Jump to content

[Επίσημο] Qtek 8300 & 8310


kalantz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν πατήσεις το πληκτρο στο πάνω μέρος του κινητού, θα καταλάβεις ότι δε χρειάζεσαι άλλο πρόγραμμα...

Αν είναι το πρώτο σου wm κινητό, καλο θα ήταν να διαβάσεις το manual και κάποια παλιά θέματα του φορουμ, για δική σου διευκόλυνση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η συσκευή επανήλθε στο e-shop.gr.

 

Πάνω που είδα την προσφορά το Σάββατο και το σκεφτόμουν, είδα ότι σε λίγες ώρες εξαντλήθηκε. Ε, με το που ένιωσα ότι δεν μπορώ να το έχω, αποφάσισα ότι τελικά το θέλω. Σαν έρωτας ένα πράμα. :)

 

Επομένως πήρα τη μεγάλη απόφαση και θα το πάρω σήμερα.

 

Άντε, όποιος προλάβει πάλι τα σημερινά κομμάτια.

 

Έχω ξαναδεί τέτοιες περιπτώσεις στο e-shop. Δηλαδή να εξαντλείται μία προσφορά και λίγες μέρες να επανέρχεται στις σελίδες του. Αρχίζω και θεωρώ πιθανό να το κάνουν για να δημιουργήσουν συνθήκες περιορισμένης προσφοράς και να πείσουν κόσμο, όπως εμένα.

 

Αντιθέτως τα προϊόντα που δεν είναι σε προσφορά, όταν εξαντληθούν, αργούν να επανέλθουν, αφού η αναμονή αφορά τον προμηθευτή του καταστήματος.

 

Κανένα πρόγραμμα για VoIP παίρνει, εκτός του skype;

Link to comment
Share on other sites

Δεν επανηλθε!Τους πηρα πρωι πρωι και ειπαν οτι ξανανεβηκε κατα λαθος.

Ο πωλητης μου ειπε οτι δεν θα ξαναφερουν κιολας.Αμεσως μετα το 8310 εξαφανιστηκε παλι.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως εγώ το παρήγγειλα σήμερα το πρωί και μου είπαν στο τηλέφωνο ότι είναι διαθέσιμο στο κατάστημα για να πάω να το πάρω.

 

Τώρα που κοιτάζω, πράγματι εξαντλήθηκε πάλι. Ήταν και πάλι θέμα χρόνου ποιος θα προλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο το παρέλαβα κι εγώ. Το έχω και φορτίζει.

 

Δυστυχώς δεν πρόλαβα ανοιχτό το κατάστημα που έχει τη mini SD 2GB στην τιμή του ενός GB. Οπότε θα πάρω τη μνήμη αύριο-μεθαύριο.

 

Ας ελπίσουμε ότι θα βγει αξιόπιστο.

 

Πόσο πήρατε τις μνήμες mini SD 2 GB 80x; 40 ευρώ τις βρίσκω. Μόνο σε ένα κατάστημα βρήκα μία 60x με 20 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι υπήρχαν πολύ λίγα κομμάτια διαθέσιμα σήμερα. Ίσως προέκυψαν από λάθος καταμέτρηση στην αποθήκη ή από ακυρώσεις παραγγελιών χτες.

 

Τα πολλά έφυγαν την προηγούμενη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πήρατε τις μνήμες mini SD 2 GB 80x; 40 ευρώ τις βρίσκω. Μόνο σε ένα κατάστημα βρήκα μία 60x με 20 ευρώ.

 

Πηρα απο mediamarkt 2GB Kingston Mini-SD, με 25€. Δεν προσεξα ταχυτητα, αλλα δε νομιζω οτι θα κανει τοση πολλη διαφορα στο qtek...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει κανεις να εξηγησει αν - και πως - δουλευει το sjphone στο qtek 8310;

 

Συγκεκριμενα, ποια απο αυτες τις εκδοσεις: http://www.sjphone.org/preview/ η ακομα http://www.sjphone.org/sjp.html ειναι καταλληλη;

 

Τα .cab που δοκιμασα, λενε οτι "δεν ειναι καταλληλα γι'αυτο το device".

 

Εναλλακτικα, εχετε να προτεινετε καποιον αλλον SIP client; Εχει κανεις πετυχει το X-Lite να δουλευει στα windows mobile?

Link to comment
Share on other sites

Πηρα απο mediamarkt 2GB Kingston Mini-SD, με 25€. Δεν προσεξα ταχυτητα, αλλα δε νομιζω οτι θα κανει τοση πολλη διαφορα στο qtek...

Ευχαριστώ για την απάντηση avel.

 

Η mini SD της kingston έχει καλή αξιοπιστία και εγγύηση, είναι όμως αργή. Βέβαια δεν έχω ιδέα αν θα έχει διαφορά στο qtek, μιας και δεν ξέρω τις δυνατότητές του, ούτε καν τις απαιτήσεις μου. Απλά φοβάμαι ότι το 1 Mbyte/sec θα είναι πολύ αργό για σύγχρονες απαιτήσεις, τη στιγμή που οι καλές SD έχουν 10πλάσια ταχύτητα.

 

Αν δεν βρω την 60x με τα 20 ευρώ, θα κάνω μία βόλτα από το media markt.

 

Κι εγώ ενδιαφέρομαι για softphone που να τρέχει στο qtek. Άμα βρω κάτι θα ειδοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα το (omapclock) ξερει καποιος πως ρυθμιζεται και μεχρι ποιου σημειου μπορει να βαλει καποιος την ταχυτητα του επεξεργαστει ¨?????

και κατι αλλο υπαρχει κανενα προγραμμα free για το κλειδωμα του πληκρολογιου?????

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο κλειδώνει και με παρατεταμένο πάτημα του πλήκτρου τερματισμού κλήσης.

 

ναι ευχαριστώ το ανακάλυψαα μετα απο λίγο ψαξιμο. αψογο το κινητάκι ακομα ομως προσπαθώ με το non stop plus tim όμως...

Link to comment
Share on other sites

Πηρα απο mediamarkt 2GB Kingston Mini-SD, με 25€. Δεν προσεξα ταχυτητα, αλλα δε νομιζω οτι θα κανει τοση πολλη διαφορα στο qtek...

Τελικά πήρα μία mini SD Patriot 2GB 60x με 18 ευρώ. Φαίνεται να δουλεύει σωστά, με απλή χρήση που έκανα. Έχει 5 χρόνια εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μπορειτε να μου πειτε πια ειναι η καλυτερη σουιτα γραφειου για το 8310??

ευχαριστω

(το 8310 σε θεματα ιντερνετ ειναι πολυ πιο καλο και γρηγορο απο το πανακριβο ε65 της Νοκια)

mi8
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση γιατί το παρέλαβα σήμερα από e-shop.

Στα μηνύματα τι πρέπει να κάνουμε για να στέλνει ελληνικά 160 χαρακτήρων, αλλά να τα χρεώνει ως ένα μήνυμα;

Έχω ενεργοποιήσει το sms160 στα ''βοηθήματα'', αλλά ακόμα μου βγάζει /70 στα μηνύματα...

Μήπως υπάρχει κάποια ποιο καινούργια rom;

Ευχαριστώ πολύ

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...