Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα..παιδια έβαλα από προχθές 5750 φωτογραφίες από το pc στο note 20 ultra και μέσα από την εφαρμογή βγάζει της φωτογραφίες ότι νανε μπερδεμένα .και στην εφαρμογή της Google. στο pixel στο Google photos τα βγάζει καλα. Έχετε καμιά ιδέα μέχρι και τα exif στης φωτο άλλαξα αλλα και πάλι όλα τα έχει κάνει μπερδεμένα.καθαρισα την εφαρμογή ,την ξανά έβαλα τίποτα..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απο μπαταρια,πως τα πατε??μετα το update εβγαλα sot 5 ωρες μια φορα μονο στην τεταρτη φορτιση.μετα ομως λιγο χαλια παλι.μου κλεινει το ματι ο snap απ’οτι βλεπω

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Mε ρυθμιση 1440 60hz η αυτονομια ειναι καλη. Με 1080 120hz οταν το δουλευεις η μπαταρια πεφτει νεράκι.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Mε ρυθμιση 1440 60hz η αυτονομια ειναι καλη. Με 1080 120hz οταν το δουλευεις η μπαταρια πεφτει νεράκι.

 

Δεν το παίρνεις όμως για τα 60hz

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Τραγικη διαχείριση...έτσι και αλλιώς όλοι αυτό αναφέρουν...κρίμα πάντως για την σειρά πού χαντακωθηκε απο τον εξινος

 

sent from S10 Lite

 

Το χαντακωσε η μπαταρία. Γιατί το s20 Ultra με ίδιο επεξεργαστή βγάζει σχετικά άνετα μέρα. Σίγουρα η αυτονομία του δεν είναι ανάλογη της μπαταρίας του (5000mah) αλλά τουλάχιστον δεν ιδρώνεις......

Αν λοιπόν θεωρήσουμε αναγκαίο κακό τον exynos έπρεπε τουλάχιστον να μην μειώσει αδικαιολογητα την μπαταρία.

Πραγματικά αλλοπρόσαλλη απόφαση γι αυτό το διπλανό φόρουμ πλημμύρισε με αγγελίες Note 20 ultra.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι κ γω να παρω τον snap.απλα επειδη ειμαι γκαντεμης,φοβαμαι σε περιπτωση βλαβης.αν κ πιστευω πως με επομενα updates,θα στρωσει αρκετα.ηδη με ενα και ειναι καλύτερο απο πριν

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Όπως πάντα υπερβολικοί!Όλοι τόσο power user είμαστε εδώ που γκρινιάζουμε για επεξεργαστές και μπαταρίες???

Είμαι κάτοχος iphone 11 pro max που έχει την καλύτερη μπαταρία που τοποθετήθηκε ποτε σε smartphone ( διαχείριση μπαταρίας!)

Και πρόσφατα κάτοχος N20U.Ποσοι από εμάς δεν φορτίζουμε τις συσκευές μας κάθε βράδυ??Η συσκευή βγάζει άνετα την ημέρα εκτός αν είστε μόνιμα με ένα κινητό στο χέρι!!Εχει την ίδια αν όχι καλύτερη μπαταρία από το Note 10 plus (εκεινο δεν έφαγε τόσο κράξιμο και τώρα το N20U το θαβετε!)

Άλλωστε το fast charging ,που όλοι το χειροκρότησαμε όταν παρουσιαστηκε, και φυσικά όλοι το ψάχνουμε, γιαυτό το λόγο δεν βγήκε στην επικαιρότητα???!!!Δεν βγήκε για το βράδυ που κοιμόμαστε!!!Τότε έτσι και αλλιώς οι συσκευές θα φορτίζαν!!

Η δική μου συσκευή σε 120 hz, με συνεχώς ανοιχτό wifi και δίκτυο σε 4G γιατί έτσι και αλλιώς 5G στον Ελλαδισταν δεν έχουμε, βγάζει περίπου 5 με 6 ώρες screen on time.Σημερα στο 55% είχε 3 ώρες και 15 λεπτά.

