Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλη μια φορά που ένα topic γίνεται μπάχαλο από κάποιους που δεν έχουν την συσκευή αλλά γράφουν εδώ μέσα ώστε να σώσουν τους υποψήφιους αγοραστές! Γιατί δεν ανοίγετε και μια Μ.Κ.Ο ;

 

Για να ξεκαθαρίσουμε και να τελειώνει. Η συσκευή είναι μια χαρά, όπως και το Note 10 Plus.

 

 

Η μπαταρία του είναι μέτρια και θα περίμενα βελτίωση σε σχέση με το 10. Μέρα σου βγάζει, όχι εντελώς άνετα αλλά σου βγάζει. Ο επεξεργαστής είναι μια χαρά και ότι θέλουν ας λένε, ναι θα ήθελα τον λίγο καλύτερο Snap για ψυχαναγκαστικούς και μόνο λόγους...

 

Αν αξίζει από το 10 Plus να πας στο 20 Ultra ; Ναι αλλά και όχι. Εξαρτάται τι θες εσύ ο ίδιος και αν δε σε ενοχλεί η χρηματική διαφορά.

 

Το να γίνεται σύγκριση με το S10 Lite είναι το λιγότερο ανόητο, δε θα εξηγήσω το γιατί....

 

Καταρχην μην γινεσαι ειρωνικος... Το αν θα κανουμε ΜΚΟ ειναι τερμα ειρωνεια. Επισης ποιος σου ειπε πως προσπαθουμε να σωσουμε τους μελλοντικους αγοραστες? Εαν συμβει αυτο θα ειναι κατι που συνεβη ως αποροια οσων αναφερονται εδω.

Επισης με μια εξαιρεση δεν ειδα καποιον που δεν εχει την συσκευη να σχολιαζει κατα.Ακομη κι αν εχω χασει 5-6 ολοι οι υπολοιποι την εχουν η την ειχαν.

Και στην τελικη δεν υπαγορευεις εσυ το τι θα συζητιεται μεσα σε ενα τεχνολογικο φορουμ, δεν ειμαστε εκτος θεματος.

Καταλαβαινω εαν μερικοι θελετε να νιωσετε καλα με την αγορα σας αλλα αυτο δεν απαγορευει στους υπολοιπους να μοιραζονται τις αποψεις / ανησυχιες για την συσκευη.

Στο θεμα μας τωρα, εφοσων εχει προκυψει τοσο μεγαλο θεμα το προβλημα υπαρχει. Μια μετρια (επιεικως) μπαταρια δεν παει μαζι με μια ναυαρχιδα των 1400 ευρω. Τελος. Ειναι φαουλ και αν δεν μπορεις να το δεις τι να σου πω...

Το αν θα σου βγαλει μερα η οχι επισης ειναι υποκειμενικο σε σχεση με την χρηση του καθενα μας. Σαφως και δεν θα τους πιασεις ολους σαν εταιρεια αλλα πρεπει να εισαι τουλαχιστον ανταγωνιστικος. Και με αυτη την αποδοση μπαταριας ΔΕΝ εισαι.

Επισης αφου ειναι τοσο χαλαρα και καλα ολα γιατι ο κοσμος προτιμαει να δωσει τοσα λεφτα για να παρει συσκευη χωρις εγγυηση για να του ερθει με τον "καλο" επεξεργαστη και οτι αυτο συνεπαγεται? Και η εταιρεια εφοσων χωριζει το καταναλωτικο της κοινο σε 2 κατηγοριες θα επρεπε τουλαχιστον να δωσει εγγυηση σε ολες τις συσκευες για ολες τις χωρες. Το λιγοτερο που θα μπορουσε να κανει.

Γι αυτα τα πραγματακια φωναζουμε. Γιατι εαν ειχες εγγυηση και με τον snapdragon ελλαδα θα επαιρνες (οπως κι εγω) αυτο και δεν θα ασχολιοσουν με exynos και πρασινα αλογα.

 

Εν τελη ειναι καλο να βγαζουμε λιγο χολη εδω μεσα αλλα οχι μεταξυ μας (και δεν κολλαει αποκλειστικα σε σενα το σχολιο-διαβασα αρκετα αλλα πιο ανταγωνιστικα) .Ας την στειλουμε εκει που πρεπει μπας και αλλαξει αυτη η πολιτικη καταρχας των καταναλωτων 1ων και 2ων χωρων.

