Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την χρήση που κάνω εγώ είμαι ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΏΝ ικανοποιημένος... Σαφώς και είχα τρομάξει πριν το πάρω με αυτά που διάβαζα... και περίμενα στην μέρα να με αδειάσει.. Αλλά οκ είναι καλα

 

Σαφώς με την χρήση που του κάνεις είσαι οκ.

Ποια συσκευή είχες πριν και πως τα έβγαζε η μπαταρία της?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν έχεις πολύ οθόνη, γι αυτό και κράτησε η μπαταρία.

Εδώ νέα τεστ

https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-note-20-ultra-exynos-enantion-snapdragon-se-neo-vinteo/?fbclid=IwAR33QnPQlt1abB4bp6DzSa1vwOAJZGtpakvtiyPBqitluEa_4q9cmunRriE

 

Τελειωσε λεει το τεστ με 77% μπαταρια με τον sd Ενω με τον exynos στο 72%?δεν ειναι κ μεγαλη η διαφορα νομιζω,

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ακούσαμε όλες αυτές τις μέρες τόσα για τη μπαταρία και τα sot και τελικά στις περισσότερες των περιπτώσεων μιλάμε για ένα 5 με 10%. Προσωπικά δεν θα θυσιαζα την 2ετη εγγύηση ούτε με 20%. Ένα τέτοιο τηλέφωνο το να βγάλει οποιαδήποτε θέμα είναι πολύ απλό. Να το στέλνω και δεν ξέρω πότε θα το παραλάβω πίσω άσε καλύτερα ας το φορτίζω λίγο περισσότερο
Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο διάστημα του χρόνου βρίσκομαι στην Αμερική και παρόλα αυτά ετοιμάζομαι να πάρω την συσκευή με Exynos και πριν με πείτε τρελό θα σας εξηγήσω τους λόγους.

Οι διαφορές δεν είναι μόνο στον επεξεργαστή αλλά και αλλού. Ενώ το μοντέλο με τον snap υπερτερεί αναμφισβήτητα σε επιδόσεις, η Samsung έχει κάνει άλλες αλλαγές για να διχάσει τον αγοραστή για να μην μπορεί να στα δώσει όλα σε μια καλή εκδοση.

 

Λοιπόν η έκδοση της Αμερικής η SM-N986U1 ναι μεν έρχεται με snapdragon, αλλά:

1) έρχεται σε 128ΜΒ/512ΜΒ επιλογές αντί για 256ΜΒ/512ΜΒ. Θα μου πεις οκ γιατί δεν παίρνεις την 512ΜΒ. Ναι αλλά βγαίνει ΜΟΝΟ σε μαύρη, επομένως αν θέλεις λευκή ή bronze, έχεις μόνο την 128GB επιλογή. Βεβαία παίρνει και SD, άρα θεωρητικά λύνεται το πρόβλημα αρκείς να μην θέλεις dual sim.

2) Βγαίνει μόνο σε Single SIM. Η επίσημη ιστοσελίδα της Samsung USA λέει ότι έχει e-sim αλλά είναι για την ώρα απενεργοποιημένο και ΙΣΩΣ να ενεργοποιηθεί στο μέλλον με software update κάτι που φυσικά δεν μπορείς να υπολογίζεις αν και πότε θα γίνει. Το δεύτερο slot είναι μόνο για SD.

 

Η μόνη επιλογή για κάποιον που θέλει dual-sim και snapdragon είναι η κινέζικη έκδοση η SM-N9860 αλλά και εκεί έχουμε άλλους περιορισμούς. Το μοντέλο αυτό δεν διαθέτει e-sim, και δεν λειτουργεί το samsung pay και κάποια άλλα καλούδια. Επίσης το 5G έχει εντελώς άλλες συχνότητες.

 

Στο ΜΟΝΟ που ελπίζω είναι η έκδοση της Λατινικής Αμερικής τον κωδικό που δεν γνωρίζω ακόμα αλλά αν κρίνω από το Note 10+ ήταν το μόνο με Snapdragon + dual SIM + όλα υπόλοιπα καλούδια λειτουργήσιμα όπως πρέπει.