Το θέμα του επεξεργαστή δεν αξίζει να το σχολιάσουμε καθόλου!!!Μόνο ότι έχει ένα 10%-20% καλύτερη διαχείριση μπαταρίας αξίζει!!!Το αν είναι γρήγορος ή όχι....απλά γελάω!!!Ποιος από εμάς το αντιλαμβάνεται???1 αντε 2 στους 10!!!

Η συσκευή είναι απίστευτη απλά ακριβή!!!Κατοχοι Note 10 plus ή ακόμα ίσως και κατοχοι του Note 9 ίσως δεν αξίζει να προβούν σε αλλαγή!!Παρα μόνο αν μπορούν οικονομικά ή έχουν μουρλα όπως οι περισσότεροι εδώ!!!

Κοιτάξτε να χαρείτε τις συσκευές σας!!!

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά!!9f9c0311eb2ad982531e0f58ddedc26a.jpg

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Δεν το παίρνεις όμως για τα 60hz

Το παιρνεις και για τα 120hz!

 

Όπως πάντα υπερβολικοί!Όλοι τόσο power user είμαστε εδώ που γκρινιάζουμε για επεξεργαστές και μπαταρίες???

Είμαι κάτοχος iphone 11 pro max που έχει την καλύτερη μπαταρία που τοποθετήθηκε ποτε σε smartphone ( διαχείριση μπαταρίας!)

Και πρόσφατα κάτοχος N20U.Ποσοι από εμάς δεν φορτίζουμε τις συσκευές μας κάθε βράδυ??Η συσκευή βγάζει άνετα την ημέρα εκτός αν είστε μόνιμα με ένα κινητό στο χέρι!!Εχει την ίδια αν όχι καλύτερη μπαταρία από το Note 10 plus (εκεινο δεν έφαγε τόσο κράξιμο και τώρα το N20U το θαβετε!)

Άλλωστε το fast charging ,που όλοι το χειροκρότησαμε όταν παρουσιαστηκε, και φυσικά όλοι το ψάχνουμε, γιαυτό το λόγο δεν βγήκε στην επικαιρότητα???!!!Δεν βγήκε για το βράδυ που κοιμόμαστε!!!Τότε έτσι και αλλιώς οι συσκευές θα φορτίζαν!!

Η δική μου συσκευή σε 120 hz, με συνεχώς ανοιχτό wifi και δίκτυο σε 4G γιατί έτσι και αλλιώς 5G στον Ελλαδισταν δεν έχουμε, βγάζει περίπου 5 με 6 ώρες screen on time.Σημερα στο 55% είχε 3 ώρες και 15 λεπτά.

Το θέμα του επεξεργαστή δεν αξίζει να το σχολιάσουμε καθόλου!!!Μόνο ότι έχει ένα 10%-20% καλύτερη διαχείριση μπαταρίας αξίζει!!!Το αν είναι γρήγορος ή όχι....απλά γελάω!!!Ποιος από εμάς το αντιλαμβάνεται???1 αντε 2 στους 10!!!

Η συσκευή είναι απίστευτη απλά ακριβή!!!Κατοχοι Note 10 plus ή ακόμα ίσως και κατοχοι του Note 9 ίσως δεν αξίζει να προβούν σε αλλαγή!!Παρα μόνο αν μπορούν οικονομικά ή έχουν μουρλα όπως οι περισσότεροι εδώ!!!

Κοιτάξτε να χαρείτε τις συσκευές σας!!!

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά!!9f9c0311eb2ad982531e0f58ddedc26a.jpg

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

 

Eγω παντως το Pro Max δεν το φορτιζω καθε μερα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Το παιρνεις και για τα 120hz!

 

 

 

Eγω παντως το Pro Max δεν το φορτιζω καθε μερα.

 

ούτε εγώ φίλε μου, αλλά για καθαρά ψυχολογικούς λόγους η πλειοψηφία το φορτίζει!!!Εγώ είμαι πραγματικά εντυπωσιασμένος με το 11 pro max!!!!Ανετα 2 μερες μου βγαζει!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ φίλε μου, αλλά για καθαρά ψυχολογικούς λόγους η πλειοψηφία το φορτίζει!!!Εγώ είμαι πραγματικά εντυπωσιασμένος με το 11 pro max!!!!Ανετα 2 μερες μου βγαζει!!!

