Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνα με αυτο : https://versus.com/en/huawei-kirin-980-vs-samsung-exynos-990

 

Ο Exynos 990 ειναι χειροτερος απο τον KIRIN 980 που εχω στο ΜΑΤΕ 20Χ μου...ισχυει κατι τετοιο η κατι μου ξεφευγει ? :worry:

 

Εδω παλι γραφει το αντιθετο...

 

https://nanoreview.net/en/soc-compare/samsung-exynos-990-vs-hisilicon-kirin-980

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμενα αυτο που με ενοχλει ειναι το βαρος του.αρκετα βαρυ σε σχεση με το 10αρι,αν και 12γρ. Πιο βαρυ,το καταλαβαινεις οταν το κρατας στο ενα χερι.τωρα θυμηθηκαντο λογο που εδωσα το 10αρι..μεγεθος και βαρος.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα έχουμε ξανα πει.. τα ίδια λέγατε στο s20 ultra αλλα δε βρέθηκε ένας να τρέξει τα ίδια benchmarks που είχα τρέξει εγώ και να ανεβάσει στατιστικά. Στηριζομαστε στα πληρωμένα sites ( ακόμα και ελληνικά τύπου tech maniacs , τραγικοι ) και βίντεο που σίγουρα έχουν δόση αλήθειας αλλα θεωρω ότι είναι πολύ μικρή . Είμαστε φόρουμ και δεν κάνουμε καθόλου δοκιμές άμεσα όπως θα έπρεπε. Έχω διαβάσει και από μέλη με snapdragon να μην έχουν καλή αυτονομία πχ σε σχέση με αυτό που περίμεναν. Σίγουρα είναι καλύτερος αλλα δεν ξέρω αν είναι 5 ,10 ή 30% πχ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα έχουμε ξανα πει.. τα ίδια λέγατε στο s20 ultra αλλα δε βρέθηκε ένας να τρέξει τα ίδια benchmarks που είχα τρέξει εγώ και να ανεβάσει στατιστικά. Στηριζομαστε στα πληρωμένα sites ( ακόμα και ελληνικά τύπου tech maniacs , τραγικοι ) και βίντεο που σίγουρα έχουν δόση αλήθειας αλλα θεωρω ότι είναι πολύ μικρή . Είμαστε φόρουμ και δεν κάνουμε καθόλου δοκιμές άμεσα όπως θα έπρεπε. Έχω διαβάσει και από μέλη με snapdragon να μην έχουν καλή αυτονομία πχ σε σχέση με αυτό που περίμεναν. Σίγουρα είναι καλύτερος αλλα δεν ξέρω αν είναι 5 ,10 ή 30% πχ
Έχω και τις 2 συσκευές S20+ Νίκο και βλέπω τις διαφορές.

Δεν θα μπούμε πάλι στη διαδικασία να αποδείξουμε τα αποδεδειγμένα.

 

Η διαφορά σε σήμα/WiFi είναι εμφανής (δίπλα δίπλα).. εάν βάλω δεύτερη κάρτα στον 990 στο τέλος της ημέρας θα έχουν 25% διαφορά στη μπαταρία.

 

Ο Βαγγέλης θα προσπαθήσει να πάρει και τις 2 Note συσκευές και θα βγάλει συμπεράσματα που τα βλέπω μεγαλύτερα (χειρότερα ως προς τον 990 δηλαδή) λόγω 865+.

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα έπεφτες από τα σύννεφα εάν έβαζες το Note20ultra με τον αναβαθμισμένο snap δίπλα δίπλα με το S20Ultra με 990 lol... Και ας έχουν 500mah διαφορά.

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

 

Εγώ δεν συγκρίνω ανόμοια πράγματα (snap, exynos). Μιλάω για την χωρίς καμία λογική μείωση μπαταρίας. Ούτε δέχομαι να υποχρεωθω να αγοράσω συσκευή 1400€ χωρίς εγγύηση για να βγάζω την μέρα χωρίς να ιδρώνω.

