Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η δικη μου εκτίμηση για την μπαταρια του Ultra ειναι οτι στα 120hz με καλη χρήση, απο τις 7 το πρωι θα θελει φορτιση 7 το απογευμα.

 

Το θέμα είναι πως για την κορυφαία συσκευή της Samsung (αλλά και της κάθε εταιρείας) το τελευταίο που έπρεπε να μας απασχολεί είναι η μπαταρία. Συγκεκριμένα δεν έπρεπε να μας απασχολεί/προβληματίζει ΤΊΠΟΤΑ.

Μιλάμε για κορυφαίο κατασκευαστή κι αντί να λέμε wow και να μας πέφτουν τα σαγόνια, μας έπνιξε με τον επεξεργαστή και την μπαταρία. Ε όχι ρε Samsung.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι πως για την κορυφαία συσκευή της Samsung (αλλά και της κάθε εταιρείας) το τελευταίο που έπρεπε να μας απασχολεί είναι η μπαταρία. Συγκεκριμένα δεν έπρεπε να μας απασχολεί/προβληματίζει ΤΊΠΟΤΑ.

Μιλάμε για κορυφαίο κατασκευαστή κι αντί να λέμε wow και να μας πέφτουν τα σαγόνια, μας έπνιξε με τον επεξεργαστή και την μπαταρία. Ε όχι ρε Samsung.

 

Προφανώς αν υπήρχε τέλειο κινητό δε θα είχες λογο να αλλάξεις ..πάντα έβγαζαν κινητά με μια μικρή έλλειψη και θεωρώ επίτηδες. Μην κολλάτε. Απορώ από τον επεξεργαστή τι σας λείπει. Τι χρήση κάνετε και δεν σας καλύπτει.

Όσο για μπαταρία, οκ στα 120 δε βγάζει, αλλά μήπως βγάζει το s20 ultra με τα 5000??? Όχι άρα μην έχετε απαιτήσεις που δεν καλύπτονται τουλάχιστον από αυτή την εταιρεία

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αν υπήρχε τέλειο κινητό δε θα είχες λογο να αλλάξεις ..πάντα έβγαζαν κινητά με μια μικρή έλλειψη και θεωρώ επίτηδες. Μην κολλάτε. Απορώ από τον επεξεργαστή τι σας λείπει. Τι χρήση κάνετε και δεν σας καλύπτει.

Όσο για μπαταρία, οκ στα 120 δε βγάζει, αλλά μήπως βγάζει το s20 ultra με τα 5000??? Όχι άρα μην έχετε απαιτήσεις που δεν καλύπτονται τουλάχιστον από αυτή την εταιρεία

 

Απάντησες μόνος σου στο τι μας λείπει από τον επεξεργαστή. Ο ενεργοβόρος exynos, εκτός από πιο αργός (αυτό τρώγεται) καταναλώνει περισσότερη μπαταρία οπότε ακόμα και το s20 Ultra με την αρκετά μεγαλύτερη μπαταρία δυσκολεύεται. Πόσο μάλλον το Note 20 ultra.

Όσο για την τέλεια συσκευή, ίσως να μην υπάρχει (σαφώς και πάντα θα υπάρχει κάτι καλύτερο) αλλά τουλάχιστον είχαμε απροβληματιστες συσκευές όπως το Note 9 ενώ είχαμε παρόμοια ανάπηρη συσκευή όπως το Note 8.....

Πάντως όταν μιλάμε για συσκευές τέτοιας αξίας δεν γίνεται να προβληματιζεσαι για τόσο σοβαρά θέματα (αν θα βγάλεις μέρα). Το να θες ακόμα πιο καλή κάμερα, ακόμα μεγαλύτερο zoom, ακόμα μεγαλύτερη οθόνη κλπ είναι θεμιτό. Όχι όμως να υπάρχουν ελλείψεις σε τόσο βασικούς/απαραίτητους τομείς.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο Exynos στην πραξη πετάει. Δεν εχω παράπονο σε ιεμα ταχύτητας αλλα ουτε και θερμοκρασίας.