 

Επειδή θέλω dual sim (+esim) σε λευκό με πάνω από 128GB μνήμη, σκέφτομαι τον Exynos άσχετα αν έχω πρόσβαση στον Snapdragon των USA. Μπράβο samsung τα κατάφερες να μην φτιαξεις μια ολοκληρωμένη έκδοση.

 

Αυτά τα λέω για όσους νομίζουν ότι να τρέξουν να πάρουν την Αμερικάνικη έκδοση είναι μονόδρομος. Απλά να προσέξουν τις υπόλοιπες λεπτομέρειες αν τους ικανοποιεί αυτή η επιλογή.

Edited by T-mobile
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο διάστημα του χρόνου βρίσκομαι στην Αμερική και παρόλα αυτά ετοιμάζομαι να πάρω την συσκευή με Exynos και πριν με πείτε τρελό θα σας εξηγήσω τους λόγους.

Οι διαφορές δεν είναι μόνο στον επεξεργαστή αλλά και αλλού. Ενώ το μοντέλο με τον snap υπερτερεί αναμφισβήτητα σε επιδόσεις, η Samsung έχει κάνει άλλες αλλαγές για να διχάσει τον αγοραστή για να μην μπορεί να στα δώσει όλα σε μια καλή εκδοση.

 

Λοιπόν η έκδοση της Αμερικής η SM-N986U1 ναι μεν έρχεται με snapdragon, αλλά:

1) έρχεται σε 128ΜΒ/512ΜΒ επιλογές αντί για 256ΜΒ/512ΜΒ. Θα μου πεις οκ γιατί δεν παίρνεις την 512ΜΒ. Ναι αλλά βγαίνει ΜΟΝΟ σε μαύρη, επομένως αν θέλεις λευκή ή bronze, έχεις μόνο την 128GB επιλογή. Βεβαία παίρνει και SD, άρα θεωρητικά λύνεται το πρόβλημα αρκείς να μην θέλεις dual sim.

2) Βγαίνει μόνο σε Single SIM. Η επίσημη ιστοσελίδα της Samsung USA λέει ότι έχει e-sim αλλά είναι για την ώρα απενεργοποιημένο και ΙΣΩΣ να ενεργοποιηθεί στο μέλλον με software update κάτι που φυσικά δεν μπορείς να υπολογίζεις αν και πότε θα γίνει. Το δεύτερο slot είναι μόνο για SD.

 

Η μόνη επιλογή για κάποιον που θέλει dual-sim και snapdragon είναι η κινέζικη έκδοση η SM-N9860 αλλά και εκεί έχουμε άλλους περιορισμούς. Το μοντέλο αυτό δεν διαθέτει e-sim, και δεν λειτουργεί το samsung pay και κάποια άλλα καλούδια. Επίσης το 5G έχει εντελώς άλλες συχνότητες.

 

Στο ΜΟΝΟ που ελπίζω είναι η έκδοση της Λατινικής Αμερικής τον κωδικό που δεν γνωρίζω ακόμα αλλά αν κρίνω από το Note 10+ ήταν το μόνο με Snapdragon + dual SIM + όλα υπόλοιπα καλούδια λειτουργήσιμα όπως πρέπει.

 

Επειδή θέλω dual sim (+esim) σε λευκό με πάνω από 128GB μνήμη, σκέφτομαι τον Exynos άσχετα αν έχω πρόσβαση στον Snapdragon των USA. Μπράβο samsung τα κατάφερες να μην φτιαξεις μια ολοκληρωμένη έκδοση.

 

Αυτά τα λέω για όσους νομίζουν ότι να τρέξουν να πάρουν την Αμερικάνικη έκδοση είναι μονόδρομος. Απλά να προσέξουν τις υπόλοιπες λεπτομέρειες αν τους ικανοποιεί αυτή η επιλογή.

 

Δεν διχάζει η Samsung. Σε υποχρεώνει μέσω της εγγύησης. Τον μεν Αμερικάνο σε snap, τον δε Ευρωπαίο με exynos.

