Jump to content

Google Pixel 4a


Sotnem
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15-20 Οκτωβρίου θα γίνει η παραλαβή στη Γερμανία (είναι pre order αυτό που άνοιξε). Τα μεταφορικά από την google είναι δωρεάν.

 

Η mailboxde ποσο χρεώνει όμως?

 

Σημερα ειδα στο σκρουτζ εμφανιστηκε αυτο το καταστημα Google Pixel 4a 6GB128GB (Nano SIM eSIM) Jet Black

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν περιμένετε να το παραγγείλετε από το Amazon.de ?

 

Γνωρίζουμε αν στο amazon θα έχει μεγαλύτερη τιμή?

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Στο Amazon έχει την επίσημη τιμή της Google συν τους τοπικούς φόρους. Συν ότι έχεις το κεφάλι σου ήσυχο από θέμα εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

στο mailbox απο οτι βλεπω στους τιμοκαταλαγους καπου στο 20ρικο θα κοστισει η υπηρεσια? (up to 2kg)

 

βλεπω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Στο Amazon έχει την επίσημη τιμή της Google συν τους τοπικούς φόρους. Συν ότι έχεις το κεφάλι σου ήσυχο από θέμα εγγύησης.

 

Εαν παραγγελθει απο το αμερικανικο αμαζον και σταλθεί εδώ, να υποθέσω οτι δεν υπάρχει εγγύηση?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εαν παραγγελθει απο το αμερικανικο αμαζον και σταλθεί εδώ, να υποθέσω οτι δεν υπάρχει εγγύηση?

 

Ότι εγγύηση σου παρέχει το amazon.com, αν χρειαστείς εγγύηση θα χρειαστεί να το επιστρέψεις Αμερική.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ότι εγγύηση σου παρέχει το amazon.com, αν χρειαστείς εγγύηση θα χρειαστεί να το επιστρέψεις Αμερική.

 

Οπότε καλύτερα το γερμανικό ή άλλο ευρωπαικό αμαζον δηλαδή ε?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι γνώστης, θεωρώ ότι και από το γερμανικό να πάρεις επειδή η συσκευή δεν έχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα, πάλι στο αμαζον θα το στείλεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οπότε καλύτερα το γερμανικό ή άλλο ευρωπαικό αμαζον δηλαδή ε?

 

Εννοείται για ευνόητους λόγους.

 

Χωρίς να είμαι γνώστης, θεωρώ ότι και από το γερμανικό να πάρεις επειδή η συσκευή δεν έχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα, πάλι στο αμαζον θα το στείλεις.

 

Σωστό. Αλλά είναι πολύ πιο εύκολο και λιγότερο χρονοβόρο να το στείλεις Ευρώπη σε σχέση με την Αμερική.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν περιμένετε να το φέρει εδώ και να το πάρετε από Ελλάδα να έχετε και το κεφάλι σας ήσυχο;
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν περιμένετε να το φέρει εδώ και να το πάρετε από Ελλάδα να έχετε και το κεφάλι σας ήσυχο;

 

Γιατί δεν υπάρχει επίσημη υποστήριξη εδώ και είναι παραεισαγωγή. Συνεπώς δεν γλιτώνεις και πολλά πράγματα επί της ουσίας.

Η καλύτερη λύση αντικειμενικά είναι κάποιο ευρωπαϊκό Amazon. Είναι σαν να αγοράζεις οτιδήποτε άλλο από εκεί και έχεις όλη την "προστασία" που σου παρέχει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οι θήκες θα κυκλοφορούν στο Amazon.de από 22 Οκτ άρα ίσως είναι ένα δείγμα και για τη συσκευή

βέβαια δεν ξέρω γιατί έχουν βγάλει σε προπαραγγελια τις θήκες και όχι τη συσκευή.

 

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι θήκες θα κυκλοφορούν στο Amazon.de από 22 Οκτ άρα ίσως είναι ένα δείγμα και για τη συσκευή

βέβαια δεν ξέρω γιατί έχουν βγάλει σε προπαραγγελια τις θήκες και όχι τη συσκευή.

 

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

 

Ναι αυτο είδα και εγω και μου έκανε εντύπωση γιατί, διότι είχα διαβάσει στο 9to5google οτι ευρώπη θα κυκλοφορήσει 1η οκτώβρη...

