Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα τι ρωτάς; αυτή ακριβώς είναι η χρήση ενώς τηλεφώνου που χρησιμοποιείται για επαγγελματική χρήση.

Αν σε όλα αυτά έβαζες και χρήση Spen και μερικές φωτογραφίες για επαγγελματική χρήση, θα ήσουν ο ορισμός του χρήστη ΝΟΤΕ. Και αν έβαζες και κανένα παιχνίδι θα ήσουν ακριβώς αυτό που προμοτάρει η Sammy και μας λέει "μπαταρία που αντέχει όλη μέρα". Αλλά αυτό το όλη μέρα δεν.

 

Επίσης απαντάς μόνος σου στο θέμα που κουράζει αυτές τις μέρες. Με όλο αυτό το χαμό δε θές να ψάχνεις για φόρτιση. Θα μου πείς σιγά το βάζω και στο αμάξι ή εκέι που περιμένω το πατάω στο φορτιστή. Σκέψου το βράδυ να ήθελες να βγείς έξω. Πραγματικά αυτό θές από τον Βασιλία;

 

Τέλος πάντων. Τέρμα! εκτός αν προκληθώ δε ξαναμιλώ για το θέμα της μπαταρίας.

 

Τη καλημέρα μου.

ΚΑταρχας το πενακι το δουλεψα λιγο, αλλα γενικα δε με βολεψε σε κατι. μονο στο σκαναρισμα που σημαδευα τις γωνιες και σε ενα εγγραφο που παραποιησα λιγακι μια προταση και με βολεψε να σημαδεψω καλυτερα. απο εκει και περα η χρηση καμερας που κανω ειναι πολλη περισσοτερη και πολυ πιο ενεργοβορα απο ολα αυτα, που επισης δεν ανεφερα καθως καμερα δουλευω καθε μερα λογω παιδιων αλλα και εγγραφων που βγαζω συχνα. Δεν παιζει να χρειαστω παραπανω στην καθημερινοτητα, αυτο ηταν ο,τι πιο γεματο. ΚΑι ταξιδια να εκανα και να ειχα GPS, θα ελιωνα καμερα και GPS αλλα στην τελικη θα εβαζα φορτιση εφοσον ξερω οτι ταξιδευω.

Τελος παντων, καθε ενας το βλεπει διαφορετικα. Αν για 1 φορα το χρονο που θα ξεμεινω, καθομαι και μιζεριαζω,το θεωρω τραγικο, προτιμω να το ευχαριστιεμαι καθε μερα και τη μια φορα να εχω παρει τα μετρα μου απλα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑταρχας το πενακι το δουλεψα λιγο, αλλα γενικα δε με βολεψε σε κατι. μονο στο σκαναρισμα που σημαδευα τις γωνιες και σε ενα εγγραφο που παραποιησα λιγακι μια προταση και με βολεψε να σημαδεψω καλυτερα. απο εκει και περα η χρηση καμερας που κανω ειναι πολλη περισσοτερη και πολυ πιο ενεργοβορα απο ολα αυτα, που επισης δεν ανεφερα καθως καμερα δουλευω καθε μερα λογω παιδιων αλλα και εγγραφων που βγαζω συχνα. Δεν παιζει να χρειαστω παραπανω στην καθημερινοτητα, αυτο ηταν ο,τι πιο γεματο. ΚΑι ταξιδια να εκανα και να ειχα GPS, θα ελιωνα καμερα και GPS αλλα στην τελικη θα εβαζα φορτιση εφοσον ξερω οτι ταξιδευω.

Τελος παντων, καθε ενας το βλεπει διαφορετικα. Αν για 1 φορα το χρονο που θα ξεμεινω, καθομαι και μιζεριαζω,το θεωρω τραγικο, προτιμω να το ευχαριστιεμαι καθε μερα και τη μια φορα να εχω παρει τα μετρα μου απλα..

 

Απλα, για κάποιους δεν είναι μια η φορά που θα ξεμείνουν κι εκεί αρχίζει το πρόβλημα. Γι αυτό και κάποιοι ανέφεραν πως αναγκάστηκαν να το δώσουν ενώ άλλοι δεν τολμουμε να το πάρουμε (ακόμα). Μια τόσο εξαιρετική συσκευή να την εγκαταλείπεις γιατί η Samsung δεν έκανε ούτε το αυτονόητο. Να της βάλει μια 5αρα μπαταρία.