Η Samsung διέπραξε έγκλημα.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω και τις 2 συσκευές S20+ Νίκο και βλέπω τις διαφορές.

Δεν θα μπούμε πάλι στη διαδικασία να αποδείξουμε τα αποδεδειγμένα.

 

Η διαφορά σε σήμα/WiFi είναι εμφανής (δίπλα δίπλα).. εάν βάλω δεύτερη κάρτα στον 990 στο τέλος της ημέρας θα έχουν 25% διαφορά στη μπαταρία.

 

Ο Βαγγέλης θα προσπαθήσει να πάρει και τις 2 Note συσκευές και θα βγάλει συμπεράσματα που τα βλέπω μεγαλύτερα (χειρότερα ως προς τον 990 δηλαδή) λόγω 865+.

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

 

Το θυμάμαι που το ειχες πει αλλα σε ultra δεν είχε κάνει κανείς σύγκριση. Τα νούμερα που σου έβγαζε εσένα ο exynosηταν πολύ πιο χαμηλά από τον δικό μου και σου είχα πει ότι ίσως λόγω μεγέθους να έχει καλύτερη συμπεριφορά στο ultra... δεν είπα ότι δεν υπάρχει διαφορά ,προφανώς και υπάρχει αλλα στο θέμα αυτονομία που εξαρτάται και από θερμοκρασίες κτλ πρέπει να γίνει σύγκριση από το ίδιο άτομο για να έχουμε μια καλή εικόνα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν συγκρίνω ανόμοια πράγματα (snap, exynos). Μιλάω για την χωρίς καμία λογική μείωση μπαταρίας. Ούτε δέχομαι να υποχρεωθω να αγοράσω συσκευή 1400€ χωρίς εγγύηση για να βγάζω την μέρα χωρίς να ιδρώνω.

 

Η Samsung διέπραξε έγκλημα.....

Αρκετοι το πηρατε dayone (και καλα κανατε αφου μπορουσατε και θελατε) αλλα καποια πραγματα ηταν και ειναι εμφανη ...οσο και αν θελατε/με να ειναι διαφορετικα...

 

 

 

Απο την στιγμη που το κινητο εχει τον ιδιο (γνωστο) επεξεργαστη ...

Σαφως μικροτερη μπαταρια....

Και οθονη με ελαφρως καλυτερη διαχειριση ενεργειας....

τα πραγματα ειναι ψιλο αναμενομενα.....

 

Ψυχραιμια λοιπον....αναμονη για τα σχετικα update για να βελτιωθει η κατασταση.....

 

Η Προσπεραστε και χαλαρωστε....

 

Το 21 θα ειναι καλυτερο....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοι το πηρατε dayone (και καλα κανατε αφου μπορουσατε και θελατε) αλλα καποια πραγματα ηταν και ειναι εμφανη ...οσο και αν θελατε/με να ειναι διαφορετικα...

 

 

 

Απο την στιγμη που το κινητο εχει τον ιδιο (γνωστο) επεξεργαστη ...

Σαφως μικροτερη μπαταρια....

Και οθονη με ελαφρως καλυτερη διαχειριση ενεργειας....

τα πραγματα ειναι ψιλο αναμενομενα.....

 

Ψυχραιμια λοιπον....αναμονη για τα σχετικα update για να βελτιωθει η κατασταση.....

 

Η Προσπεραστε και χαλαρωστε....

 

Το 21 θα ειναι καλυτερο....

ετσι ειναι, 500Mah δεν ειναι λιγα και μια καλυτερη οθονη δε λεει κατι, ειδικα αν η καταναλωση οφειλεται σε σημα και ομιλια πχ.Επισης εγω εχω χειροτερο σημα για καποιο λογο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν συγκρίνω ανόμοια πράγματα (snap, exynos). Μιλάω για την χωρίς καμία λογική μείωση μπαταρίας. Ούτε δέχομαι να υποχρεωθω να αγοράσω συσκευή 1400€ χωρίς εγγύηση για να βγάζω την μέρα χωρίς να ιδρώνω.