 

Αξιζει καποιος να παει σε SD?με ο,τι συνεπαγεται αγορα απο εξωτερικο

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Όπως πάντα υπερβολικοί!Όλοι τόσο power user είμαστε εδώ που γκρινιάζουμε για επεξεργαστές και μπαταρίες???

Είμαι κάτοχος iphone 11 pro max που έχει την καλύτερη μπαταρία που τοποθετήθηκε ποτε σε smartphone ( διαχείριση μπαταρίας!)

Και πρόσφατα κάτοχος N20U.Ποσοι από εμάς δεν φορτίζουμε τις συσκευές μας κάθε βράδυ??Η συσκευή βγάζει άνετα την ημέρα εκτός αν είστε μόνιμα με ένα κινητό στο χέρι!!Εχει την ίδια αν όχι καλύτερη μπαταρία από το Note 10 plus (εκεινο δεν έφαγε τόσο κράξιμο και τώρα το N20U το θαβετε!)

Άλλωστε το fast charging ,που όλοι το χειροκρότησαμε όταν παρουσιαστηκε, και φυσικά όλοι το ψάχνουμε, γιαυτό το λόγο δεν βγήκε στην επικαιρότητα???!!!Δεν βγήκε για το βράδυ που κοιμόμαστε!!!Τότε έτσι και αλλιώς οι συσκευές θα φορτίζαν!!

Η δική μου συσκευή σε 120 hz, με συνεχώς ανοιχτό wifi και δίκτυο σε 4G γιατί έτσι και αλλιώς 5G στον Ελλαδισταν δεν έχουμε, βγάζει περίπου 5 με 6 ώρες screen on time.Σημερα στο 55% είχε 3 ώρες και 15 λεπτά.

Το θέμα του επεξεργαστή δεν αξίζει να το σχολιάσουμε καθόλου!!!Μόνο ότι έχει ένα 10%-20% καλύτερη διαχείριση μπαταρίας αξίζει!!!Το αν είναι γρήγορος ή όχι....απλά γελάω!!!Ποιος από εμάς το αντιλαμβάνεται???1 αντε 2 στους 10!!!

Η συσκευή είναι απίστευτη απλά ακριβή!!!Κατοχοι Note 10 plus ή ακόμα ίσως και κατοχοι του Note 9 ίσως δεν αξίζει να προβούν σε αλλαγή!!Παρα μόνο αν μπορούν οικονομικά ή έχουν μουρλα όπως οι περισσότεροι εδώ!!!

Κοιτάξτε να χαρείτε τις συσκευές σας!!!

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά!!9f9c0311eb2ad982531e0f58ddedc26a.jpg

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

 

Δεν είναι έτσι φίλε μου.

Πρώτα απ όλα μιλάμε για την νούμερο 1 επαγγελματική συσκευή. Πιστεύεις πως ο επαγγελματίας την παίρνει για fb ή για πχ 3 ώρες sot? Η για να κάνει οικονομία να φτάσει το βράδυ? Ή για να έχει μαζί φορτιστή μαζί του να το φορτίζει ανά πάσα στιγμή στα γρήγορα. Ο επαγγελματίας θέλει μια συσκευή για να την δουλεύει χωρίς καμία έγνοια ή στρες για το πως θα του βγάλει την μέρα. Επίσης, αν δεν είσαι power user γιατί να πάρεις note 20? Τόσες αξιόλογες συσκευές υπάρχουν και με (πολύ) λιγότερα χρήματα.

Επίσης δεν γίνεται το s20 Ultra να έχει 5000 μπαταρία και εντελώς ανορθόδοξα να βάζει στην κορυφαία της σειρά 4500. Με ποια λογική?

Πραγματικά περίεργα πράγματα.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 γνωστούς....ο ένας είχε πάρει το note 10 plus με τον σναπ ο άλλος με τον εξινος. Ο πρώτος το έχει και είναι πλήρως ικανοποιημένος....ο δεύτερος πήρε το s10 lite...

