Jump to content

Νέο πρόγραμμα Vodafone Giga WiFi on the spot


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τη στιγμή που σε βάζουν να υπογράφεις συμβόλαιο, είναι συμβόλαιο και έχει όλους τους κινδύνους και εκπλήξεις του συμβολαίου. Για παραδειγμα, μπορεί από λάθος συστήματος να σου έρθει ένας λάθος λογαριασμός και μετά να αρχίσουν τα τηλέφωνα τα δικηγορικά γραφεία κλπ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 88
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχουν κίνδυνοι και εκπλήξεις σε συμβόλαια, μόνο όροι. Λάθη γίνονται παντού, και δεν είναι κάτι που μπορεί να πάρεις σαν δεδομένο ότι θα συμβεί, όπως το παρουσιάζεις. Και στην εξαιρετικά απίθανη περίπτωση που γίνει κάτι τέτοιο, δεν θα σε κλέψει κανείς. Δεν υπάρχει και μεγάλο περιθώριο να γίνει υπερχρέωση από λάθος. Να σε χρεώσουν παραπάνω πακέτα; Αποκλείεται. Να σου ανέβει ο λογαριασμός από κάτι άλλο δεν παίζει μιας και δεν έχει πάγιο. Τέλη κλπ είναι ενσωματωμένα στο πακέτο που αγοράζεις.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

16€ τα 40gb μπορείς να πάρεις από το cu με το bigbang εβδομαδιαίο πακέτο με 4€ και 3000 πόντους. Απλά έχεις τον περιορισμό των 3gb/ημέρα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο "περιορισμος" των 3GB στα καρτοκινητα καταργειται soon.. :X

Edited by shirley
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν κίνδυνοι και εκπλήξεις σε συμβόλαια, μόνο όροι. Λάθη γίνονται παντού, και δεν είναι κάτι που μπορεί να πάρεις σαν δεδομένο ότι θα συμβεί, όπως το παρουσιάζεις. Και στην εξαιρετικά απίθανη περίπτωση που γίνει κάτι τέτοιο, δεν θα σε κλέψει κανείς. Δεν υπάρχει και μεγάλο περιθώριο να γίνει υπερχρέωση από λάθος. Να σε χρεώσουν παραπάνω πακέτα; Αποκλείεται. Να σου ανέβει ο λογαριασμός από κάτι άλλο δεν παίζει μιας και δεν έχει πάγιο. Τέλη κλπ είναι ενσωματωμένα στο πακέτο που αγοράζεις.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Επειδή έχω αρνητική εμπειρία με συμβόλαια βονταφον και με πολυ άσχημη συμπεριφορά από δαυτους, δεν θα έκανα ποτέ ξανά συμβόλαιο μαζί τους, ειδικά ένα τόσο χύμα "συμβόλαιο" χωρίς παγιο αλλά υπογραφή συμβολαίου. Δεν έχει ξαναγίνει αυτό στην Ελλάδα, όποτε θα περιμενω αντίδραση από τον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Χύμα επειδή δεν έχει πάγιο; Καλό...

Είπαμε, χαρίζουν γάιδαρο και τον κοιτάμε στα δόντια.

Μακάρι να απαντήσει ο ανταγωνισμός, μέχρι τότε όμως μισό ευρώ το GB δεν θα βρει κανείς χωρίς δεσμεύσεις κλπ.

 

Sent from my Galaxy A40

Link to comment
Share on other sites

Εχει γραφτεί εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8055392#post8055392 σχετικά με την μεταφορά.. Γενικά πάντως είναι μια πολύ καλή προσπάθεια αλλά όπως θα διαβάσεις και μαρτυρίες χρηστών στο θέμα που παραπέμπω, πάσχει κάπως ως προς την εφαρμογή της. Δηλαδή έχει μια ταλαιπωρία απο το χρήστη μέχρι να βρεις πως ενεργοποιούνται τα πακέτα, αλλη βλακεια ότι πρέπει να τους τηλ για να σου ενεργοποιήσουν το 4g λες και δεν μπορούσαν να το έχουν έτοιμο απο την αρχή και κυρίως καλύτερα να το κάνεις online την αίτηση κτλ γιατι υπάρχουν μαγαζιά που παίζει να μην έχουν ιδέα περί τίνος πρόκειται και να φας αδικη ταλαιπωρία όπως ο χρήστης εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8053631#post8053631
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ότι δεν καταναλώνετε στον μήνα μεταφέρονται στον επόμενο ; Ξέρει κανείς ;
Μεταφέρονται μόνο στο ίδιο ακριβώς πακέτο αν ενεργοποιήσεις. Αν όμως είχες το 10 και βάλεις το 40 gb δεν μεταφέρονται.

