Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστός.snap θα πάρω κ γω κάποια στιγμη αλλά απο τα καταστήματα με εγγύηση.γιατί απο Αμερικη που μπορω άμεσα να το έχω,πακέτο εγγύηση ώς γνωστόν

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Snapdragon απο που ???

 

Eglobal,t dimension klp

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Wonda mobile, t-dimension...

 

Καλημερα! Απο wonda mobile δλδ που ειδα λεει οτι σου πληρωνουν τελωνιο ισχυει; εγγύηση λογικα δεν υπαρχει ετσι;

Link to comment
Share on other sites

,παιδιά και η έκδοση 256 gb. ,Είναι 5g;

 

Ναι φυσικά

Σήμερα θα παίξω για κάποιες ώρες με συσκευή φίλου που αγόρασε με.... κάθε επισημότητα από Αθήνα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά

Σήμερα θα παίξω για κάποιες ώρες με συσκευή φίλου που αγόρασε με.... κάθε επισημότητα από Αθήνα...

 

Για παιξε ρε Βαγγελη να μας πεις :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το note δεν λέω και σίγουρα οποίος είναι συνεπής στην σειρά..... μονόδρομος....αλλά προσωπικά θεωρώ συνετο με την έλευση του Νέου Exynos-AMD στις σειρές S και note το 21...να φυλάξει κάποιος το χιλιάρικακι.....

 

Εκεί μάλλον θα πιάσει καλύτερα τόπο....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά

Σήμερα θα παίξω για κάποιες ώρες με συσκευή φίλου που αγόρασε με.... κάθε επισημότητα από Αθήνα...

 

Τυχερακια:D

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγω θα το παρω παιδια μονο που δεν ξερω ποτε ομως αλλα σιγουρα τον αλλο μηνα να κυκλοφορισει λιγο στην αγορα επειδη καπου διαβασα για υδρασια στους φακους της καμερας του ειναι κριμα ασχετα αν θα το παρω με συμβολαιο και κοστιζει και τοσα 1300 ευρω. Πιστευω πως το S20 Ultra δεν υστερει πουθενα εχει και 100Χ ΖΟΟΜ φακο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά

Σήμερα θα παίξω για κάποιες ώρες με συσκευή φίλου που αγόρασε με.... κάθε επισημότητα από Αθήνα...

Πολυ ωραια και μενα σημερα παντρευεται ενας φιλος μου με επθσημοτητα σε εκκλησια...για να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια και μενα σημερα παντρευεται ενας φιλος μου με επθσημοτητα σε εκκλησια...για να δουμε.

 

να σας ζησουν τα παιδια ! αλλα....εμας,τι μας νοιαζει ? :lol::lol::lol::lol:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω 2 μέρες να γράψουν τα παιδιά εντυπώσεις, αλλά δεν τους βλέπω ακόμη.

 

Εγώ θα γράψω δικές μου σκόρπιες εντυπώσεις από την επαφή μου με το Ultra στο κατάστημα που το είδα.

 

Κάνω απευθείας σύγκριση με το S20+ που έχω 2μιση μήνες τώρα.

 

-Οθόνη:

Αφού έβαλα τέρμα τις φωτεινότητες και στα δύο τηλέφωνα, πήγα στις ρυθμίσεις για να ρυθμίσω και το Note 20 ultra σε φυσική ρύθμιση που το έχω το δικό μου και όχι στη vivid που ήταν.

Πρώτη νίκη για το Note. Πιο δυνατή οθόνη. Πιο καλό λευκό. Επιβεβαιώνεται η δυναμική φωτεινότητα που είπαν.

 

Ήχος:

Αφού ενεργοποίησα το Dolby Atmos και στο N20u και τσέκαρα τυχόν διαφορές στις ρυθμίσεις, έβαλα το ίδιο τραγούδι σε 1080p ανάλυση στο Youtube και στα δύο. Έχουμε σχεδόν ισοπαλία με μια τρίχα να είναι ελαφρώς πιο ποιοτικός ο παραγόμενος ήχος που βγαίνει από το Ν20u.

 

Κατασκευή/design:

Ήξερα από πέρσι το υψηλού επιπέδου Ν10Plus. Αυτό είναι ακόμη καλύτερο με τα victus gorilla glass. Το δε μπρονζέ χρώμα, που είναι το μόνο που θα έχει το ματ φινίρισμα αλά iPhone 11Pro, δίνει επιπλέον πόντους premiumness και ίσως να μπορείς να το κρατήσεις χωρίς θήκη.

