Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανονικά θα πρέπει να ισχύει για όλες της χώρες,δε βγαίνει νόημα διαφορετικά..τα λεφτά που δίνουν οι Έλληνες τα ίδια δεν είναι με του εξωτερικού? Λεφτά δεν είναι και αυτά? Δε νομίζω να υπάρχει τέτοια διάκριση ... κοιτάξτε το όσο είναι καιρός πρην λήξουν οι μέρες ,είναι πολύ καλή ευκαιρία.

 

Δεν ειναι ετσι φιλε μου, με το ιδιο σκεπτικο θα ειχε ιδια τιμη το καθε κινητο σε ολες τις χωρες....το οτι δεν εχει εχει σχεση με φορολογια, κοστη κτλ. Επομενως ενα σερβις εδω πχ μπορει να κοστιζει τα διπλασια απο μια αλλη χωρα, και αυτη η υπηρεσια να κοστολογειται παραπανω, ή η στατιστικη να δειχνει οτι εδω τα σπαμε πιο συχνα και το κοστος της υπηρεσιας να επρεπε να ειναι παραπανω...δεν ειναι τυχαιο οτι ο Ξηρογιανοπουλος απο 30 ευρω που ειχε την ασφαλεια με 100% καλυψη το πηγε μεχρι και 100 ευρω με 70% καλυψη...(ή καπου εκει τελος παντων). Ειδαν οτι με το που εληγαν τα συμβολαια τα σπαγαμε τα τηλ και γινοταν καταχρηση οποτε αλλαξε το κοστος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το λάτρεψα! Σχεδόν πάντα θα είναι στο on...

 

sent from S10 Lite

Στο note 8 παντως, δεν απενεργοποιει τις καμερες. Δεν θα επρεπε??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χμ....λογικά θα έπρεπε....

 

Δέχεται και κάνεις κλήσεις κανονικά....

 

sent from S10 Lite

Θα το κοιταξω πιο μετα. Μηπως θελει και κανενα restart μετα την ενεργοποιηση

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο note 8 παντως, δεν απενεργοποιει τις καμερες. Δεν θα επρεπε??

 

Στο note 8 ίχνος winscope στο βγάζει;;;

Link to comment
Share on other sites

Στο note 8 ίχνος winscope στο βγάζει;;;

 

Ναι. Πλακίδ.γρηγ.ρυθμ.προγραμματ.> ίχνος winscope

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πλακίδ.γρηγ.ρυθμ.προγραμματ.> ίχνος winscope

 

Ναι το βρήκα αλλά δεν ειμουν σίγουρος και το εικονίδιο είναι νομίζω διαφορετικό από του ή βίντεο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, στο snapdragon από Hong Kong λειτουργεί άραγε vowifi και volte από τη cosmote? Αν κάποιος κάτοχος snapdragon ξέρει κι έχει τη καλοσύνη ας γράψει!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, στο snapdragon από Hong Kong λειτουργεί άραγε vowifi και volte από τη cosmote? Αν κάποιος κάτοχος snapdragon ξέρει κι έχει τη καλοσύνη ας γράψει!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Σύμφωνα με τον παρακάτω προμηθευτή στα Q&A, volte δεν λειτουργεί, μόνο WiFi calling, αλλά ας το επιβεβαιώσει κάποιος κάτοχος.

 

https://www.wondamobile.com/samsung-galaxy-note-20-ultra-dual-256-gb-n9860-lte-mobile-phone-sim-free-and-unlocked.html

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, στο snapdragon από Hong Kong λειτουργεί άραγε vowifi και volte από τη cosmote? Αν κάποιος κάτοχος snapdragon ξέρει κι έχει τη καλοσύνη ας γράψει!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

σε s20ultra με snap μπορώ να σου επιβεβαιώσω ότι δουλεύει το volte

 

Στάλθηκε από το SM-G9880 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην μην γινεσαι ειρωνικος... Το αν θα κανουμε ΜΚΟ ειναι τερμα ειρωνεια. Επισης ποιος σου ειπε πως προσπαθουμε να σωσουμε τους μελλοντικους αγοραστες? Εαν συμβει αυτο θα ειναι κατι που συνεβη ως αποροια οσων αναφερονται εδω.

