Jump to content

Google Pixel 4a


Sotnem
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tελικα είναι dual SIM?

 

Eχω κάρτα Vodafone kαι Cosmote.

 

Έχει jack 3.5mm ?

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορα του e-shop πολύ καλή, λετε ομως να περιμενουμε τη black friday? αξιζει? θα κανουν καμια προσφορα της προκοπής?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς αυτούς που το έχουν, μιας και μάλλον προς τα Χριστούγεννα θα το αγοράσω και εγώ: η φωτεινότητα στο μηδέν είναι αρκετά χαμηλή ή συνεχίζει να φωτίζει? Αυτό που έχω τώρα φωτίζει παραπάνω από όσο θα ήθελα.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς αυτούς που το έχουν, μιας και μάλλον προς τα Χριστούγεννα θα το αγοράσω και εγώ: η φωτεινότητα στο μηδέν είναι αρκετά χαμηλή ή συνεχίζει να φωτίζει? Αυτό που έχω τώρα φωτίζει παραπάνω από όσο θα ήθελα.

 

Πέφτει αρκετά χαμηλά. Αλλά για τον κάθε ένα είναι διαφορετικό αυτό. Εγώ χρησιμοποιώ twilight app και το βάζω ακριβώς εκεί που θελω. Ή ακόμα και με custom kernel το βάζεις οσο θες.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε διαθέσιμο και από το amazon UK.

 

Εννοώ ότι πωλείται από το amazon UK οπότε θα τα φέρουν τα pixel τα καινούργια τα amazon κανονικά, απλώς αργούν λίγο περισσότερο σε σχέση με τους υπόλοιπους resellers που πωλούν στα κατά τόπους amazon της Ευρώπης.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε διαθέσιμο και από το amazon UK.

 

Εννοώ ότι πωλείται από το amazon UK οπότε θα τα φέρουν τα pixel τα καινούργια τα amazon κανονικά, απλώς αργούν λίγο περισσότερο σε σχέση με τους υπόλοιπους resellers που πωλούν στα κατά τόπους amazon της Ευρώπης.

 

Πάντως πολύ ακριβό, είναι σε λίρες όσο το βρίσκεις σε ευρώ αλλού.

Το δικό μου είναι τώρα Αυστρία και έρχεται από το fnac. 300 συν ΦΠΑ είναι απίστευτη τιμή με τα μεταφορικά πληρωμένα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Για την αγορά του κινητό με τιμολόγιο, χρειάζεται εγγραφή στο fnacpro; Χρειάζεται να τους στείλεις τίποτα χαρτιά; Ρωτάω, γιατί δεν ξέρω αν θα βγάλω άκρη με τα Γαλλικά :lol:
Link to comment
Share on other sites

Για την αγορά του κινητό με τιμολόγιο, χρειάζεται εγγραφή στο fnacpro; Χρειάζεται να τους στείλεις τίποτα χαρτιά; Ρωτάω, γιατί δεν ξέρω αν θα βγάλω άκρη με τα Γαλλικά :lol:

Και εγώ δεν μιλάω Γαλλικά. Δεν χρειάζεται τίποτα, απλά φτιάχνεις λογαριασμό και περνάς εκεί τα στοιχεία της εταιρίας (ΑΦΜ κλπ). Νομίζω πως κάνουν αυτόματο έλεγχο αν είναι ενεργοποιημένες οι ενδοκοινοτικές συναλλαγές στο ΑΦΜ, αλλά εσύ δεν κάνεις κάτι.

Εύκολα μπορείς να βάλεις και διαφορετική διεύθυνση παράδοσης από τη διεύθυνση χρέωσης. Επίσης μην χρησιμοποιήσεις opera browser όταν πας να πληρώσεις με πιστωτική.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Για την αγορά καλύτερα να χρησιμοποιήσω Revolut ή δέχεται και Ελληνικές κάρτες;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Για την αγορά καλύτερα να χρησιμοποιήσω Revolut ή δέχεται και Ελληνικές κάρτες;
Με κάρτα της Alpha πέρασε μια χαρά, σε οδηγεί και στην ελληνική σελίδα για να βάλεις τον κωδικό που έρχεται με sms.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο e-shop με το μειωμενο ΦΠΑ της περιοχης μου βγαινει 425. Αξιζει λετε παιδια η είναι πολλα?
Βγαίνει κάπου 100 ευρώ πιο πάνω από το fnac μαζί με τα μεταφορικά. Εγώ να πω την αλήθεια δεν θα τα έδινα. Πάνω από 350 γενικά δεν δίνω για κινητό γιατί έχω 2 μικρά παιδιά και αν γίνει καμία στραβή δεν θέλω να κλαίω πολλά ανεξαρτήτως τηλεφώνου.

Τώρα έχω το Mi A1 που έκλεισε 3 χρόνια και είναι το πιο απροβλημάτιστο κινητό που έχω πάρει ever μετά το Ericsson T39i...