Το δε πλακάκι της κάμερας, είναι μεγάλο αλλά πιο μικρό από το κακάσχημο του S20 Ultra. Εξαιρετική δουλειά έχει γίνει στο design των φακών της κάμερας εντός του πλακιδίου. Είναι της φιλοσοφίας 11 Pro αλλά το πήραν στη Samsung και το έκαναν ακόμη καλύτερο, πιο όμορφο. Το πενάκι αριστερά, δεν με προβληματίζει. Κάποιους ίσως τους ενοχλεί. Αυτό που δεν μου αρέσει όμως, είναι το power on, να βρίσκεται μαζί με τα κουμπιά ήχου. Πέρσι το πήγαν αριστερά στο Ν10. Fail. Φέτος στα S20-series πήγαν τα πλήκτρα ήχου δεξιά μαζί με το power on/off. Ξανά Fail. Δεν μου αρέσει ούτε στα Huawei. Τώρα στο N20 ακολούθησαν τη συνταγή S20. Προτιμώ να είναι σε διαφορετικές πλευρές. Δεν είναι deal-breaker, απλά το αναφέρω.

 

Αίσθηση ταχύτητας:

Τα 12GB RAM δίνουν έναν αέρα κίνησης στο κινητό. Το είχα ζήσει στο Note 10 plus, το αισθάνθηκα σαν απουσία στο S20 plus, το κατάλαβα εκ πρώτης επαφής στο Note 20 Ultra. Τα 12gb δίνουν άλλη δυναμική στο κινητό.

 

Curved edges:

Στη σειρά S20 έχουν γίνει αρκετά ευθείες. Πχ το χάλι που έχει το P40pro ή το Oneplus 8pro, εμένα δεν μου αρέσει.

Το Note 20 ultra δεν είναι σαν της σειράς S20. Είναι τσακιστές. Συγκριτικά με το p40 pro/op8pro δεν ξέρω αλλά είναι. Ούτε αυτό είναι deal-breaker αλλά ξέρω ότι δεν βολεύει τόσο το πενάκι.

 

Και πάμε τώρα στην μεγάλη αναβάθμιση

 

 

ΚΑΜΕΡΑ:

Εδώ η κάμερα του N20u κάνει το S20+ να μοιάζει κινητό περασμένης ή προπερασμένης γενιάς. Η διαφορά στην αποτύπωση χρωμάτων και ειδικά στο zoom 3x & 5x είναι σαν να λέμε ΤΣΟΝΤΑ. Και μάλιστα δεν το περίμενα....

Δεν θα πω πολλά σε αυτόν τον τομέα γιατί θα βγουν review στο youtube σύντομα, αλλά πηγαίνετε μόνοι σας να συγκρίνετε. Για μένα μόνο και μόνο αυτό, είναι λόγος αναβάθμισης.

 

 

 

Συμπέρασμα:

Όποιος βάλει το χέρι στην τσέπη, θα πάρει την πληρέστερη συσκευή στον κόσμο. Και όποιος μπορεί να το κάνει, να μην διστάσει.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω 2 μέρες να γράψουν τα παιδιά εντυπώσεις, αλλά δεν τους βλέπω ακόμη.

 

Εγώ θα γράψω δικές μου σκόρπιες εντυπώσεις από την επαφή μου με το Ultra στο κατάστημα που το είδα.

 

Κάνω απευθείας σύγκριση με το S20+ που έχω 2μιση μήνες τώρα.

 

-Οθόνη:

Αφού έβαλα τέρμα τις φωτεινότητες και στα δύο τηλέφωνα, πήγα στις ρυθμίσεις για να ρυθμίσω και το Note 20 ultra σε φυσική ρύθμιση που το έχω το δικό μου και όχι στη vivid που ήταν.

Πρώτη νίκη για το Note. Πιο δυνατή οθόνη. Πιο καλό λευκό. Επιβεβαιώνεται η δυναμική φωτεινότητα που είπαν.

 

Ήχος:

Αφού ενεργοποίησα το Dolby Atmos και στο N20u και τσέκαρα τυχόν διαφορές στις ρυθμίσεις, έβαλα το ίδιο τραγούδι σε 1080p ανάλυση στο Youtube και στα δύο. Έχουμε σχεδόν ισοπαλία με μια τρίχα να είναι ελαφρώς πιο ποιοτικός ο παραγόμενος ήχος που βγαίνει από το Ν20u.