Επισης με μια εξαιρεση δεν ειδα καποιον που δεν εχει την συσκευη να σχολιαζει κατα.Ακομη κι αν εχω χασει 5-6 ολοι οι υπολοιποι την εχουν η την ειχαν.

Και στην τελικη δεν υπαγορευεις εσυ το τι θα συζητιεται μεσα σε ενα τεχνολογικο φορουμ, δεν ειμαστε εκτος θεματος.

Καταλαβαινω εαν μερικοι θελετε να νιωσετε καλα με την αγορα σας αλλα αυτο δεν απαγορευει στους υπολοιπους να μοιραζονται τις αποψεις / ανησυχιες για την συσκευη.

Στο θεμα μας τωρα, εφοσων εχει προκυψει τοσο μεγαλο θεμα το προβλημα υπαρχει. Μια μετρια (επιεικως) μπαταρια δεν παει μαζι με μια ναυαρχιδα των 1400 ευρω. Τελος. Ειναι φαουλ και αν δεν μπορεις να το δεις τι να σου πω...

Το αν θα σου βγαλει μερα η οχι επισης ειναι υποκειμενικο σε σχεση με την χρηση του καθενα μας. Σαφως και δεν θα τους πιασεις ολους σαν εταιρεια αλλα πρεπει να εισαι τουλαχιστον ανταγωνιστικος. Και με αυτη την αποδοση μπαταριας ΔΕΝ εισαι.

Επισης αφου ειναι τοσο χαλαρα και καλα ολα γιατι ο κοσμος προτιμαει να δωσει τοσα λεφτα για να παρει συσκευη χωρις εγγυηση για να του ερθει με τον "καλο" επεξεργαστη και οτι αυτο συνεπαγεται? Και η εταιρεια εφοσων χωριζει το καταναλωτικο της κοινο σε 2 κατηγοριες θα επρεπε τουλαχιστον να δωσει εγγυηση σε ολες τις συσκευες για ολες τις χωρες. Το λιγοτερο που θα μπορουσε να κανει.

Γι αυτα τα πραγματακια φωναζουμε. Γιατι εαν ειχες εγγυηση και με τον snapdragon ελλαδα θα επαιρνες (οπως κι εγω) αυτο και δεν θα ασχολιοσουν με exynos και πρασινα αλογα.

 

Εν τελη ειναι καλο να βγαζουμε λιγο χολη εδω μεσα αλλα οχι μεταξυ μας (και δεν κολλαει αποκλειστικα σε σενα το σχολιο-διαβασα αρκετα αλλα πιο ανταγωνιστικα) .Ας την στειλουμε εκει που πρεπει μπας και αλλαξει αυτη η πολιτικη καταρχας των καταναλωτων 1ων και 2ων χωρων.

 

ΥΓ- Δεν θα εκανα παραθεση το μηνυμα σου αλλα ησουν προσβλητικος. Εστω και ελαχιστα.

Αν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις μερικά μηνύματα πιο πίσω θα σου λυθεί κάθε απορία γι αυτά που έγραψα.

 

Δικαίωμα σου είναι να γράφεις ότι θες ,ελευθερία του λόγου έχουμε άλλωστε... Εσύ όμως δεν έχεις την συσκευή (όπου "εσυ " εννοώ τον καθε ένα) και εγώ όταν έχω μια απορία δε θέλω να χαθεί σε δεκάδες ανούσια μηνύματα όπου κάποιοι προσπαθούν να μας προστατέψουν από το να ξοδέψουμε τα χρήματα μας ... Ήμουν αν όχι ο πρώτος αλλα από τους πρώτους όπου έκραξα για την μπαταρία και γενικότερα για οτι δε μου άρεσε στη συσκευή. Το ότι κάποιοι αγόρασαν από το εξωτερικό την έκδοση με τον Snapdragon δε μου λέει κάτι. Για χρόνια το κάνανε/κάνουμε.