Βεβαια δεν παιζω παιχνίδια στο κινητο.

Το μονο του θεμα ειναι οτι ειναι λιγότερο battery friendly απο τον snapdragon.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο Exynos στην πραξη πετάει. Δεν εχω παράπονο σε ιεμα ταχύτητας αλλα ουτε και θερμοκρασίας.

Βεβαια δεν παιζω παιχνίδια στο κινητο.

Το μονο του θεμα ειναι οτι ειναι λιγότερο battery friendly απο τον snapdragon.

 

Γι αυτό κι εγώ πιο πάνω έγραψα πως το ότι είναι πιο αργός (γιατί πράγματι είναι) καταπινεται (κι ας το πληρώνουμε όσο τον snapdragon). Όταν όμως σου δίνει τόσο οριακή (και κάτω της βάσης) μπαταρία τότε πραγματικά με τον exynos σε καταδικάζει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απάντησες μόνος σου στο τι μας λείπει από τον επεξεργαστή. Ο ενεργοβόρος exynos, εκτός από πιο αργός (αυτό τρώγεται) καταναλώνει περισσότερη μπαταρία οπότε ακόμα και το s20 Ultra με την αρκετά μεγαλύτερη μπαταρία δυσκολεύεται. Πόσο μάλλον το Note 20 ultra.

Όσο για την τέλεια συσκευή, ίσως να μην υπάρχει (σαφώς και πάντα θα υπάρχει κάτι καλύτερο) αλλά τουλάχιστον είχαμε απροβληματιστες συσκευές όπως το Note 9 ενώ είχαμε παρόμοια ανάπηρη συσκευή όπως το Note 8.....

Πάντως όταν μιλάμε για συσκευές τέτοιας αξίας δεν γίνεται να προβληματιζεσαι για τόσο σοβαρά θέματα (αν θα βγάλεις μέρα). Το να θες ακόμα πιο καλή κάμερα, ακόμα μεγαλύτερο zoom, ακόμα μεγαλύτερη οθόνη κλπ είναι θεμιτό. Όχι όμως να υπάρχουν ελλείψεις σε τόσο βασικούς/απαραίτητους τομείς.

 

Απλα τότε είχες 60hz και λίγο καλύτερη διαχείριση που ήσουν Χαρούμενος. Τώρα πηγες στα 120 και θες ίδια αυτονομία. Ε δε γίνεται και κάθεστε και κράζετε ή τέλος πάντων χαλιεστε. Όχι φίλε μου, είτε το χαίρεσαι όπως είναι είτε δεν ασχολείσαι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απλα τότε είχες 60hz και λίγο καλύτερη διαχείριση που ήσουν Χαρούμενος. Τώρα πηγες στα 120 και θες ίδια αυτονομία. Ε δε γίνεται και κάθεστε και κράζετε ή τέλος πάντων χαλιεστε. Όχι φίλε μου, είτε το χαίρεσαι όπως είναι είτε δεν ασχολείσαι

 

Τι λες βρε Νίκο τώρα? Δηλαδή έρχονται νέα χαρακτηριστικά, σου τα διαφημίζουν, σου ζητάνε να τα πληρώσεις χοντρά και μετά σου πετάνε μια μικρή μπαταρία και σου λένε "αυτό είναι κι αν θέλεις να βγάλεις μέρα τα σβήνεις όλα" κι εσύ απλά το αποδέχεσαι? Θυμάσαι τι σου είπαν στο note 8?? Πως δεν χωρούσε μεγαλύτερη μπαταρία και για την ασφάλειά μας έπρεπε να μπει 3300. Ένα χρόνο μετά ήρθε το Note 9 και σαν θαύμα και με απόλυτη ασφάλεια χώρεσε 4000 μπαταρία!!!! Μη τα αποδεχόμαστε όλα αμάσητα γιατί μετά καλά κάνουν και μας χορταίνουν exynos και μπαταριουλες.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενα κολπακι να δουλευει η οθονη στα 96Hz γινεται στο NOTE 20 ? Καπου στο XDA το ειχα δει...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Τι λες βρε Νίκο τώρα? Δηλαδή έρχονται νέα χαρακτηριστικά, σου τα διαφημίζουν, σου ζητάνε να τα πληρώσεις χοντρά και μετά σου πετάνε μια μικρή μπαταρία και σου λένε "αυτό είναι κι αν θέλεις να βγάλεις μέρα τα σβήνεις όλα" κι εσύ απλά το αποδέχεσαι? Θυμάσαι τι σου είπαν στο note 8?? Πως δεν χωρούσε μεγαλύτερη μπαταρία και για την ασφάλειά μας έπρεπε να μπει 3300. Ένα χρόνο μετά ήρθε το Note 9 και σαν θαύμα και με απόλυτη ασφάλεια χώρεσε 4000 μπαταρία!!!! Μη τα αποδεχόμαστε όλα αμάσητα γιατί μετά καλά κάνουν και μας χορταίνουν exynos και μπαταριουλες.....