 

ΥΓ- Δεν θα εκανα παραθεση το μηνυμα σου αλλα ησουν προσβλητικος. Εστω και ελαχιστα.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος που το έχει να μου πει αν μπορείς να αλλάξεις κάμερες, και τις 3 , αν τραβάς βιντεο σε 4κ 60p?

Κατά τη διάρκεια εγγραφής....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που το έχει να μου πει αν μπορείς να αλλάξεις κάμερες, και τις 3 , αν τραβάς βιντεο σε 4κ 60p?

Κατά τη διάρκεια εγγραφής....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Σε αυτή την επιλογή δεν παίζουν οι άλλες κάμερες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα καπου οτι το iphone 12 θα ερθει με 120hz ...εχω μεγαλη περιεργεια να δω την αυτονομια του...:)

Οπως και ναχει...θα ξαναπω οτι το note βγαζει την ημερα ανετα..διαβαζω και ξαναδιαβαζω τα σχολια περι μπαταριας του...ναι θα μπορουσε να ειναι καλυτερο...ΑΛΛΑ δεν ειναι ετσι οπως το παρουσιαζουν καποιοι...βγαζει την μερα ανετα και φουλ φορτωμενο...Πλεον δεν ασχολουμε με την μπαταρια...θεωρω ενα μειον του τα αποτελεσματα στην φωτογραφια, που θεωρω ομως οτι με την παροδο του χρονου θα φτιαξει(πιξελιασματα)...Κατα τα λοιπα γρηγορο...η οθονη κάνει την παρολο που προερχομαι απο το 10+...

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω πολλές υπερβολές για την μπαταρία , αλλά και για το ζήτημα του επεξεργαστή (exynos vs snap)...

Προσωπική μου εμπειρία είναι ότι η μπαταρία είναι επιπέδου Note10+ και πάντα εξαρτάται τι χρήση κάνει ο καθένας, μην το ξεχνάμε αυτό.

Άλλος παίζει συνέχεια παιχνίδια, δουλεύει συνέχεια 4g, χάρτες, πολύ ομιλία κλπ...και πάει λέγοντας.

Εγώ με μέτρια χρήση (όλα ανοικτά, χρήση wifi/4g 80%-20%, οθόνη 2k , φωτεινότητα στο 60%, όχι games, ομιλία 1ώρα, πολύ opera browsing, youtube vanced 2-3 ώρες) σε 24ώρο κύκλο έχω 7,5 sot , θεωρώ ικανοποιητικό.

Σε 36 ή 48 ώρες βέβαια το sot πέφτει.

 

Για επεξεργαστή θα πω ότι δεν κολλάει πουθένα. Αν παίζεις συνέχεια Pubg, fortnite ή κάποιο βαρύ παιχνίδι τα fps πέφτουν στον exynos ενώ ο snap κρατάει 60fps σχεδόν συνέχεια, δεν υπερθερμαίνεται, δεν εχει throtlling, έχει καλύτερο σήμα κινητής (βασικό), και καλύτερη διαχείριση στην μπαταρία.

Edited by frix_ath
Link to comment
Share on other sites

383dfaf21757728e451dd742de30ef26.jpg

523b997bd54284ef9594eae518bd6bdd.jpg

Ήρθε το Νοτελι με τον snap!!!

Πρώτες εντυπώσεις άριστες κυρίως σε μπαταρία. Με αυτά που άκουγα για τον exynos, η αλήθεια είναι είχα ανησυχήσει κυρίως για την μπαταρία. Με τον snap πάντως η μέρα είναι δεδομένη σε ότι χρήση και αν του κάνω για τα δικά μου δεδομένα. Τα αλλά λιγο πολύ τα ίδια με τον exynos οποτε τα ξέρετε.

 

 

Nikos IPhone pro max

 

η έκδοση με τον snap ειναι δικαρτη ή οχι?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

η έκδοση με τον snap ειναι δικαρτη ή οχι?

 

Η Αμερικάνικη έκδοση όχι. Έχει μεν esim αλλά είναι απενεργοποιημενη και είναι αμφίβολο αν ενεργοποιηθεί στο μέλλον.

Η Κινέζικη έκδοση έχει δύο Sim χωρίς esim.

