Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια είναι η λυση. Προσπερναει οποιος δεν καλυπτεται από αυτονομια και παει σε άλλο -συγχρονο - smartphone με active digitizer... Ohhh Wait, δεν υπαρχει τετοιο???? :lol::lol::lol: Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια μια είναι η λυση. Προσπερναει οποιος δεν καλυπτεται από αυτονομια και παει σε άλλο -συγχρονο - smartphone με active digitizer... Ohhh Wait, δεν υπαρχει τετοιο???? :lol::lol::lol:

 

Α ρε Βαγγέλη. Θα με βάλεις να την κάνω την βλακεια στο τέλος........

Να κάνουμε μια ομαδική παραγγελία με snap?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Βαγγέλη. Θα με βάλεις να την κάνω την βλακεια στο τέλος........

Να κάνουμε μια ομαδική παραγγελία με snap?

 

Ε ναι, αν δε θες πενακι παιρνεις ένα s20 ultra σε σουπερ τιμη, πλεον και εισαι βασιλιας.

Αν θες πενακι με Wacom emr, με απιστευτο latency πλεον, που ουτε διανοείται ο ανταγωνισμος να δωσει (πανακριβη τεχνολογια, ας δει καποιος ποσο χρεωνει η Wacom τις ταμπλετες της) πας καρφι note 20 ultra.

Αυτοι που θελουν να βαλουν στη ζυγαρια cpu … με το κιλο, αναγκαστικα κοιτανε αλλου.

Η σαμσουνγκ για πολλοστη συνεχομενη χρονια εδωσε το καλυτερο πανελ της αγορας, παρεα με τον καταπληκτικο Wacom emr digitizer (+ τον 6-axis sensor που φοραει το spen)...

Τα αλλα είναι για να εχουμε να λεμε...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, αν δε θες πενακι παιρνεις ένα s20 ultra σε σουπερ τιμη, πλεον και εισαι βασιλιας.

Αν θες πενακι με Wacom emr, με απιστευτο latency πλεον, που ουτε διανοείται ο ανταγωνισμος να δωσει (πανακριβη τεχνολογια, ας δει καποιος ποσο χρεωνει η Wacom τις ταμπλετες της) πας καρφι note 20 ultra.

Αυτοι που θελουν να βαλουν στη ζυγαρια cpu … με το κιλο, αναγκαστικα κοιτανε αλλου.

Η σαμσουνγκ για πολλοστη συνεχομενη χρονια εδωσε το καλυτερο πανελ της αγορας, παρεα με τον καταπληκτικο Wacom emr digitizer (+ τον 6-axis sensor που φοραει το spen)...

Τα αλλα είναι για να εχουμε να λεμε...

 

Βαγγέλη, άμα τρέχεις να φορτίσεις από της 3 το μεσημέρι να το βράσω και το πενάκι και την καλύτερη οθόνη εχοντας δωσει κοντά 1300 ευρουλακια...

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βελτιώθηκε η μπαταρία με το update ή είναι η ιδέα μου ;;
Link to comment
Share on other sites

Βελτιώθηκε η μπαταρία με το update ή είναι η ιδέα μου ;;

Μια τέτοια υποψία έχω και εγώ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι και το μέγεθος και τη μπαταρία. Πχ πέρσι τα έσκασα για το 11 Pro Max και η μπαταρία ήταν ...ΣΥΓΚΛΟ...

Με το Note 10 plus, θυμάμαι τον εαυτό μου να ασχολείται στην αρχή με το πενάκι και έπειτα να μπαίνει στη θήκη του και να μένει εκεί.

Τρομερό σε αυτά που κάνει, αλλά ζεις και χωρίς αυτό.

 

Είναι και η τιμή του φετινού ρε γμτ. Προτιμούσα να είναι non-5G και να κάνει 200€ λιγότερο.

Θυμάσαι πέρσι αρχική του Note 10 plus; 1139 ήταν.

 

Τώρα πήγαμε 210 πιο πάνω... :mad:

 

Εγω το πηρα καθαρά για τη ματ πλάτη. Το έχω χωρίς θήκη μες το σπίτι και δεν το χορταίνω. Κατά τα άλλα εγώ έχω ξενερώσει με αυτονομία μόνο και λίγο με κάμερα που χάνει από s20 ultra. Πιστευω οτι θα παίξει βελτίωση αλλα όχι μεγάλη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για την σειρά Note, σωστά? Επρεπε όλα να είναι κορυφαία έστω κι αν είχε μεγαλύτερο όγκο. Άλλωστε από τότε που βγήκε η σειρά Note ξεχώριζε για τον μεγάλο της όγκο. Τι να κάνω το πενάκι αν ιδρώνω να βγάλω μέρα? Ποιος νοιάζεται αν είναι πιο "συμμαζεμένο" αν υστερεί σε αυτονομία? Όταν η συσκευή σβήνει από μπαταρία όλα τα χαρακτηριστικά της μηδενιζονται......

