Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

NFC και GPS ενεργοποιημενα ?

 

Μόνο nfc και bluetooth . Εγω συγκρίνω με το 10 plus στην ίδια ακριβώς χρήση με ίδιες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το πούλησες το 10 ή τρέχει κάποια προσφορά?

 

Στα 1100€ μπορείς να το βρεις εύκολα πλέον(σφραγισμένα) με λίγο ψάξιμο σε φόρουμ που το πουλάνε ιδιώτες....

Link to comment
Share on other sites

https://www.notebookcheck.net/Galaxy-Note-20-likely-to-be-the-last-of-its-kind-as-Samsung-plans-on-shipping-the-Galaxy-S21-Ultra-with-an-S-Pen.489472.0.html

https://www.gizchina.com/2020/08/24/samsung-might-ditch-galaxy-note-series-altogether-galaxy-s21-will-get-the-s-pen-instead/

Μάλλον 20αρι note σειρά θα είναι η τελευταία της σειράς αφού θα καταργηθεί.

 

Το είχαμε διαβάσει και στο παρελθόν αλλά έφτασε το πλήρωμα του χρόνου να γίνει πράξη.

 

Θα ρίξει βάρος σε s και foldable σειρά σε high end κατηγορία στα οποία θα προσθέσει pen support.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η μια ανάγνωση είναι αυτή. Η άλλη είναι ότι ίσως κυκλοφορούν τέτοιου είδες φήμες για να τονώσουν τις πωλήσεις της σειράς note20...
Link to comment
Share on other sites

Η μια ανάγνωση είναι αυτή. Η άλλη είναι ότι ίσως κυκλοφορούν τέτοιου είδες φήμες για να τονώσουν τις πωλήσεις της σειράς note20...

 

Η Note θα καταργηθεί και η έκδοση S21 Ultra θα έχει πενάκι καθώς και η σειρά Fold.

Αν επιβεβαιωθεί, θα φάει ήττα η σειρά Note20 αφού σε 6 μήνες θα υπάρχει το S21 Ultra.

 

https://www.gsmarena.com/report_samsung_galaxy_s21_ultra_to_come_with_s_pen_note_series_to_be_replaced_by_z_fold_3-news-44899.php

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκεφτόμουν για το ultra κυρίως γιατί σκεφτόμουν να αφοπλισω τη μικρή κόμπακτ που είχα για καθημερινή την rx100m6, αλλά το είδα από κοντά και δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα, ούτε φωτογραφικά, ούτε σαν σχέδιο (το camera module το θεωρώ δε τραγικό να εξέχει τοσο) κ επίσης μου φάνηκε εντελώς τούβλο σε μεγεθος/βάρος παρόλο που πάντα είχα μεγάλα κινητά από εποχης note3 κλπ. Το note8 το έχω από τότε που βγήκε κ έχω συνηθίσει αυτό το μέγεθος αλλά το ultra νομίζω ξεφεύγει δε χωράει καν σε τσέπη.

 

Τεσπα αυτά είναι όλα υποκειμενικά, εγώ απλά ήθελα να πω ότι δίπλα υπήρχε το απλο note 20. Σε διάφορα reviews έχει φάει τρελό κράξιμο (οπως άλλωστε και το ultra αλλά όχι τοσο) κυρίως για την τιμολόγηση του, αφού ουσιαστικα υπολείπεται σε ποιότητα κατασκευής και οθόνη. Παρόλ αυτά εμένα μου άρεσε πολύ εμφανισιακά-σχεδιαστικά και σε μέγεθος αλλά και σε κάμερα αφού παρόλο τον μικρότερο αισθητήρα (1/1.7 vs 1/1.3 του ultra) δεν παρατήρησα σημαντικές διαφορές. Επίσης μου άρεσε που δεν έχει κυρτη οθόνη, κάτι που με έχει κουράσει στα samsung από εποχής edge αφού μόνο ομορφιά προσφέρει. Όμως παραμορφώνει και το πιο βασικό κάνει την συσκευή ευπαθή σε σπασίματα. (το ότι δεν μου έχει σπάσει προσωπικά ποτέ edge συσκευή προφανώς και δεν αποτελεί επιχείρημα)