 

Απο εκεί και πέρα αν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις το θέμα θα δεις ότι είμαι ο λιγότερο είρωνας εδω μέσα. Από την άλλη δε τα λέω με καμια διαθεση ειρωνείας ούτε προσβολής. Επειδή είναι γραπτώς ο λόγος κάποιοι μπορεί να το παρεξηγήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις μερικά μηνύματα πιο πίσω θα σου λυθεί κάθε απορία γι αυτά που έγραψα.

 

Δικαίωμα σου είναι να γράφεις ότι θες ,ελευθερία του λόγου έχουμε άλλωστε... Εσύ όμως δεν έχεις την συσκευή (όπου "εσυ " εννοώ τον καθε ένα) και εγώ όταν έχω μια απορία δε θέλω να χαθεί σε δεκάδες ανούσια μηνύματα όπου κάποιοι προσπαθούν να μας προστατέψουν από το να ξοδέψουμε τα χρήματα μας ... Ήμουν αν όχι ο πρώτος αλλα από τους πρώτους όπου έκραξα για την μπαταρία και γενικότερα για οτι δε μου άρεσε στη συσκευή. Το ότι κάποιοι αγόρασαν από το εξωτερικό την έκδοση με τον Snapdragon δε μου λέει κάτι. Για χρόνια το κάνανε/κάνουμε.

 

Απο εκεί και πέρα αν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις το θέμα θα δεις ότι είμαι ο λιγότερο είρωνας εδω μέσα. Από την άλλη δε τα λέω με καμια διαθεση ειρωνείας ούτε προσβολής. Επειδή είναι γραπτώς ο λόγος κάποιοι μπορεί να το παρεξηγήσουν.

 

Όταν αρχίζεις τα περί μκο τότε μάλλον ειρωνεύεσαι.

Επίσης μάθε πως εκτός από τους κατόχους υπάρχουν και οι υποψήφιοι αγοραστές. Σε αυτούς είμαι κι εγώ. Που θα γράψω τις ανησυχίες μου?

Επίσης κάποιος φίλος πριν 2-3 σελίδες έγραψε ότι έχει 7,5 ώρες sot. Εσύ που το έχεις τι λες?

Τελος, υπάρχει επίσημο νήμα για τις απορίες σου ώστε να μη χάνονται μέσα στον χαμό.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8072501#

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ένα βιντεάκι που δείχνει ότι τα πράγματα δεν είναι τραγικά με τον e990. Ναι οκ το είπαμε, καλύτερος Snap αλλά δεν είναι τραγικά. Απλά έχει γίνει λίγο καραμέλα "το σκουπίδι ο exynos" και οι περισσότεροι απλά το αναπαράγουν χωρίς να έχουν βασικές γνώσεις.

 

Αν τα βάλεις στη ζυγαριά. Στη μία έχεις καλύτερο performance (κυρίως σε παιχνίδια), στην άλλη έχεις 256 giga ενατνι 128, χαλκινη ψύκτρα εναντι thermal pad( h samsung λεει εχει το ίδιο αποτελεσμα), ΑΚG ακουστικά και ΕΓΓΥΗΣΗ.

Προσωπικά δεν το σκέφτηκα καν για snap.

 

Τωρα απο την άλλη αν κάποιος είναι hardcore gamer και θέλει να παίζει παιχνίδια και δεν έχει πάρει ακόμα nintendo switch, καλά κάνει αλλά δεν ειναι gamer.

 

Και για να κλείσω, σε αυτές τις ιντζες 6,9 και με αυτή την οθόνη απο άκρη σε άκρη, δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο. Ισως το s20 ultra, αλλά ειναι πολύ καμπυλωτό και λίγο πιο στενόμακρο.

 

Σε κανα μήνα η τιμή λογικά θα είναι κοντά στο χιλιάρικο στο σκρουτζ. Πανάκριβο και πάλι, αλλά πολύ πιο νορμάλ απο τα 1,350.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή πραγματικά έχω εξοργιστεί με τη μπαταρία και ας έχει γίνει και καραμέλα θα σς παρακαλούσε να μου απαντήσετε σε 2 3 ερωτησούλες.

