Jump to content

Google Pixel 4a


Sotnem
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν σε κουράζει μην τα διαβάζεις. Αρκετά με την τάση ωραιοποίησης. Σεβάσου ότι για πολλούς από εμάς είναι πολύ σημαντικό. Ακόμη και κινεζιές κινητά έχουν voLTE.. και απορείς γιατί γίνεται αυτός ο χαμός, λες και μας τα χάρισαν τα τηλέφωνα

 

Και σου ξαναλέω αφού για σένα είναι τόσο σημαντικό το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό δώστο,θα φύγει αμέσως...

Από την άλλη φυσικά όταν πας να αγοράσεις μια συσκευή που δεν είναι διαθέσιμη στην χώρα σου,την ψάχνεις...Και από την στιγμή που είσαι και μέλος ενός τεχνολογικού φόρουμ,ρίχνεις μια ματιά και στις υπόλοιπες συσκευές του συγκεκριμένου κατασκευαστή...Έχει αναφερθεί πάρα πολλές φορές αυτή η έλλειψη...

Εμένα βασικά δεν με νοιάζει αυτή η έλλειψη....

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μιλήσει με volte, τότε θα καταλάβαινες γιατί γίνεται τόση κουβέντα.
Έχω μιλήσει. Ε και;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον ήχο που λέτε, σε κλήσεις μου έχουν πει ότι ακούγομαι πεντακάθαρα όπως και εγώ ακούω πάρα πολύ καθαρά

 

Στο βίντεο παρακάτω είναι η αναβάθμιση του Δεκεμβρίου

Ενημέρωσα και εγώ

 

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το VOLTE αλλά και του wi-fi calling είναι πάρα πολύ σοβαρό και καλώς έχει μονοπωλήσει τα φόρουμ σχετικά με το pixel.

 

Ιδίως με την έλευση του 5G και την κατάργηση του 3G το πρόβλημα θα γίνει ακόμα μεγαλύτερο. Επίσης υπάρχουν αγοραστές των pixel 5g που δεν γνωρίζουν ότι στην Ελλάδα το 5g δεν θα λειτουργεί συσκευές τους.

 

Πέρα λοιπόν από την πληροφόρηση κάποιων που δεν το γνωρίζουν το θέμα με το VOLTE είναι επίσης πολύ σημαντικό το ότι προσπαθούμε γνωστοποιώντας σε περισσότερους από εμάς το θέμα να πληθαίνουμε τις καταγγελίες μας προς την google για να φτάσουμε και στην επίλυση του προβλήματος.

 

Τώρα για όσους έχουν κουραστεί να το διαβάζουν είναι κατανοητό από τη μία αλλά από την άλλη το να προτείνουν σε όποιον δεν γνώριζε ότι έχει αυτό το πρόβλημα η συσκευή ή όποιον τέλος πάντων δεν του αρέσει να το πουλήσει δεν είναι σοβαρή αντιμετώπιση. Με την ίδια λογική αν δεν σας αρέσει να διαβάζετε συγκεκριμένα πράγματα στα διάφορα φόρουμ μπορείτε να μην ξαναμπείτε στα φόρουμ ποτέ.

 

Ομως εδώ είμαστε για να βοηθάμε ο ένας τον άλλον και να τονίζουμε τα καλά και τα κακά. Οπότε ας κάνουμε λίγο υπομονή όσοι περιμένουμε να λυθεί το θέμα και όσοι δεν μπορείτε να διαβάζετε άλλο για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή πάντως και καλό είναι σε κάθε ευκαιρία να αναφέρονται κάποια πράγματα για να μην την πατήσουν υποψήφιοι αγοραστές, οι οποίοι θεωρούν κάποιες λειτουργίες αυτονόητες... Κάποιος θα πιστεύει ότι αγοράζοντας 5g έκδοση θα λειτουργεί στην Ελλάδα όταν στηθεί ... Απ' ότι φαίνεται και το 5g κλειδωμένο...

 

 

 

https://support.google.com/pixelphone/thread/79134505?hl=en

Για Εμιράτα και Kuwait διαβάζω.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Αν σε κουράζει μην τα διαβάζεις. Αρκετά με την τάση ωραιοποίησης. Σεβάσου ότι για πολλούς από εμάς είναι πολύ σημαντικό. Ακόμη και κινεζιές κινητά έχουν voLTE.. και απορείς γιατί γίνεται αυτός ο χαμός, λες και μας τα χάρισαν τα τηλέφωνα

 

Δεν γίνεται. Ο ένας έγραφε ακριβώς τα ΙΔΙΑ σε κάθε ποστ μοντέλου Πίξελ. Πώς να μην τα πετύχω; Μιλάμε για κανονικό spam.