 

Η Samsung διέπραξε έγκλημα.....

Έτσι που το θέτεις έχεις δίκιο. 500 κάτω ειναι έγκλημα.

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ποια λογικη την κατεβασαν τη χωρητικοτητα??αφου με τον ιδιο επεξεργαστη περιμεναν καλυτερη διαχειριση??ας περιμενουμε updates οκως μηπως και..

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Με ποια λογικη την κατεβασαν τη χωρητικοτητα??αφου με τον ιδιο επεξεργαστη περιμεναν καλυτερη διαχειριση??ας περιμενουμε updates οκως μηπως και..

 

Η Samsung θα σου πει ότι είναι ανεβασμένη κατά 200mAh σε σχέση με τον προκάτοχό του, Note 10 plus.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βγήκε update .

 

Σχεδόν 500mb, το ρίχνω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοι το πηρατε dayone (και καλα κανατε αφου μπορουσατε και θελατε) αλλα καποια πραγματα ηταν και ειναι εμφανη ...οσο και αν θελατε/με να ειναι διαφορετικα...

 

 

 

Απο την στιγμη που το κινητο εχει τον ιδιο (γνωστο) επεξεργαστη ...

Σαφως μικροτερη μπαταρια....

Και οθονη με ελαφρως καλυτερη διαχειριση ενεργειας....

τα πραγματα ειναι ψιλο αναμενομενα.....

 

Ψυχραιμια λοιπον....αναμονη για τα σχετικα update για να βελτιωθει η κατασταση.....

 

Η Προσπεραστε και χαλαρωστε....

 

Το 21 θα ειναι καλυτερο....

 

Δεν το πήρα. Είμαι εκνευρισμένος που δεν με αφήνει να το πάρω. Αν και στο τέλος φοβάμαι πως θα την κάνω την βλακεια και θα χτυπάω το κεφάλι μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η Samsung θα σου πει ότι είναι ανεβασμένη κατά 200mAh σε σχέση με τον προκάτοχό του, Note 10 plus.

 

Η Samsung θα σου πει ότι θέλει. Εσύ όμως δεν είσαι κοροιδακι να το φας. Για πρώτη φορά η σειρά s είναι καλύτερη από την Note.

Μπράβο Sammy, σε έσωσε ο Τραμπ......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Η Samsung θα σου πει ότι θέλει. Εσύ όμως δεν είσαι κοροιδακι να το φας. Για πρώτη φορά η σειρά s είναι καλύτερη από την Note.

Μπράβο Sammy, σε έσωσε ο Τραμπ......

 

Πάντως και το περσινό S10 5G είχε μεγαλύτερη μπαταρία (4500mAh) σε σχέση με το λίγους μήνες μετά παρουσιασθέν Note 10 plus (4300mAh).

 

Άρα μήπως λόγω παρουσίας S-pen, να είναι όντως αδύνατον να τοποθετηθεί μεγαλύτερη μπαταρία σε ίδιο κατασκευαστικό κόστος;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και το περσινό S10 5G είχε μεγαλύτερη μπαταρία (4500mAh) σε σχέση με το λίγους μήνες μετά παρουσιασθέν Note 10 plus (4300mAh).

 

Άρα μήπως λόγω παρουσίας S-pen, να είναι όντως αδύνατον να τοποθετηθεί μεγαλύτερη μπαταρία σε ίδιο κατασκευαστικό κόστος;

 

Προφανώς το s pen τρώει αρκετό χώρο και απορώ πως μερικοί έχουν την απαίτηση να βάλει ίδια μπαταρία με σειρά s. Μόνη απαίτηση έπρεπε να είναι το καλύτερο soc.