 

-Επειδή δε ξέρω ακριβώς την έννοια του SOT μήπως θα μπορύσατε να με διαφωτίσετε;

-Που το βρίσκουμε;

-Τι SOT θεωρείται καλό για μεικτή χρήση (επαγγελματική με φωτογραφίες, σημειώσεις, e-mail, τηλέφωνα, skype κτλ, αλλά και home με social , ψιλοβίντεο, gsp και browzing, με συνολικά ανοιχτή οθόνη ~4 ώρες);

-Τι διάρκεια έχει το δικό σας 20 ULTRA με φόρτιση 100% (συνολική εννοώ , αυτό που λέει "τόσες όρες και τόσα λεπτά ακόμα") ;

 

Δε ξέρω αν οι παραπάνω ερωτήσεις έχουν νόημα. Αν έχουν παρακαλώ κοπιάστε.

 

Ευχαριστώ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον παρακάτω προμηθευτή στα Q&A, volte δεν λειτουργεί, μόνο WiFi calling, αλλά ας το επιβεβαιώσει κάποιος κάτοχος.

 

 

 

https://www.wondamobile.com/samsung-galaxy-note-20-ultra-dual-256-gb-n9860-lte-mobile-phone-sim-free-and-unlocked.html

Λειτουργούν κανονικά και τα δύο

 

Nikos Note 20 ultra snapdragon

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Στο samsung member βγηκε 4 μηνη προσφορα youtube premium.το θεμα ειναι πως παω να κανω τη διαδικασια μεσω utube και δεν μου τη δινει.δοκιμασε καποιος?εκανα και αποσυνδεση απο vanced μηπως το μπλοκαρει,εκτος αν πρεπει να κανω απεγκατασταση του vanced Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή πραγματικά έχω εξοργιστεί με τη μπαταρία και ας έχει γίνει και καραμέλα θα σς παρακαλούσε να μου απαντήσετε σε 2 3 ερωτησούλες.

 

-Επειδή δε ξέρω ακριβώς την έννοια του SOT μήπως θα μπορύσατε να με διαφωτίσετε;

-Που το βρίσκουμε;

-Τι SOT θεωρείται καλό για μεικτή χρήση (επαγγελματική με φωτογραφίες, σημειώσεις, e-mail, τηλέφωνα, skype κτλ, αλλά και home με social , ψιλοβίντεο, gsp και browzing, με συνολικά ανοιχτή οθόνη ~4 ώρες);

-Τι διάρκεια έχει το δικό σας 20 ULTRA με φόρτιση 100% (συνολική εννοώ , αυτό που λέει "τόσες όρες και τόσα λεπτά ακόμα") ;

 

Δε ξέρω αν οι παραπάνω ερωτήσεις έχουν νόημα. Αν έχουν παρακαλώ κοπιάστε.

 

Ευχαριστώ

 

Εμένα μου έχει βγάλει και 7,5h sot (σε 24ώρο κύκλο) με αυτά που αναφέρεις: αλλά κυρίως με χρήση wifi, όχι πολλές φώτος/βίντεος, όχι games, πολύ browsing, youtube vanced, ομιλία μέτρια, σήμα 2 γραμμές).

 

Με άλλη χρήση σε κάποιον άλλον (π.χ. χρήση 4g, κακό σήμα, πολύ χάρτες, gps, παιχνίδια κλπ...κλπ...) μπορεί να βγάλει και 4h ή 4,5h sot, δηλαδή τεράστια διαφορά με το πιό πάνω sot.

 

Αν είσαι με το κινητό στο χέρι συνέχεια και παίζεις βαριά παιχνίδια, βλέπεις live streaming cosmote ή nova, ταινίες κλπ.,,,θέλεις 2 πλήρεις φορτίσεις την ημέρα και πάλι δεν σου φτάνει...

Καθένας μετράει ανάλογα τη χρήση που κάνει και τις ανάγκες του. Είναι όλα σχετικά.