Edited by T-mobile
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαμε και πριν, καλό είναι να βλέπουμε και κανένα screenshot για την κατανάλωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαβαζα καπου οτι το iphone 12 θα ερθει με 120hz ...εχω μεγαλη περιεργεια να δω την αυτονομια του...:)

Οπως και ναχει...θα ξαναπω οτι το note βγαζει την ημερα ανετα..διαβαζω και ξαναδιαβαζω τα σχολια περι μπαταριας του...ναι θα μπορουσε να ειναι καλυτερο...ΑΛΛΑ δεν ειναι ετσι οπως το παρουσιαζουν καποιοι...βγαζει την μερα ανετα και φουλ φορτωμενο...Πλεον δεν ασχολουμε με την μπαταρια...θεωρω ενα μειον του τα αποτελεσματα στην φωτογραφια, που θεωρω ομως οτι με την παροδο του χρονου θα φτιαξει(πιξελιασματα)...Κατα τα λοιπα γρηγορο...η οθονη κάνει την παρολο που προερχομαι απο το 10+...

 

Τι sot έχεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαβάζω πολλές υπερβολές για την μπαταρία , αλλά και για το ζήτημα του επεξεργαστή (exynos vs snap)...

Προσωπική μου εμπειρία είναι ότι η μπαταρία είναι επιπέδου Note10+ και πάντα εξαρτάται τι χρήση κάνει ο καθένας, μην το ξεχνάμε αυτό.

Άλλος παίζει συνέχεια παιχνίδια, δουλεύει συνέχεια 4g, χάρτες, πολύ ομιλία κλπ...και πάει λέγοντας.

Εγώ με μέτρια χρήση (όλα ανοικτά, χρήση wifi/4g 80%-20%, οθόνη 2k , φωτεινότητα στο 60%, όχι games, ομιλία 1ώρα, πολύ opera browsing, youtube vanced 2-3 ώρες) σε 24ώρο κύκλο έχω 7,5 sot , θεωρώ ικανοποιητικό.

Σε 36 ή 48 ώρες βέβαια το sot πέφτει.

 

Για επεξεργαστή θα πω ότι δεν κολλάει πουθένα. Αν παίζεις συνέχεια Pubg, fortnite ή κάποιο βαρύ παιχνίδι τα fps πέφτουν στον exynos ενώ ο snap κρατάει 60fps σχεδόν συνέχεια, δεν υπερθερμαίνεται, δεν εχει throtlling, έχει καλύτερο σήμα κινητής (βασικό), και καλύτερη διαχείριση στην μπαταρία.

 

Αν έχεις 7,5 sot είναι παραπάνω από ικανοποιητικό. Τι άλλο να ζητήσει κανείς?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 φορτίσεις (απο τότε που το πηρα) , σήμερα μπήκα σπίτι 9μμ απο τις 7πμ εκτός πρίζας με υπόλοιπο μπαταρίας 43% και 3ωρες SOT.

Εξαιρετική απόδοση μπαταρίας.

Θα κάνω άλλες 2 φορτίσεις ακόμα να δω μέχρι που μπορεί να φτάσει.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μου αρέσει πολύ η συσκευή. Με τραβάει η οθόνη της, αν και με ξενερώνει η curved μορφή που έχουν δώσει, με ελκύουν τα στέρεο ηχεία, θετικό ότι μπορεί να αντέξει ένα ποτήρι νερό, θέλω καλύτερη κάμερα, θα ήθελα να δοκιμάσω το πενάκι. Ακόμη περισσότερο με ενδιαφέρει το dex.

Αυτό που δεν μπορώ να ξεπεράσω είναι το μέγεθος και το "καρούμπαλο" στους φακούς.

Θεωρώ πολύ δύσκολο να επιστρέψω σε "τούβλο" μετά το z flip που έχω, εδώ και 6 μήνες. Και οκ. Τον χειμώνα υπάρχουν μπουφάν,τσέπες κλπ. Το καλοκαίρι όμως όταν μπορώ κι έχω το flip στη τσέπη της βερμούδας μου...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παιδιά διαβάζοντας το θέμα μιας και δεν έχω την συσκευή αυτό που εισπράττω είναι ότι το Note 20 ultra έχει αυτονομία ίσως και χειρότερη από του Note 10 plus ιδιαίτερα στα 120hz το οποίο και είχε την καλύτερη από όλα τα προηγούμενα Note (αν τελικά δεν ισχύει τότε το Note 20 ultra έχει την καλύτερη αυτονομία από όλα τα Προηγούμενα Note οπότε και δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο μουρμούρα) για την ώρα η κάμερα του έχει αρκετά θέματα, ο επεξεργαστής του ανεβάζει πολύ εύκολα θερμοκρασίες και δεν έχει καλή λήψη σηματος....

