Jump to content

nova mobile


Xinarisbet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σκέτο nova φαίνεται για τώρα. Οι πινακίδες μόνο nova γράφουν και μέσα για σκέτο nova δείχνει προς το παρόν. Οταν ανοίξει θα δούμε τι άλλο θα εμπορεύονται
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξαν...με κάλεσαν κ μου είπαν τελικά οτι ισχύει κ για τους υπόλοιπους, έκανα αίτηση φορητότητας, Δευτέρα μου παραδίδουν την κάρτα κ τους δίνω ταυτότητα/λογαριασμό για πιστοποιήση διευθυνσης.
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξαν...με κάλεσαν κ μου είπαν τελικά οτι ισχύει κ για τους υπόλοιπους, έκανα αίτηση φορητότητας, Δευτέρα μου παραδίδουν την κάρτα κ τους δίνω ταυτότητα/λογαριασμό για πιστοποιήση διευθυνσης.

 

Κι εμενα σήμερα με κάλεσαν και μου έκλεισαν ραντεβού με κούριερ την επόμενη βδομάδα. Σου δινουν δυο συμβόλαια: υπογράφεις το ενα, το δίνεις στον κούριερ και κρατάς το άλλο. Επίσης στον κουριερ δίνεις φωτοτυπια ταυτότητας και λογαριασμο δεκο.

 

Η πιλοτική περίοδος λήγει στις 15 Σεπτέμβρη, σύμφωνα με τον τρέχοντα προγραμματισμό. Σε καθε περίπτωση, θα στείλουν εγκαίρως sms οπου θα έχεις επιλογή για συνέχεια στο ισχύον προγραμμα/μετάβαση σε αλλο πρόγραμμα/λύση του συμβολαίου ατελώς με κλήση στο 13831 ή με επίσκεψη σε κατάστημα Nova.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξαν...με κάλεσαν κ μου είπαν τελικά οτι ισχύει κ για τους υπόλοιπους, έκανα αίτηση φορητότητας, Δευτέρα μου παραδίδουν την κάρτα κ τους δίνω ταυτότητα/λογαριασμό για πιστοποιήση διευθυνσης.

 

Τι άλλαξαν; Σε έκαναν beta tester; Από ποιο τηλέφωνο σε πήραν; Γιατί με έπαιρναν κι εμένα κάτι περίεργα τηλέφωνα πριν μέρες και έλεγα ότι είναι εταιρία ρεύματος.

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλαξαν; Σε έκαναν beta tester; Από ποιο τηλέφωνο σε πήραν; Γιατί με έπαιρναν κι εμένα κάτι περίεργα τηλέφωνα πριν μέρες και έλεγα ότι είναι εταιρία ρεύματος.
Ναι, στην αρχή είπαν μόνο για υπαλλήλους. με πείραν από το 13831
Link to comment
Share on other sites

Ναι, στην αρχή είπαν μόνο για υπαλλήλους. με πείραν από το 13831

 

Αχ, δεν ήταν αυτοί τελικά από κάτι 690xxxxxxx που με έπαιρναν και δεν μίλησα. Οπότε υπάρχει ελπίδα και για μένα. :)

Link to comment
Share on other sites

Αχ, δεν ήταν αυτοί τελικά από κάτι 690xxxxxxx που με έπαιρναν και δεν μίλησα. Οπότε υπάρχει ελπίδα και για μένα. :)
ψήνεσαι? έχεις κάνει την αίτηση στην φόρμα? αν ναι, θα σε πάρουν αργά η γρήγορα, η κοπέλα ήταν ευγενικότατη, πολύ συνεργάσιμη σε παιχνιδιάρικο στυλάκι, αν κ η αλήθεια ειναι οτι προτιμάνε νέα νούμερα κ όχι φορητότητα από οτι κατάλαβα... εγώ πιο πολύ το κάνω επειδή το βασικό μου κινητό ειναι cosmote, Θέλω να έχω κ ένα δεύτερο σε άλλο δίκτυο για διαθεσιμότητα σήματος, κ φυσικά ειμαι ήδη πελάτης Nova τηλεόρασης, σκέφτομαι να γυρίσω κ το ρεύμα....
Link to comment
Share on other sites

ψήνεσαι? έχεις κάνει την αίτηση στην φόρμα? αν ναι, θα σε πάρουν αργά η γρήγορα, η κοπέλα ήταν ευγενικότατη, πολύ συνεργάσιμη σε παιχνιδιάρικο στυλάκι, αν κ η αλήθεια ειναι οτι προτιμάνε νέα νούμερα κ όχι φορητότητα από οτι κατάλαβα... εγώ πιο πολύ το κάνω επειδή το βασικό μου κινητό ειναι cosmote, Θέλω να έχω κ ένα δεύτερο σε άλλο δίκτυο για διαθεσιμότητα σήματος, κ φυσικά ειμαι ήδη πελάτης Nova τηλεόρασης, σκέφτομαι να γυρίσω κ το ρεύμα....