Προσωπικά θα σου έλεγα snap και τέλος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακούσαμε όλες αυτές τις μέρες τόσα για τη μπαταρία και τα sot και τελικά στις περισσότερες των περιπτώσεων μιλάμε για ένα 5 με 10%. Προσωπικά δεν θα θυσιαζα την 2ετη εγγύηση ούτε με 20%. Ένα τέτοιο τηλέφωνο το να βγάλει οποιαδήποτε θέμα είναι πολύ απλό. Να το στέλνω και δεν ξέρω πότε θα το παραλάβω πίσω άσε καλύτερα ας το φορτίζω λίγο περισσότερο

 

5 με 10 είναι στο τεστ. Πιστεύω πως σε καθημερινή χρήση είναι ελαφρώς παραπάνω.

Στην άψογη εγγύηση κολλάω τρομερά κι εγώ. Την χρειάστηκα μερικές φορές (για σοβαρά θέματα) και ήταν υποδειγματικη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν διχάζει η Samsung. Σε υποχρεώνει μέσω της εγγύησης. Τον μεν Αμερικάνο σε snap, τον δε Ευρωπαίο με exynos.

Προσωπικά θα σου έλεγα snap και τέλος.

 

Προφανώς δεν διάβασες το μήνυμα μου ότι οι αλλαγές δεν είναι μόνο στον επεξεργαστή. Εγώ που θελω dual-sim αλλά και 256ΜΒ σε λευκό, δυστυχώς δεν μπορώ να επιλέξω snapdragon.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακούσαμε όλες αυτές τις μέρες τόσα για τη μπαταρία και τα sot και τελικά στις περισσότερες των περιπτώσεων μιλάμε για ένα 5 με 10%. Προσωπικά δεν θα θυσιαζα την 2ετη εγγύηση ούτε με 20%. Ένα τέτοιο τηλέφωνο το να βγάλει οποιαδήποτε θέμα είναι πολύ απλό. Να το στέλνω και δεν ξέρω πότε θα το παραλάβω πίσω άσε καλύτερα ας το φορτίζω λίγο περισσότερο
Ναι με βρίσκεις απολύτως σύμφωνο και απορώ που δεν σχολιάζει κανένας πάνω σε αυτό.

Αν μένεις usa όπως ο φίλος παραπάνω οκ, υπαρχει λογική να το πάρεις από κει, αλλά σε κάθε άλλη περίπτωση να σκάσεις 1000-1300 κ να είσαι επί ξύλου κρεμαμενος για την πιο απλή περίπτωση (ακόμα κ μια αλλαγή μπαταρίας δεν μπορούν να στην κάνουν στην αντιπροσωπεία οταν το μοντέλο δεν έχει εισαχθεί) θα το έλεγα ευγενικά, βιτσιο (δεν θέλω να πω τπτ χειρότερο γιατί θα κοπεί:) )

Μιλάμε για συσκευές όπου μπορεί ανά πάσα στιγμή να χρειαστούν service κλπ, δεν μιλάμε για κάποιο ακριβο laptop, φωτ. μηχανή κλπ όπου κάποιοι μπορεί να έχουμε χωρίς εγγυήσεις κλπ αλλα συνήθως είναι συσκευές που έχουν πολύ λιγότερες πιθανότητες να χαλάσουν.

 

Τωρα, το κράξιμο που τρώει παγκοσμίως η samsung για αυτό τον λόγο (snap vs exy) ειναι σωστό και θεμιτό προφανώς αλλα δυστυχώς it is what it is. Βλέπεις αν σου κάνει ο exynos αλλιώς υπαρχουν κι αλλού πορτοκαλιές. Προσωπικά αυτο που με ενοχλεί περισσότερο στην όλη φάση δεν είναι τόσο οι διαφορές σε απόδοση/αυτονομία αλλα ότι η κοστολόγηση ειναι ίδια. Αυτό είναι το πιο τραγικό, διότι η samsung σε αυτά με τους exynos εχει αρκετά περισσοτερο κερδος/συσκευή που σημαίνει ότι μας κοροϊδεύει μέσα στα μούτρα!