 

Ρε συ είναι σα να λες ότι πήρες ένα golf gti και επειδή είχες το απλό το 1400αρι θες να καίει το ίδιο . Ε δε γίνεται. Είπαμε οκ, μακάρι να είχαμε snap αλλα αυτό που λες ότι η μπαταρία είναι κάτω της βάσης δεν ισχύει. Το δοκίμασες? Εγώ πλέον στις 10 μέρες βλέπω μια καλή αυτονομία με 60hz αλλα και με 120 καθώς η χρήση που κάνω μάλλον δεν τραβάει 120 συνέχεια...όσο για τον note 8 πρώτος το έκραζα και αν θυμάσαι μας είχαν φάει τα αυτιά συγκεκριμένα μέλη ότι έχει τρομερή αυτονομία ενώ ήταν μάπα. Τώρα όμως δεν μιλάμε για τέτοιο χάλι. Απλα δεν πας για 2 μέρες. Τη μέρα τη βγάζει σχετικά άνετα. Εκτός αν είσαι όλη μέρα εκτός σήματος όπως ήμουν εγώ τις πρώτες μέρες ή αν το δουλεύεις όλη μέρα ασταμάτητα.

Σήμερα είμαι με 3 ώρες οθόνη, 40% υπόλοιπο και έχω κάνει πάνω από 2 ώρες Hotspot συν ότι κανα 5αρι ώρες δεν είχα σήμα καθώς είμαι πάλι στο εξοχικό.

Χώρια ότι έχω σκαναρει καμιά 50αρια σελίδες σε διάστημα 2 ωρών που έκανα δουλειά με το κινητό .

Δεν είναι κακη επίδοση αυτή.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας προσπαθεί να δικαιολογησει την αγορά του...εάν αυτή δε, ζητάει χοντρό χρήμα ακόμη περισσότερο...

 

Όταν η κάθε Samsung σε εμπαίζει μπροστά στα μούτρα σου πρέπει σαν καταναλωτής να την τιμωρήσεις....όταν δεν το κάνεις σου δέρνει 2ης διαλογής συσκευές και στο Αμέρικα καθώς και στην πατρίδα της την αφρόκρεμα.

 

sent from S10 Lite

 

Άποψη σου. Σιγά μην κάτσω να δικαιολογήσω την αγορά μου. Πιο εύκολο ήταν να τκ βάλω αγγελία ή να περιμένω να δω εντυπώσεις από άλλους..αφού είχα το s20 ultra και περίμενα λιγότερη αυτονομία, Απλα εσείς δε δέχεστε ότι δεν είναι μάπα όπως θέλετε να λέτε. Είναι μια μέτρια αυτονομία,δηλαδή δεν είναι iPhone 11 pro max των 2 ημερών, οκ...αλλα σε μια άριστη σε όλα τα άλλα συσκευή. Απλα πράγματα.

 

Και έχω ζητήσει να μου πείτε αντιπρόταση και ακόμα να τη δω

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σου είναι το spen τόσο αναγκαίο? Το s20 ultra δεν σου έφτασε? Τι σε χάλασε σε αυτό ?

