλου αισθητήρα, κατι που οποιος ασχολειται με τη φωτογραφία το καταλαβαινει αμεσως.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 10+

 

Αν θες aramid, ό,τι καλύτερο είναι της 2r tec. Καλύπτουν περιμετρικά τη συσκευή, και το καλύτερο, καλύπτουν και πίσω την κάμερα αφήνοντας μόνο τους φακούς και τους αισθητήρες. Κλάσεις ανώτερες από της latercase. Εγώ τις χρησιμοποιώ από το 6S και μετά. Συγκεκριμένα, παίρνω αυτή που έχει και ενσωματωμένα ελάσματα για να δουλεύει μαγνήτη. Είναι σίγουρα πιο ακριβές, αλλά ό,τι πληρώνεις αυτό παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

@megatr0n το ξερω οτι pitaka is my friend :) αφου αν διαβασες αυτο που εγραψα, εφοσον τις χρησιμοποιω 3 χρονια ηδη στα κινητα μ, ρωτησα αν εχει δοκιμασει καποιος κατι αλλο σε αυτη τη συσκευη! σε λιγες μερες θα εχω την τυπου "cyber edition" που βρηκα απο γνωστο site με περιμετρικη καλυψη, οχι σαν τη latercase για να δω τι ρολο βαραει και ειναι τοσο καλη οσο οι pitakas

 

@XALK αυτες που λες οι 2r-tec φαινεται πολυ σοβαρη εταιρεια, ομως δεν βρηκα κατι παραπανω και δε νομιζω να κατασκευαζει για αλλα μοντελα πλην καποιων iphone.Επιπλεον θεωρω οτι θα ειναι απλησιαστες και σε τιμες, πολυ πανω απο pitaka.

 

Μολις παραλαβω θα βαλω φωτο αυτη που πηρα να δουμε τι κανει

Link to comment
Share on other sites

@megatr0n το ξερω οτι pitaka is my friend :) αφου αν διαβασες αυτο που εγραψα, εφοσον τις χρησιμοποιω 3 χρονια ηδη στα κινητα μ, ρωτησα αν εχει δοκιμασει καποιος κατι αλλο σε αυτη τη συσκευη! σε λιγες μερες θα εχω την τυπου "cyber edition" που βρηκα απο γνωστο site με περιμετρικη καλυψη, οχι σαν τη latercase για να δω τι ρολο βαραει και ειναι τοσο καλη οσο οι pitakas

 

@XALK αυτες που λες οι 2r-tec φαινεται πολυ σοβαρη εταιρεια, ομως δεν βρηκα κατι παραπανω και δε νομιζω να κατασκευαζει για αλλα μοντελα πλην καποιων iphone.Επιπλεον θεωρω οτι θα ειναι απλησιαστες και σε τιμες, πολυ πανω απο pitaka.

 

Μολις παραλαβω θα βαλω φωτο αυτη που πηρα να δουμε τι κανει

Όχι φίλε μου, θέσει για πολλές εταιρίες. Ορίστε το λινκ.

 

https://www.carbonandco.com/

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται και τριτο update. 2010.08.10.

N986BXXU1ATJ1 βγήκε για Γερμανία οποτε σε καμια δυο μέρες θα σκάσει και για Ελλάδα

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, θέσει για πολλές εταιρίες. Ορίστε το λινκ.

 

https://www.carbonandco.com/

 

Ναι, αυτο ειδα, που ειναι οι πολλες εταιρειες? μονο για μερικα μοντελα της apple εχει. Απο αλλες εταιριες βλεπω μονο για samsung note 10 (και plus) και τιποτα αλλο (εκτος αν κατι μου διαφευγει), και επισης ειναι στις διπλασιες τιμες των pitaka. Δεν θα τις ελεγα και ευκαιρια αλλα ο καθενας το βλεπει αλλιως. Ευχαριστω παντως, δεν τις γνωριζα

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται και τριτο update. 2010.08.10.

 

N986BXXU1ATJ1 βγήκε για Γερμανία οποτε σε καμια δυο μέρες θα σκάσει και για Ελλάδα

Μετά το χθεσινό update τολμώ να πω ότι είναι εμφανής η διαφορά στην αυτονομία.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτο ειδα, που ειναι οι πολλες εταιρειες? μονο για μερικα μοντελα της apple εχει. Απο αλλες εταιριες βλεπω μονο για samsung note 10 (και plus) και τιποτα αλλο (εκτος αν κατι μου διαφευγει), και επισης ειναι στις διπλασιες τιμες των pitaka. Δεν θα τις ελεγα και ευκαιρια αλλα ο καθενας το βλεπει αλλιως. Ευχαριστω παντως, δεν τις γνωριζα

 

Ευκαιρία σε αυτό το επίπεδο θηκών δεν υπάρχει, κατά τη γνώμη μου. Και εννοείται πως ούτε η Pitaka είναι ευκαιρία με το μισό τηλέφωνο εκτεθειμένο περιμετρικά! Και εννοείται πως η εταιρία βγάζει και για τα περισσότερα ακριβά της Samsung! Εδώ θα βρεις για τα περισσότερα ακριβά μοντέλα κινητών, είναι το αδελφό ηλεκτρονικό μαγαζί τους.

https://carbon-cover.de/samsung/samsung-note-20-ultra/115/magnetic-carbon-cover-samsung-galaxy-note-20-ultra?c=139