 

Κατασκευή/design:

Ήξερα από πέρσι το υψηλού επιπέδου Ν10Plus. Αυτό είναι ακόμη καλύτερο με τα victus gorilla glass. Το δε μπρονζέ χρώμα, που είναι το μόνο που θα έχει το ματ φινίρισμα αλά iPhone 11Pro, δίνει επιπλέον πόντους premiumness και ίσως να μπορείς να το κρατήσεις χωρίς θήκη.

Το δε πλακάκι της κάμερας, είναι μεγάλο αλλά πιο μικρό από το κακάσχημο του S20 Ultra. Εξαιρετική δουλειά έχει γίνει στο design των φακών της κάμερας εντός του πλακιδίου. Είναι της φιλοσοφίας 11 Pro αλλά το πήραν στη Samsung και το έκαναν ακόμη καλύτερο, πιο όμορφο. Το πενάκι αριστερά, δεν με προβληματίζει. Κάποιους ίσως τους ενοχλεί. Αυτό που δεν μου αρέσει όμως, είναι το power on, να βρίσκεται μαζί με τα κουμπιά ήχου. Πέρσι το πήγαν αριστερά στο Ν10. Fail. Φέτος στα S20-series πήγαν τα πλήκτρα ήχου δεξιά μαζί με το power on/off. Ξανά Fail. Δεν μου αρέσει ούτε στα Huawei. Τώρα στο N20 ακολούθησαν τη συνταγή S20. Προτιμώ να είναι σε διαφορετικές πλευρές. Δεν είναι deal-breaker, απλά το αναφέρω.

 

Αίσθηση ταχύτητας:

Τα 12GB RAM δίνουν έναν αέρα κίνησης στο κινητό. Το είχα ζήσει στο Note 10 plus, το αισθάνθηκα σαν απουσία στο S20 plus, το κατάλαβα εκ πρώτης επαφής στο Note 20 Ultra. Τα 12gb δίνουν άλλη δυναμική στο κινητό.

 

Curved edges:

Στη σειρά S20 έχουν γίνει αρκετά ευθείες. Πχ το χάλι που έχει το P40pro ή το Oneplus 8pro, εμένα δεν μου αρέσει.

Το Note 20 ultra δεν είναι σαν της σειράς S20. Είναι τσακιστές. Συγκριτικά με το p40 pro/op8pro δεν ξέρω αλλά είναι. Ούτε αυτό είναι deal-breaker αλλά ξέρω ότι δεν βολεύει τόσο το πενάκι.

 

Και πάμε τώρα στην μεγάλη αναβάθμιση

 

 

ΚΑΜΕΡΑ:

Εδώ η κάμερα του N20u κάνει το S20+ να μοιάζει κινητό περασμένης ή προπερασμένης γενιάς. Η διαφορά στην αποτύπωση χρωμάτων και ειδικά στο zoom 3x & 5x είναι σαν να λέμε ΤΣΟΝΤΑ. Και μάλιστα δεν το περίμενα....

Δεν θα πω πολλά σε αυτόν τον τομέα γιατί θα βγουν review στο youtube σύντομα, αλλά πηγαίνετε μόνοι σας να συγκρίνετε. Για μένα μόνο και μόνο αυτό, είναι λόγος αναβάθμισης.

 

 

 

Συμπέρασμα:

Όποιος βάλει το χέρι στην τσέπη, θα πάρει την πληρέστερη συσκευή στον κόσμο. Και όποιος μπορεί να το κάνει, να μην διστάσει.

 

Πολύ ωραία η ανάλυση σου. Θεωρώ ότι τα λες σωστά αν και δεν το έχω παραλάβει ακόμα. Αύριο θα το έχω και εγώ και θα συγκρίνω με S20 ultra..

Αν και θέλω να το διώξω αλλά μια σύγκριση στις κάμερες πιστεύω να προλάβω να κάνω.

 

Τώρα όσο αφορά το ζουμ που λες, η σειρά s20 μόνο στο ultra ανέβασε επίπεδο, τα άλλα 2 είναι σχεδόν στα ίδια με προηγούμενη γενιά οπότε λογικό να βλέπεις τέτοια διαφορά.

Εγώ έχω περιέργεια πως θα φανεί το ζουμ εδώ σε σχέση με S20 ultra το οποίο ναι μεν έχει 4x αντί για 5χ αλλά αλλά έχει πολύ μεγάλο αισθητήρα και πολλά mp...

Επομένως στα μεγαλύτερα ζουμ ίσως χάνει το note λόγω συνδυασμού αισθητήρα και οπτικού. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω δείγματα.