 

sent from S10 Lite

 

Το s pen δεν το έχω δουλέψει ποτέ, μόνο για ζωγραφική και βλακειες. Ποτέ δεν κατάφερα να γράψω αξιολογη σημείωση με αυτό. Προτιμώ πληκτρολόγιο. Δουλεύω πολύ το Evernote όπου περνάνε στο pc και σε άλλες 5 συσκευές, δεν μπορώ χειρόγραφες μουτζούρες.

 

Θα σου πω ποιο είναι το τέλειο κινητό για μένα:

Καταρχάς ένα με μέγεθος μέχρι s10 plus, δηλαδή χοντρικά το πολύ 6,5 ίντσες, με κορυφαία κάμερα λόγω παιδιών, με sd card γιατί έχω άπειρο υλικό που δε σβήνω, κάνω άλμπουμ από κάθε φάση των παιδιών και τα έχω μόνιμα στο κινητό, λίγες φώτο και βίντεο, τα πολλά πάνε pc, αλλά δε σβήνω παλιά άρα μόνιμα αυξάνει η ανάγκη ( έχω ήδη 200 gb αρχεία μέσα), να είναι αδιάβροχο επισήμως και να έχει και θύρα ακουστικών.

Σε όλα αυτά θέλω και ένα πλήρες μενού με πολλές επιλογές, που προσωπικά δεν το αποκαλώ bloat αλλα πλήρες....

Αυτά μου τα δίνει μόνο η Samsung, ίσως η sony μέχρι ένα σημείο και επίσης μπορούσε η lg αλλα μένει συνέχεια πίσω σε κάμερες κτλ

 

Προσωπικά μου αρέσει πολύ το iPhone 11 pro αλλα θα το ήθελα στην 512 έκδοση και φυσικά με ενοχλεί το μενού του πολύ καθώς και πολλοί περιορισμοί που έχει.

 

Ελπίζω τώρα να κατάλαβες γιατί θεωρώ καλή συσκευή το note αυτό. Έχει τα πάντα και απλα δεν έχει κορυφαία αυτονομία, αλλά τη μέρα τη βγάζει πλέον και αυτό μου αρκεί.

 

Το s20 ultra ήταν πιο τούβλο και πιο άσχημο κανένα άλλο παράπονο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με ένα s20 plus μια χαρά είσαι....μιλάς για μικρότερες συσκευές και έχεις τούβλο 218 γρμ αν δεν κάνω λάθος....να είχες και μια μεγάλη μπαταρία χαλάλι....αλλά δεν....να φανταστείς η προηγούμενη μου συσκευή με 6.99 οθόνη -5500 μπαταρία - 7.9 χιλιοστά πάχος και είχε 221γρμ....με έναν soc στα 14 νανομετρα αλλα με ότι καλύτερο έπιασα σε διαχείριση μπαταρίας

 

sent from S10 Lite

 

Το έχω πάρει στη γυναίκα μου, επίσης έχω ένα p30 pro για 2ο που κάνω δουλειά πολλές φορές μες το σπίτι .. αλλα όταν θες το καλύτερο σε κάμερα δεν πας στο plus. Το ultra είχε διαφορά, ειδικά στο ζουμ... που το δουλεύω και για πορτραίτα..

Οπότε θυσιασα μέγεθος και βάρος..ίσως το iPhone 12 με κάνει να πάω σε μικρότερο γιατί το Xperia 5ii που έρχεται δε βλέπω να με πείθει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ είναι σα να λες ότι πήρες ένα golf gti και επειδή είχες το απλό το 1400αρι θες να καίει το ίδιο . Ε δε γίνεται. Είπαμε οκ, μακάρι να είχαμε snap αλλα αυτό που λες ότι η μπαταρία είναι κάτω της βάσης δεν ισχύει. Το δοκίμασες? Εγώ πλέον στις 10 μέρες βλέπω μια καλή αυτονομία με 60hz αλλα και με 120 καθώς η χρήση που κάνω μάλλον δεν τραβάει 120 συνέχεια...όσο για τον note 8 πρώτος το έκραζα και αν θυμάσαι μας είχαν φάει τα αυτιά συγκεκριμένα μέλη ότι έχει τρομερή αυτονομία ενώ ήταν μάπα. Τώρα όμως δεν μιλάμε για τέτοιο χάλι. Απλα δεν πας για 2 μέρες. Τη μέρα τη βγάζει σχετικά άνετα. Εκτός αν είσαι όλη μέρα εκτός σήματος όπως ήμουν εγώ τις πρώτες μέρες ή αν το δουλεύεις όλη μέρα ασταμάτητα.