 

sent from S10 Lite

 

S20 ulta και μενα φιλος εχει με snap και με εχει φαει να παρω με snap..δεν ξερω...

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει καποιος να παει σε SD?με ο,τι συνεπαγεται αγορα απο εξωτερικο

 

Όχι μόνο αξίζει αλλά στην περίπτωση του note 20 ultra θα έλεγα πως είναι μονόδρομος. Με βαρύ τίμημα βέβαια (εγγύηση).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το z fold2 από ότι βλέπω βγαίνει μόνο με τον 865+....σε συνδυασμό με αυτά που ακούγονται τις τελευταίες μέρες βλέπω την σειρά S με πενάκι και προς το παρόν εξινος για Ευρώπη, τέλος της σειράς note, και τους σκληροπυρινικους και έχοντας διάθεση και χρήμα να σπρώξουν να μεταφέρονται στην fold σειρά με πενάκι...

 

sent from S10 Lite

Εκεί όλα θα αλλάξουν!!Εννοείται πως θα είναι μονόδρομος το fold με πενάκι!!!!

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Snap από eglobal με 1039 βλέπω...

 

Που αναφερει τον snap??ουτε τον κωδικο 9860 δεν γραφει..καλη τιμη αν ειναι με snap.και το t dimension το εχει καλη τιμη.το θεμα ειναι στην εγγυηση.στο note 10+,20 μερες μετα την αγορα χαλασε το πενακι και εγινε αντικατασταση αμεσως..και καλα να χαλασει το πενακι,αν σ βγαλει οποιοδηποτε προβλημα??και το στελνεις πισω και πχ σ λενε αυτοι πως ειναι απο πεσιμο και δεν αναγνωριζουν καποιο αλλο προβλημα κ σου ζητησουν χ ποσο να στο επισκευασουν.αντε βγαλε ακρη..αν φυσικα εισαι γκαντεμης ολα τα παραπανω σεναρια.

Επισης,οταν πηρρα το n7 apo Dubai, μετα απο καποιες ωρες εσβησε και τελος .δεν ανοιξε ποτε.αλλα σωθηκα απο την παγκοσμια ανακλιση

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ φίλε μου, αλλά για καθαρά ψυχολογικούς λόγους η πλειοψηφία το φορτίζει!!!Εγώ είμαι πραγματικά εντυπωσιασμένος με το 11 pro max!!!!Ανετα 2 μερες μου βγαζει!!!

 

Επειδή το εχω το pro max δεν μιλάμε για την μπαταρία του ότι καλύτερο .

Η διαχείριση της είναι το κάτι άλλο.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Όπως πάντα υπερβολικοί!Όλοι τόσο power user είμαστε εδώ που γκρινιάζουμε για επεξεργαστές και μπαταρίες???

Είμαι κάτοχος iphone 11 pro max που έχει την καλύτερη μπαταρία που τοποθετήθηκε ποτε σε smartphone ( διαχείριση μπαταρίας!)

Και πρόσφατα κάτοχος N20U.Ποσοι από εμάς δεν φορτίζουμε τις συσκευές μας κάθε βράδυ??Η συσκευή βγάζει άνετα την ημέρα εκτός αν είστε μόνιμα με ένα κινητό στο χέρι!!Εχει την ίδια αν όχι καλύτερη μπαταρία από το Note 10 plus (εκεινο δεν έφαγε τόσο κράξιμο και τώρα το N20U το θαβετε!)

Άλλωστε το fast charging ,που όλοι το χειροκρότησαμε όταν παρουσιαστηκε, και φυσικά όλοι το ψάχνουμε, γιαυτό το λόγο δεν βγήκε στην επικαιρότητα???!!!Δεν βγήκε για το βράδυ που κοιμόμαστε!!!Τότε έτσι και αλλιώς οι συσκευές θα φορτίζαν!!

Η δική μου συσκευή σε 120 hz, με συνεχώς ανοιχτό wifi και δίκτυο σε 4G γιατί έτσι και αλλιώς 5G στον Ελλαδισταν δεν έχουμε, βγάζει περίπου 5 με 6 ώρες screen on time.Σημερα στο 55% είχε 3 ώρες και 15 λεπτά.