 

Αυτό που με προβληματιζει εμένα είναι η μπαταρία καθώς το s20 ultra με βγάζει άνετα τη μέρα αλλά σε πολύ σκληρή χρήση, πχ ομιλία ώρες, βίντεο, tethering που κάνω αυτές τις μέρες και με οριακό σήμα σε WiFi και κινητής, βγαίνω με ένα 20%-40% τη μέρα που είναι άριστα δεδομένου των συνθηκών.

Με note ίσως ξεμείνω καμία μέρα

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το με κάθε επισημότητα αναφερόταν στο γεγονός ότι κατάστημα στην Αθήνα πουλάει κανονικά το note 20 ultra, από όπου το αγόρασε φίλος και μου το έδωσε για ένα δίωρο κι έπαιξα. Το υποτιθέμενο παγκόσμιο release στις 21 πήγε περίπατο.

Στο δια ταύτα, πρώτες εντυπώσεις κι επανέρχομαι και αργότερα :

- οθόνη : Στα ίδια επίπεδα, ακόμα πιο φωτεινή φέτος. Ίδια με του s20 ultra, πιο φωτεινή στον ήλιο ένα +20% εκτιμώ

- Spen. ΑΠΛΑ ΜΑΓΕΊΑ κι ο λόγος που θα μείνω άλλη μια χρονιά στη σειρά note. Ο wacom emr digitizer είναι μπροστά από οποιονδήποτε active digitizer υπάρχει στην αγορά, έτσι απλά. Έχοντας χρησιμοποιήσει εκτενώς σχεδόν όλες τις τεχνολογίες digitizers στην αγορά, μπορώ να πω ότι φέτος με το improved latency η Samsung κάνει χοντρή πλάκα στον ανταγωνισμό (των tablet, γιατι σε κινητα ελαχιστοι αποπειραθηκαν, σπασμωδικα να δωσουν αντιστοιχη υλοποιηση). Προφανως κανεις δεν τολμαει να δωσει σοβαρο digitizer, σε συνδυασμο με state of the art οθονη και μπολικο κωδικα (σουιτα εφαρμογων κι ενα σωρο ρυθμισεις διασπαρτες στο os για να υποστηριξουν το spen) που να παιζει σωστα γιατι ΚΟΣΤΙΖΕΙ και κοστιζει ΠΟΛΥ. Αυτα για αυτους που βαζουν στη ζυγαρια 2 κιλα cpu, 3 κιλα gpu κλπ κλπ και βγαζουν την αξια μιας συσκευης, αλλα αγνοουν αλλα, λιγοτερο προφανη). Ανυπομονώ να δω την καταπληκτική εμπειρία γραφής και στα Tab s7 series

 

- Ηχεία. Δε μπορώ να πω ότι είδα διαφορά στον ήχο από το note 10 Plus

- Κάμερα. Θέλει δουλειά, ξεκάθαρα. Μου θύμισε s20 ultra το πρώτο διάστημα κυκλοφορίας. Πολύς κόκκος στις βραδινές, υπάρχει ξεκάθαρα potential στους φακούς, αλλά τώρα η κάμερα δεν είναι αντάξια των προσδοκιών. Ήδη με εντυπωσίασε πάντως το σωστό zoom (μέχρι 5Χ είναι σούπερ το τελικό αποτέλεσμα) κι η σωστή αποτύπωση των χρωμάτων

- GSM, wifi reception : καμία αλλαγή στην απόδοση. Πότε δεν ήταν top of the top και συνεχίζει να μην είναι (δυστυχώς)

 

- χρώμα : Το ματ μπρονζε μπορώ να πω ότι από κοντά δε μου φάνηκε τόσο εντυπωσιακό, όσο στα press photos /videos. Ωραία η ματ επιλογή σε αυτό το χρώμα, αλλά για ακόμη μια φορά θα επιλέξω το κλασικό μαύρο για τη συσκευή μου

Για μπαταρία φυσικά δεν έχω άποψη.

Γενικά, αυτό που είδα είναι ακόμα πιο χορταστική οθόνη, ακόμα πιο βελτιωμένο panel (και σε σχέση με το s20 ultra σε brightness peak) - είναι απορίας άξιον πως βρίσκουν κάθε χρόνο τρόπο να τη βελτιώνουν, το adaptive frequency κάνει φοβερή δουλειά στο τελικό αποτέλεσμα, Spen η επιτομή της χρήσης active digitizer σε φορητή συσκευή και την κάμερα να μην είναι εκεί που πρέπει - ακόμα ελπίζω (υπάρχει φοβερή δυναμική, όμως, κι αυτό ένα έμπειρο μάτι μπορεί να το καταλάβει άμεσα)

 

Τίποτα wow , πλέον δε συγκινούμαι εύκολα πάρα μόνο με πραγματικούς νεωτερισμούς (βλέπε fold 2, surface duo), αλλά θα το τιμήσω και φέτος γιατί η σειρά note είναι πάντα κάτι ξεχωριστό για μένα...