Σήμερα είμαι με 3 ώρες οθόνη, 40% υπόλοιπο και έχω κάνει πάνω από 2 ώρες Hotspot συν ότι κανα 5αρι ώρες δεν είχα σήμα καθώς είμαι πάλι στο εξοχικό.

Χώρια ότι έχω σκαναρει καμιά 50αρια σελίδες σε διάστημα 2 ωρών που έκανα δουλειά με το κινητό .

Δεν είναι κακη επίδοση αυτή.

 

Νίκο έχεις λάθος προσέγγιση. Για να καταλάβεις, στο παράδειγμα του golf που ανέφερες, εφόσον οι απαιτήσεις ανέβηκαν θα έπρεπε να ανέβει και το ρεζερβουάρ. Όχι να το βγάλουν και μικρότερο......

Μη πεις πάλι το άστοχο αν χωρούσε.

1. Ας έκοβαν τον λαιμό τους να την χωρέσουν όπως κόβω εγώ τον λαιμό μου να βρω 1400€ που ζητάνε.

2. Ας έβγαινε μεγαλύτερο. Δηλαδή οι 6,9" είναι υποφερτες ενώ αν έβγαινε πχ 7,1" θα ήταν απαγορευτικό (ή μήπως δεν θα φτάσουμε εκεί σύντομα)? Άλλωστε τα note έχουν ιστορία στα μεγάλα για την εποχή τους μεγέθη.

Τέλος, αν εσένα σου φτάνει η μπαταρία δεν σημαίνει πως είναι οκ για το μεγαλύτερο μέρος επαγγελματιών που απευθύνεται η συσκευή. Εκτός κι αν η αναπηρία είναι ηθελημένη (προφανως και είναι, δεν τους ξέφυγε κάτι) ώστε να σπρώξει κόσμο στο επερχόμενο Galaxy Z Fold 2 που παρουσιάζεται σε λιγότερο από 1 μήνα.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Εαν αυτό δεν είναι έντονη χρήση τι είναι?

 

sent from S10 Lite

 

 

Το λεει το αβαταρ και η υπογραφή μου....

 

sent from S10 Lite

 

δηλαδή εσύ θάβεις μια συσκευή την οποία ίσως και να μην την έχεις πιάσει στα χέρια σου!!!!!

Μάλιστα!!!!

Μάλλον εσύ θα μας τρελάνεις!!!!Αυτό το πράγμα του να σχολιάζουμε και να ξέρουμε τα πάντα χωρίς καν να έχουμε σχέση με το αντικείμενο....πραγματικά με ξεπερνάει!!!!!

Μια ζωή Ελληναρες ξερόλες!!!!

Απίστευτο!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εσύ θάβεις μια συσκευή την οποία ίσως και να μην την έχεις πιάσει στα χέρια σου!!!!!

Μάλιστα!!!!

Μάλλον εσύ θα μας τρελάνεις!!!!Αυτό το πράγμα του να σχολιάζουμε και να ξέρουμε τα πάντα χωρίς καν να έχουμε σχέση με το αντικείμενο....πραγματικά με ξεπερνάει!!!!!

Μια ζωή Ελληναρες ξερόλες!!!!

Απίστευτο!!!

 

Κώστα κι εγώ την σχολιάζω αν και δεν την έχω πάρει. Και ξέρεις γιατί δεν την πήρα? Γιατί η Samsung μας την έδωσε ανάπηρη. Έχοντας το s20 Ultra με ίδιο επεξεργαστή με το Note 20 ultra αλλά με σαφώς μεγαλύτερη μπαταρία τοτε δεν χρειάζεται να είσαι μάγος. Ρίξε και μια ματιά στο insomnia να δεις πόσα note 20 ultra παίζουν στις αγγελίες. Από την ικανοποίηση μάλλον......