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 10+

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, είναι τρομερό να βγαίνετε ρε παιδιά εδώ και να λέτε για μονόδρομο αγοράς του νοτε χωρίς εγγύηση ή με εγγύηση τρέχα γύρευε , η οποία για κάποιον που θα κρατήσει 2ετία τη συσκευή θα κερδίσει και μόνο απ την αλλαγή μπαταρίας τα εργατικά στη διετία. Και αυτό θα γίνει εφόσον δεν παρουσιάσει θεμα που καλύπτεται απ την υποδειγματικη εξυπηρέτηση της αντιπροσωπείας. Προσωπικά επειδή όλη η οικογένεια παίζει με κινητα σαμσουγκ σχεδόν το 80% των 15 κινητων που εχουμε αλλαξει εχει πάει σμαρτεκ για επισκευη στην εγγύηση. Απο το εξωτερικό συμφέρει η αγορα για τους ταξιδευτές ή γι αυτούς που έχουν να τις σπρώξουν γρηγορα
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν διάβασες το μήνυμα μου ότι οι αλλαγές δεν είναι μόνο στον επεξεργαστή. Εγώ που θελω dual-sim αλλά και 256ΜΒ σε λευκό, δυστυχώς δεν μπορώ να επιλέξω snapdragon.

 

Το διάβασα. Υπάρχει η λύση esim. Δεν ξέρω αν είναι όπως το γράφεις περί ενεργοποίησης αλλά κι έτσι να είναι μπορείς να περιμένεις λίγο.

Τα 256 δεν παίζουν ρόλο μιας που υπάρχει Καρτούλα sd.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια πάντως και στο fold. Δεν είναι dual sim και πρέπει να δες αν θα έχει esim και αν σε βολεύει.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια πάντως και στο fold. Δεν είναι dual sim και πρέπει να δες αν θα έχει esim και αν σε βολεύει.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Έχει esim το fold.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, είναι τρομερό να βγαίνετε ρε παιδιά εδώ και να λέτε για μονόδρομο αγοράς του νοτε χωρίς εγγύηση ή με εγγύηση τρέχα γύρευε , η οποία για κάποιον που θα κρατήσει 2ετία τη συσκευή θα κερδίσει και μόνο απ την αλλαγή μπαταρίας τα εργατικά στη διετία. Και αυτό θα γίνει εφόσον δεν παρουσιάσει θεμα που καλύπτεται απ την υποδειγματικη εξυπηρέτηση της αντιπροσωπείας. Προσωπικά επειδή όλη η οικογένεια παίζει με κινητα σαμσουγκ σχεδόν το 80% των 15 κινητων που εχουμε αλλαξει εχει πάει σμαρτεκ για επισκευη στην εγγύηση. Απο το εξωτερικό συμφέρει η αγορα για τους ταξιδευτές ή γι αυτούς που έχουν να τις σπρώξουν γρηγορα

 

Μάνο έχεις ένα δίκιο. Γι αυτό κι εγώ ενώ το θέλω πολύ, δεν τόλμησα ακόμα να πάω σε snap.

Μιας κι όμως εγώ ανέφερα τον όρο "μονόδρομος" εξηγώ πως τον ανέφερα και το προτείνω λόγω της οριακής μπαταρίας. Ένα 10-15% είναι αυτό μπορεί να σώσει μια μέρα.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάνο έχεις ένα δίκιο. Γι αυτό κι εγώ ενώ το θέλω πολύ, δεν τόλμησα ακόμα να πάω σε snap.

Μιας κι όμως εγώ ανέφερα τον όρο "μονόδρομος" εξηγώ πως τον ανέφερα και το προτείνω λόγω της οριακής μπαταρίας. Ένα 10-15% είναι αυτό μπορεί να σώσει μια μέρα.....

 

Δεν εξαναγκάζει κανένας κανένα να προβεί σε αγορά λέει την γνώμη του και για μενα είναι θετικό ότι υπάρχει διαφορετικές γνώμες .η ενημέρωση είναι πλήρης.εγω πιο. Πολυ εμπιστεύομαι τις γνώμες των εδώ κατόχων παρά των youtubers.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε δοκιμή που έκανα σε κατάστημα, δεν μου άρεσε που τρίζει όλη η πλάτη του κινητού όταν παίζει μουσική! Νομίζω έτσι ήταν και στο Note10 Plus εάν δε κάνω λάθος!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εδωσα το exynos variant και πηρα το snapdragon. Τεσταρω 2-3 μερες και επανερχομαι με τις εντυπωσεις.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εδωσα το exynos variant και πηρα το snapdragon. Τεσταρω 2-3 μερες και επανερχομαι με τις εντυπωσεις.