Το θέμα του επεξεργαστή δεν αξίζει να το σχολιάσουμε καθόλου!!!Μόνο ότι έχει ένα 10%-20% καλύτερη διαχείριση μπαταρίας αξίζει!!!Το αν είναι γρήγορος ή όχι....απλά γελάω!!!Ποιος από εμάς το αντιλαμβάνεται???1 αντε 2 στους 10!!!

Η συσκευή είναι απίστευτη απλά ακριβή!!!Κατοχοι Note 10 plus ή ακόμα ίσως και κατοχοι του Note 9 ίσως δεν αξίζει να προβούν σε αλλαγή!!Παρα μόνο αν μπορούν οικονομικά ή έχουν μουρλα όπως οι περισσότεροι εδώ!!!

Κοιτάξτε να χαρείτε τις συσκευές σας!!!

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά!!9f9c0311eb2ad982531e0f58ddedc26a.jpg

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

 

Δεν έχω παρα να συμφωνήσω απόλυτα.

Το πήρα πριν 10 μέρες περίπου και εκεί που ήμουν είχα οριακό σήμα κεραίας αλλα και WiFi αντίστοιχα. Το s20 ultra μου έβγαζε τη μέρα άνετα αλλα με ποσοστό 20% χοντρικά. Υπήρχαν φορές που έκλεινα με 40 και φορές με 5 καθώς όταν πήγαινα έξω βόλτα μπορεί να το έκανα Hotspot για 1 ώρα τουλάχιστον.. επίσης δεχόμουν πολλές κλήσεις και χαζευα ίντερνετ όσο την παλευα. Μόλις έστησα note ,οριακα έβγαλα την πρώτη μέρα. Τις επόμενες λίγο καλύτερα αλλα με άγχος. Μετά την αναβάθμιση το κινητό ήταν αισθητά πιο δροσερό και έβγαζα τη μέρα με ένα 20% περίπου. Όταν γύρισα σπίτι μου και στη δουλειά μου, που έχω άριστο σήμα ( στη δουλειά) και καλό WiFi και στα 2 ( σπίτι και δουλειά) η απόδοση ανέβηκε τρομερά. Βγάζω μέρα με υπόλοιπο 40 έως 50% και αρκετή χρήση. 5 με 6 ώρες οθόνη χοντρικά αλλα δεν ξέρω ώρες ομιλίας καθώς μιλάω αρκετά ( 3000 λεπτά πακέτο το μήνα το τρώω χώρια τις εισερχόμενες που είναι πιο πολλές).

 

Συμπερασμα: το κινητό ειναι άριστο, τη μέρα τη βγάζει εκτός αν βγάζεις μεροκάματο πάνω του...

 

Πραγματικά έχω απορία μερικοί που λέτε ότι το κινητό είναι για επαγγελματίες, πραγματικά το έχετε σκεφτεί ποτέ?? Ποιος επιχειρηματίας θα παίζει με το πενάκι ρε παίδες? Το κινητό ήταν κάποτε μια καινοτομία που πιο πολύ το μάρκετινγκ μας έλεγε ότι είναι για επιχειρηματίες και θέλανε όλοι να το πάρουν να τη δουν επιχειρηματίες παρα γιατί ειναι έτσι.

 

Ο επιχειρηματίας δεν έχει συνταγή άλλος θέλει ένα τηλ μόνο για κλήσεις να το λιώνει και άλλος θέλει ένα μικρό υπολογιστή, αυτό δε σημαίνει ότι με το πενάκι κάνει κάτι παραπάνω.

Επομένως ξεκολλάτε, μου θυμίζει τις εποχές της δόξας της apple που όλοι οι ωραίοι, φραγκατοι γκόμενοι έπρεπε να έχουν iPhone αλλιώς δεν ήταν ωραίοι φραγκατοι γκόμενοι....

 

Τέλος, σίγουρα το snap εχει ένα 10% καλύτερη μπαταρία αλλα αμφιβάλλω αν είναι παραπάνω...