Δηλαδή με βάση όλα αυτά το Note 10 Plus ήταν αρκετά καλύτερη υλοποίηση!!! Η μήπως όχι....δηλαδή μήπως έχει καλύτερη αυτονομία από το Note 10 Plus, καλύτερη κάμερα - βίντεο σε όλες τις συνθήκες από 10 plus, ζεστενεται λιγότερο από το 10 plus και έχει και καλύτερο σήμα αλλά το θέμα σας είναι ότι το μοντέλο με τον snap είναι ακόμα πιο βελτιωμένο από του exynos?

 

Και μια ερώτηση με την κάμερα πως τα πάει στο αυτόματο σε εσωτερικό ή εξωτερικό χώρο σε λήψεις με παιδιά σε κίνηση? Ο Νίκος μου είχε πει ότι για τέτοιες λήψεις σε σχέση με το S20 Ultra καλύτερα να παραμείνω με το Note 10 Plus...

Εδω τι παίζει?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Note 20 ultra snap.

Πρώτη πλήρη φόρτιση με πολλά πολλά update εφαρμογών κτλ μόνιμα α ανοικτά GPS nfc κτλ και μόνιμα στα 120hz.

Μόνιμα ενεργές δύο κάρτες.

Την μερίδα του λέοντος χρήση με wifi.

Σε δύο τρεις μέρες θα ξέρουμε πιο πολλά. Πάντως δείχνει ότι την μέρα την έχει εύκολα. fc3c3079f3f35f6dea35c9377254b2d6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N9860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παιδιά διαβάζοντας το θέμα μιας και δεν έχω την συσκευή αυτό που εισπράττω είναι ότι το Note 20 ultra έχει αυτονομία ίσως και χειρότερη από του Note 10 plus ιδιαίτερα στα 120hz το οποίο και είχε την καλύτερη από όλα τα προηγούμενα Note (αν τελικά δεν ισχύει τότε το Note 20 ultra έχει την καλύτερη αυτονομία από όλα τα Προηγούμενα Note οπότε και δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο μουρμούρα) για την ώρα η κάμερα του έχει αρκετά θέματα, ο επεξεργαστής του ανεβάζει πολύ εύκολα θερμοκρασίες και δεν έχει καλή λήψη σηματος....

Δηλαδή με βάση όλα αυτά το Note 10 Plus ήταν αρκετά καλύτερη υλοποίηση!!! Η μήπως όχι....δηλαδή μήπως έχει καλύτερη αυτονομία από το Note 10 Plus, καλύτερη κάμερα - βίντεο σε όλες τις συνθήκες από 10 plus, ζεστενεται λιγότερο από το 10 plus και έχει και καλύτερο σήμα αλλά το θέμα σας είναι ότι το μοντέλο με τον snap είναι ακόμα πιο βελτιωμένο από του exynos?

 

Και μια ερώτηση με την κάμερα πως τα πάει στο αυτόματο σε εσωτερικό ή εξωτερικό χώρο σε λήψεις με παιδιά σε κίνηση? Ο Νίκος μου είχε πει ότι για τέτοιες λήψεις σε σχέση με το S20 Ultra καλύτερα να παραμείνω με το Note 10 Plus...

Εδω τι παίζει?