 

Συμφωνώ, έπρεπε το s20 ultra να μην περνάει τις 6,5 ιντσες και αυτό να πλησιάζει 7 με αυτή τη μπαταρία. Εφόσον έχουμε ίδιες διαστάσεις, αναγκαστικά θα έχεις μικρότερη μπαταρία. Τωρα για πιο μεγάλο, πας στο ταμπλετ και καθάρισες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, αν δε θες πενακι παιρνεις ένα s20 ultra σε σουπερ τιμη, πλεον και εισαι βασιλιας.

Αν θες πενακι με Wacom emr, με απιστευτο latency πλεον, που ουτε διανοείται ο ανταγωνισμος να δωσει (πανακριβη τεχνολογια, ας δει καποιος ποσο χρεωνει η Wacom τις ταμπλετες της) πας καρφι note 20 ultra.

Αυτοι που θελουν να βαλουν στη ζυγαρια cpu … με το κιλο, αναγκαστικα κοιτανε αλλου.

Η σαμσουνγκ για πολλοστη συνεχομενη χρονια εδωσε το καλυτερο πανελ της αγορας, παρεα με τον καταπληκτικο Wacom emr digitizer (+ τον 6-axis sensor που φοραει το spen)...

Τα αλλα είναι για να εχουμε να λεμε...

 

Συμφωνώ απόλυτα, απλα θα έπρεπε να έχει βελτιωσει επεξεργαστή εφόσον ο 990 είχε τόσο θεμα όσο λενε ή να δώσει snap ή μεγαλύτερη μπαταρία. Αυτό μόνο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, αν δε θες πενακι παιρνεις ένα s20 ultra σε σουπερ τιμη, πλεον και εισαι βασιλιας.

Αν θες πενακι με Wacom emr, με απιστευτο latency πλεον, που ουτε διανοείται ο ανταγωνισμος να δωσει (πανακριβη τεχνολογια, ας δει καποιος ποσο χρεωνει η Wacom τις ταμπλετες της) πας καρφι note 20 ultra.

Αυτοι που θελουν να βαλουν στη ζυγαρια cpu … με το κιλο, αναγκαστικα κοιτανε αλλου.

Η σαμσουνγκ για πολλοστη συνεχομενη χρονια εδωσε το καλυτερο πανελ της αγορας, παρεα με τον καταπληκτικο Wacom emr digitizer (+ τον 6-axis sensor που φοραει το spen)...

Τα αλλα είναι για να εχουμε να λεμε...

Βαγγέλη όταν είναι να παραγγείλετε με snap στείλε Facebook messenger μήνυμα μπας και πάρω και εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, έπρεπε το s20 ultra να μην περνάει τις 6,5 ιντσες και αυτό να πλησιάζει 7 με αυτή τη μπαταρία. Εφόσον έχουμε ίδιες διαστάσεις, αναγκαστικά θα έχεις μικρότερη μπαταρία. Τωρα για πιο μεγάλο, πας στο ταμπλετ και καθάρισες

 

Δεν τους υποχρέωσε κανένας να το βγάλουν ίσες ή και μικρότερες διαστάσεις. Άλλωστε όπως είπα και πριν, η σειρά Note ήταν πάντα μεγάλων διαστάσεων και σε αυτό το group χρηστών απευθύνεται.

Δώσε καμία αναφορά για κάμερες και αυτονομία σε σχέση με το s20 Ultra που έχεις/είχες για να δω αν θα κάνω την έφοδο......

Του έβαλες θήκη ή ακόμα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος να συγκρίνει την οθόνη του 20 με του 10; Εμενα δεν έχει έντονα χρώματα. Και το λευκό στο 10 είναι πιο ψυχρό..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Βλέπω ότι το menu της κάμερας , έχει ρύθμιση για το μέγεθος των βίντεο αλλά όχι και για το μέγεθος των φωτογραφιών.