 

Έχω στείλει εδώ και βδομάδες και με πήραν και μου έριξαν άκυρο, επειδή δεν είμαι υπάλληλος. Απλά θα περιμένω μήπως με πάρουν ξανά, όπως εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πήραν για δοκιμή και τους είπα ότι θέλω το κανονικό.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πήραν για δοκιμή και τους είπα ότι θέλω το κανονικό.
παρέλαβα, δεν γύρισε ακόμα η φορητότητα, φαντάζομαι αυριο θα είμαι κομπλε.DgRDLFD
Link to comment
Share on other sites

@bekiaris

Σου έχει ένδειξη VoLTE voWIFI??

Είμαι iphon-ούχος (11 Pro max). Δεν έχει γίνει ακόμα η φορητότητα φίλε για να σου πω, η κάρτα sim είναι ανενεργή, αυριο θα έχω νέα λογικά που θα ενεργοποιηθεί αν είναι ολα καλά με την αίτηση μου.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την sim και έδωσα τα δικαιολογητικά,δεν έχει ενεργοποιηθεί η sim ακόμη λογικά από αυριο!

 

Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την sim και έδωσα τα δικαιολογητικά,δεν έχει ενεργοποιηθεί η sim ακόμη λογικά από αυριο
Εμένα τίποτα ακόμα... πάμε για αύριο κ βλέπουμε....
Link to comment
Share on other sites

θα έρθει μήνυμα ενημερωτικό SMS ενεργοποιήσεις

 

στο Κινητό τηλέφωνο που δώσαμε στην φόρμα ενδιαφέροντος

Link to comment
Share on other sites

Nova

“Καλωσήρθατε στο δίκτυο Nova! Με την εφαρμογή myaccount.nova.gr μπορείτε να διαχειρίζεστε το πρόγραμμά σας & να εξοφλείτε γρήγορα & εύκολα τον λογαριασμό σας! Υπενθυμίζουμε πως το πακέτο σας ανανεώνεται κάθε 07 του μήνα. Ευχαριστούμε

11:36:51πμ 07/08/2020

Θα πραγματοποιηθούν ρυθμίσεις δεδομένων στο κινητό, για τις οποίες θα ενημερωθείτε σύντομα. Προχωρήστε σε εγκατάσταση με χρήση του PIN 1234, εφόσον ζητηθεί

12:04:32μμ 07/08/2020”

 

Internet, APN: internet.nova.gr ·άνευ ασφαλείας, ονόματος χρήστη ή κωδικού:mobile:

Edited by w@P
Παρόραμμα
Link to comment
Share on other sites

Έμενα τελικά δεν με επέλεξαν για beta tester. :cry:

 

Δεν με πήραν ξανά τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη έγινε η ενεργοποίηση και σ εμένα!

1. Select "SIM cards & mobile networks".

2. Select your operator and "Access Point Names".

3. Press the "New APN" icon.

4. Scroll to and select "Name" and enter MMS.

5. Press "OK".

6. Scroll to and select "APN" and enter mms.nova.gr.

7. Press "OK".

8. Scroll to and select "MMSC" and enter http://mms.nova.gr.

9. Press "OK".

10. Scroll to and select "MMS proxy" and enter 212.251.24.200.

11. Press "OK".

12. Scroll to and select "MMS port" and enter 8080.

13. Press "OK".

14. Scroll to and select "APN type" and enter "mms".

15. Press "OK".

16. Press the "More" icon and select "Save".

17. Press the "Home" button to return to the main screen.

18. Your phone has been configured.

 

Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο στην καρτα της cosmote έχω ενδείξεις! Ευτυχώς έχει 4G

 

Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε χθες με κουριερ η Sim .

Επιζω δευτέρα να ενεργοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγω προχθες, αλλα ειναι στο mode "μόνο επειγουσες κλησεις". Οταν, δε, καλω τον αριθμο μου μου λεει οτι δεν υπαρχει. Πιθανώς να απαιτείται να παραλάβουν τα δικαιολογητικά για να ενεργοποιήσουν την σιμ. Ιδωμεν.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...