Jump to content

Google Pixel 4a


Sotnem
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δοκίμασα την ημέρα που άνοιξε η πλατφόρμα προπαραγγελιων με revolut και mailboxde. Ημέρα Τετάρτη. Την Κυριακή το πρωί ήρθε email από google ότι η παραγγελία μου ακυρώθηκε. Χωρίς άλλες λεπτομέρειες. Απάντησα στο email αλλά δεν μου απάντησαν ποτέ πίσω. Τρίτη απόγευμα μου επέστρεψαν τα χρήματα.

 

 

Μάλιστα.. για να δούμε.. ίσως τσάμπα περιμένω κ εγώ έως 15/12 .. με πήραν κ από τράπεζα κ έδωσα έγκριση για την πληρωμή .. μίλησα κ με google 5 φορές (έχω κ τις 5 επικοινωνίες) μάλιστα όπως σας είπα την τελευταία φορά τους είπα την αλήθεια ότι είμαι από Ελλάδα κτλ κτλ .. το είδαν με ανώτερους κ είπαν οκ προχωράμε.. για να δούμε ..

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

fnac τελικά μπορούμε να πληρώσουμε με PayPal;

 

Για να έχουμε μια εξασφάλιση με διάφορα που έχουν γίνει κατά την μεταφορά ..

 

(Ψάχνω εναλλακτική!)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

fnac τελικά μπορούμε να πληρώσουμε με PayPal;

 

Για να έχουμε μια εξασφάλιση με διάφορα που έχουν γίνει κατά την μεταφορά ..

 

(Ψάχνω εναλλακτική!)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μπορείς αν κάνεις αγορά σαν ιδιώτης. Για αγορά ως εταιρία/ελεύθερος επαγγελματίας ενδοκοινοτική χωρίς φπα θέλει κάρτα.

 

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αν κάνεις αγορά σαν ιδιώτης. Για αγορά ως εταιρία/ελεύθερος επαγγελματίας ενδοκοινοτική χωρίς φπα θέλει κάρτα.

 

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Thank you noted

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του είναι μαύρο χάλι σε λίγο θα πάω για 2η φόρτιση εντός 24ωρου

 

Πόσες ώρες ανοιχτή οθόνη κ τι χρήση?

Link to comment
Share on other sites

μετά την απενεργοποίηση google app, digital wellbeing και θετοντας σε καποια apps battery restrictions on background η μπαταρια εγινε βραχος!!!! :D
Ποιες εφαρμογές περιορίσεις στο παρασκήνιο?

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει παραγγείλει κανείς με mailbox de να μου πει αν είναι αξιόπιστο?

 

 

Είναι αξιόπιστο μπορείς να βρεις κ reviews στο internet γενικά ..

 

Βρήκες κάπου το pixel 4a κ δεν το στέλνουν Ελλάδα ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα από το mediamarkt.de και έκανα και παραγγελία με mailbox αλλά μου την ακύρωσαν αυτόματα, μπορώ να κάνω κάτι για να την δεχτούν?
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα από το mediamarkt.de και έκανα και παραγγελία με mailbox αλλά μου την ακύρωσαν αυτόματα, μπορώ να κάνω κάτι για να την δεχτούν?

 

Ναι μπορείς

 

Μιλησε με mailboxde (απαντουν αμεσως τηλεφωνικα με μια κυρια πολυ ευγενική που μιλάει αγγλικά) και λογικα θα σου πουν να γράψεις μόνο όνομα επώνυμο και το ID σου (και την διευθυνση προφανως κανονικα - αρα απλα δεν γραφεις mailboxde).. εξηγησε της οτι θες να παρεις απο media markt κτλ.