Ανοίξατε άλλο τόπικ και συνεχίζετε να γράφετε τα ίδια σε όλα τα τόπικ.

 

Τα Pixel είναι συσκευές που ΔΕΝ κυκλοφορούν επίσημα στην Ελλάδα. Συνεπώς για να το αγοράσει κάποιος στην Ελλάδα πρέπει να ψαχτεί αρκετά. Προσωπικά τα Pixel που έχω αγοράσει τα έχω πάρει από ΗΠΑ, γνωρίζοντας το ρίσκο της εγγύησης. Άλλοι τα παίρνουν μέσω mail forwarding υπηρεσιών από Ευρώπη. Όταν λοιπόν μπαίνεις σε έναν τέτοιο κόπο για μια συσκευή, οφείλεις να έχεις ψάξει πιο πριν για το κινητό. Αν παίζουν οι συχνότητες, αν παίζει το Motion Sense κ.ο.κ. Αν λοιπόν εσείς πήρατε τη συσκευή χωρίς να το ψάξετε είναι δικό σας θέμα γιατί ακριβώς όπως λες δεν σου το χάρισαν, έκανες μια συνειδητή επιλογή. Πήρατε μια συσκευή που δεν υποστηρίζεται επίσημα στη χώρα σας.

 

Σε αυτό το φόρουμ γράφουμε οι ελάχιστοι που έχουμε αγοράσει Πίξελ στην Ελλάδα. Σχεδόν γνωριζόμαστε μεταξύ μας. Προσπαθούμε να βοηθούμε ο ένας τον άλλον όταν συμβαίνει κάτι ή να λύνουμε απορίες. Εσένα σε ενοχλεί αυτή η έλλειψη. Εμένα π.χ. με ενοχλεί που δεν δουλεύει το Call Screening στην Ελλάδα. Φαντάσου να είχα μπει σε ΟΛΑ τα τόπικ να ξεσηκώσω τον κόσμο γι' αυτό το θέμα και σπάμαρα συνεχώς. Φαντάσου ένας άλλος να το έκανε για το Duplex ή αν η Ελλάδα δεν ήταν στις χώρες που υποστηρίζουν το Motion Sense να το έκανε γι' αυτό.

 

 

Το πρόβλημα με το VOLTE αλλά και του wi-fi calling είναι πάρα πολύ σοβαρό και καλώς έχει μονοπωλήσει τα φόρουμ σχετικά με το pixel.

.

 

Το έχει μονοπωλήσει επειδή είστε 2 άτομα που το αναφέρετε σε όλα τα τόπικ, όχι επειδή ενδιαφέρει την πλειοψηφία των ανθρώπων που συμμετέχουν. Το φόρουμ υπήρχε και πριν πάρετε εσείς Πίξελ και το ίδιο πρόβλημα υπήρχε από πριν. Το θέμα μου δεν είναι ότι δεν σέβομαι το πρόβλημά σας, αλλά ότι προσπαθείτε με το ζόρι να το κάνετε και δικό μου πρόβλημα και των υπολοίπων με άκομψο τρόπο.

Το είπα πολλές φορές, αντιλαμβάνομαι το πόσο σημαντικό είναι για σας και μακάρι να το λύσετε. Αλλά σεβαστείτε και τους υπόλοιπους.

Δεν έχω καμία πρεμούρα για αντιπαράθεση και ειλικρινά εύχομαι να βρείτε άκρη, αλλά ρε παιδιά λίγη κοινή λογική.

Link to comment
Share on other sites

Για Εμιράτα και Kuwait διαβάζω.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Είναι κλειδωμένο όπου δεν λειτουργεί και το VOLTE στο 4G. Απλά στις συγκεκριμένες χώρες επειδή έχει καταργηθεί και το 3G και το 2G δεν μπορούν να μιλήσουν καθόλου. Οπότε εκεί το κινητό τους είναι άχρηστο.