Προϋπόθεση η ανανέωση με νέο ίδιο πακέτο πριν την λήξη του προηγούμενου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια χαρα ειναι το πακετακι.

Στη εταιρεια ειχα 3 Vodafone sticks με εταιρικο προγραμμα και πλεον τα μετεφερα ολα σε αυτο.

Στα δυο γινεται ηδη κανονικη χρηση απο υπαλληλο σε νησι.

Η αγορα πακετου ειναι πανευκολη απο το myVMB, και ο λογαριασμος θα ερθει τελος του μηνα.

 

Πηρα και για μενα ενα τωρα για τις διακοπες.

Μεχρι στιγμης ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δε μπορούν να το καταλάβουν, θα το πω με απλά λόγια: είναι συμβόλαιο και ΠΡΕΠΕΙ να υπογράψετε, διότι κι αυτοί θέλουν να είναι εξασφαλισμένοι ότι θα εισπράξουν τα χρήματά τους, όταν βγει ο λογαριασμός.

 

ΘΕΤΙΚΑ:

- Πολύ καλή χρέωση πακέτων για 12 μήνες (50% έκπτωση σε σχέση με τις τιμές καταλόγου).

- 200MB κάθε μήνα χωρίς χρέωση. Αν τελειώσουν, απλά σταματά να λειτουργεί και δε χρεώνεσαι ούτε ένα λεπτό, εκτός κι αν αποφασίσεις να ενεργοποιήσεις πακέτο.

- Στο «μικρό» πακέτο, τα 5GB μπορούν να χρησιμοποιηθούν εντός Ε.Ε., Ισλανδίας, Λίχτενσταϊν και Νορβηγίας. Αντιστοίχως, για το «μεγάλο» πακέτο, τα 10GB προσφέρονται για περιαγωγή εντός Ε.Ε.*

 

ΑΡΝΗΤΙΚΑ:

- * Τα πακέτα ΔΕΝ ενεργοποιούνται, εάν βρίσκεστε ΕΚΤΟΣ Ελλάδας. Θα πρέπει να βρίσκεστε εντός κάλυψης vodafoneGR για να μπορέσετε να ενεργοποιήσετε πακέτο.

- Χαοτικό και απαράδεκτο app διαχείρισης (τουλάχιστον σε Android). Είναι ενιαίο για όλα τα δίκτυα vodafone που προσφέρουν παρόμοια προγράμματα ανά τον κόσμο. Ζητά διαρκώς κωδικούς πρόσβασης. Περίμενα κάτι άρτιο, αλλά απογοητεύτηκα.

- Χαοτική ΚΑΙ η διαδικασία ενεργοποίησης των πακέτων, λόγω πρόσβασης σε συγκεκριμένη ιστοσελίδα, κοινή για ΟΛΕΣ τις χώρες που προσφέρουν αντίστοιχα προγράμματα και μόνο μέσω της δικής σας σύνδεσης Giga Wifi on the spot (δε μπορείτε να ενεργοποιήσετε πακέτο για κάποιον άλλο). Βεβαιωθείτε ότι η σύνδεσή σας είναι http κι όχι https, διαφορετικά δεν έχετε ελπίδα ενεργοποίησης πακέτου (κοινώς, βρείτε κάποιον αρχαίο browser)

- Πολύ μικρή αυτονομία συσκευής MiFi. Απαραίτητο το powerbank.

 

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:

Μια πολύ καλή λύση για τους πρώτους 12 μήνες, εφ' οσον κάνετε λογική χρήση browsing, με λίγο streaming ή κάνετε συχνά ταξίδια στην Ε.Ε. Το αντίστοιχο simpleFi της Wind έχει υψηλότερη τιμολόγηση και γεωγραφικό περιορισμό χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν χρειάζεται καμια εφαρμογή για να παιξει το mobile routerακι, παιζει out of the box οπως ειναι. Εαν θες να βαλεις δικό wifi ssid κωδικους, data roaming on/off, max data usage, block clients κτλ μπαινεις στην σελιδα του 192.168.0.1 η κατεβαζεις το app Huawei AI Life.

Ολα αυτα τα φορητά θελουν power bank δεν ειναι για ολη μερα. Ενα TP Link εμπορίου που εχω οντως κραταει κανα διωρο παραπανω αλλα παλι καταλαβαινεις οτι ολη μερα δεν θα βγαλεις.