 

Αυτα αν σου ακυρωσαν την παραγγελία εξαιτίας mailboxde και οχι εξαιτιας τροπου πληρωμης

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν αυτό από mailbox.de και μου λένε να το στείλω χωρίς το όνομά τους αλλά να στείλω και power of attorney. Αυτό είναι πληρεξούσιο? Να τους εμπιστευτώ?
Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν αυτό από mailbox.de και μου λένε να το στείλω χωρίς το όνομά τους αλλά να στείλω και power of attorney. Αυτό είναι πληρεξούσιο? Να τους εμπιστευτώ?

 

 

Δεν γνωρίζω τι είναι αυτό.. έχω ήδη τρία δέματα στην «θυρίδα» μου στο mailboxde περιμένω ακόμα ένα κ το κινητό για να δώσω εντολή να έρθουν Ελλάδα .. τα κρατάνε εκεί όλα έως να δώσω εντολή ώστε να γίνει μια αποστολή όλα καλά έως τώρα για εμένα προσωπικά

 

Ίσως είναι εξουσιοδότηση για την παραλαβή; Δεν ξέρω όμως ..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο 4a 5G όταν κρατάς πατημένο το κουμπί της κάμερας στην σχετική εφαρμογή, σου τραβάει βίντεο αντί για φωτογραφία. Υποθέτω πως το ίδιο ισχύει και στο 4a. Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει πως να το απενεργοποιήσουμε, γιατί είναι απίστευτα εκνευριστικό;
Link to comment
Share on other sites

Στο 4a 5G όταν κρατάς πατημένο το κουμπί της κάμερας στην σχετική εφαρμογή, σου τραβάει βίντεο αντί για φωτογραφία. Υποθέτω πως το ίδιο ισχύει και στο 4a. Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει πως να το απενεργοποιήσουμε, γιατί είναι απίστευτα εκνευριστικό;

 

Μήπως εννοείς το Motion Photos;

https://support.google.com/googlecamera/answer/9937175?hl=el

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Στο 4a 5G όταν κρατάς πατημένο το κουμπί της κάμερας στην σχετική εφαρμογή, σου τραβάει βίντεο αντί για φωτογραφία. Υποθέτω πως το ίδιο ισχύει και στο 4a. Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει πως να το απενεργοποιήσουμε, γιατί είναι απίστευτα εκνευριστικό;

 

Δεν νομίζω να γίνεται. Είναι η λειτουργία Top Shot:

 

Hold shutter button to record video / Top Shot for short video

 

When in the photo mode, you can quickly record video by pressing and holding the shutter button. This does result in a lower-res video, though, with a resolution of 768 by 1024 pixels. You can, however, use the Top Shot for short video and export a 3 MB HDR image from the resulting clip.

 

Τραβάει βίντεο σε χαμηλότερη ανάλυση. Αν πας μετά στο Google Photos στο συγκεκριμένο βίντεο και πατήσεις τις τρεις τελείες πάνω δεξιά θα δεις μια σειρά από φωτογραφίες και θα σου προτείνει την καλύτερη (είναι HDR όλες). Είναι ό,τι πιο κοντινό σε burst mode υπάρχει.

Για να το κάνω ακόμα πιο μπερδεμένο, υπάρχει και το Motion Photos, το οποίο κάνει περίπου το ίδιο πράγμα (τραβάει μικρό βιντεάκι, αρκετά χρήσιμο) όταν υπάρχει κίνηση. Και στις Motion Photos πάλι αν πας και πατήσεις τις τρεις τελείες μπορείς να διαλέξεις κάποιο καρέ (σου προτείνει από μόνο του έτσι κι αλλιώς).

 

TL;DR: δεν γίνεται να το απενεργοποιήσεις γιατί σχετίζεται με μια συγκεκριμένη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη βλακεία. Τραβάς φωτογραφία, κρατάς λίγο παραπάνω το shutter button και μετά βλέπεις ένα γελοίο βιντεάκι 3 δευτερολέπτων αντί για την φωτογραφία που ήθελες...

