Jump to content

Honor 10 Lite


taxidiotisgr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα την γνώμη σας για το HONOR 10 LITE 3GB 64GB είναι καινούργια συσκευή και δεν μπορώ να βρω πληροφορίες. Αν γνωρίζει κάνεις για band b20 ? κσι πως πάει με την μπαταρίες η HONOR Edited by taxidiotisgr
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπον μου εφεραν ενα σημερα στο γραφειο για δοκιμη.....οτι καλυτερο στο οικονομικο οριο των 200 ευρο....

Δεν περιμενα να πω την αληθεια τοσο καλη συεκευη σε αυτα τα χρηματα.

Ειδικα στο μπλε χρωματακι απιαστο...πλαστικο βεβαια ολο,αλλα εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης.

Θηκουλα στην συσκευαια,sp φορεμενο ηδη,αλλα και ακουστικα,ειχα καιρο να δω σε μαμα συσκευασια.

Πολυ καλη οθονη με πολυ καλη φωτεινοτητα και ομορφα χρωματα.Εχει 3,5αρι τζακ,εχει ραδιοφωνο.παιρνει καρτα sd,κολλημα δεν ειδα καπου,εξαιρετικος ο επεξεργαστης και δεν του τοχα,πολυ καλες καμερες,ειδικα η μπροστα,δεν το περιμενα.

Και πολυ μικρα περιθωρια περιμετρικα στην οθονη,οσο για το νοτς ελαχιστο και το ξεχνας αμεσως.

Θα το τσεκαρω και θα σας πω,παντως με μια 1η ματια θα ελεγα οτι στα 200 δυσκολα να βρεις κατι καλυτερο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τι θα ήθελες να μάθεις... Το έχω αγορασει

 

Λοιπον μου εφεραν ενα σημερα στο γραφειο για δοκιμη.....οτι καλυτερο στο οικονομικο οριο των 200 ευρο....

Δεν περιμενα να πω την αληθεια τοσο καλη συεκευη σε αυτα τα χρηματα.

Ειδικα στο μπλε χρωματακι απιαστο...πλαστικο βεβαια ολο,αλλα εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης.

Θηκουλα στην συσκευαια,sp φορεμενο ηδη,αλλα και ακουστικα,ειχα καιρο να δω σε μαμα συσκευασια.

Πολυ καλη οθονη με πολυ καλη φωτεινοτητα και ομορφα χρωματα.Εχει 3,5αρι τζακ,εχει ραδιοφωνο.παιρνει καρτα sd,κολλημα δεν ειδα καπου,εξαιρετικος ο επεξεργαστης και δεν του τοχα,πολυ καλες καμερες,ειδικα η μπροστα,δεν το περιμενα.

Και πολυ μικρα περιθωρια περιμετρικα στην οθονη,οσο για το νοτς ελαχιστο και το ξεχνας αμεσως.

Θα το τσεκαρω και θα σας πω,παντως με μια 1η ματια θα ελεγα οτι στα 200 δυσκολα να βρεις κατι καλυτερο.

 

Αφού το έχεις αγοράσει πες μας αν υποστηρίζει Β20 στο 4G, κατά προτίμηση να έχει ελεγχθεί με εφαρμογή τύπου netmonster ή network cell info ότι ισχύει, καθώς και πως πάει από κάμερα και μπαταρία μιας και δεν έχω εμπειρία από EMUI. Επίσης αν μπορείς να αναφέρεις τον κωδικό μοντέλου που αναγράφεται στο κουτί για να διευκολύνεις κι εμάς για πιθανή αγορά. Ευχαριστώ.

Edited by Dimos_Vav

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Πριν 3 μέρες αγόρασα το κινητό. Η συσκευή είναι άψογη. Κολλήματα μηδέν. Κάμερα εξαιρετική, μπαταρία άριστη(βγάζει μια μέρα χρήσης), οθόνη πάρα πολύ καλή και το κυριότερο πολύ οικονομική. Δεν το περίμενα αυτό. Με εξέπληξε θετικά

 

Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία συσκευή, καλή κάμερα, πολύ καλή αυτονομία και καλό ακουστικό. Κάποιες ελάχιστες φορές παρατήρησε η γυναίκα μου να έχει επιστροφή αλλά δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο γεγονός ή έφταιγε η θήκη.

 

Μόνο ίσως το ηχείο είναι λίγο χαμηλό σε σχέση με το p9 lite που είχαμε μέχρι πρότινος.

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στο honor 10 lite και στο xiaomi redmi note 7 ποιο προτείνετε; Ο δείκτης sar και τον δύο κινητών είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα ή εκπέμπουν αρκετή ακτινοβολία;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπον μου εφεραν ενα σημερα στο γραφειο για δοκιμη.....οτι καλυτερο στο οικονομικο οριο των 200 ευρο....