Εγώ θεωρώ την μπαταρία του επιπέδου Note10+ και πιστεύω θα στρώσει λίγο ακόμα με updates που θα έρχονται.

Τώρα αν θέλουμε μπαταρία που να διαρκεί 2 και 3 μέρες με βαριά χρήση....τέτοια δεν είναι και δεν νομίζω να γίνει στο άμεσο μέλλον....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει βγάλει και 7,5h sot (σε 24ώρο κύκλο) με αυτά που αναφέρεις: αλλά κυρίως με χρήση wifi, όχι πολλές φώτος/βίντεος, όχι games, πολύ browsing, youtube vanced, ομιλία μέτρια, σήμα 2 γραμμές).

 

Με άλλη χρήση σε κάποιον άλλον (π.χ. χρήση 4g, κακό σήμα, πολύ χάρτες, gps, παιχνίδια κλπ...κλπ...) μπορεί να βγάλει και 4h ή 4,5h sot, δηλαδή τεράστια διαφορά με το πιό πάνω sot.

 

Αν είσαι με το κινητό στο χέρι συνέχεια και παίζεις βαριά παιχνίδια, βλέπεις live streaming cosmote ή nova, ταινίες κλπ.,,,θέλεις 2 πλήρεις φορτίσεις την ημέρα και πάλι δεν σου φτάνει...

Καθένας μετράει ανάλογα τη χρήση που κάνει και τις ανάγκες του. Είναι όλα σχετικά.

Εγώ θεωρώ την μπαταρία του επιπέδου Note10+ και πιστεύω θα στρώσει λίγο ακόμα με updates που θα έρχονται.

Τώρα αν θέλουμε μπαταρία που να διαρκεί 2 και 3 μέρες με βαριά χρήση....τέτοια δεν είναι και δεν νομίζω να γίνει στο άμεσο μέλλον....

 

Πολύ πολύ πολύ στενάχωρο ...

Τέτοια τηλεφωνάρα και να μην μπορείς να το χαρείς ... Απλά κρίμα !

Δυο φορτίσεις την ημέρα (αν βρεις χρόνο και άνεση να τις κάνεις) σημαίνει και διάρκεια ζωής της μπαταρίας στην μέση .

Είμαι μόνιμα σε σκέψεις από προχτές να πάω να πάρω το snap (είχα το Exynos) αλλά κάτι με κρατάει ρε ****το. Και δεν πρέπει να έχουν και τεράστια διαφορά . Διαβάζω και σε ξένα φορουμς και οι γνώμες διίστανται .

 

Πολύ κατατοπιστικό το ποστ σου φίλε μου και σε ευχαριστούμε .

 

Παρακολουθώ συνεχώς μπας και αλλάξει κάτι αλλά μέχρι στιγμής , μπα...

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει βγάλει και 7,5h sot (σε 24ώρο κύκλο) με αυτά που αναφέρεις: αλλά κυρίως με χρήση wifi, όχι πολλές φώτος/βίντεος, όχι games, πολύ browsing, youtube vanced, ομιλία μέτρια, σήμα 2 γραμμές).

 

Με άλλη χρήση σε κάποιον άλλον (π.χ. χρήση 4g, κακό σήμα, πολύ χάρτες, gps, παιχνίδια κλπ...κλπ...) μπορεί να βγάλει και 4h ή 4,5h sot, δηλαδή τεράστια διαφορά με το πιό πάνω sot.

 

Αν είσαι με το κινητό στο χέρι συνέχεια και παίζεις βαριά παιχνίδια, βλέπεις live streaming cosmote ή nova, ταινίες κλπ.,,,θέλεις 2 πλήρεις φορτίσεις την ημέρα και πάλι δεν σου φτάνει...

Καθένας μετράει ανάλογα τη χρήση που κάνει και τις ανάγκες του. Είναι όλα σχετικά.

Εγώ θεωρώ την μπαταρία του επιπέδου Note10+ και πιστεύω θα στρώσει λίγο ακόμα με updates που θα έρχονται.