Καλή φάση που δεν σου δίνει την δυνατότητα να το απενεργοποιήσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Βγηκε ενημέρωση συσκευής για τον μήνα Ιανουάριο

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει από μέσα Δεκέμβρη από fnac και ακόμα να έρθει. Έχει εδώ και αρκετές μέρες που είναι στην Θεσσαλονίκη. Ξέρετε πως μπορώ να βρω με ποια εταιρεία είναι Ελλάδα? Αν κάνω αίτηση για refund μπας και κουνηθούν θα το γυρίσουν πίσω?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα νομίζω είχε φύγει από αυτούς με Chronopost, αλλά δυστυχώς δεν θυμάμαι ποια εταιρεία είχε κάνει την παράδοση εδώ. Από Γαλλία είχε κάνει κάτω από 10 ημέρες μέχρι την παραλαβή, αλλά ήταν οι περίοδος πριν τις γιορτές όπου δεν υπήρχε το σοβαρό πρόβλημα με τις μεταφορικές.

Στο track17 δε σου βγάζει καμιά επιπλέον λεπτομέρεια, ώστε να μπορέσεις να βρεις που βρίσκεται;

Σε κάθε περίπτωση ψάξε το, γιατί όπως είχα γράψει, όταν είχα παραλάβει η συσκευασία ήταν σε χάλια κατάσταση. Πρακτικά ένα χαρτόκουτο το οποίο δεν είχε κάποιο προστατευτικό στο εσωτερικό του και το οποίο ήταν τόσο σκισμένο που παραλίγο να έβγαινε το κουτί με το κινητό από μέσα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει από μέσα Δεκέμβρη από fnac και ακόμα να έρθει. Έχει εδώ και αρκετές μέρες που είναι στην Θεσσαλονίκη. Ξέρετε πως μπορώ να βρω με ποια εταιρεία είναι Ελλάδα? Αν κάνω αίτηση για refund μπας και κουνηθούν θα το γυρίσουν πίσω?

 

Όταν μπει Eλλάδα το αναλαμβάνει η DPD η οποία το στέλνει μέσω ACS.

 

Πρέπει να μιλήσεις με DPD (2107777279, info@dpd.gr, μέσω mail επικοινώνησα εγώ) να τους δώσεις το tracking της chronopost για να σου δώσουν το tracking της ACS.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Απο τα μέσα Δεκεμβρίου έχω παραγγείλει απο fnac και εγώ αλλα είχε έλλειψη. Μου είχε βγάλει μήνυμα οτι θα σταλθεί σήμερα, όπως και έγινε. Πολυ τυπικοί μέχρι στιγμής.

 

Ελπίζω να παραλάβω σύντομα.

Nokia 3310,Nokia 5210,Nokia 5140,Nokia 5130,Nokia 6303 classic, Nokia c3,Siemens MC60, Nokia E52,Nokia E66, Nokia N86

Lg optimus 2x-CyanogenMod, Moto G 16gb-Stock rom, Asus Zenfone 5 16gb, BlackBerry Z30, Xiaomi Note 6 pro 64gb, Pixel 4a

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχαν στείλει μήνυμα ότι το έστειλαν μέσα Δεκέμβρη. Τέλος καλό όλα καλά πάντως, σήμερα παρέλαβα. Προέρχομαι από νεξους 5χ, κινηταρα το πίξελ, υπολογιστής στο χέρι.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά!! Καλοδούλευτο!

 

Ανυπομονώ να παραλάβω.. εχω παραγγείλει ηδη και θήκη

Πόσες μέρες σου πήρε τελικα?

Nokia 3310,Nokia 5210,Nokia 5140,Nokia 5130,Nokia 6303 classic, Nokia c3,Siemens MC60, Nokia E52,Nokia E66, Nokia N86

Lg optimus 2x-CyanogenMod, Moto G 16gb-Stock rom, Asus Zenfone 5 16gb, BlackBerry Z30, Xiaomi Note 6 pro 64gb, Pixel 4a

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...