Φιλε Κώστα,αν και εχουμε καιρο να μιλησουμε..:blink::blink::blink::blink:,η μπαταρια του ειναι στα επιπεδα του n10+,όχι καλυτερη ομως σε καμια περιπτωση,η συσκευη αν ζεστενεται,ζεστενεται οπως και στο n10+( λεω αν ζεστενεται διοτι δεν εχω παρατηρησει κατι τοσο ενοχλητικο που ολοι αναφερουν),η καμερα του φυσικα και ειναι καλυτερη απο n10 και κυριως τη νυχτα που ειναι απιστευτη η φωτογραφια του,τωρα σε μεγαλα ζουμ εχει παραμορφωση αλλα οχι κατι τοοοσο τραγικο,προσωπικα με ικανοποιει αλλα πιστευω και αυτο θα διορθωθει με επομενα updates.επισης ξεχναμε πως μιλαμε για κινητο τηλεφωνο οταν μιλαμε για ζουμ στη φωτο,ακομα και με επαγγελματικη και τηλεφακο δεν πιστεω να βγαζει το απολυτο:X:X,σωστα,δεν ειμαι και σιγουρος:ninja::ninja::wacko::wacko:.ηχος αρκετα πιο δυνατος και πιο ποιοτικος απο n10+,touch πιο ακαριαιο ,με το n10 εγω ειχα θεματακια.αν θα ηθελα το μοντελο με snap?σαν τρελος,το ξερεις.κολλαω ομως στην εγγυηση αν και πιστευω θα καμφθουν στο τελος οι οποιες αντιστασεις μου.ληψη σηματος παρομοια με n10 επισης,ο,τι σημα ειχα πριν εχω και τωρα.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παιδιά διαβάζοντας το θέμα μιας και δεν έχω την συσκευή αυτό που εισπράττω είναι ότι το Note 20 ultra έχει αυτονομία ίσως και χειρότερη από του Note 10 plus ιδιαίτερα στα 120hz το οποίο και είχε την καλύτερη από όλα τα προηγούμενα Note (αν τελικά δεν ισχύει τότε το Note 20 ultra έχει την καλύτερη αυτονομία από όλα τα Προηγούμενα Note οπότε και δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο μουρμούρα) για την ώρα η κάμερα του έχει αρκετά θέματα, ο επεξεργαστής του ανεβάζει πολύ εύκολα θερμοκρασίες και δεν έχει καλή λήψη σηματος....

Δηλαδή με βάση όλα αυτά το Note 10 Plus ήταν αρκετά καλύτερη υλοποίηση!!! Η μήπως όχι....δηλαδή μήπως έχει καλύτερη αυτονομία από το Note 10 Plus, καλύτερη κάμερα - βίντεο σε όλες τις συνθήκες από 10 plus, ζεστενεται λιγότερο από το 10 plus και έχει και καλύτερο σήμα αλλά το θέμα σας είναι ότι το μοντέλο με τον snap είναι ακόμα πιο βελτιωμένο από του exynos?

 

Και μια ερώτηση με την κάμερα πως τα πάει στο αυτόματο σε εσωτερικό ή εξωτερικό χώρο σε λήψεις με παιδιά σε κίνηση? Ο Νίκος μου είχε πει ότι για τέτοιες λήψεις σε σχέση με το S20 Ultra καλύτερα να παραμείνω με το Note 10 Plus...

Εδω τι παίζει?

 

Μπορεί το Note 20 ultra να έχει την μεγαλύτερη σε χωρητικότητα μπαταρία της σειράς όμως έχει μικρότερη (και αρκετά μάλιστα) από την σειρά s (S20ultra) κι αυτό είναι πρωτόγνωρο και κάτι μη αποδεκτό για τον βασιλιά (από πλευράς μου). Εκεί είναι η μεγάλη δική μου ένσταση και παράπονο.

Δεν γίνεται ο βασιλιάς να υστερεί σε σχέση με το S.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε Κώστα,αν και εχουμε καιρο να μιλησουμε..:blink::blink::blink::blink:,η μπαταρια του ειναι στα επιπεδα του n10+,όχι καλυτερη ομως σε καμια περιπτωση,η συσκευη αν ζεστενεται,ζεστενεται οπως και στο n10+( λεω αν ζεστενεται διοτι δεν εχω παρατηρησει κατι τοσο ενοχλητικο που ολοι αναφερουν),η καμερα του φυσικα και ειναι καλυτερη απο n10 και κυριως τη νυχτα που ειναι απιστευτη η φωτογραφια του,τωρα σε μεγαλα ζουμ εχει παραμορφωση αλλα οχι κατι τοοοσο τραγικο,προσωπικα με ικανοποιει αλλα πιστευω και αυτο θα διορθωθει με επομενα updates.επισης ξεχναμε πως μιλαμε για κινητο τηλεφωνο οταν μιλαμε για ζουμ στη φωτο,ακομα και με επαγγελματικη και τηλεφακο δεν πιστεω να βγαζει το απολυτο:X:X,σωστα,δεν ειμαι και σιγουρος:ninja::ninja::wacko::wacko:.ηχος αρκετα πιο δυνατος και πιο ποιοτικος απο n10+,touch πιο ακαριαιο ,με το n10 εγω ειχα θεματακια.αν θα ηθελα το μοντελο με snap?σαν τρελος,το ξερεις.κολλαω ομως στην εγγυηση αν και πιστευω θα καμφθουν στο τελος οι οποιες αντιστασεις μου.ληψη σηματος παρομοια με n10 επισης,ο,τι σημα ειχα πριν εχω και τωρα.