 

Πες μας εντυπωσεις μηπως το παρουμε

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εδωσα το exynos variant και πηρα το snapdragon. Τεσταρω 2-3 μερες και επανερχομαι με τις εντυπωσεις.

 

Περιμένω με αγωνία εντυπώσεις γιατί χθες πήρα ένα Note 10 lite και θυμήθηκα τι εστί πενάκι..... :)

Αλλά και πάλι αυτή η εγγύηση με σκοτώνει. Σε τι δίλημμα μας έβαλαν οι σχιστοματηδες......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eνα πραγμα εγινε σαφες απο την πρωτη στιγμη: το snap εχει καλυτερο σημα απο το exynos (μιια καρτα sim εχω).

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Eνα πραγμα εγινε σαφες απο την πρωτη στιγμη: το snap εχει καλυτερο σημα απο το exynos (μιια καρτα sim εχω).
Έρχεσαι στα λόγια μου, το φωνάζω αυτό από πέρσι (και cellular και WiFi) ότι οι εκδόσεις με SD εχουν καλύτερο reception.

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έρχεσαι στα λόγια μου, το φωνάζω αυτό από πέρσι (και cellular και WiFi) ότι οι εκδόσεις με SD εχουν καλύτερο reception.

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

 

Μμμμμ σε wifi δεν παρατηρησα κατι ιδιαιτερο σε σχεση με το exynos....

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Και από τον Jerry πάντως φαίνεται μεγάλη η διαφορά Snap/Exynos.

 

Καινούριο βίντεο

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Και από τον Jerry πάντως φαίνεται μεγάλη η διαφορά Snap/Exynos.

 

Καινούριο βίντεο

Στο τι στο 5% της μπαταρίας ή στους 3 βαθμούς διαφορά θερμοκρασίας; θα μου πεις στα τεστ? Προσωπικά δεν έχω καμία εμπιστοσύνη σε τέτοιου είδους τεστ. Μου θυμίζουν τα τεστ των αυτοκινήτων με τα καυσαέρια. Ποτε δεν ξέρεις τι πουστι@ μπορεί να έχει κάνει οποιαδήποτε εταιρεία

Link to comment
Share on other sites

Στο τι στο 5% της μπαταρίας ή στους 3 βαθμούς διαφορά θερμοκρασίας; θα μου πεις στα τεστ? Προσωπικά δεν έχω καμία εμπιστοσύνη σε τέτοιου είδους τεστ. Μου θυμίζουν τα τεστ των αυτοκινήτων με τα καυσαέρια. Ποτε δεν ξέρεις τι πουστι@ μπορεί να έχει κάνει οποιαδήποτε εταιρεία

5% διαφορά στο range 70-80%, μεταφραζεται σε παραπανω οταν πεσει η μπαταρια στο 15-20% και δειχνει οτι σε συνθηκες αυξημενου φορτου εργασιας του soc, o snap κανει καλυτερη διαχειριση.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξεκολλάτε με τα τεστ.ειναι τόσο τυποποιημένα που δεν βοηθούν. Πχ μπορεί να βγάζει 5% καλύτερη μπαταρία αλλα σε πραγματική χρήση λόγω καλύτερου σήματος μπορεί η διαφορά να φτάσει και 20%..

Προσωπικά περιμένω να δω τι θα πουν τα μέλη εδώ. Για μέχρι 10% μπαταρία δε θα θυσιαζα εγγύηση, αλλά αν είναι πχ σταθερά πάνω από 15 με 20 τότε θα το σκεφτώ και εηω.

Περιμένω από Σωτήρη να μας πει που είχε και το exynos ή άμα μου το στείλει να το δουλέψω και εγω να αποκτήσω αποψη

Πάντως στο antuntu έχει ανοίξει η ψαλίδα σε σχέση τα s20 που ήταν σχεδόν ίδιο το σκορ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...