 

Τι παίζει;

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Δεν τους υποχρέωσε κανένας να το βγάλουν ίσες ή και μικρότερες διαστάσεις. Άλλωστε όπως είπα και πριν, η σειρά Note ήταν πάντα μεγάλων διαστάσεων και σε αυτό το group χρηστών απευθύνεται.

Δώσε καμία αναφορά για κάμερες και αυτονομία σε σχέση με το s20 Ultra που έχεις/είχες για να δω αν θα κάνω την έφοδο......

Του έβαλες θήκη ή ακόμα?

 

Ναι γιαυτό είπα ότι ας έβγαζε μικρότερο s20 ultra. Εγω πχ παω λογω κάμερας στο μεγάλο Ενώ μεγεθος θα ήθελα το μεσαίο και κάτω.

Κάμερα δεν έχω βγάλει άκρη, έβγαλα αρκετές ταυτόχρονα αλλα δεν έχω καταλήξει. Θεωρώ ότι το s20 ultra είναι καλύτερο και ειδικά σε ζουμ. Σε 5χ ,10χ,20χ που έβγαλα ήταν πολύ καλύτερο σε λεπτομέρεια το s20. Στην βασική έχει καλύτερη και πιο άμεση εστίαση το νοτε που για παιδιά μετράει. Μπαταρία είναι τουλάχιστον 20% κάτω. Οθόνη απίστευτα φωτεινή

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη, άμα τρέχεις να φορτίσεις από της 3 το μεσημέρι να το βράσω και το πενάκι και την καλύτερη οθόνη εχοντας δωσει κοντά 1300 ευρουλακια...

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

 

Αν ειναι τετοιο χαλι μαζι σου, αλλα πιστευω μολις κανει settle και cachαρει το συμπαν το os, θα παει στα επιπεδα του note 10 plus, που προσωπικα με καλυπτει Γιωργο... Η γραφιδα για μενα ειναι αναντικαταστατη και δινει τρελη προστιθεμενη αξια στη συσκευη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βαγγέλη όταν είναι να παραγγείλετε με snap στείλε Facebook messenger μήνυμα μπας και πάρω και εγώ.

 

Δημητρη 03/09 θα μου το φερουν απο Αμερικη... Μεχρι τοτε ευελπιστω να εχω και το exynos για να κανω τις απαραιτητες συγκρισεις...

Wondamobile ή t-dimension σου προτεινω...

Link to comment
Share on other sites

Όπως το έβλεπα να έρχεται από πέρσι τέτοιο καιρό, δεν το κουνάω από note 10+, όταν θα έρθει το fold με spen τότε ναι. Πραγματικά για κάποιον που έχει το note 10+ το θεωρώ κακή αγορά.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κάποιο μαγαζί στην Αθήνα που να μπορούμε να το δούμε σε λευκό;; Γιατί όπου πήγα έχουν το bronze.
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι τετοιο χαλι μαζι σου, αλλα πιστευω μολις κανει settle και cachαρει το συμπαν το os, θα παει στα επιπεδα του note 10 plus, που προσωπικα με καλυπτει Γιωργο... Η γραφιδα για μενα ειναι αναντικαταστατη και δινει τρελη προστιθεμενη αξια στη συσκευη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Δημητρη 03/09 θα μου το φερουν απο Αμερικη... Μεχρι τοτε ευελπιστω να εχω και το exynos για να κανω τις απαραιτητες συγκρισεις...

 

Wondamobile ή t-dimension σου προτεινω...

Βλέπω μεγάλη βελτίωση στη μπαταρία με το σημερινό update. Άντε να δούμε γιατί ήταν κρίμα τόσο ωραίο τηλέφωνο να φάει σουτ λόγω μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρατήστε μας ενήμερους για τη μπαταρία....

Κάτι άλλο τώρα, μέσα αληθεύει πως δεν έχει ανταλλακτικες μύτες για το S-Pen?? Πωλούνται ξεχωριστά?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Το λευκό όσοι το πήραν είναι glossy έτσι?

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρατήστε μας ενήμερους για τη μπαταρία....

Κάτι άλλο τώρα, μέσα αληθεύει πως δεν έχει ανταλλακτικες μύτες για το S-Pen?? Πωλούνται ξεχωριστά?

 

Δε λέω μεγάλα λόγια, αλλά σήμερα είδα βελτίωση στη μπαταρία. Είναι σε επίπεδα Note 10 plus .

 

Δεν έχει ανταλλακτικές μύτες δυστυχώς..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...