Αλλά είμαι σίγουρος πως όλα έγιναν για να σπρώξουν μια μεγάλη μερίδα στο Z Fold 2. Γιατί αν το Note 20 ultra ήταν πλήρης τότε το ποσοστό που θα το εγκατέλειπε για το Z Fold 2 θα ήταν σαφώς πολύ μικρότερο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το s20 fun edition έρχεται με εξινος, το αντίστοιχο s10 Lite με 855....όσο πάει το κάνει χειρότερο η Samsung...

 

sent from S10 Lite

 

Γιατί να ή το κάνει? Αφού την παίρνει.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κώστα κι εγώ την σχολιάζω αν και δεν την έχω πάρει. Και ξέρεις γιατί δεν την πήρα? Γιατί η Samsung μας την έδωσε ανάπηρη. Έχοντας το s20 Ultra με ίδιο επεξεργαστή με το Note 20 ultra αλλά με σαφώς μεγαλύτερη μπαταρία τοτε δεν χρειάζεται να είσαι μάγος. Ρίξε και μια ματιά στο insomnia να δεις πόσα note 20 ultra παίζουν στις αγγελίες. Από την ικανοποίηση μάλλον......

Αλλά είμαι σίγουρος πως όλα έγιναν για να σπρώξουν μια μεγάλη μερίδα στο Z Fold 2. Γιατί αν το Note 20 ultra ήταν πλήρης τότε το ποσοστό που θα το εγκατέλειπε για το Z Fold 2 θα ήταν σαφώς πολύ μικρότερο.

 

Μα και το z fold 4500 μπαταρία θα έχει, με μεγαλύτερη οθόνη, άρα χειρότερη ακόμη αυτονομία. Άσε που θα είναι και πολύ ακριβότερο. Οπότε, δεν νομίζω ότι κάποιος που θέλει ένα Note θα πάει στο fold χωρίς πενάκι, με μικρότερη αυτονομία και τουλάχιστον 500 ευρώ παραπάνω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μα και το z fold 4500 μπαταρία θα έχει, με μεγαλύτερη οθόνη, άρα χειρότερη ακόμη αυτονομία. Άσε που θα είναι και πολύ ακριβότερο. Οπότε, δεν νομίζω ότι κάποιος που θέλει ένα Note θα πάει στο fold χωρίς πενάκι, με μικρότερη αυτονομία και τουλάχιστον 500 ευρώ παραπάνω.

 

Ακριβώς αυτό ήθελα να γράψω και εγώ....

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Note 10+ 6.8ιντσες 060hz 3040x1440 αναλυση 4300mah μπαταρια

Note 20+ 6.9ιντσες 120hz 3088x1440 αναλυση 4500mah μπαταρια

 

Κοινως μεγαλωσε η οθονη,η μεγιστη αναλυση και διπλασιαστηκαν τα hz και η μπαταρια μεγαλωσε μολις 200mah.Αυτα μαζι με exynos ή snapdragon αναλογα την αγορα.

 

Iphone XS max 6.5 ιντσες 60hz 2688x1242 αναλυση 3147 μπαταρια 208 γρ βαρος

Iphone Pro max 6.5 ιντσες 60hz 2688x1242 αναλυση 3969 μπαταρια 226γρ βαρος

 

Με λιγα λογια στο pro max εμεινε στα ιδια η οθονη(αναλυση/ιντσες/hz)και ειδε μια αυξηση στην μπαταρια των 850 σχεδον mah σε συνδυασμό με τον πιο καινουργιο A13 που κανει καλυτερη διαχειριση μπαταριας.

 

Δεν θελει και πολυ για να καταλαβει καποιος για ποιο λογο τα Iphone ανεβηκαν τοσο πολυ σε αυτονομια.

 

Τα νουμερα μιλανε απο μονα τους.