Εν τω μεταξύ είχα ανοιχτό το 5g, έκλεισα και κρυωσε και λίγο το κινητό.

Θεωρω ότι έτρωγε μπαταρία καθώς έχω οριακό σήμα και έκανε εκ νέου αναζήτηση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το s pen τρώει αρκετό χώρο και απορώ πως μερικοί έχουν την απαίτηση να βάλει ίδια μπαταρία με σειρά s. Μόνη απαίτηση έπρεπε να είναι το καλύτερο soc.

Εν τω μεταξύ είχα ανοιχτό το 5g, έκλεισα και κρυωσε και λίγο το κινητό.

Θεωρω ότι έτρωγε μπαταρία καθώς έχω οριακό σήμα και έκανε εκ νέου αναζήτηση

 

Το θέμα του soc έχει λάθος ανάγνωση από τον κόσμο. Ένα λάθος έκανε η Samsung. Που το πουλάει στη Β.Αμερική με snap865+.

Έπρεπε να είναι παγκοσμίως με τον ίδιο επεξεργαστή.

 

Αυτό που λες για το σήμα του 5G, είναι η μάστιγα της μπαταρίας. Και με 4G, αν δεν έχεις καλό σήμα, πίνει τη μπαταρία.

 

 

Για πείτε τώρα: να μπω στο note 20 ultra ή να μείνω με το s20+;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα του soc έχει λάθος ανάγνωση από τον κόσμο. Ένα λάθος έκανε η Samsung. Που το πουλάει στη Β.Αμερική με snap865+.

Έπρεπε να είναι παγκοσμίως με τον ίδιο επεξεργαστή.

 

Αυτό που λες για το σήμα του 5G, είναι η μάστιγα της μπαταρίας. Και με 4G, αν δεν έχεις καλό σήμα, πίνει τη μπαταρία.

 

 

Για πείτε τώρα: να μπω στο note 20 ultra ή να μείνω με το s20+;

 

Βλέπω ήδη διαφορά στη θερμοκρασία και στην αναμονή. Την πάτησα σαν πρωτάρης.

Το 4g το αφήνω γιατί έχω οριακά. Γυρνάει σε Ε ανάλογα σε ποιο σημείο του δωματίου ειμαι αλλα με αυτή την κατάσταση το s20 ultra με έβγαζε άνετα τη μέρα .

Όσο για την ερώτηση σου, το έχω πάρει στη γυναίκα μου το plus και ζηλεύω μεγεθος. Επισης αν δε σε ενδιαφέρει ζουμ τοτε δεν αξίζει αναβάθμιση. Το πενάκι δεν το σχολιάζω, είναι δεδομένη η διαφορά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όσο για την ερώτηση σου, το έχω πάρει στη γυναίκα μου το plus και ζηλεύω μεγεθος. Επισης αν δε σε ενδιαφέρει ζουμ τοτε δεν αξίζει αναβάθμιση. Το πενάκι δεν το σχολιάζω, είναι δεδομένη η διαφορά

 

Εγώ σκέφτομαι και το μέγεθος και τη μπαταρία. Πχ πέρσι τα έσκασα για το 11 Pro Max και η μπαταρία ήταν ...ΣΥΓΚΛΟ...

Με το Note 10 plus, θυμάμαι τον εαυτό μου να ασχολείται στην αρχή με το πενάκι και έπειτα να μπαίνει στη θήκη του και να μένει εκεί.

Τρομερό σε αυτά που κάνει, αλλά ζεις και χωρίς αυτό.

 

Είναι και η τιμή του φετινού ρε γμτ. Προτιμούσα να είναι non-5G και να κάνει 200€ λιγότερο.

Θυμάσαι πέρσι αρχική του Note 10 plus; 1139 ήταν.