Τώρα αν θέλουμε μπαταρία που να διαρκεί 2 και 3 μέρες με βαριά χρήση....τέτοια δεν είναι και δεν νομίζω να γίνει στο άμεσο μέλλον....

 

Ανέβασε όμως ένα screenshot.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πολύ πολύ στενάχωρο ...

Τέτοια τηλεφωνάρα και να μην μπορείς να το χαρείς ... Απλά κρίμα !

Δυο φορτίσεις την ημέρα (αν βρεις χρόνο και άνεση να τις κάνεις) σημαίνει και διάρκεια ζωής της μπαταρίας στην μέση .

Είμαι μόνιμα σε σκέψεις από προχτές να πάω να πάρω το snap (είχα το Exynos) αλλά κάτι με κρατάει ρε ****το. Και δεν πρέπει να έχουν και τεράστια διαφορά . Διαβάζω και σε ξένα φορουμς και οι γνώμες διίστανται .

 

Πολύ κατατοπιστικό το ποστ σου φίλε μου και σε ευχαριστούμε .

 

Παρακολουθώ συνεχώς μπας και αλλάξει κάτι αλλά μέχρι στιγμής , μπα...

 

Φίλε μου η διαφορά είναι από 10% μέχρι 20% σύμφωνα με αυτά που διαβάζω. Το θέμα είναι τι χρήση κάνεις κάθε μέρα. Κάποτε έκραζα για τη μπαταρία για τη 1 φορά το χρόνο που δε θα με φτάσει με σκληρή χρήση. Πλέον δεν με ενδιαφέρει, αν όλο το χρόνο περάσουν και 5 φορές που δε θα με βγάλει, το βάζω μισή ώρα σε αργή φόρτιση και τέλος, και αν τύχει και είμαι εκτός θα κανω λίγη οικονομία. Από το να μην έχω ούτε σέρβις το προτιμώ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να θυμάστε πως υπάρχει δυνατότητα να βγάλεις και 10-12 sot απλά προσπαθώντας . Το θέμα είναι να μην προσπαθείς όμως και να το απολαμβάνεις . Έχω διαβάσει περιπτώσεις που κλείνουν τα πάντα και τα ανοίγουν όταν χρειαστεί και για όσο χρειαστεί κτλ κτλ .

Εγώ πχ έχω μόνιμα τα πάντα ανοιχτά . 4G , gps , WiFi και γενικά δεν κάθομαι να ανοιγοκλείνω διακόπτες . Μόνιμα όλα πάνω και όσο βγάλει.

Γι αυτό και φωνάζω εξαρχής πως δεν πρέπει να δίνετε σημασία στα βίντεο που βλέπετε στο YouTube . Είναι αμέτρητοι οι λόγοι που τα κάνουν αναξιόπιστα .

Το θέμα είναι να νιώθεις άνετα και να μην το σκέφτεσαι για το αν θα χρησιμοποιήσεις την συσκευή η θα μείνεις κάπου από μπαταρία .

Λογικά θα πάρει μια βελτίωση μέσω sw updates αλλά δεν βλέπω να έρχονται μεγάλες διάφορες .

Ίσως στο επόμενο μοντέλο και διαβάζοντας όλη αυτή τη γκρίνια ανά τον κόσμο να το φτιάξουν.

Επίσης βλέπω ήδη να πωλούνται στα 900€ ! Δεν ξέρω αν έχει επαναληφθεί τέτοια κατρακύλα στις τιμές τόσο σύντομα αλλά ακόμα κι αυτό κάτι λέει.