Πόσο πιο τραγική.......

Στα της κάμερας υπάρχει κάποια βελτίωση?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απλα, για κάποιους δεν είναι μια η φορά που θα ξεμείνουν κι εκεί αρχίζει το πρόβλημα. Γι αυτό και κάποιοι ανέφεραν πως αναγκάστηκαν να το δώσουν ενώ άλλοι δεν τολμουμε να το πάρουμε (ακόμα). Μια τόσο εξαιρετική συσκευή να την εγκαταλείπεις γιατί η Samsung δεν έκανε ούτε το αυτονόητο. Να της βάλει μια 5αρα μπαταρία.

Πόσο πιο τραγική.......

Στα της κάμερας υπάρχει κάποια βελτίωση?

 

Όσοι το έδωσαν για μένα δεν μετράνε...ήταν με χρήση ελάχιστων ημερών που δεν είχε καν στρώσει. Ποτέ δεν έχω βγάλει συμπέρασμα πριν τον μήνα. Πως κάποιοι βγάζουν την 2η μέρα απορώ. Σίγουρα παίρνεις μια εικόνα αλλά το κινητό αλλάζει μες το μήνα πάντα. Ειδικά όταν είναι νέο παίρνει αναβάθμιση αλλά πέρα από αυτό στρώνει και δεν το σκαλίζεις χωρίς λόγο με αποτέλεσμα να έχει άλλη εικόνα μετά.

Κάμερα δεν βλέπω αλλαγές αλλά δεν έχει βγει και κάποια αναβάθμιση ουσίας νομίζω. Πάει καλά στα περισσότερα σενάρια. Κάποια στιγμή είχα κάνει σύγκριση με s20 plus vs s20 ultra μες το σπίτι και τo plus είχε πολύ καλύτερη λεπτομέρεια ενώ έχει μικρότερο αισθητήρα. Αυτό μου είχε κάνει εντύπωση και αν δεν ήταν το ζουμ θα σκεφτόμουν άνετα την μετάβαση στο μικρό. Από την άλλη με το ζουμ έχω βγάλει φοβερά πορτραίτα ειδικά στην παραλία με τα παιδιά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χθεσινό review μετά από 1 μήνα χρήσης:

 

Αναφέρει χαρακτηριστικά ότι η μπαταρία είναι ένα κλικ καλύτερη απ' ότι την πρώτη μέρα κυκλοφορίας, ωστόσο μετά από χρόνια είναι η πρώτη φορά που του δημιουργείται το άγχος να ελέγχει το ποσοστό της μπαταρίας. Η συσκευή είναι με Exynos.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Χθεσινό review μετά από 1 μήνα χρήσης:

 

Αναφέρει χαρακτηριστικά ότι η μπαταρία είναι ένα κλικ καλύτερη απ' ότι την πρώτη μέρα κυκλοφορίας, ωστόσο μετά από χρόνια είναι η πρώτη φορά που του δημιουργείται το άγχος να ελέγχει το ποσοστό της μπαταρίας. Η συσκευή είναι με Exynos.

 

Δηλαδή με το 8 δεν είχε άγχος ? Ή από τότε είναι η πρώτη φορά ? Πάντως εγώ βλέπω από το 8 καλύτερη αυτονομία, από το 9 όχι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει κάτι νέο....είναι γεγονός

 

sent from S10 Lite

 

Ακριβώς, μόνη διαφορά στα γραφικά που το ξέραμε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήρθε update

 

 

 

' The performance of Camera has been improved . The stability of Clipboard has been improved. .

The stability of Samsung Internet has been improved. . Overall stability of functions improved. . The security of your device has been improved.

A software update can include, but is not limited to: - Device stability improvements, bug fixes. -

New and / or enhanced features. - Further improvements to performance. To get the best from your device, please keep your device up to date and regularly check for software updates.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελπίζω να ήρθε και στην Ελλάδα γιατί αυτό σας το στέλνω από Sydney.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήρθε update

 

 

 

' The performance of Camera has been improved . The stability of Clipboard has been improved. .