 

Τώρα πήγαμε 210 πιο πάνω... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, θα σας πω και εγώ σήμερα που το έτρεξα το ultra πρώτη μέρα μερικές εντυπώσεις... σε γενικές γραμμές καλές, φώτο και οθόνη δε χρειάζεται να πούμε κάτι ,παρά πολύ ζωντανά χρώματα, θα σας πω τη με χάλασε παρα πολύ ,(ακόμα βέβαια δε ξέρω αν έχω κάνει κάτι λάθος) είναι η μπαταρία ...έφαγα τρελό ξενέρωμα..,από το πρωί που πήγα δουλειά έφυγα με 100% ,έχω στα δίκτυα να τα έχει όλα (kai to 5G)

Παρακάτω τώρα, από της 9 το πρωί έχω συνδεmένa τα ακουστικά ,earbuds plus ,μέχρι της 1.30,και ακούω ίντερνετικο ραδιο ,χωρίς να σερφαρω ιδιαίτερα, έφτασε στο 45% κατά 1.30 ,μέχρι της 4.30 φτάσαμε στο 15 %οπότε και έβαλα ξανά φόρτιση.

Το επόμενο που με χάλασε το οποίο κρατάω μια επιφύλαξη, είναι το άνοιγμα με δακτυλικο αποτύπωμα,πολύ δύσκολα ξεκλειδώνει!!δηλαδή για να ξεκλειδώνει πρέπει να ζουπιξω αρκετά την οθόνη, και αν !πιάσει.το μόνο που λέω ,μήπως επειδή ακόμα το πλαστικό τζαμακι δεν μου έχει έρθει ακόμα δεν έχω βγάλει τη ζελατίνα που

προστατεύει την οθόνη όταν το βγάζεις από το κουτί, η οποία είναι αρκετά καλά κολλημένη πάνω στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω το 5G μπορουμε να το απενεργοποιησουμε και να εχουμε τα υπολοιπα...ορθον ?

Οπως ειναι τωρα στα υπαρχοντα κινητα δηλαδη..

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω το 5G μπορουμε να το απενεργοποιησουμε και να εχουμε τα υπολοιπα...ορθον ?

Οπως ειναι τωρα στα υπαρχοντα κινητα δηλαδη..

 

Ορθότατον! Το εκανα απο την πρωτη μερα και ειμαι με 4G+ Κλασσικα χωρις θεμα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καμια καλη ultra thin θηκη να προτεινετε?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το s pen τρώει αρκετό χώρο και απορώ πως μερικοί έχουν την απαίτηση να βάλει ίδια μπαταρία με σειρά s. Μόνη απαίτηση έπρεπε να είναι το καλύτερο soc.

Εν τω μεταξύ είχα ανοιχτό το 5g, έκλεισα και κρυωσε και λίγο το κινητό.

Θεωρω ότι έτρωγε μπαταρία καθώς έχω οριακό σήμα και έκανε εκ νέου αναζήτηση

 

Πάντως και το περσινό S10 5G είχε μεγαλύτερη μπαταρία (4500mAh) σε σχέση με το λίγους μήνες μετά παρουσιασθέν Note 10 plus (4300mAh).

 

Άρα μήπως λόγω παρουσίας S-pen, να είναι όντως αδύνατον να τοποθετηθεί μεγαλύτερη μπαταρία σε ίδιο κατασκευαστικό κόστος;

 

Μιλάμε για την σειρά Note, σωστά? Επρεπε όλα να είναι κορυφαία έστω κι αν είχε μεγαλύτερο όγκο. Άλλωστε από τότε που βγήκε η σειρά Note ξεχώριζε για τον μεγάλο της όγκο. Τι να κάνω το πενάκι αν ιδρώνω να βγάλω μέρα? Ποιος νοιάζεται αν είναι πιο "συμμαζεμένο" αν υστερεί σε αυτονομία? Όταν η συσκευή σβήνει από μπαταρία όλα τα χαρακτηριστικά της μηδενιζονται......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...