 

Απο εκει και περα οτι καταλαβαινει ο καθενας.

 

Αν καποιοι αγορασαν προσφατα την συσκευη και ειναι ευχαριστημενοι απο αυτην,καλοριζικη και καλοδουλευτη. Για ολους τους υπολοιπους που προβληματιζονται,note10+ ή αγορα αλλης συσκευης φετος ή του χρονου,κοινως προσπερνανε.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Note 10+ 6.8ιντσες 60hz 3040x1440 αναλυση 4300mah μπαταρια

Note 20 ultra 6.8ιντσες 120hz 3088x1440 αναλυση 4500mah μπαταρια

 

Κοινως μεγαλωσε η οθονη,η μεγιστη αναλυση και διπλασιαστηκαν τα hz και η μπαταρια μεγαλωσε μολις 200mah.Αυτα μαζι με exynos ή snapdragon αναλογα την αγορα.

 

Iphone XS max 6.5ιντσες 60hz 2688x1242 αναλυση 3147 μπαταρια 208 γρ βαρος

Iphone Pro max 6.5 ιντσες 60hz 2688x1242 αναλυση 3969 μπαταρια 226γρ βαρος

 

Με λιγα λογια στο pro max εμεινε στα ιδια η οθονη(αναλυση/ιντσες/hz)και ειδε μια αυξηση στην μπαταρια των 850 σχεδον mah σε συνδυασμό με τον πιο καινουργιο A13 που κανει καλυτερη διαχειριση μπαταριας.

 

Δεν θελει και πολυ για να καταλαβει καποιος για ποιο λογο τα Iphone ανεβηκαν τοσο πολυ σε αυτονομια.

 

Τα νουμερα μιλανε απο μονα τους.

 

Απο εκει και περα οτι καταλαβαινει ο καθενας.

 

Αν καποιοι αγορασαν προσφατα την συσκευη και ειναι ευχαριστημενοι απο αυτην,καλοριζικη και καλοδουλευτη. Για ολους τους υπολοιπους που προβληματιζονται,note10+ ή αγορα αλλης συσκευης φετος ή του χρονου,κοινως προσπερνανε.

 

σωστός.....

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Μα και το z fold 4500 μπαταρία θα έχει, με μεγαλύτερη οθόνη, άρα χειρότερη ακόμη αυτονομία. Άσε που θα είναι και πολύ ακριβότερο. Οπότε, δεν νομίζω ότι κάποιος που θέλει ένα Note θα πάει στο fold χωρίς πενάκι, με μικρότερη αυτονομία και τουλάχιστον 500 ευρώ παραπάνω.

 

Γιάννη, στο fold θα πάει κάποιος για δοκιμή. Είναι κάτι νέο. Εννοείται πως αν ισχύουν οι διαρροές, δεν θα βγάζει μέρα.

Σκέψου όμως πόσο εύκολα θα κάνει την δοκιμή ένας ευχαριστημένος χρήστης Note και πόσο ένας απογοητευμένος.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη πού δεν θα κλάψω για τον exynos και την μπαταρία, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο..

Έχει πάρει κάποιος τα galaxy buds live από την προπαραγγελεια και δεν θα τα κρατήσει? Αν τα πουλάει κάποιος ας στείλει p.m

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Note 10+ 6.8ιντσες 60hz 3040x1440 αναλυση 4300mah μπαταρια

Note 20 ultra 6.8ιντσες 120hz 3088x1440 αναλυση 4500mah μπαταρια

 

Κοινως μεγαλωσε η οθονη,η μεγιστη αναλυση και διπλασιαστηκαν τα hz και η μπαταρια μεγαλωσε μολις 200mah.Αυτα μαζι με exynos ή snapdragon αναλογα την αγορα.

 

Iphone XS max 6.5ιντσες 60hz 2688x1242 αναλυση 3147 μπαταρια 208 γρ βαρος

Iphone Pro max 6.5 ιντσες 60hz 2688x1242 αναλυση 3969 μπαταρια 226γρ βαρος

 

Με λιγα λογια στο pro max εμεινε στα ιδια η οθονη(αναλυση/ιντσες/hz)και ειδε μια αυξηση στην μπαταρια των 850 σχεδον mah σε συνδυασμό με τον πιο καινουργιο A13 που κανει καλυτερη διαχειριση μπαταριας.