Μπορεις ομως ανετα να μην αγοράσεις το Huawei στα 40€ και να παρεις δωρεαν την καρτα και να ψαχτεις με οποιο θελεις. Εγω και αυτό

 

https://www.skroutz.gr/s/17172696/TP-LINK-M7350-v5.html

 

Η αγορά πακετου ειναι τοσο ευκολη στο myVMB, ενα κλικ, που για εμενα ειναι προβλημα μηπως καποιος (σε υπαλλήλους το εχουμε) που ειναι στο ιδιο wifi σου κανει καμια αγορα πηγαινοντας σε αυτή την σελιδα και δεν καταλαβει τι πατάει.

Δεν χρειάζεται εφορμογη για το myvodafone, ερχεται λογαριασμος σπιτι (ηρθε ηδη εμενα 9,95€). Επειδη εχω τη εφαρμογή το μονο που προσφέρει ειναι να μην περιμενεις το ταχυδρομείο για να δεις τον λογαριασμό σε pdf.

 

Για χρηση στο εξωτερικό, κανεις την αγορα πακετου απο πριν. Εαν εισαι ηδη εξωτερικό και σου τελειωσει την πάτησες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την αγορα πακετου την εκανα μεσα απο κινητο mobile Chrome στα ΚΤΕΛ που περιμενα καποιον.

http://vodafone.gr/myvmb

Που σε δυσκολεψε? Σου έβαζε αυτόματα μπροστα το https ?

Link to comment
Share on other sites

Καμία δυσκολία, μπαίνεις απο το site στο myvmb και αγοράζεις τα πακέτα. Και οι ταχύτητες πολύ καλές στην περιοχή μου. Edited by EllinikoNisi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν χρειάζεται καμια εφαρμογή για να παιξει το mobile routerακι, παιζει out of the box οπως ειναι. Εαν θες να βαλεις δικό wifi ssid κωδικους, data roaming on/off, max data usage, block clients κτλ μπαινεις στην σελιδα του 192.168.0.1 η κατεβαζεις το app Huawei AI Life.

Ολα αυτα τα φορητά θελουν power bank δεν ειναι για ολη μερα. Ενα TP Link εμπορίου που εχω οντως κραταει κανα διωρο παραπανω αλλα παλι καταλαβαινεις οτι ολη μερα δεν θα βγαλεις.

Μπορεις ομως ανετα να μην αγοράσεις το Huawei στα 40€ και να παρεις δωρεαν την καρτα και να ψαχτεις με οποιο θελεις. Εγω και αυτό

 

https://www.skroutz.gr/s/17172696/TP-LINK-M7350-v5.html

 

Η αγορά πακετου ειναι τοσο ευκολη στο myVMB, ενα κλικ, που για εμενα ειναι προβλημα μηπως καποιος (σε υπαλλήλους το εχουμε) που ειναι στο ιδιο wifi σου κανει καμια αγορα πηγαινοντας σε αυτή την σελιδα και δεν καταλαβει τι πατάει.

Δεν χρειάζεται εφορμογη για το myvodafone, ερχεται λογαριασμος σπιτι (ηρθε ηδη εμενα 9,95€). Επειδη εχω τη εφαρμογή το μονο που προσφέρει ειναι να μην περιμενεις το ταχυδρομείο για να δεις τον λογαριασμό σε pdf.

 

Για χρηση στο εξωτερικό, κανεις την αγορα πακετου απο πριν. Εαν εισαι ηδη εξωτερικό και σου τελειωσει την πάτησες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την αγορα πακετου την εκανα μεσα απο κινητο mobile Chrome στα ΚΤΕΛ που περιμενα καποιον.

http://vodafone.gr/myvmb

Που σε δυσκολεψε? Σου έβαζε αυτόματα μπροστα το https ?

επειδη το εχεις σε υπαλληλους (αρα εσυ ενεργοποιεις το πακετο) προφανως δεν μπορεις να το ενεργοποιησεις αν δεν εχεις στα χερια σου τις σιμ (ή και κατ' επέκταση τις συσκευες που τις χρησιμοποιουν). Αν θες δηλαδη να ενεργοποιεις πακετα για καποιον που δεν ξερει απλά δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ο "περιορισμος" των 3GB στα καρτοκινητα καταργειται soon.. :X

 

Σουν σε κανα χρόνο, με δίκτυο 5G όπως καταργήθηκε και ο περιορισμός 400MB από 3G σε 4G, ή πριν τον δεκαπενταύγουστο;

 