The stability of Samsung Internet has been improved. . Overall stability of functions improved. . The security of your device has been improved.

A software update can include, but is not limited to: - Device stability improvements, bug fixes. -

New and / or enhanced features. - Further improvements to performance. To get the best from your device, please keep your device up to date and regularly check for software updates.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελπίζω να ήρθε και στην Ελλάδα γιατί αυτό σας το στέλνω από Sydney.

 

Ειναι το update September... τωρα περιμένουν του Οκτωβρίου

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Για όλους τους απογοητευμένους υποψήφιους χρήστες Note 20 σειρά όπως φαίνεται δεν θα χρειαστεί να περιμένουν 1 έτος επόμενο note αφού S σειρά θα υποστηρίζει και s pen και όπως λέγεται θα διατηρήσει την 5000 μπαταρία του προκατόχου στο ultra και μαζί με το 1000αρι exynos τα μηνύματα είναι θετικά να δώσει λύση εκεί που πονάει παρόν 20 σειρά δηλαδή την αυτονομία.

 

https://www.notebookcheck.net/The-Galaxy-S21-series-will-support-S-Pen-inputs-as-Samsung-plans-on-merging-its-Galaxy-S-and-Galaxy-Note-series-of-smartphones-by-2022.496524.0.html

 

Όλοι αυτό περιμένουμε! Εκεί η Samsung θα εχει πετύχει την απόλυτη συσκευή. Η προσωπική μου άποψη όμως είναι, ότι ακόμη δεν είναι εφικτό κάτι τέτοιο, γιατί η εσωτερική οθόνη είναι ακόμη αρκετά "μαλακή" για να την χαράζει το S-Pen.
Βλέποντας το
μου ήρθε στη μνήμη αυτό που έγραψες, απίθανο σε μόλις 1 έτος τέτοια πρόοδο να κάνει στην αναδιπλουμενη τεχνολογία οθόνης ώστε να βάλει s pen support.

 

Εδώ βλέπουμε για πλάκα χαρασετε απλά με το νύχι και στο επίπεδο 2 πίεσης δηλαδή με πολύ ελαφριά πίεση.

Η γραφίδα απαιτεί επίπεδο 5-6 σκληρότητα γυαλιού για να αποδώσει όπως οφείλει όπως ισχύει σε note σειρά αυτή την στιγμή.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξέρετε σε ποιο ακριβώς επίπεδο πίεσης παθαίνει ζημιά ή χαράζεται η αναδιπλούμενη οθόνη με ξεπερνά.

Πάντως η οθόνη του z flip μου δεν έχει το παραμικρό. Και το έχω από τη πρώτη μέρα κυκλοφορίας.

Βέβαια εσείς ξέρετε καλύτερα...

Τσακωθείτε λίγο ακόμη για τη μπαταρία. Δείτε πόσες σελίδες έχετε να γράψετε κάτι χρήσιμο για τη συσκευή και κόφτε λίγο τη "ξερολίαση".

Link to comment
Share on other sites

Για όλους τους απογοητευμένους υποψήφιους χρήστες Note 20 σειρά όπως φαίνεται δεν θα χρειαστεί να περιμένουν 1 έτος επόμενο note αφού S σειρά θα υποστηρίζει και s pen και όπως λέγεται θα διατηρήσει την 5000 μπαταρία του προκατόχου στο ultra και μαζί με το 1000αρι exynos τα μηνύματα είναι θετικά να δώσει λύση εκεί που πονάει παρόν 20 σειρά δηλαδή την αυτονομία.

 

https://www.notebookcheck.net/The-Galaxy-S21-series-will-support-S-Pen-inputs-as-Samsung-plans-on-merging-its-Galaxy-S-and-Galaxy-Note-series-of-smartphones-by-2022.496524.0.html

 

Λέει ότι θα υποστηρίζει S-pen αλλά δεν θα έρχεται με αυτό που σημαίνει ότι δεν θα έχει φυσική υποδοχή μέσα στην συσκευή και έτσι θα διατηρεί την 5000mAh μπαταρία.