 

Για την κάμερα θεωρώ δεδομένη την μελλοντική βελτίωση. Πάντα έτσι γίνεται.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρε σατανάδες με βάλατε σε σκέψεις βραδιάτικα ... Να δοκιμάσω και το snapdragon ? Με προβληματίζει ελάχιστα η εγγύηση καθώς δεν την έχω χρειαστεί ποτέ και τα τελευταία 7 χρόνια αλλάζω συσκευή κάθε 3-4 μήνες. Ένα πραγματακι που με χαλάει είναι ότι έχω δυο κάρτες Σιμ και αν κατάλαβα καλά αυτό έχει μόνο μια υποδοχή και δεν δέχεται και ψηφιακή . Ας με κατατοπίσουν οι έχοντες . Για πρώτη φόρτιση και σίγουρα θα το σκάλιζες σαν νέο απόκτημα είναι καλά τα νούμερα σου ...

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Βρε σατανάδες με βάλατε σε σκέψεις βραδιάτικα ... Να δοκιμάσω και το snapdragon ? Με προβληματίζει ελάχιστα η εγγύηση καθώς δεν την έχω χρειαστεί ποτέ και τα τελευταία 7 χρόνια αλλάζω συσκευή κάθε 3-4 μήνες. Ένα πραγματακι που με χαλάει είναι ότι έχω δυο κάρτες Σιμ και αν κατάλαβα καλά αυτό έχει μόνο μια υποδοχή και δεν δέχεται και ψηφιακή . Ας με κατατοπίσουν οι έχοντες . Για πρώτη φόρτιση και σίγουρα θα το σκάλιζες σαν νέο απόκτημα είναι καλά τα νούμερα σου ...

 

Εχει 2 sim τα hong kong μοντελα απ’οτι καταλαβα.αγοραζα απο το note 3 ολα δικαρτα απο εξωτερικο και χωρις καμια εγγυηση και ποτε χωρις να την χρειαστω,αλλα δεν υπαηρχαν ευρωπη δικαρτα τοτε με εγγυηση.ελα ντε που με το n10+ μου χαλασε ατον μηνα το πενακι και εγινε αμεση αντακατασταση..και καλα το πενακι,το αγοραζεις,αν τυχει κατι αλλο?αλλα και παλι,προσωπικα μια μερα μου βγαζει και μενα.μπορει να εχω μπνο 3 ωρες sot στην καθημερινοτητα,αλλα εχω κατα μεσο ορο 2μιση ωρες τηλεφωνα,παντα συνδεδεμενο ρολοι και bluetooth αυτοκινητου,με spotify καποιες ωρες στο αυτοκινητο και 4g ανοιχτο και παλι μ βγαζει τη μερα.μπορει να γυριζω το βραδυ με ενα 20-25% αλλα πιστευω κυριως ειναι το ψυχολογικο κομματι που μας επηρεαζει.εκτος φυσικα απο αυτους που οντως κανουν ακομη πιο βαρια χρηση και δεν τους ικανοποιει.

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,μου ηρθε νεα αναβαθμιση!!

 

καλημερα, οντως ενημερωση ασφαλειας μονο μοιαζει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις παιδες. Τι παιζει με εγγυηση του Snap; ΟΚ ξερω οτι ειναι ζζορι αλλα αν πχ ερθει η συσκευη και εχει προβλημα; Η ερθει και ειναι DOA; Θα μπορω να την στειλω πισω; Αν ναι απο που αγοράζετε συνηθως και τι παιζει με τελωνειο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δε ξανά ασχολούμαι με προστατευτικά οθόνης και άλλα τέτοια ,να μη σου πω και χωρίς θήκη, πλήρωσα 125 $ Samsung care kai ησύχασα για 2 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δε ξανά ασχολούμαι με προστατευτικά οθόνης και άλλα τέτοια ,να μη σου πω και χωρίς θήκη, πλήρωσα 125 $ Samsung care kai ησύχασα για 2 χρόνια.