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με κάρτα της Alpha πέρασε μια χαρά, σε οδηγεί και στην ελληνική σελίδα για να βάλεις τον κωδικό που έρχεται με sms.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βγαίνει κάπου 100 ευρώ πιο πάνω από το fnac μαζί με τα μεταφορικά. Εγώ να πω την αλήθεια δεν θα τα έδινα. Πάνω από 350 γενικά δεν δίνω για κινητό γιατί έχω 2 μικρά παιδιά και αν γίνει καμία στραβή δεν θέλω να κλαίω πολλά ανεξαρτήτως τηλεφώνου.

Τώρα έχω το Mi A1 που έκλεισε 3 χρόνια και είναι το πιο απροβλημάτιστο κινητό που έχω πάρει ever μετά το Ericsson T39i...

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Να το παραγγείλω απο εκει ρε παιδια, αλλα ειναι Γάλλικα δεν βγάζω ακρη..

Link to comment
Share on other sites

Να το παραγγείλω απο εκει ρε παιδια, αλλα ειναι Γάλλικα δεν βγάζω ακρη..

 

Google translate φιλε μου! κ εγω ετσι το παρηγγειλα! ολα κομπλε ηταν, εχουν κ chat στα αγγλικα αν χρειαστεις κατι!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με google translate αλλιώς δεν έβγαζα άκρη με τα Γαλλικά. Από fnacpro μόνο το ΑΦΜ ζητάει στην ουσία για το τιμολόγιο. Είχα παραγγείλει 14/10 έγινε η αποστολή 29/10 και παρέλαβα σήμερα. Όταν μπαίνει Ελλάδα αλλάζει tracking number, μπορείτε να πάρετε ένα τηλ στην dpd.gr για να σας πουν το καινούργιο και από εκεί και πέρα κάνετε tracking το κντ με το καινούργιο αριθμό στην ACS.
Link to comment
Share on other sites

Να είναι καλά τα παιδιά του forum, που χάρη σε αυτά έκανα και εγώ παραγγελία μέσω του Fnacpro. :)

Χρειαζόταν βέβαια και η βοήθεια του google translate :lol:

 

Κόλλησα σε κάποια φάση που ζητούσε στοιχεία που αφορούν Γαλλικές εταιρείες, αλλά τελικά βρήκα την επιλογή "ξένη εταιρεία", έβαλα τα στοιχεία και όλα καλά!

 

Με την κάρτα, δεν δέχτηκε την Πειραιώς (δεν γνωρίζω τον λόγο), αλλά με την Εθνική φαίνεται να προχώρησε κανονικά.

 

Παρήγγειλα το 4a 5G και περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

εμενα ξεκινησε 28οκτ, θεσσαλονικη εφτασε στο κεντρο διαλογης στις 3νοε και στις 5 εγινε η παραδοση(θεσσαλονικη παλι)
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Να είναι καλά τα παιδιά του forum, που χάρη σε αυτά έκανα και εγώ παραγγελία μέσω του Fnacpro. :)

 

Χρειαζόταν βέβαια και η βοήθεια του google translate :lol:

 

 

 

Κόλλησα σε κάποια φάση που ζητούσε στοιχεία που αφορούν Γαλλικές εταιρείες, αλλά τελικά βρήκα την επιλογή "ξένη εταιρεία", έβαλα τα στοιχεία και όλα καλά!

 

 

 

Με την κάρτα, δεν δέχτηκε την Πειραιώς (δεν γνωρίζω τον λόγο), αλλά με την Εθνική φαίνεται να προχώρησε κανονικά.

 

 

 

Παρήγγειλα το 4a 5G και περιμένω...

Σου έδωσε ημερομηνία αποστολής?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες κάνει να έρθει από fnac?
Έφυγε 2 του μήνα παρέλαβα σήμερα σε νησί (είναι αργία αύριο και είχε ανοίξει το κατάστημα εκτάκτως για λίγες ώρες και πήγα και το πήρα από εκεί).

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία;

Ξέρουμε;

 

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

σε 2-3 κυκλους που εχω κανει μεχρι τωρα

5 ωρες οθονη(η τελευταια ηταν 05:30) με κυρια χρηση σοσιαλ μιντια, λιγο ytb, λιγη καμερα, 0 τηλεφωνο, 90% wifi (λογω καραντινας ειμαι συνεχεια σπιτι αρα δεν χρησιμοποιω data)

0 παιχνιδια

 

πεφτει αρκετα νομίζω το βραδυ, δλδ ειδα πτωση 5% οταν ξυπνησα, ελπιζω αυτο να αυτορυθμιστει καπως

 

 

Εdit

ρε παιδια τι θελει για να ενεργοποιηθει η αστροφωτογραφια, πρεπει να το εχω σε τριποδο για απολυτη σταθεροτητα

 

Edit2

Ναι θέλει απόλυτη σταθερότητα, μόλις το άφησα στο γραφείο και έκλεισα με το χέρι το φακό κ εμφανίστηκε η ένδειξη

Edited by macnianios
Link to comment
Share on other sites

[/color]Σου έδωσε ημερομηνία αποστολής?

 

Αναφέρει 19/11, οπότε ελπίζω τέλος του μήνα με το καλό να το έχω. Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...