Το θεωρώ λογική μετάβαση ώστε στο S22 να ενσωματωθεί το S-pen με παράλληλη κατάργηση της σειράς Note. Και μέχρι τότε θα έχει εξελιχθεί το Fold ωστε να έχει την απαραίτητη αντοχή.

 

Τσακωθείτε λίγο ακόμη για τη μπαταρία. Δείτε πόσες σελίδες έχετε να γράψετε κάτι χρήσιμο για τη συσκευή και κόφτε λίγο τη "ξερολίαση".

 

Α γεια σου!

Edited by T-mobile
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Τσακωθείτε λίγο ακόμη για τη μπαταρία. Δείτε πόσες σελίδες έχετε να γράψετε κάτι χρήσιμο για τη συσκευή και κόφτε λίγο τη "ξερολίαση".

 

Φιλε μου, όταν δεν γράφεις κάτι για την συσκευή είναι γιατί δεν υπάρχει κάποιο θέμα/πρόβλημα να αναφέρεις. Με άλλα λόγια η συσκευή είναι άψογη με Αχίλλειο πτέρνα την αυτονομία. Γι αυτό ασχολούμαστε με αυτή.

Πχ αν δεις στο θέμα με το s20u δεν γράφει σχεδόν κανένας τίποτα. Ο λόγος απλός. Δεν έχει θέματα η συσκευή για αναφορά. Ούτε θέμα αυτονομίας. Το ίδιο θα συνέβαινε και με το Note αν η Samsung έκανε το αυτονόητο. Να το δώσει με 5000 μπαταρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λέει ότι θα υποστηρίζει S-pen αλλά δεν θα έρχεται με αυτό που σημαίνει ότι δεν θα έχει φυσική υποδοχή μέσα στην συσκευή και έτσι θα διατηρεί την 5000mAh μπαταρία.

Το θεωρώ λογική μετάβαση ώστε στο S22 να ενσωματωθεί το S-pen με παράλληλη κατάργηση της σειράς Note. Και μέχρι τότε θα έχει εξελιχθεί το Fold ωστε να έχει την απαραίτητη αντοχή.

 

Έχει αναφερθεί ήδη πως η σειρά Note θα πάψει να υφίσταται. Η s θα αποκτήσει πενάκι (δεν ξέρω αν είναι ενσωματωμένο) και η σειρά fold θα πάρει την θέση του Note (με πενάκι).

Εκτός κι αν κάνω λάθος

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου του ότι είναι απίστευτη ανακρίβεια, η μπαταρία ποιός λέει πως μπορούσε να μπεί μεγαλύτερη και δεν μπήκε δηλαδή;

 

Η συσκευή είναι αρκετά λεπτότερη του S20U και έχει και spen. Για να υπάρξει και το capacity που υπάρχει, αντί για li-po επέλεξαν li-ion για μεγαλύτερο density. Το κινητό από μέσα είναι οριακό στις διαστάσεις του, για να μπεί μεγαλύτερο capacity θα έπρεπε να έχει ίδιο ή μεγαλύτερο πάχος από το s20u.

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου του ότι είναι απίστευτη ανακρίβεια, η μπαταρία ποιός λέει πως μπορούσε να μπεί μεγαλύτερη και δεν μπήκε δηλαδή;

 

Η συσκευή είναι αρκετά λεπτότερη του S20U και έχει και spen. Για να υπάρξει και το capacity που υπάρχει, αντί για li-po επέλεξαν li-ion για μεγαλύτερο density. Το κινητό από μέσα είναι οριακό στις διαστάσεις του, για να μπεί μεγαλύτερο capacity θα έπρεπε να έχει ίδιο ή μεγαλύτερο πάχος από το s20u.

 

Κοίτα φίλε μου. Άλλο είναι να λες πως η μπαταρία είναι οκ για την χρήση σου (και για κάποιους άλλους επίσης) και άλλο να λες πως είναι ανακρίβεια. Ψάξε λίγο το θέμα και θα δεις αν είναι ανακρίβεια.

Τώρα για το αν χωρούσε μεγαλύτερη η απάντηση απάντηση δόθηκε στο Note 9..... Όταν στο 8 έλεγαν πως δεν χωρούσε μεγαλύτερη και ήρθε το 9 με +700mah...!!!!! Επίσης, ποιο το πρόβλημα στην τελική να μεγαλώσει 1 χιλιοστό η συσκευή αλλά να καλύψει τις ενεργειακές ανάγκες των απαιτητικών χρηστών στους οποίους απευθύνεται η σειρά Note???