 

Το πρόβλημα με το απλό note 20 νομίζω δεν είναι τίποτα άλλο από την τραγική τιμολογιακή πολιτική της Samsung και αυτός είναι ο λόγος που δεν θα πουλήσει σχεδόν καθόλου. Νομίζω ότι γύρω στα 500-600 max θα ήταν πάλι ακριβό αλλά θα έβαζε πολλούς στην σκέψη. Αλλά τώρα με 200-300 διαφορά από το ultra είναι αδύνατον μα πουλήσει.

 

Sorry για το of topic απλά είπα να πω την άποψη μου, αν νομίζετε ότι είμαστε εντός θέματος θα μπορούσαμε να το συζητήσουμε εδω

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει πιστευεται η αγορα με snapdragon??η διαφορα στην μπαταρια ειναι τεραστια?με οποιο ρισκο της εγγυησης;οκ,δινουν ενα χρονο εγγυηση οποτε μεχρι να το στειλεις κ να ξαναερθει,με γεια μας.εχω αγορασει note στο παρελθον 2 φορες απο dubai χωρις εγγυηση αλλα τοτε δεν επαιζαν 2καρτα στην ελλαδα οποτε ηταν μονοδρομο.μαλιστα,το εκρηκτικο note 7 μολις το ανοιξα την πρωτη φορα,εσβησε και νεκρωθηκε ξαφνικα μετα απο καποιες ωρες.με εσωσε η παγκοσμια ανακληση και πηρα πισω τα χρηματα μου(αυτα ως προς τους φοβους για την εγγυηση κ την οποια ταλαιπωρια μπορει να υπαρξη) Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μετά από 1 εβδομάδα χρήσης έχω το εξής συμπέρασμα:

Μέχρι Κυριακή ήμουν σε σπίτι με κακο σήμα, και οριακό wifi. Το αποτέλεσμα ήταν να βγάζω με το ζόρι τη μέρα με 2-3 ωρες οθόνης και αρκετή ομιλία.

Μετά το update έγινε καλύτερο και εμφανώς πιο δροσερό το κινητό.

Σήμερα γύρισα στο σπίτι μου και στο γραφείο μου με καλό σήμα και άριστο wifi. Έβγαλε άνετα τη μέρα με 30% υπόλοιπο και πάνω από 3 ωρες ομιλία. Θεωρω λοιπόν ότι δεν είναι μάπα αλλα σίγουρα θα υπάρχουν και οριακές μέρες αν κάποιος το λιώνει όλη μέρα, πχ ταξίδι κτλ. Ειδικά σε κακο σήμα ψοφάει.

Δεν ξέρω αν snap μπορεί να δώσει κάτι τρομερό, ισως ένα 10% παραπάνω που όμως μπορεί να αρκεί.

Προσωπικά μου αρέσει πολύ εμφανισιακά και αυτό με κράτησε και έδωσα το s20 ultra. Αλλιώς δεν είχα λογο μετάβασης

 

Με τι sot έφτασες στο τέλος της ημέρας με 30%?

Ποσο ήταν το αντίστοιχο του s20 Ultra?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν και τα Buds Live. Τα φασολάκια δηλαδή. Περίεργη αίσθηση αλλά πολύ καλή.

Και πολύ γρήγορη παραλαβή. Τη Παρασκευή το δήλωσα τη Τρίτη ήρθαν.