Συνεχίζω παρολαυτα να διαβάζω το τοπικ περιμένοντας να ακούσω κριτικές από τα παιδιά που το πήραν με snap . Είμαι με το χέρι στην τσέπη και περιμένω :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου η διαφορά είναι από 10% μέχρι 20% σύμφωνα με αυτά που διαβάζω. Το θέμα είναι τι χρήση κάνεις κάθε μέρα. Κάποτε έκραζα για τη μπαταρία για τη 1 φορά το χρόνο που δε θα με φτάσει με σκληρή χρήση. Πλέον δεν με ενδιαφέρει, αν όλο το χρόνο περάσουν και 5 φορές που δε θα με βγάλει, το βάζω μισή ώρα σε αργή φόρτιση και τέλος, και αν τύχει και είμαι εκτός θα κανω λίγη οικονομία. Από το να μην έχω ούτε σέρβις το προτιμώ

 

Συμφωνώ Νίκο μαζί σου. Κι εγώ με αυτά που διαβάζω αυτό καταλαβαίνω . Δεν φαίνονται τρελλές οι διαφορές. Απλά λέω μήπως κάνω λάθος ...

Εξαρτάται από την χρήση που κανείς πάντα . Εάν ήταν 5-6 φορές τον χρόνο δεν θα με ένοιαζε ούτε εμένα . Με την δίκη μου χρήση όμως θα είναι σχεδόν καθημερινό πρόβλημα .

Επίσης το θέμα της εγγύησης είναι όντως πρόβλημα και σε ανθρώπους που αλλάζουμε συχνά συσκευές θα παίξει ρόλο και στην μεταπώληση . Μην κοιτάς τώρα που είναι αρχές και θέλει ο κόσμος να το δοκιμάσει , σε δυο τρεις μήνες που θα έχει καταλαγιάσει όλο αυτό θα τις σκοτώνουμε τέτοιες συσκευές χωρίς εγγύηση .

 

Άσχετο : είχα μπει τόσο πολύ στο Μουντ να αλλάξω συσκευή που αρχισα να κοιτάζω ακόμα και άλλες συσκευές αλλά τελικά δεν ...

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πανέμορφο, το μόνο που με χαλάει είναι το τεράστιο camera module.,,δεν ξέρω τι σκ@$& έχουν μέσα στο κεφάλι τους οι Κορεάτες!! Τι να πει κανείς?!..

Η τιμή του πέφτει πολύ πιό γρήγορα από τη πτώση τιμής του s20u, ήδη θα φτάσει το χιλιάρικο εντός των επόμενων ημερών.

 

Κάποια στιγμή η κατρακύλα θα σταματήσει αλλά και πάλι ίσως αξίζει κάποιοι να περιμένουν προς Χριστούγεννα όταν η τιμή θα είναι σούπερ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανέβασε όμως ένα screenshot.

 

Δεν κράτησα screenshot από το sot μου, αλλά θα κρατήσω στην επόμενη.

Με Gsam battery μετράω γιατί αυτό της μαμάς samsung...είναι για τα μπάζα!

Edited by frix_ath
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πανέμορφο, το μόνο που με χαλάει είναι το τεράστιο camera module.,,δεν ξέρω τι σκ@$& έχουν μέσα στο κεφάλι τους οι Κορεάτες!! Τι να πει κανείς?!..

Η τιμή του πέφτει πολύ πιό γρήγορα από τη πτώση τιμής του s20u, ήδη θα φτάσει το χιλιάρικο εντός των επόμενων ημερών.

 

Κάποια στιγμή η κατρακύλα θα σταματήσει αλλά και πάλι ίσως αξίζει κάποιοι να περιμένουν προς Χριστούγεννα όταν η τιμή θα είναι σούπερ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν κράτησα screenshot από το sot μου, αλλά θα κρατήσω στην επόμενη.

Με Gsam battery μετράω γιατί αυτό της μαμάς samsung...είναι για τα μπάζα!

Αμα σου πω ότι εμενα αυτό είναι που μου αρέσει... δείχνει βαρύτητα. Κατα τα αλλα δε νομίζω ότι μπορεί να έχει τόσο μεγάλο αισθητήρα και zoom χωρίς πάχος.. απλα δίνει λεπτή σχετικά συσκευή με χοντρό μόνο το module.

Θεωρώ ότι κάνουμε σαν κακομαθημένο που ζητάνε σοκολάτα από το μπαμπά και μόλις μας τη δώσει του την πετάμε στα μούτρα ..