Επίσης πότε η σειρά Note είχε μικρότερες διαστάσεις (και μπαταρία) από την σειρά s??? Αυτό που συνέβη με την σειρά 20 συμβαίνει για πρώτη φορά. Δεν κατάλαβες πως κάτι είναι λάθος???

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φίλος αγόρασε το poco f3.. Τούμπανο σε χαρακτηριστικά.. Με 5000+ μπαταρία... Ίσως να είναι υποκειμενικό αυτό που θα πω, αλλά λες και ήταν ένα παιχνιδάκι μπροστά στο note.. για να μην σχολιάσω την οθόνη... Αυτό που μου έκανε εντύπωση όμως ήταν το βάρος... με πιο βαρύ το poco f3... τουλάχιστον στα χέρια τα δικά μου... Θα μου πεις συσκευή των 250 και συσκευή των 1300..δε παύει όμως κυρίως λόγω χαρακτηριστικών να τα συγκρίνεις... Παρόλο τις μικρότερες διαστάσεις ήταν πιο βαρύ... πιθανώς λόγω μπαταρίας..
Link to comment
Share on other sites

Πάντως φίλος αγόρασε το poco f3.. Τούμπανο σε χαρακτηριστικά.. Με 5000+ μπαταρία... Ίσως να είναι υποκειμενικό αυτό που θα πω, αλλά λες και ήταν ένα παιχνιδάκι μπροστά στο note.. για να μην σχολιάσω την οθόνη... Αυτό που μου έκανε εντύπωση όμως ήταν το βάρος... με πιο βαρύ το poco f3... τουλάχιστον στα χέρια τα δικά μου... Θα μου πεις συσκευή των 250 και συσκευή των 1300..δε παύει όμως κυρίως λόγω χαρακτηριστικών να τα συγκρίνεις... Παρόλο τις μικρότερες διαστάσεις ήταν πιο βαρύ... πιθανώς λόγω μπαταρίας..

 

Μία συσκευή δεν είναι μόνο μπαταρία. Είναι πολλά ακόμα. Και σε αυτά τα "πολλά" οι ναυαρχίδες της Samsung είναι πολύ δυνατές (αν όχι κορυφαίες). Γι αυτό και είναι πιο τραγικό να μειώνεις τόσο μια συσκευή (με αυτή την μπαταρία) που θα μπορούσε απλά να είναι μονόδρομος από κάθε άποψη. Πραγματικά σκέφτομαι το Note με 5000 (ή και μεγαλύτερη) μπαταρία τι τρόμο θα δημιουργούσε στον ανταγωνισμό..... Και ποιος καταναλωτής που διαθέτει παρόμοια πόσα για συσκευή θα αγόραζε κάτι άλλο πλην του Note (εκτός των φίλων του μήλου που το προτιμούν για τους δικούς τους λόγους)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξέρετε σε ποιο ακριβώς επίπεδο πίεσης παθαίνει ζημιά ή χαράζεται η αναδιπλούμενη οθόνη με ξεπερνά.

Πάντως η οθόνη του z flip μου δεν έχει το παραμικρό. Και το έχω από τη πρώτη μέρα κυκλοφορίας.

Βέβαια εσείς ξέρετε καλύτερα...

Τσακωθείτε λίγο ακόμη για τη μπαταρία. Δείτε πόσες σελίδες έχετε να γράψετε κάτι χρήσιμο για τη συσκευή και κόφτε λίγο τη "ξερολίαση".

 

 

Ναι ναι .Επιτέλους ας πούμε κάτι χρήσιμο για το τηλέφωνο.!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρισκομαστε στην 74η σελιδα στα περιπου 1100 post. Τα 1050 αφορουν την μπαταρια, και οχι αυτη καθ'αυτου αλλα κυριως παραπονα γιατι δεν ειναι 5K mah και το εθαψε η samsung και blah blah bla blah. Σαν παρατηρητης notακιας γιατι καποια στιγμη εχω σκοπο να το παρω και γω, βρισκομαι στην δυσαρεστη θεση να παρακολουθω το topic αυτο, και λεω δυσαρεστη γιατι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ εχει κουρασει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ αυτη η ανακυκλωση με το θεμα της μπαταριας-αυτονομιας-SOTμπλαμπλα και ειμαι σιγουρος πως δεν ειμαι ο μονος που εχει κουραστει.