 

Έφυγε το κινητό βέβαια, αλλά και πάλι.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Σε είχαν ειδοποιήσει ότι σου έρχονται? Γτ εγώ χθες έκανα τη διαδικασία αλλά έγκριση δεν μου στείλανε ακομα

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η εγκριση μου ειχε ερθει την ιδια ημερα,Τριυη συγκεκριμενα καινΠαρασκευη τα ειχα επαρχια

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Σε είχαν ειδοποιήσει ότι σου έρχονται? Γτ εγώ χθες έκανα τη διαδικασία αλλά έγκριση δεν μου στείλανε ακομα

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ερχονται 2 ενημερωτικά email στη διεύθυνση που έχεις στο λογαριασμο samsung. Το ενσ ,εει οτι εχει πσρσληφθεί η ζήτηση και το άλλο οτώνι έχει εγκριθει και θα αποσταλλεί εντος 10ημερών.

 

Αλλη ειδοποίηση ότι το στείλσνε κσι με ποια courier δεν ερχεται. Αν δε σου εχει ερθει κανενα email παρε τηλέφωνο. Τα παιδιά στην εξυπηρέτηση πελάτών είναι πολύ εξυπηρετικσ.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω κανει και εγω την διαδικασια και πηρα μονο το email οτι παραλαβανε την την αιτηση οχι οτι εγκριθηκε.

Ακομη εχω ενα προβλημα με τον ηχο κλησης στις κλησεις, πρωτα βλεπω την κληση που μου γινεται και μετα απο λιγο ξεκιναει ο ηχος. Πως να το διορθωσω;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω screen shot εκτός από τα δύο κουμπιά στο πλάι??

 

1) Σκανάρεις με την παλάμη κάθετα όλη την οθόνη από δεξιά προς αριστερά ή ανάποδα

 

2) μέσω του μενού του S-pen

 

3) μέσω επιλογών στην Edge οθόνη αν και εφόσον έχεις επιλέξει μια συγκεκριμένη μπάρα που έχει αυτή την επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν και τα Buds Live. Τα φασολάκια δηλαδή. Περίεργη αίσθηση αλλά πολύ καλή.

Και πολύ γρήγορη παραλαβή. Τη Παρασκευή το δήλωσα τη Τρίτη ήρθαν.

 

Έφυγε το κινητό βέβαια, αλλά και πάλι.

 

Και μένα ηρθαν αλλα ξενέρωσα, τα άνοιξα και μου φάνηκαν μεγάλα και χωρίς σφουγγάρι στα αυτιά με ενόχλησαν.

Λέω να τα δώσω να παω σε sony

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με τι sot έφτασες στο τέλος της ημέρας με 30%?

Ποσο ήταν το αντίστοιχο του s20 Ultra?

 

Δεν είδα γιατί το κοίταξα μετά τις 12 που είχε αλλάξει η μέρα και δυστυχώς μας έχουν κόψει τη δυνατότητα...

 

Άσε που δεν μετράει ομιλία αρα οι συγκρίσεις είναι στο περίπου...

Πάντως είμαι χοντρικά κανα 20% κάτω από s20 ultra. Τωρα το έχω στα 60hz σταθερά να δω διαφορές

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και μένα ηρθαν αλλα ξενέρωσα, τα άνοιξα και μου φάνηκαν μεγάλα και χωρίς σφουγγάρι στα αυτιά με ενόχλησαν.

Λέω να τα δώσω να παω σε sony

 

Έκανα και εγώ σήμερα την διαδικασία έστειλα την απόδειξη.και το χαρτί της παραγγελίας στης 18 που την είχα κάνει .και μου λέει από το σάιτ ότι θα επικοινωνήσουμε μαζί σας .μου το έβγαλε κανονικά στο Samsung member..θα πάρουν τηλ;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί με κάποιο τρόπο να συνδεθεί το Apple watch 5 με το τηλέφωνο.....είναι κάνεις που το έχει καταφέρει.
Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα και εγώ το Note ultra bronze 512gb

Πραγματικά πανέμορφο!!!!Ξεκινάει το στήσιμο και τις επόμενες μέρες σύγκριση με το 11 Pro max ωστε να καταληξω πιο θα πουλησω και πιο θα κρατησω!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονή τι απώλεια μπαταρίας έχει?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...