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε mail από την Google εχθές ότι έχει παγώσει η παραγγελία μου και έχω 7 ημέρες να επιλέξω άλλο τρόπο πληρωμής για να συνεχιστεί

Είχα πληρώσει με κάρτα της Alpha Bank

Δεν γράφει κάτι για την διεύθυνση από mailboxde, μήπως έφταιγε η κάρτα της τράπεζας;

Είναι η μαύρη η Bonus

Θα δοκιμάσω με την προπληρωμένη μου από Πειραιώς

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε mail από την Google εχθές ότι έχει παγώσει η παραγγελία μου και έχω 7 ημέρες να επιλέξω άλλο τρόπο πληρωμής για να συνεχιστεί

Είχα πληρώσει με κάρτα της Alpha Bank

Δεν γράφει κάτι για την διεύθυνση από mailboxde, μήπως έφταιγε η κάρτα της τράπεζας;

Είναι η μαύρη η Bonus

Θα δοκιμάσω με την προπληρωμένη μου από Πειραιώς

 

Ίσως τη απέρριψε η ALPHA γιατί η διεύθυνση αποστολής δεν ταίριαζε με την διεύθυνσή σου

https://support.google.com/store/answer/6160259

 

Ίσως χρειαστεί να τους κάνεις ένα τηλέφωνο να τους πεις να κάνουν accept την συγκεκριμένη χρέωση ...

Link to comment
Share on other sites

Στα στοιχεία της κάρτας στον λογαριασμό μου στην σελίδα τους, το άλλαξα στην γερμανική διεύθυνση

Αλλά και πάλι η πληρωμή από Ελλάδα θα γίνει

Καλά τι πρόβλημα έχουν αν η πληρωμή γίνετε από αλλού;

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Στα στοιχεία της κάρτας στον λογαριασμό μου στην σελίδα τους, το άλλαξα στην γερμανική διεύθυνση

 

Αλλά και πάλι η πληρωμή από Ελλάδα θα γίνει

 

Καλά τι πρόβλημα έχουν αν η πληρωμή γίνετε από αλλού;

Δεν είμαι σίγουρος ότι το πρόβλημα το έχει η google αλλά η τράπεζα σου
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω με την προπληρωμένη μου και θα ενημερώσω

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε mail από την Google εχθές ότι έχει παγώσει η παραγγελία μου και έχω 7 ημέρες να επιλέξω άλλο τρόπο πληρωμής για να συνεχιστεί

Είχα πληρώσει με κάρτα της Alpha Bank

Δεν γράφει κάτι για την διεύθυνση από mailboxde, μήπως έφταιγε η κάρτα της τράπεζας;

Είναι η μαύρη η Bonus

Θα δοκιμάσω με την προπληρωμένη μου από Πειραιώς

 

Έχω την εντύπωση ότι στην πάγωσε επειδή παραγγέλνεις μέσο mailboxde. Κάπου είχα διαβάσει ότι παραγγελίες με τέτοιους τρόπους τις ακυρώνει η Google. Αλλά αν τελικά φταίει κάτι άλλο και στην επιτρέψει πες μας να πάρουμε και εμείς xD

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ίσως τη απέρριψε η ALPHA γιατί η διεύθυνση αποστολής δεν ταίριαζε με την διεύθυνσή σου

https://support.google.com/store/answer/6160259

 

Ίσως χρειαστεί να τους κάνεις ένα τηλέφωνο να τους πεις να κάνουν accept την συγκεκριμένη χρέωση ...

 

Αν δηλαδή κάποιος θέλει να το αγοράσει σαν δώρο σε κάποιον άλλον και να το στείλει εκει, τότε δεν θα του δέχεται την πληρωμή? Στο αμαζον πχ γίνεται κανονικά αυτό, λίγο χαζό μου φαίνεται αυτό

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα προπαραγγελια με Revolut και mailboxde και μου την ακύρωσε η google. Χωρίς να διευκρινίζει τι της φταίει.
Link to comment
Share on other sites

...

 

Αν δηλαδή κάποιος θέλει να το αγοράσει σαν δώρο σε κάποιον άλλον και να το στείλει εκει, τότε δεν θα του δέχεται την πληρωμή? Στο αμαζον πχ γίνεται κανονικά αυτό, λίγο χαζό μου φαίνεται αυτό

 

Ναι και εδώ γίνεται να παραγγείλεις για δώρο

 

Δηλώνεις διαφορετική billing address και διαφορετική διεύθυνση παραλαβής

 

Αλλά εδώ η Google φαίνεται να δέχθηκε αρχικά την παραγγελία αλλά αργότερα την στιγμή που πάει να κάνει την χρέωση, φαίνεται να απορρίπτεται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...