 

It is what it is, με το να ανακυκλωνετε ορισμενοι ΣΥΝΕΧΕΙΑ τα ιδια, δεν προκειται να αλλαξει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα, τουναντιον κουραζετε ολο και περισσοτερο τους αναγνωστες-παρατηρητες.

 

Νομιζω οτι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα πρεπει να προχωρησουμε παρακατω.

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα φίλε μου. Άλλο είναι να λες πως η μπαταρία είναι οκ για την χρήση σου (και για κάποιους άλλους επίσης) και άλλο να λες πως είναι ανακρίβεια. Ψάξε λίγο το θέμα και θα δεις αν είναι ανακρίβεια.

Τώρα για το αν χωρούσε μεγαλύτερη η απάντηση απάντηση δόθηκε στο Note 9..... Όταν στο 8 έλεγαν πως δεν χωρούσε μεγαλύτερη και ήρθε το 9 με +700mah...!!!!! Επίσης, ποιο το πρόβλημα στην τελική να μεγαλώσει 1 χιλιοστό η συσκευή αλλά να καλύψει τις ενεργειακές ανάγκες των απαιτητικών χρηστών στους οποίους απευθύνεται η σειρά Note???

Επίσης πότε η σειρά Note είχε μικρότερες διαστάσεις (και μπαταρία) από την σειρά s??? Αυτό που συνέβη με την σειρά 20 συμβαίνει για πρώτη φορά. Δεν κατάλαβες πως κάτι είναι λάθος???

 

Ποιό θέμα να ψάξω; Γράφεις σε κάθε σελίδα αυτού του θέματος πως είναι τραγικό να έχει το S20U 5000mAh και το note 4500. Σου εξηγώ ακριβώς γιατί συμβαίνει αυτό και συνεχίζεις. Το να επαναφέρεις τι έγινε πριν 3 χρόνια είναι εκτός τόπου και χρόνου.

 

Κάτι που για εμένα δεν είναι πρόβλημα μπορεί να είναι για εσένα. Η εταιρία έκρινε -σωστά ή λάθος- πως ο κόσμος προτιμά μια πιο λεπτή συσκευή από το s20u και αυτό έδωσε. Στο συγκεκριμένο σασί, μεγαλύτερη μπαταρία δεν μπαίνει.

 

Τέλος, δεν υπάρχει υποχρεωτικότητα στην αγορά μιας συσκευής. Καλά να είναι η αγορά, υπάρχει πληθώρα. Αγοράζεις ότι σε καλύπτει. Ο κόσμος που επιθυμεί spen οπωσδήποτε θα την αγοράσει.

Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν το θέμα της μπαταρίας είναι κουραστικό και όλοι εσείς οι υπόλοιποι περιμένετε το 2021 να πάρετε 5000mA και Exynos 1000 παραβλέποντας το μεγάλο πρόβλημα που έχει δημιουργήσει η επιλογή της Sammy σε πάρα πολούς ας αναφερθούμε και σε θέματα προστιθέμενης αξίας.

 

Α) Έχετε βρεί κανένα αξιόπιστο τζαμάκι που να μπορέι να διαβάσει το δαχτυλικό αποτύπωμα χωρίς πρόβλημα; Αν ναι ποιο και από που.

Β) Έχετε βρεί κανένα τζαμάκι για τη camera που να έχει τρύπες και να μήν είναι solid επιφάνεια; Αν ναι ποιο και από που.

Γ) Έχετε δουλέψει το Call & text in other devices;

Δ) Αν έχετε smart watch (και ιδίως της Sammy) έχετε δουλέψει μεταφορά κλήσης από το κινητό στο ρολόι ακόμα και αν δεν είστε συνδεμένοι με bluetooth και είστε σε άλλο χώρο;

Ε) Έχετε δουλέψει χωρίς πρόβλημα το link to windows;

 

Η εισαγωγή είναι με πίκρα αλλά οι ερωτήσεις με πολύ καλή διάθεση απορία. Παρακαλώ την συνεισφορά σας.