 

Τουλάχιστον στην Ελλάδα θα έχουμε το 2G οπότε έστω από εκεί θα μιλάς. Βέβαια θα είναι σαν να έχουμε γυρίσει το 1998..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι κάτοχος nexus 5x, το κινητό το απόλαυσα στο έπακρο, στοκ αντροιντ και κάμερα, αλλά ήρθε η ώρα για αλλαγή, έχει φύγει το τζαμάκι της κάμερας, δεν ανοίγει γενικά η κάμερα, γενικά μετράει μέρες.

Σκεφτόμουν μήπως πήγαινα στο pixel 4a. Διαβάζω παντού θετικά εκτός από αυτό το θρεντ, πιστεύετε όντως ότι η έλλειψη volte είναι τόσο σημαντική? Γενικά είστε ευχαριστημένοι από το κινητό?

Επίσης παρατηρώ πολύ κακή διαθεσιμότητα και τιμή, εγώ μπορώ να δώσω μέχρι 350, από που να το πάρω? Το fnac δεν το έχει αυτή τη περίοδο. Επίσης πιστεύετε τα Χριστούγεννα θα πέσει κι άλλο?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το 4α είναι η συνέχεια του nexus-brand. Αυτό απαντάει σε όλες σου τις ερωτήσεις φαντάζομαι. (και γω από N5X προέρχομαι και ξανά γύρισα φέτος στη google λόγω του 4α)

 

Πώς θα κινηθεί η τιμή ειλικρινά δεν ξέρω. Εγώ το πήρα στα 340 από Γερμανία μέσω φίλου. Ισχύει ότι η διαθεσιμότητα στη Ευρώπη είναι επιεικως απαράδεκτη από google....

 

Όσο για το πρόβλημα των δικτύων και γω εδώ μέσα το διάβασα. Δεν ξέρω τι γίνεται. Ελπίζω να είναι κάτι που θα το λύσει η google με τους παρόχους. Πάντως εμένα δεν θα με αποθάρρυνε από το να αγορασω την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Θα επηρεάσει ( με τον τρόπο που αναφέρουν προηγούμενα post) όταν τερματιστεί η λειτουργία του 3g στην Ελλάδα. (Για το οποίο πάλι εδώ μέσα πληροφορήθηκα.)

Τώρα πάνε όλα νερό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι κάτοχος nexus 5x, το κινητό το απόλαυσα στο έπακρο, στοκ αντροιντ και κάμερα, αλλά ήρθε η ώρα για αλλαγή, έχει φύγει το τζαμάκι της κάμερας, δεν ανοίγει γενικά η κάμερα, γενικά μετράει μέρες.

Σκεφτόμουν μήπως πήγαινα στο pixel 4a. Διαβάζω παντού θετικά εκτός από αυτό το θρεντ, πιστεύετε όντως ότι η έλλειψη volte είναι τόσο σημαντική? Γενικά είστε ευχαριστημένοι από το κινητό?

Επίσης παρατηρώ πολύ κακή διαθεσιμότητα και τιμή, εγώ μπορώ να δώσω μέχρι 350, από που να το πάρω? Το fnac δεν το έχει αυτή τη περίοδο. Επίσης πιστεύετε τα Χριστούγεννα θα πέσει κι άλλο?

 

Ευχαριστώ!

 

Aν δεν σου χρειάστηκε το Volte ποτέ, τότε η έλλειψη δεν θα σου είναι σημαντική όπως και στον περισσότερο κόσμο.

Το κινητό είναι εξαιρετικό με βάση τα λόγια φίλου που το πήρε (δεν έχω προσωπική άποψη, αλλά παντού διαβάζω καλές κριτικές, έχω άποψη από 2, 2XL, 3a, 4, 4XL).

Το πρόβλημα είναι η διαθεσιμότητα. Αν έχεις κάποιον φίλο σε χώρα που υπάρχει Google Store μπορεί να στο αγοράσει και να στο στείλει. Αλλιώς υπάρχει η λύση των mail forwarding υπηρεσιών. Αν ανατρέξεις σε διάφορα τόπικ εδώ, υπάρχουν αρκετά παιδιά που χρησιμοποιούν αυτές τις υπηρεσίες, σίγουρα κάποιος θα σε βοηθήσει. Τα Fnac επίσης είναι μια λύση.