Αν για αυτό αξίζει να το πάρετε χωρίς εγγύηση αλλα και χωρίς σέρβις επίσημο, πχ έσπασε οθόνη, δε στην αλλάζει το σέρβις εδώ...τότε κάντε το.αλλα ας μην είμαστε ακραίοι.

Τα ίδια διάβαζα για s10 plus περισυ και ούτε 5% διαφορά δεν είχα όταν τα πήρα και τα 2.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρα να συμφωνήσω απόλυτα.

Το πήρα πριν 10 μέρες περίπου και εκεί που ήμουν είχα οριακό σήμα κεραίας αλλα και WiFi αντίστοιχα. Το s20 ultra μου έβγαζε τη μέρα άνετα αλλα με ποσοστό 20% χοντρικά. Υπήρχαν φορές που έκλεινα με 40 και φορές με 5 καθώς όταν πήγαινα έξω βόλτα μπορεί να το έκανα Hotspot για 1 ώρα τουλάχιστον.. επίσης δεχόμουν πολλές κλήσεις και χαζευα ίντερνετ όσο την παλευα. Μόλις έστησα note ,οριακα έβγαλα την πρώτη μέρα. Τις επόμενες λίγο καλύτερα αλλα με άγχος. Μετά την αναβάθμιση το κινητό ήταν αισθητά πιο δροσερό και έβγαζα τη μέρα με ένα 20% περίπου. Όταν γύρισα σπίτι μου και στη δουλειά μου, που έχω άριστο σήμα ( στη δουλειά) και καλό WiFi και στα 2 ( σπίτι και δουλειά) η απόδοση ανέβηκε τρομερά. Βγάζω μέρα με υπόλοιπο 40 έως 50% και αρκετή χρήση. 5 με 6 ώρες οθόνη χοντρικά αλλα δεν ξέρω ώρες ομιλίας καθώς μιλάω αρκετά ( 3000 λεπτά πακέτο το μήνα το τρώω χώρια τις εισερχόμενες που είναι πιο πολλές).

 

Συμπερασμα: το κινητό ειναι άριστο, τη μέρα τη βγάζει εκτός αν βγάζεις μεροκάματο πάνω του...

 

Πραγματικά έχω απορία μερικοί που λέτε ότι το κινητό είναι για επαγγελματίες, πραγματικά το έχετε σκεφτεί ποτέ?? Ποιος επιχειρηματίας θα παίζει με το πενάκι ρε παίδες? Το κινητό ήταν κάποτε μια καινοτομία που πιο πολύ το μάρκετινγκ μας έλεγε ότι είναι για επιχειρηματίες και θέλανε όλοι να το πάρουν να τη δουν επιχειρηματίες παρα γιατί ειναι έτσι.

 

Ο επιχειρηματίας δεν έχει συνταγή άλλος θέλει ένα τηλ μόνο για κλήσεις να το λιώνει και άλλος θέλει ένα μικρό υπολογιστή, αυτό δε σημαίνει ότι με το πενάκι κάνει κάτι παραπάνω.

Επομένως ξεκολλάτε, μου θυμίζει τις εποχές της δόξας της apple που όλοι οι ωραίοι, φραγκατοι γκόμενοι έπρεπε να έχουν iPhone αλλιώς δεν ήταν ωραίοι φραγκατοι γκόμενοι....

 

Τέλος, σίγουρα το snap εχει ένα 10% καλύτερη μπαταρία αλλα αμφιβάλλω αν είναι παραπάνω...

Αν για αυτό αξίζει να το πάρετε χωρίς εγγύηση αλλα και χωρίς σέρβις επίσημο, πχ έσπασε οθόνη, δε στην αλλάζει το σέρβις εδώ...τότε κάντε το.αλλα ας μην είμαστε ακραίοι.

Τα ίδια διάβαζα για s10 plus περισυ και ούτε 5% διαφορά δεν είχα όταν τα πήρα και τα 2.