 

πολυ σωστος. και εγω εκανα ασφαλεια αλλα γενικα οταν θες να αλλαζεις συσκευες καθε χρονο, η μη χρηση θηκης φερνει φθορες που χανεις αρκετα απο τιμη. Προσωπικα ειμαι πλεον κοντα στο σημειο να κρατησω συσκευη πανω απο χρονο. Αν το s20 ultra ηταν πιο μαζεμενο και λιγο καλυτερο στην εστιαση θα το εκανα, τωρα πηρα το νοτε με σκοπο να το δωσω να παω στο σ21 το οποιο ελπιζω να εχει λυσει ολα αυτα τα θεματα. δεν θελω κατι παραπανω.μονο το μεγεθος και λιγο την εστιαση σε γρηγορες ληψεις. Τοτε πιστευω δε θα μου κανει αισθηση οτιδηποτε νεο καθως εχουν δωσει τα παντα, ζουμ υπεραρκετο, βασικη καμερα καλη κτλ. ΜΕ μια ασφαλεια λοιπον ξενοιαζεις για 2 χρονακια.

Οσο για το care, ισχυει για ελλαδα? εχεις λινκ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγω μένω στο εξωτερικό,ήταν 250 $ ,και είχε έκπτωση 50%και μου πήγε 125$ .στην Ελλάδα αυτό δε δουλεύει??και αν όχι μήπως αν μπεις στο σάιτ που μπήκα εγώ είναι για όλους??

Απλά δίνεις το ΕΜΕΙ και το την ημερομηνία αγοράς,για δοκιμάστε.σας δίνω το λινκ.

 

https://www.samsung.com/au/offer/samsung-care-plus/

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης πρέπει να το κάνεις μέχρι 30 μέρες από την ημέρα αγοράς.Ειναι για 2 χρόνια μέχρι 2 φορές μπορείς να το αλλάξεις ,δεν έχει σημασία το σπάσεις το διαλύσεις το κάνεις κομμάτια...σου δίνουν καινούργιο η ι επισκευασμενο ..(σα καινούργιο και αυτό)

Edited by nasos206
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγω μένω στο εξωτερικό,ήταν 250 $ ,και είχε έκπτωση 50%και μου πήγε 125$ .στην Ελλάδα αυτό δε δουλεύει??και αν όχι μήπως αν μπεις στο σάιτ που μπήκα εγώ είναι για όλους??

Απλά δίνεις το ΕΜΕΙ και το την ημερομηνία αγοράς,για δοκιμάστε.σας δίνω το λινκ.

 

https://www.samsung.com/au/offer/samsung-care-plus/

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης πρέπει να το κάνεις μέχρι 30 μέρες από την ημέρα αγοράς.Ειναι για 2 χρόνια μέχρι 2 φορές μπορείς να το αλλάξεις ,δεν έχει σημασία το σπάσεις το διαλύσεις το κάνεις κομμάτια...σου δίνουν καινούργιο η ι επισκευασμενο ..(σα καινούργιο και αυτό)

 

Οντως καλη φαση, αλλα θα επαιρνα ενα τηλ τη samsung να δω αν καλυπτουν ελλαδα γιατι δε βρηκα πληροφοριες εκει που να λεει ποιες χωρες αφορα κτλ.

ΚΑτα τα αλλα αν εχεις σκοπο να το κρατησεις το κινητο αξιζει με 1000.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα πρέπει να ισχύει για όλες της χώρες,δε βγαίνει νόημα διαφορετικά..τα λεφτά που δίνουν οι Έλληνες τα ίδια δεν είναι με του εξωτερικού? Λεφτά δεν είναι και αυτά? Δε νομίζω να υπάρχει τέτοια διάκριση ... κοιτάξτε το όσο είναι καιρός πρην λήξουν οι μέρες ,είναι πολύ καλή ευκαιρία.
Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ χρήσιμο tip...

 

 

sent from S10 Lite

 

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ.

Ευχαριστουμε!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...