Γιατί το να έχεις προνοήσει να έχεις 22GB σε κάρτα και να προσέχεις όλη την ώρα μην φας πολλά για να έχεις υπόλοιπο ημερίσιο bandwith εν ώρα ανάγκης, παραγίνεται teenage φάση για τα γούστα μου.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν ότι δεν καταναλώσεις μεταφέρεται στον επόμενο μήνα ή όχι

 

Όχι δεν τα μεταφέρει στον επόμενο μήνα.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πιο καλή την επιλογή να ενεργοποιήσεις το απεριόριστα 2 δεκαπενθήμερα με λίγο παραπάνω κόστος. Προσωπικά η οικογένεια δεν έχει κλείσει το 15νθήμερο στο εξοχικό και έχει φάει ήδη περί τα 90 giga ...
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν τα μεταφέρει στον επόμενο μήνα.

 

μεταφέρονται αν ενεργοποιήσεις ίδιο πακέτο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείται συμβόλαιο, έτσι αναφέρεται στην αίτηση. Είναι όμως με μηδενικό πάγιο, και δεσμεύεται από πλευράς της εταιρίας ότι θα έχεις αυτές τις χρεώσεις πακέτων (4,95€ κ 9,95€) για 12 μήνες.

Επιπλέον, μπορείς να διακόψεις ανά πάσα στιγμή χωρίς τέλος υπαναχώρησης και τιμολογείσαι μόνο τους μήνες που βάζεις πακέτο.

 

Φίλος εμένα το αντίθετο μου είπανε όταν έκανα το συμβόλαιο, δηλαδή ότι δεν δεσμεύεται η εταιρία σε αυτή την τιμή , η τιμή είναι για όσο κρατάει την προσφορά.

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

δεσμευτικη ειναι η τιμη του παγιου δηλαδη 0 ευρω για 200 mb για οσο διαρκει το συμβολαιο.Αυτο υπογραφεις. Τα αλλα ειναι προσθετα πακετα και δεν υπαρχει δεσμευση για την τιμη τους.Αν τυχον αναφερεται η τιμη τους στο συμβολαιο,ειναι η αρχικη (ονομαστικη) οχι της προσφορας.Αν καποιος εχει κρατησει αντιγραφο ας μας το επιβεβαιωσει. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

για να κάνουμε hotspot από το κινητό βάζουμε

 

apn : internet

 

User name : user

 

Password : pass

 

Τύπος MVNO : SPN

 

Τιμή MVNO : Vodafone GR

σε 2 κινητά που το δοκίμασα και στα 2 μου βγάζει χωρίς internet , τελικά κατάφερα και παράγγειλα το mifi (το 219) με την προσφορά στα 20Ε

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή επιλογή για στικάκι 4g + WiFi router, Την χρησιμοποιώ 5 χρόνια τώρα, το είχα πάρει απο Aliexpress, υπάρχουν παραπλήσια και στο skroutz.

Βολέυει απίστευτα, το πιο μικρο και φορητό που υπάρχει, το βάζεις όπου θες , σε power bank , αντάπτορα αυτοκινήτου, πρίζα τοίχου , υπολογιστή και σε 15 δευτερόλεπτα είσαι συνδεδεμένος

https://www.aliexpress.com/item/32339731202.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dSk7AUg

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι τύπου συμβόλαιο, αφού αν δεν είσαι ήδη πελάτης Vodafone σου ζητάνε εκκαθαριστικό και ΔΕΚΟ....:ninja::X

 

Η πληρωμή γίνεται μετά την αποδοχή του πακέτου με έκδοση μηνιαιου λογαριασμού (άρα δεν μιλάμε για προπληρωμένη κάρτα).

ο λογαριασμός σύμφωνα με την πωλήτρια αν δεν αποδεχτείς τη χρέωση ειναι μηδενικός... (μεταξύ μας δεν την είδα και πολύ σίγουρη για αυτο)

Επίσης από τα συμφραζομενα κατάλαβα οτι η μισή τιμή θα παίξει μόνο για τον Αύγουστο.

 

Κι επειδή εγώ πάντα είμαι επιφυλακτικος σε κάτι τέτοιο γιατί κατόπιν εορτής μπορεί να ανακαλύψεις πολλά πράγματα όπως κοστος υπαναχωρησης ή κοστος διατηρησης γραμμής ή αύξηση τιμών ή οτιδήποτε σκεφτούν.... κι επειδη για 5-10 μερες εξοχη δεν γουστάρω και πολλά πολλά με υπογραφές συμβόλαια κλπ κλπ πήρα το κλασικό καρτοκινητο και αντε γειά!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που τυπικά δεν είμαι πελάτης, μουζήτησαν μόνο ταυτότητα.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...