Δεν νομίζω ότι η τιμή θα πέσει σύντομα. Το θέμα είναι να το βρεις στην κανονική του τιμή (340€ + μεταφορικά κτλ) και να μην το φεσωθείς από 3rd party seller. Δυστυχώς μέχρι και πέρσι η αγορά ήταν εύκολη από το γερμανικό Amazon, φέτος από όσο ξέρω δεν το είχαν. Δεν ξέρω αν μπορείς να το βρεις σε κάποιο άλλο Amazon.

Γενικά η Google αδιαφορεί πλήρως για τις πλην-ΗΠΑ αγορές και δεν ασχολείται ιδιαίτερα. Αν μπορείς να το πάρεις πάντως με κάποιον από τους παραπάνω τρόπους δεν θα το μετανιώσεις. Το κινητό είναι οικονομικό, ποιοτική κατασκευή, γρήγορο, με updates, εξαιρετική κάμερα και ελαφρύ Android.

 

 

Για το 3G, πέρσι είχε γραφτεί αυτό:

Επιπλέον, η Vodafone προχωρά στην προετοιμασία της απενεργοποίησης του δικτύου 3G, η οποία θα πραγματοποιηθεί στο τέλος του 2022.

 

Και στο myphone για 2022 λέγεται, συνεπώς δεν θα έρθει το τέλος του κόσμου αύριο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=481789

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

Για το 3G, πέρσι είχε γραφτεί αυτό:

Επιπλέον, η Vodafone προχωρά στην προετοιμασία της απενεργοποίησης του δικτύου 3G, η οποία θα πραγματοποιηθεί στο τέλος του 2022.

Και στο myphone για 2022 λέγεται, συνεπώς δεν θα έρθει το τέλος του κόσμου αύριο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=481789

 

Τέλος του 2022!

Και είμαστε στο τέλος του 2020! Για τέλος του 2022 βλέπω το 5G σε μεγάλη κάλυψη... στην Ελλάδα!

Επομένως τζάμπα μιλάμε (αγχωνόμαστε) για VoLTE/VoWiFi/5G

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Απλά έχω κρατήσει το nexus 5x από 2016 μέχρι τώρα, τα κρατάω καιρό γενικά. Σε 3-4 χρόνια θα χω θέματα δηλαδή? 5g δε με πειράζει τόσο, αλλά δε θα μπορώ να μιλήσω τηλ?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το volte δεν το χρειάστηκα πότε. Από την άλλη χρειάστηκα τρελά το voice over WiFi λόγω άθλιου σήματος της Vodafone στο σπίτι.

Δεν το ήξερα ότι δεν υποστηρίζεται και έμεινα να απορώ όταν έμαθα αφού αγόρασα τη συσκευή ότι δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί έστω με κάποιο πλάγιο τρόπο.

Από την άλλη είμαι τυχερός γιατί μιλάω απροβλημάτιστα εκεί που πριν ήθελα vowifi.

Τέλος να πω ότι έχει μερικά εκατομμύρια τουρίστες οι Ελλάδα κάθε χρόνο που έρχονται με roaming (και σε άλλες χώρες). Είμαι σίγουρος ότι η ίδια η Google θα τα ξεκλειδώσει όταν σε 3-4 χρόνια όντως σταματήσει η υποστήριξη του 3G για αυτές και μόνο τις περιπτώσεις, αν δεν το έχει κάνει νωρίτερα.

 

Τέλος μια παρατήρηση, είδατε βελτίωση στην μπαταρία μετά την αναβάθμιση του Δεκεμβρίου; Είναι νωρίς για να πω με σιγουριά αλλά νομίζω ότι κατεβαίνει πιο αργά...

 

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τυχαίνει έχω 2 μηνύματα στο messenger και ανοίγουν τα συννεφάκια για συνομιλία.

Όταν επιλέγω να αλλάξω συνομιλία πατώντας στα συννεφάκια δεν μου ανοίγει την 2η συνομιλία, μπορώ μόνο σε μια να μπω

Γιατί συμβαίνει αυτό;

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Από το site της Cosmote

 

Πότε θα καταργηθεί πλήρως το δίκτυο 3G, και τι σημαίνει η κατάργηση του 3G για μένα;

 

Η σταδιακή απενεργοποίηση του 3G θα αρχίσει από τον Σεπτέμβριο του 2021 με στόχο να ολοκληρωθεί στο τέλος του 2021, οπότε και η κάλυψη του 3G θα αντικατασταθεί πλήρως από το COSMOTE 4G. Αυτό σημαίνει ότι:

Εάν έχετε συσκευή 4G δεν θα επηρεαστείτε από την αλλαγή, παρά μόνο εάν πρόκειται για συσκευή παλαιάς τεχνολογίας, όπου ενδεχομένως να παρατηρήσετε πολύ μικρές διαφορές.