 

Νίκο, s και note έχουν ίδιο επεξεργαστή με το δεύτερο που είναι η κορυφαία επαγγελματική συσκευή της εταιρίας να έχει αδικαιολόγητα μικρότερη μπαταρία. Εκεί τελειώνει η κουβέντα. Το ότι μπορεί εσένα και μένα να μου βγάλει έστω και οριακά την μέρα δεν λέει ΤΊΠΟΤΑ. Η Sammy έπραξε παράλογα αλλά αφού απουσιάζει η huawei μπορούσε και το έκανε. Όπως παράλογα πράττει με τον exynos. Μπορεί όποιος θέλει να την δικαιολογεί και να το προσπερνάει. Γι αυτό κι αυτή βλέπει ότι την "παίρνει" και το κάνει. Αυτό όμως δεν αναιρεί την πατάτα. Κι αν δεν τους κραξουμε αυτή καλά θα κάνει να μας εκμεταλλευεται.......

Κανονικά πρέπει ναην αγοράσουμε συσκευές της αλλά και τι να πάρεις......?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, s και note έχουν ίδιο επεξεργαστή με το δεύτερο που είναι η κορυφαία επαγγελματική συσκευή της εταιρίας να έχει αδικαιολόγητα μικρότερη μπαταρία. Εκεί τελειώνει η κουβέντα. Το ότι μπορεί εσένα και μένα να μου βγάλει έστω και οριακά την μέρα δεν λέει ΤΊΠΟΤΑ. Η Sammy έπραξε παράλογα αλλά αφού απουσιάζει η huawei μπορούσε και το έκανε. Όπως παράλογα πράττει με τον exynos. Μπορεί όποιος θέλει να την δικαιολογεί και να το προσπερνάει. Γι αυτό κι αυτή βλέπει ότι την "παίρνει" και το κάνει. Αυτό όμως δεν αναιρεί την πατάτα. Κι αν δεν τους κραξουμε αυτή καλά θα κάνει να μας εκμεταλλευεται.......

Κανονικά πρέπει ναην αγοράσουμε συσκευές της αλλά και τι να πάρεις......?

 

Φιλε μου, αυτο που λες δεν αναιρει αυτο που γραφω, ουτε διαφωνω. Και εγω ξενερωσα που εβαλε μικροτερη μπαταρια, αλλα δεν ειμαι μηχανικος να κρινω αν επαιρνε μεγαλυτερη με το πενακι μεσα.

Απο εκει και περα λεω αυτο που βλεπω. ΚΑθε ενας αναλογα τη χρηση του εχει

 

Οπως ειχα πει και για το s20 ultra, οθονη βαζω μονο στα 60hz καθως στα 120 ημουν 20-30% κατω και αν εβγαζα τη μερα ηταν οριακο.

ΑΠο εκει και περα, οπως λες και εσυ, τι αλλο να παρεις οταν θες:

ΠΛηρη συσκευη σε sw,

sd, αδιαβροχο, δυνατα specs, καλες καμερες και τελειο μενου?

Εγω δε βρηκα κανενα αλλο, εχω το p30 pro για 2ο αλλα χωρις MICRO sd δεν το κανω βασικο. Πηρα xperia 1ii και παρα ηταν μακρυ..συν οτι οι καμερες δεν ηταν ισαξιες σχεδον σε κανενα ενδεχομενο σε σχεση με τα samsung αυτα... δεν εχω πολλες επιλογες λοιπον και το κινητο δεν ειναι κακο, απλα δεν ειναι τελειο...

 

Ζωντανή διαφήμιση της Samsung το ποστ σου. Όλα καλά λοιπόν (για σένα...)να χαρείς την συσκευή σου και όλα καλά (για σένα)

 

sent from S10 Lite

 

εννοειται φιλε μου, για αυτο το ποστ πηρα ενα 1000αρικακι να ξερεις...τι νομιζεις τσαμπα τοσες ανοησιες να γραφω?

περα απο την πλακα, διαβασε απο πανω και προτεινε μου συσκευη.

Αλλο να θες το τελειο, αλλο να λες ειναι μαπα. μαπα δεν ειναι, μπαταρια καλη εχει, οριακη σε καποια σεναρια, τελος. δεν υπαρχει αλλο αρνητικο

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτα στα έγραψα γιατί τα παρουσίασες αρκετά ρόδινα τα πράγματα......ίσως είσαι ο μοναδικός με τόσα καλά λόγια. Τεσπα εσυ έσκασες το χρήμα μεγια σου με χαρά σου. Αφού σε πάει τόσο καλά η μπαταρία με τόση χρήση που λες ότι το κάνεις ξανά μπράβο σου.