Έχουμε γίνει μηχανικοί, ειδικοί, ίσως και θεοί και μόνο να ζητάμε ξέρουμε γιατί εμείς ξέρουμε ότι γίνεται ενώ αυτοί οχι...

Και στην τελικη έτσι δουλεύουν χρόνια τώρα, αν τα δώσουν όλα με τη μια δεν έχουν λόγο ύπαρξης για τα επόμενα χρόνια.. αν και θεωρώ ότι η αλήθεια είναι στη μέση...δηλαδή και θα μπορούσαν να δώσουν κάτι καλύτερο αλλά και δεν είναι απόλυτα έτοιμο...γιατι απλα δίνουν κάθε 6 μήνες νέα συσκευή. Αν έδιναν κάθε 2 χρόνια τότε ναι να είχαμε τέτοια απαίτηση αλλα στα 2 χρόνια υπάρχει αρκετή βελτίωση θεωρώ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πανέμορφο, το μόνο που με χαλάει είναι το τεράστιο camera module.,,δεν ξέρω τι σκ@$& έχουν μέσα στο κεφάλι τους οι Κορεάτες!! Τι να πει κανείς?!..

Η τιμή του πέφτει πολύ πιό γρήγορα από τη πτώση τιμής του s20u, ήδη θα φτάσει το χιλιάρικο εντός των επόμενων ημερών.

 

Κάποια στιγμή η κατρακύλα θα σταματήσει αλλά και πάλι ίσως αξίζει κάποιοι να περιμένουν προς Χριστούγεννα όταν η τιμή θα είναι σούπερ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν κράτησα screenshot από το sot μου, αλλά θα κρατήσω στην επόμενη.

Με Gsam battery μετράω γιατί αυτό της μαμάς samsung...είναι για τα μπάζα!

 

Κράτησε και ένα με το μαμά για να έχουμε μέτρο σύγκρισης

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ένα βιντεάκι που δείχνει ότι τα πράγματα δεν είναι τραγικά με τον e990. Ναι οκ το είπαμε, καλύτερος Snap αλλά δεν είναι τραγικά. Απλά έχει γίνει λίγο καραμέλα "το σκουπίδι ο exynos" και οι περισσότεροι απλά το αναπαράγουν χωρίς να έχουν βασικές γνώσεις.

 

Αν τα βάλεις στη ζυγαριά. Στη μία έχεις καλύτερο performance (κυρίως σε παιχνίδια), στην άλλη έχεις 256 giga ενατνι 128, χαλκινη ψύκτρα εναντι thermal pad( h samsung λεει εχει το ίδιο αποτελεσμα), ΑΚG ακουστικά και ΕΓΓΥΗΣΗ.

Προσωπικά δεν το σκέφτηκα καν για snap.

 

Τωρα απο την άλλη αν κάποιος είναι hardcore gamer και θέλει να παίζει παιχνίδια και δεν έχει πάρει ακόμα nintendo switch, καλά κάνει αλλά δεν ειναι gamer.

 

Και για να κλείσω, σε αυτές τις ιντζες 6,9 και με αυτή την οθόνη απο άκρη σε άκρη, δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο. Ισως το s20 ultra, αλλά ειναι πολύ καμπυλωτό και λίγο πιο στενόμακρο.

 

Σε κανα μήνα η τιμή λογικά θα είναι κοντά στο χιλιάρικο στο σκρουτζ. Πανάκριβο και πάλι, αλλά πολύ πιο νορμάλ απο τα 1,350.

Ρε φίλε συγνώμη αλλά από την στιγμή που πληρώνει ο καθένας θέλει να πάρει κάτι καινούργιο μην προσπαθούμε να χρυσώσουμε το χάπι τα πράγματα είναι απλά ίδιος επεξεργαστής με πέρσι αυτό δεν αλλάζει αν σας αρέσει να πληρώνεται για τεχνολογίες που δεν είναι νέες !!! Πρόβλημα του καθενός είναι Το που θα δώσει τα λεφτά του αλλά τα πράγματα είναι έτσι τέλος . Επίσης από μπαταρία γενικά είναι σκουπίδια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...