 

ΤΝΧ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους κουράστηκαν (κι εγώ κουράστηκα να διαβάζω πως η μπαταρία είναι μια χαρά) υπάρχει το ΕΠΙΣΗΜΟ θέμα. γιατί κουράζεστε άδικα????

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=485442

 

Ποιό θέμα να ψάξω; Γράφεις σε κάθε σελίδα αυτού του θέματος πως είναι τραγικό να έχει το S20U 5000mAh και το note 4500. Σου εξηγώ ακριβώς γιατί συμβαίνει αυτό και συνεχίζεις. Το να επαναφέρεις τι έγινε πριν 3 χρόνια είναι εκτός τόπου και χρόνου.

 

Κάτι που για εμένα δεν είναι πρόβλημα μπορεί να είναι για εσένα. Η εταιρία έκρινε -σωστά ή λάθος- πως ο κόσμος προτιμά μια πιο λεπτή συσκευή από το s20u και αυτό έδωσε. Στο συγκεκριμένο σασί, μεγαλύτερη μπαταρία δεν μπαίνει.

 

Τέλος, δεν υπάρχει υποχρεωτικότητα στην αγορά μιας συσκευής. Καλά να είναι η αγορά, υπάρχει πληθώρα. Αγοράζεις ότι σε καλύπτει. Ο κόσμος που επιθυμεί spen οπωσδήποτε θα την αγοράσει.

 

Δεν διάβασες όμως το ποστ.....

Έδωσες μια απάντηση ότι ίσως δεν χωρούσε και σου είπα πως ΟΛΕΣ οι συσκευές note στο παρελθόν ήταν ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ από τα s. Γιατί τώρα δεν μπορούσε να είναι μεγαλύτερη και να χωρέσει μια αξιοπρεπή και αντάξια του βασιλιά μπαταρία????? Τι δεν κατάλαβες σε αυτό???

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποιό θέμα να ψάξω; Γράφεις σε κάθε σελίδα αυτού του θέματος πως είναι τραγικό να έχει το S20U 5000mAh και το note 4500. Σου εξηγώ ακριβώς γιατί συμβαίνει αυτό και συνεχίζεις. Το να επαναφέρεις τι έγινε πριν 3 χρόνια είναι εκτός τόπου και χρόνου.

 

Κάτι που για εμένα δεν είναι πρόβλημα μπορεί να είναι για εσένα. Η εταιρία έκρινε -σωστά ή λάθος- πως ο κόσμος προτιμά μια πιο λεπτή συσκευή από το s20u και αυτό έδωσε. Στο συγκεκριμένο σασί, μεγαλύτερη μπαταρία δεν μπαίνει.

 

Τέλος, δεν υπάρχει υποχρεωτικότητα στην αγορά μιας συσκευής. Καλά να είναι η αγορά, υπάρχει πληθώρα. Αγοράζεις ότι σε καλύπτει. Ο κόσμος που επιθυμεί spen οπωσδήποτε θα την αγοράσει.

 

Ρε παιδιά...ασχολείστε με έναν τύπο που 2 μήνες τώρα μάς λέει τι...καλό και ωραίο είναι το δικό του κινητό....S20U... και τι προβληματικό είναι το κινητό των άλλων...note20ultra....τι μπ@#$δέλο μπαταρία έχει και γιατί δεν το κάνανε πιό χοντρό για να βάλουν πιό μεγάλη μπαταρία, και γιατί η μπαταρία του s είναι μεγαλύτερη από του note...και πού είναι ο βασιλιάς?? και η ...βασίλισσα

 

Εν ολίγοις....κάντε επιτέλους το note20ultra λίγο πιό άσχημο και χοντροκομμένο σαν το δικό μου σάς παρακαλώ!!..να νιώσω και γω λίγο καλύτερα.

 

Αν έχει τόσο μεγάλο πρόβλημα....να κάνουμε έναν έρανο εδώ τα μέλη να του πάρουμε ένα note.

Edited by frix_ath
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...