Εάν έχετε συσκευή 3G και θέλετε να έχετε την ίδια ή καλύτερη εμπειρία mobile internet θα πρέπει να την αντικαταστήσετε με μία νέα συσκευή 4G. Διαφορετικά θα μπορείτε να συνεχίσετε να τη χρησιμοποιείτε για υπηρεσίες φωνής και μηνυμάτων μέσω του δικτύου 2G με λιγότερες όμως δυνατότητες mobile internet.

Εάν έχετε συσκευή 2G και είστε ικανοποιημένοι από τη σύνδεση mobile internet που έχετε, δεν χρειάζεται να κάνετε καμία αλλαγή.

 

Για να έχετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία mobile internet στο δίκτυό μας, σας συστήνουμε να αποκτήσετε μια συσκευή 4GVOLTE τελευταίας τεχνολογίας γιατί:

H εμπειρία σας θα βελτιωθεί σημαντικά μιας και το δίκτυο 4G / 4G+ της COSMOTE προσφέρει 6 φορές υψηλότερη μέση ταχύτητα από το δίκτυο 3G.

Θα μπορείτε να αναβαθμίσετε και την εμπειρία της υπηρεσίας φωνής για να έχετε κάλυψη μέσω WiFi Calling σε δύσκολα σημεία που δεν υπάρχει επαρκές σήμα κινητής (π.χ. υπόγεια).

Θα μπορείτε να κάνετε παράλληλη χρήση φωνής και internet.

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/4g.html

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να είναι και ιδέα μου, αλλά μετά το update με τα gestures navigation ενεργά αντί για το 3-button navigation η μπαταρία πέφτει πιο γρήγορα.
Εξαρχής με τα gesture το δουλεύω και για αυτό το διάστημα μου έβγαζε γύρω στις 30 ώρες χρήσης. Έτσι όπως το βλέπω τώρα θα βγάλει και δεύτερο βράδυ και βλέπουμε. Είναι στο 77% με ένα 24ωρο χρήσης.

Να πω ότι το σήμα είναι χάλια εδώ που είμαι οπότε το βράδυ έχω πτώση και λόγω αυτού.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα #pixelteam

 

Τα forward mail services δουλεύουν με Google Stores? Έχω Επιβεβαίωση απο Google Stores Γερμανίας αλλά διαβάζω γενικά οτι δεν στέλνουν σε forward mail services (τύπου mailboxde) έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν στέλνουν, το δοκίμασα εγώ

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν στέλνουν, το δοκίμασα εγώ

 

εχω παρει και πληρωσει απο Google Store Γερμανιας μεσω mailboxde. Τα λεφτα τα εχουν τραβηξει.. μιλησα με Google Stores τους ειπα την αληθεια μπηκαν στον λογαριασμο μου ειδαν οτι μενω Ελλαδα τους ειπα να δουν ξανα και ξανα την διευθυνση το ειδαν και με ανωτερο τμημα κ μου ειπαν οτι κανονικα θα φυγει στις 15.12 .. οτι ειναι ολα οκ κ δεν υπαρχει κανενα προβλημα .. εχω το case number για μελλοντικη χρηση...

 

Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις επιπλεον πληρφοφοριες για την δικη σου περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την προ-παραγγελία και μου τράβηξαν λεφτά.

Την ημερομηνία της αποστολής μου ακύρωσαν την παραγγελία και ζητούσε άλλο τρόπο πληρωμής

Με τον ίδιο τρόπο πληρωμής το πήρα από mediamarkt

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα την ημέρα που άνοιξε η πλατφόρμα προπαραγγελιων με revolut και mailboxde. Ημέρα Τετάρτη. Την Κυριακή το πρωί ήρθε email από google ότι η παραγγελία μου ακυρώθηκε. Χωρίς άλλες λεπτομέρειες. Απάντησα στο email αλλά δεν μου απάντησαν ποτέ πίσω. Τρίτη απόγευμα μου επέστρεψαν τα χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...