Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορώ να κάνω το Opera Mini να δουλέψει στο νέο ROM? υπάρχει κάποιο cab file για εύκολο installation?

Ο Opera Mini είναι εφαρμογή Java. Για να τρέξει σε WM6 πρέπει να έχεις java emulator. Εγώ χρησιμοποιώ αυτόν και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Ναι, τρέχω και τον Opera Mini.

 

Παίδες, το κινητάκι αυτο κυκλοφορεί ακόμα στην αγορά (αν ναί,γνωρίζετε που; ), ή έχει αποσυρθεί;

Δεν παράγεται πια από την Qtek (HTC) αλλά μπορείς να το βρεις σε στοκ σε κάποια καταστήματα.

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κυκλοφορει απο τη vodafone ως v1240 σε τιμη κατω απο 200 ευρω! λιγα κομματια εχουν, αρα οποιος προλαβει...

 

 

Ο Opera Mini είναι εφαρμογή Java. Για να τρέξει σε WM6 πρέπει να έχεις java emulator. Εγώ χρησιμοποιώ αυτόν και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Ναι, τρέχω και τον Opera Mini.

 

 

Δεν παράγεται πια από την Qtek (HTC) αλλά μπορείς να το βρεις σε στοκ σε κάποια καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορει απο τη vodafone ως v1240 σε τιμη κατω απο 200 ευρω! λιγα κομματια εχουν, αρα οποιος προλαβει...

Το ξέρω ρε φίλε, αλλα είναι vodafone branded... Το γ....ει το κινητο αυτο το μενου...Ειχα παρει το Μ600 vodafone και μετανοιωσα την στιγμη που το πηρα! Ξέρετε αν μετατρεπεται ευκολα σε 8310 ή θέλει αλλαγη απο το service της vodafone;

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι ήδη 8310. :) Το μόνο που θέλει για να το ...θυμηθεί κι αυτό είναι μια ROM για Qtek 8310. ;)

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι ήδη 8310. :) Το μόνο που θέλει για να το ...θυμηθεί κι αυτό είναι μια ROM για Qtek 8310. ;)

 

ελπίζω να τα καταφέρεις με την homescreen από το S730... :)

Link to comment
Share on other sites

Γκαντεμιά, φίλε, γκαντεμιά. Δεν ξέρω αν φταίω εγώ, τα αρχεία ή τα εργαλεία, αλλά δε μπορώ να κάνω extract τίποτα από το dump!

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Γκαντεμιά, φίλε, γκαντεμιά. Δεν ξέρω αν φταίω εγώ, τα αρχεία ή τα εργαλεία, αλλά δε μπορώ να κάνω extract τίποτα από το dump!

 

ίσως σου πουν αυτοί που την έβαλαν στο xda-developers, πάντως θα άλλαζε το κινητό ολοκληρωτικά...

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον μπορεί να βοηθήσει..Έχω βάλει την WM6 v5 ROM από τον Nitrogen.Όλα δουλεύουν καλά αλλά έχω ένα σημαντικό πρόβλημα. Κάθε εφαρμογή που τρέχει μετά από κάποιο μικρό χρονικό διάστημα σαν να γίνεται ελαχιστοποίηση και βγαίνω στην κεντρική σελίδα του κινητού. Εαν από το taskmanager επιλέξω την εφαρμογή που έτρεχε τότε επιστρέφει πάλι σε αυτήν αλλά στη συνέχεια επαναλαμβάνεται το παραπάνω φαινόμενο. Εφαρμογές όπως το destinator πλέον δεν μπορώ να τις χρησιμοποίησω. Πριν αλλάξω ROM χρησιμοποιούσα την WM6 V3 Nitrogen και δεν είχα αυτό το πρόβλημα. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που λύνεται ή πρέπει να επιστρέψω στην V3??

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

PANOS
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Αρχική Οθόνη -> Χρονικό όριο -> Ποτέ!!!! ;)

 

Δεν πιστεύω να το έβαλες στα 10 δευτερόλεπτα!!!!

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Αρχική Οθόνη -> Χρονικό όριο -> Ποτέ!!!! ;)

 

Δεν πιστεύω να το έβαλες στα 10 δευτερόλεπτα!!!!

Μεγάλη γκαφα από μέρους μου..Πανω στην απελπισία από την μεγάλη πτώση απόδοσης της μπαταρίας με τα wm6 όπου έβρισκα κάτι για χρονικά όρια και οθόνη όλα στο ελάχιστο.

Μια και το έφερε η κουβέντα μήπως έχει βγει καμια άκρη για ποιο λόγο η μπαταρία κρατάει αιθητά λιγοτερο με τα wm6 από ότι κρατούσε με τα wm5?

PANOS
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη γκαφα από μέρους μου..Πανω στην απελπισία από την μεγάλη πτώση απόδοσης της μπαταρίας με τα wm6 όπου έβρισκα κάτι για χρονικά όρια και οθόνη όλα στο ελάχιστο.