Για μένα μόνο και μόνο για την καλύτερη οθόνη της αγοράς, το μοναδικό Spen και το οικοσύστημα της Samsung θα είναι η καλύτερη συσκευή (συμβατικο smartphone) μέχρι την έλευση των s30 series...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη στο ζουμ είδες να έχει διαφορά από ultra? Έχουν διαφορετικό αισθητήρα και ενώ στο 5x είναι καλύτερο το note, σε πιο σκοτεινές ή σε μεγάλα ζουμ φοβάμαι ότι θα υστερεί λόγω μικρότερου αισθητήρα.

Από εστίαση ο κύριος φακός πως τα πήγε ? Υπάρχει διαφορά ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη στο ζουμ είδες να έχει διαφορά από ultra? Έχουν διαφορετικό αισθητήρα και ενώ στο 5x είναι καλύτερο το note, σε πιο σκοτεινές ή σε μεγάλα ζουμ φοβάμαι ότι θα υστερεί λόγω μικρότερου αισθητήρα.

Από εστίαση ο κύριος φακός πως τα πήγε ? Υπάρχει διαφορά ?

 

Σε zoom μέχρι 5Χ είδα τεράστια διαφορά υπέρ του n20u

Σε μεγάλο ζουμ δεν έμεινα ευχαριστημένος

Από εστίαση υπάρχει θέμα. Μπόλικος ανεξήγητος κόκκος σε low Light, ακόμα και τη μέρα έδωσε λάθος φώτο σε 1/10 απόπειρες. Το night Mode πολύ καλό

Γενικά οι φακοί μου φάνηκαν αλλόκοτοι και σχεδόν προβληματικοι λόγω incosistency.

Αλλά επειδή είδα φώτο απόλυτα σωστές χρωματικά και το θέμα του θορύβου κάθε άλλο παρα καθολικό, είμαι σχεδόν πεπεισμένος πως μιλάμε για early software...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσοι σκέφτεστε να κάνετε κίνηση για το Μαύρο....

 

Μάλλον πρέπει να ξαναριξετε μια ματιά στο καλύτερο Λευκό της Αγοράς....

 

 

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σε zoom μέχρι 5Χ είδα τεράστια διαφορά υπέρ του n20u

Σε μεγάλο ζουμ δεν έμεινα ευχαριστημένος

Από εστίαση υπάρχει θέμα. Μπόλικος ανεξήγητος κόκκος σε low Light, ακόμα και τη μέρα έδωσε λάθος φώτο σε 1/10 απόπειρες. Το night Mode πολύ καλό

Γενικά οι φακοί μου φάνηκαν αλλόκοτοι και σχεδόν προβληματικοι λόγω incosistency.

Αλλά επειδή είδα φώτο απόλυτα σωστές χρωματικά και το θέμα του θορύβου κάθε άλλο παρα καθολικό, είμαι σχεδόν πεπεισμένος πως μιλάμε για early software...

 

Κατάλαβα. Θα προσπαθήσω να κάνω μια σύγκριση με s20 ultra σε επίπεδα ζουμ 5,10,30 έτσι για την απορία καθώς και σε πιο σκοτεινές συνθήκες. Αν είναι πολύ χειρότερο εκεί θεωρώ ότι θα μιλάμε για μια μέτρια λύση στο θέμα καμερων με τη λογική ότι μείωσαν πάχος μεν αλλά έκοψαν από ζουμ κάμερα. Για την κύρια κάμερα που είναι ολοιδια με S20 μου κάνει εντύπωση που έχει αστοχιες καθώς την έχουν φέρει σε καλό επίπεδο. Θεωρώ πως ισχύει αυτό που λες, θέλουμε κάνα μήνα να στρώσει ως συνήθως

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσοι σκέφτεστε να κάνετε κίνηση για το Μαύρο....

 

Μάλλον πρέπει να ξαναριξετε μια ματιά στο καλύτερο Λευκό της Αγοράς....

 

 

 

Σούπερ και το λευκό, ναι...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...