Link to comment
Share on other sites

Μετά το χθεσινό update τολμώ να πω ότι είναι εμφανής η διαφορά στην αυτονομία.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.rprna.com/updates/a-new-software-update-brings-the-improved-battery-life-and-camera-performance-for-the-galaxy-note-20/

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Σωστη η γνωμη σου, ολες οι τυπου pitaka περισσοτερο για εμφανιση ειναι κ καλυτερο grip, ουσιαστικα δεν προστατεύουν το κινητο. Παρόλα αυτα να πω κι ενα περιστατικό, πριν 3 χρονια, το note 8 που ειχα με pitaka έπεσε απο τα 2+ μετρα υψος υπο γωνία (δεν το εριξα εγω βεβαια αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα :)) ) κι εσκασε με την αριστερη γωνια κατω, κ μετα γυρισε με την οθονη προς τα κατω. Μεχρι να το σηκωσω ημουν σιγουρος οτι εσπασε. Αλλα μολις το σηκωσα κ ειδα οτι δεν επαθε απολύτως τιποτα κ η pitaka απλα ειχε μια ελαφρα αμυχή εμεινα καγκελο! Ισως κ να ηταν κ θέμα τύχης, αλλα εγω πιστευα κ πιστευω οτι ισως σωθηκε επειδη εφαγε το τράνταγμα η θήκη κ δεν περασε καθολου στρεσσαρισμα στο τηλεφωνο.

 

Anyway η γνώμη μου παραμενει οτι ουσιαστικα δεν προστατεύουν το κινητό, τωρα αυτες που έδειξες ειναι καπως καλύτερες αφου παρεχουν μεγαλύτερη καλυψη κ ειναι και παχυτερες. Απο κει και περα περι ορεξως!

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Μετά το χθεσινό update τολμώ να πω ότι είναι εμφανής η διαφορά στην αυτονομία.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ δεν είδα διαφορά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω κάποια πράγματα για την μπαταρία που έχω παρατηρήσει τις τελευταίες εβδομάδες:

Ένας από τους κυριότερους λόγους κακής μπαταρίας ήταν η μεγάλη απώλεια σε κατάσταση standby (screen off). Στη δική μου περίπτωση ήταν περίπου 1,5 - 2 % / hr.

Ψάχνωντας αρκετά κατάφερα να έχω ικανοποιητική μπαταρία πλέον και άνετα να βγαίνει το 18ώρο της ημέρας πριν μπεί για ολονύκτια φόρτιση.

 

Κάποια tips από μέρους μου, αν και είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι γνωρίζετε ήδη:

 

1. Settings > Device Care > 3 τελίτσες πάνω ΔΕ > Advanced

1.1 Auto optimization "On"

1.2 Optimize settings "On"

 

2. Settings > Device Care > Battery > Adaptive power management

2.1 Adaptive battery "On"

2.2 Put unused apps to sleep "On"

2.3 Deep sleeping apps: εφαρμογές που δεν χρειάζεται να τρέχουν στο παρασκήνιο

2.4 Apps that won't be put to sleep: εφαρμογές που θέλουμε να λαμβάνουμε άμεσα ειδοποιήσεις (messenger, email, fiber κλπ)

 

3. Settings > Connections > Wi-Fi > 3 τελίτσες πάνω ΔΕ > Advanced

3.1 Turn on Wi-Fi automatically "Off"

 

4. Settings > Display

4.1 Dark "On" (προφανώς 60Hz & χαμηλότερη ανάλυση βοηθούν ακόμη περισσότερο αλλά προσωπικά είμαι στα 120Hz & FHD)

 

5. Settings > Location > Improve accuracy

5.1 Wi-Fi scanning "Off"

5.2 Bluetooth scanning "Off"

 

6. Settings > Advanced features

6.1 Bixby Routines "On" (μπορούμε να φτιάξουμε κάποια προφίλ που θέλουμε και battery save, δεν θα επεκταθώ)

6.2 Reduce animations "On"

 

7. Settings > Connections > Mobile networks

7.1 Network mode SIM 2: 2G only (την 2η SIM την έχω μόνο για τηλέφωνα)

 

8. Settings > Accessibility > Advanced settings

8.1 Side and Volume up keys "Color adjustment" (κάνει την οθόνη ασπρόμαυρη, χρήσιμο για εξοικονόμηση μπαταρίας όταν διαβάζουμε κείμενο)

 

Επίσης, απεγκατέστησα την εφαρμογή "Google" μιας και δεν χρησιμοποιώ τον Assistant κτλ. Δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με τις υπόλοιπες εφαρμογές της Google (photos, drive κλπ)

 

Τέλος, χρησιμοποιώ την εφαρμογή "Naptime" από την οποία ενεργοποιώ το "Aggressive dose", "Disable motion detection", "Disable location on doze"

https://pasteboard.co/Jvcbql0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 20 σχεδόν ημέρες απο την ημέρα που συμπλήρωσα την αίτηση και 10 ακριβώς ημέρες απο το απαντητικό email έλαβα τα ακουστικά σε μπρούντζε χρώμα (το note λευκό ) μπορώ να πω οτι εχουν φανταστική ακουστική και κάθονται τέλεια στα αυτιά χωρίς να νιώθεις ενόχληση η πόνο ..

δωράκι της samsung

Υ.Γ να η μπαταριά μετα το update μεγάλη διαφορά

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ να η μπαταριά μετα το update μεγάλη διαφορά

 

βαλε κανα screenshot, τι διαφορες ειδες ?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...