Μια και το έφερε η κουβέντα μήπως έχει βγει καμια άκρη για ποιο λόγο η μπαταρία κρατάει αιθητά λιγοτερο με τα wm6 από ότι κρατούσε με τα wm5?

se mena krataei parapano apo oti sta wm5. Emena apla mou kreamei otan to afiso poli ora xoris na kano tipota otan kapoios pairnei i stelnei sms den antidra to kinito kai den lamvanei tipota. Exei xanaanaferthei nomizo afto. simvainei se asxetes ores kai stigmes kai oxi panta.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

pbirdas, ποια ROM έχεις;

 

Εμένα και κρατάει η μπαταρία περισσότερο και δεν έχω προβλήματα "αδράνειας". Έχω την 5η έκδοση της ROM μου, χωρίς να τρέχω κανένα επιπλέον πρόγραμμα στο background, πέραν του Vito Copy-Paste!

 

Athadef21, μήπως έχεις εγκατεστημένο το AutoKeylock;

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δέν έχω το autokeylock. Αυτό είναι το περίεργο! και εγώ μόνο το vito copy paste τρέχω και την δική σου v4. Δεν θυμάμαι και προσπαθώ να θημηθώ μήπως μου το έκανε και καμιά φορά με τα wm5 :blink:. Με την v2 σου που το κράτησα πάνω από βδομάδα δεν μου το έκανε αλλά αυτό δέν σημαίνει και τίποτα διότι δεν έχω βρεί τίποτα που να μπορούσε να εξηγήσει το συγκεκριμμένο πρόβλημα πέρα του ότι όταν γίνεται αυτό συνήθως είναι σε standby χωρίς να το πειράζω επί πάνω από 2-3 ώρες. Θανάσης λέγομαι επί της ευκαιρίας
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά, Θανάση, δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Μήπως πείραξες τίποτα στη registry; Δοκίμασες κανένα hard reset;

 

Εφόσον δεν έχω το πρόβλημα αυτό, δε μπορώ να βοηθήσω και στην επίλυσή του! :(

 

Δε δοκιμάζεις την 5η έκδοση να δεις αν σου συμβαίνει κι εκεί;

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά, Θανάση, δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Μήπως πείραξες τίποτα στη registry; Δοκίμασες κανένα hard reset;

 

Εφόσον δεν έχω το πρόβλημα αυτό, δε μπορώ να βοηθήσω και στην επίλυσή του! :(

 

Δε δοκιμάζεις την 5η έκδοση να δεις αν σου συμβαίνει κι εκεί;

Ίσως δοκιμάσω την v5. Πάντως το μονο πράγμα που πείραξα στην registry είναι από 1 λεπτό να κάνω την οθόνη να σβήνει στα 30s. Πολύ περίεργο! Τελευταία δεν έχω πολύ χρόνο αλλα μάλλον αργότερα θα το ξανακοιτάξω
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Με το πάσο σου, Θανάση. :)

 

Μόνο που αν περάσεις την v5 πόσταρε το αποτέλεσμα στο thread για τη ROM, OK;

Samsung Galaxy S GT-I9000

CyanogenMod v10.1 (Android 4.2.2)

Fishears Built for iNand (no LVM)

Link to comment
Share on other sites

Με το πάσο σου, Θανάση. :)

 

Μόνο που αν περάσεις την v5 πόσταρε το αποτέλεσμα στο thread για τη ROM, OK;

Εννοείται και θα το κάνω (και στο σωστό θέμα :))
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

pou mporo na vro to d3st1n4t0r se ekdosi gia smartphone????

 

Τι ειναι το d3st1n4t0r ; Μηπως εννοεις "destinator";

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά ξέρουμε κάποιο homescreen plugin που να μας δείχνει το μετρητή χρόνου κλήσεων; Δηλαδή με μια ματιά στη homescreen να ξέρεις πόσο χρόνο έχεις χρησιμοποιήσει. Δε θα ήταν άσχημα να συνδυαζόταν με ένα μετρητή δεδομένων gprs βέβαια...
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia!

 

prin postarw googlara arketa kai den brhka

kapoion na exei to idio problhma me mena.

 

exw thn v5 wm6 gia to 8310 kai otan mpainw se full screen me ton

wmp 10 meta apo 7 peripou secs me petaei sto kanoniko mode.

to idio symbainei kai an tou balw default to full mode.

 

to exei allos ayto to problhma?

 

Sthn arxh nomiza oti exei na kanei me thn diaxeirhsh energeias

alla dokimasa oles tis ry8miseis kai tpt.

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia!

 

prin postarw googlara arketa kai den brhka

kapoion na exei to idio problhma me mena.

 

exw thn v5 wm6 gia to 8310 kai otan mpainw se full screen me ton

wmp 10 meta apo 7 peripou secs me petaei sto kanoniko mode.

to idio symbainei kai an tou balw default to full mode.

 

to exei allos ayto to problhma?

 

Sthn arxh nomiza oti exei na kanei me thn diaxeirhsh energeias

alla dokimasa oles tis ry8miseis kai tpt.

 

kai egw file mou exw to idio problima!!!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...