 

sent from S10 Lite

 

που ειδες οτι παει τοσο καλα με τοση χρηση? ειπα απλα οτι δεν ειναι για 2 ωρες οθονη που εβγαζε στην αρχη που ημουν και με κακο σημα

 

Επισης προτεινε μου μια καλυτερη συσκευη που να μην λειπει κατι απο αυτα που ειπα..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτα στα έγραψα γιατί τα παρουσίασες αρκετά ρόδινα τα πράγματα......ίσως είσαι ο μοναδικός με τόσα καλά λόγια. Τεσπα εσυ έσκασες το χρήμα μεγια σου με χαρά σου. Αφού σε πάει τόσο καλά η μπαταρία με τόση χρήση που λες ότι το κάνεις ξανά μπράβο σου.

 

sent from S10 Lite

 

εσύ ποια συσκευή είπαμε ότι έχεις???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελάνεις.....

Γράφεις....

 

"Υπήρχαν φορές που έκλεινα με 40 και φορές με 5 καθώς όταν πήγαινα έξω βόλτα μπορεί να το έκανα Hotspot για 1 ώρα τουλάχιστον.. επίσης δεχόμουν πολλές κλήσεις και χαζευα ίντερνετ όσο την παλευα. Μόλις έστησα note ,οριακα έβγαλα την πρώτη μέρα. Τις επόμενες λίγο καλύτερα αλλα με άγχος. Μετά την αναβάθμιση το κινητό ήταν αισθητά πιο δροσερό και έβγαζα τη μέρα με ένα 20% περίπου. Όταν γύρισα σπίτι μου και στη δουλειά μου, που έχω άριστο σήμα ( στη δουλειά) και καλό WiFi και στα 2 ( σπίτι και δουλειά) η απόδοση ανέβηκε τρομερά. Βγάζω μέρα με υπόλοιπο 40 έως 50% και αρκετή χρήση. 5 με 6 ώρες οθόνη χοντρικά αλλα δεν ξέρω ώρες ομιλίας καθώς μιλάω αρκετά ( 3000 λεπτά πακέτο το μήνα το τρώω χώρια τις εισερχόμενες που είναι πιο πολλές). "

 

Εαν αυτό δεν είναι έντονη χρήση τι είναι?

 

sent from S10 Lite

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το λεει το αβαταρ και η υπογραφή μου....

 

sent from S10 Lite

 

Ναι έντονη χρήση και με βγάζει, με τέτοια χρήση με το s10 plus δεν είχα πάει ποτέ στο 5% ,έπαιζα από 30 μέχρι 50 ανάλογα τη χρήση...στην περιοχή με το κακο σήμα ενώ στο σπίτι γραφείο πάντα 2ημερο.

 

Επίσης 5 ώρες οθόνη δεν είναι κάνα θαύμα. Είναι απλά μια καλή επίδοση. Και με 60hz.

Άλλο λοιπόν, θάβω το κινητό επειδή τα θέλω όλα, αλλο ειμαι φαν ή πληρωμένος όπως είπες και άλλο λέω τη γνώμη μου που το βγάζει απλά καλό σε αυτονομία και πλήρες σε σχέση με τα άλλα στους πιο πολλούς τομείς

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ξανά μπράβο σου τότε....όλα καλά λοιπόν λύθηκε το θέμα με τον εξινος την μικρή μπαταρία και την κακή διαχείριση. Μένει να τα καταφέρουν και οι υπόλοιποι χρήστες

 

sent from S10 Lite

 

Μικρή δεν είναι, απλά δεν είναι μεγάλη...καλή συνέχεια και στους υπόλοιπους.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου εκτίμηση για την μπαταρια του Ultra ειναι οτι στα 120hz με καλη χρήση, απο τις 7 το πρωι θα θελει φορτιση 7 το απογευμα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...