 

Δεν θελει και πολυ για να καταλαβει καποιος για ποιο λογο τα Iphone ανεβηκαν τοσο πολυ σε αυτονομια.

 

Τα νουμερα μιλανε απο μονα τους.

 

Απο εκει και περα οτι καταλαβαινει ο καθενας.

 

Αν καποιοι αγορασαν προσφατα την συσκευη και ειναι ευχαριστημενοι απο αυτην,καλοριζικη και καλοδουλευτη. Για ολους τους υπολοιπους που προβληματιζονται,note10+ ή αγορα αλλης συσκευης φετος ή του χρονου,κοινως προσπερνανε.

 

Σωστός.

Βάλε στην εξίσωση και το πιο απλό και πειστικό γεγονός: S20 Ultra που είναι ολόιδιο με το Note 20 ultra (οθόνη και επεξεργαστής) βγάζει την μέρα με ένα μικρό υπόλοιπο μπαταρίας (μερικές φορές με άγχος) και έχει 500mah μεγαλύτερη μπαταρία. Κάπου εδώ τελειώνουν όλα.

Κατά τα άλλα, εννοείται καλορίζικο σε όσους το πήραν. Για τους υπόλοιπους δεν είναι λύση μια περσινή συσκευή αλλά ούτε η προσπέραση (για όσους έχουμε βολευτεί με την Samsung).

Απλα έχουμε μέσα μας το μικρόβιο της αλλαγής (και του Note) να παλεύει με την λογική που λέει αραξε στο ανώτερο s20 Ultra.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εμπειροι ειμαστε φανταζομαι εδω μεσα, αρα ξερουμε τον λογο που η σαμμυ εβαλε μονο 4500mah μπαταρια σε Note 20 Ultra.

Και ο λογος ακουει στο ονομα: marketing.

Θα το κανει και η Apple λογικα φετος στο 12αρι.

«Χαλανε» κατι για να το φτιαξουν του χρονου και να το βαφτισουν βελτιωση.

Προσωπικα με καλυπτει οριακα η αυτονομια του Ultra, δεν παυει ομως να ειναι μια κακη επιλογη διοτι η συσκευη θεωρειται business. Εκτος κι αν εκει στη σαμμυ θεωρουν οτι πρεπει να εισαι με ενα power bank στο χερι.

Μου θυμιζει αντιστοιχα μια κουβεντα που ειχα κανει με ενα φιλο που τοτε ειχε το Μ5 με τα 507 αλογα (V10 5L μοτερ) και μου ελεγε οτι εχει μικρο ρεζερβουαρ και αν το παταγε εθνικη οδο σε ταξιδι του εβγαζε με 1 ντεποζιτο 200 χιλιομετρα. Ναι οκ τα ειχε τα γκαζια, αλλα δε βαζεις μικρο ντεποζιτο σε τετοιο μοτερ!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Άποψη σου. Σιγά μην κάτσω να δικαιολογήσω την αγορά μου. Πιο εύκολο ήταν να τκ βάλω αγγελία ή να περιμένω να δω εντυπώσεις από άλλους..αφού είχα το s20 ultra και περίμενα λιγότερη αυτονομία, Απλα εσείς δε δέχεστε ότι δεν είναι μάπα όπως θέλετε να λέτε. Είναι μια μέτρια αυτονομία,δηλαδή δεν είναι iPhone 11 pro max των 2 ημερών, οκ...αλλα σε μια άριστη σε όλα τα άλλα συσκευή. Απλα πράγματα.

 

 

 

Και έχω ζητήσει να μου πείτε αντιπρόταση και ακόμα να τη δω

Καλημέρα, γιατί έφυγες από το S20 να πας στο note; Απ ότι θυμάμαι δεν σε ενδιαφέρει το πενάκι.

 

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...