Δεν περιμενα να πω την αληθεια τοσο καλη συεκευη σε αυτα τα χρηματα.

Ειδικα στο μπλε χρωματακι απιαστο...πλαστικο βεβαια ολο,αλλα εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης.

Θηκουλα στην συσκευαια,sp φορεμενο ηδη,αλλα και ακουστικα,ειχα καιρο να δω σε μαμα συσκευασια.

Πολυ καλη οθονη με πολυ καλη φωτεινοτητα και ομορφα χρωματα.Εχει 3,5αρι τζακ,εχει ραδιοφωνο.παιρνει καρτα sd,κολλημα δεν ειδα καπου,εξαιρετικος ο επεξεργαστης και δεν του τοχα,πολυ καλες καμερες,ειδικα η μπροστα,δεν το περιμενα.

Και πολυ μικρα περιθωρια περιμετρικα στην οθονη,οσο για το νοτς ελαχιστο και το ξεχνας αμεσως.

Θα το τσεκαρω και θα σας πω,παντως με μια 1η ματια θα ελεγα οτι στα 200 δυσκολα να βρεις κατι καλυτερο.

 

Στο 3/32 δεν υπήρχαν ακουστικά..

 

Από skroutz αγορασμένο ή η συσκευασία ήταν για review;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχει κανείς άθλια διαχείριση μνήμης ram, με το μοντέλο των 3gb ram;

 

Έχοντας τον browser στο background και πηγαίνοντας έστω και στις ρυθμίσεις της συσκευής, αυτός κάνει reload.

 

Έχω δώσει τα permissions για autostart και start in background.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Παιδιά θα ήθελα να σας ρωτήσω πότε θα έρθει η έκδοση emui 9.1 στο honor 10 lite.

 

Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόλις έγινε διαθέσιμο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το τηλέφωνο πριν σχεδόν μια εβδομάδα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, για τα χρήματα που κοστίζει.

Όλα λειτουργούν άψογα, δεν κολλάει, η οθόνη είναι πολύ καλή, το ηχείο απίστευτα δυνατό (αλλά χάνει σε ποιότητα ήχου). Ακόμα και η φωτογραφική είναι πολύ καλή σε λίγες δοκιμές.

Συγκρίνοντας το με το LG G2 που είχα είναι καλύτερο παντού εκτός από τον ήχο και σε σχέση με το Galaxy A3 (2017) είναι καλύτερο παντού (ακόμα και στην οθόνη παρά την superamoled του A3) χάνοντας μόνο στην πρακτικότητα.

Έχει λίγο καλύτερο σήμα επίσης, αυτό σίγουρα δοκιμασμένο ήδη από την πρώτη εβδομάδα. (είχα πάντα θέμα με το σήμα και σε σπίτι και δουλειά και τώρα μιλάω άνετα επιτέλους...)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
Παιδια καλησπερα.κατοχος του κινητου απο σημερα.το σεταρισα αλλα δεν ξερω τι πατησα και τα εικονιδια δεν ειναι με την κλασικη εικονα(χαρτες,gmail κτλ).εχει μεν τις εφαρμογες αλλα με αλλους χρωματισμους εννοω ως εικονιδιο.πως αλλαζω την οψη απ τις εφαρμογες?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση. Πως αλλάζω τον χρωματισμό στα εικονιδια διότι η κλασική όψη των εικονιδίων (Gmail, χάρτες, Facebook κτλ) δεν είναι.

Δεν ξέρω τι πάτησα αλλά ενώ στην αρχή ήταν οκ έπειτα άλλαξαν.

Link to comment
Share on other sites

Settings -> Home Screen & Wallpapers -> Themes -> Me -> Customise -> Icons

 

Αν δε βρίσκεις αυτά που θες, στην τελευταία εικόνα επιλέγεις το More.

 

Και στα Ελληνικά:

 

Ρυθμίσεις ->Αρχική Οθόνη & Ταπετσαρία -> Θέματα -> Εγώ -> Προσαρμογή - Εικονίδια

 

Η τελευταία επιλογή "Περισσότερα".

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει όταν κάνει διακοπές το κινητό και ενώ μιλάω με κάποιον? Εγώ τον ακούω μια χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά ο συνομιλητής μου λέει πως κάνει διακοπές το τηλέφωνο σου. Δηλαδή κόβεται για 2/3 δευτερόλεπτα η επαφή και επανέρχεται και ενώ εγώ τον ακούω που με ρωτά αν το έκλεισα κτλ.

Δεν μου το χει πει μόνο ένας αλλά αρκετοί τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...