Jump to content

nova mobile


Xinarisbet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως, κ εγώ νομίζω οτι στο μυαλό όλων υπάρχει μία σύμπραξη (vodafone/wind/forthnet), ο καθένας για διαφορετικούς λόγους. Επίσης, οι επενδυτές της wind έχουν αναφέρει οτι στο κατάλληλο τιμημα, την δίνουν... Αρα το δυνατό κομμάτι της cosmote που τις δίνει συνδρομητές ειναι η τηλεόραση? αν ισχύει αυτό (το οποίο δεν το γνωρίζω κ φυσικά δεν το αμφισβητώ) τότε η forthnet που έχει έτοιμες τις πλατφόρμες, με ανάλογες επενδύσεις μπορεί να αυξήσει τα ποσοστά της πχ champions league/europa/Κτλ.
Δεν είναι μόνο τα αθλητικά, είναι και τα κινηματογραφικά το πανίσχυρο Netflix κινηματογραφικός κολοσσός είναι εγώ από την συνδρομιτικη περιμένω σειρές σαν το κόκκινο ποτάμι η το έτερος εγώ και όχι από το open. Για αυτό λέω η cosmote είναι πετυχημένο μοντέλο μετασχηματισμού και εξηγιανσεις επιχειρήσεις στην Ελλάδα και όχι η Wind.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σίγουρα τα αθλητικά παίζουν ρόλο και με επένδυση και στον τρόπο προβολής μπορεί να αλλάξει το κλίμα δεν αρκεί όμως, πχ εγώ λόγο cosmote TV θα υποβιβασω το πακέτο καθώς δεν έχει αθλητικά δεν το καταργώ για τα κινηματογραφικά τους.

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

παλι παραπληροφορηση. υπαρχει πλεον μονο το πακετο 1 με 13 ευρω. (δλδ 1 giga, επισης ειναι 3 λεπτο). τα αλλα κατηαργηθηκαν και δημιουργησαν μικροτερα.

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=d52ca753-5b3a-478f-9a65-07a3e226a8a7

 

Κουβά πηγές φίλε...

Να σιγουρεύεις κατι πριν πετάξεις την λεξη "παραπληροφόρηση" γιατί θα βρεθείς ΕΣΥ να κάνεις την παραπληροφόρηση...

Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα το συζητάμε πάντως...μόλις με κάλεσαν (λόγω της αίτησης που είχα κάνει στο site) κ μου ειπαν οτι το πιλοτικό ισχύει μόνο για εργαζόμενους στον ομιλο forthnet.... αρα το ξανασυζητάμε από φθινόπωρο, να μα στε καλά πρώτα.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε αναμένουμε τα επίσημα
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 15ευρω πιλοτικό αποκλειστικά και μόνο για λίγους "τυχερούς" εργαζομένους του ομίλου;:lol:

Περιττό να φανταστούμε τι θα ακολουθήσει για τους κοινούς θνητούς.

Ένα σύννεφο να πέσω παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά απλή λογική όσο περισσότεροι μεσάζοντες μαζεύονται τόσο μικρότερο το κέρδος. Η Vodafone πουλάει χονδρικά και η nova λιανικά. Γιατί ευθύς εξ’άρχής δεν πουλάει η Vodafone αυτά που έχει σκοπό να πουλήσει η nova? Περιττός παίκτης η nova εφόσον εξαρτάται από την Vodafone και δεν κάνει δικό της ιδιόκτητο δίκτυο.

 

Με αυτά ως δεδομένα η nova δεν έχει μεγάλο περιθώριο ανταγωνισμού μιας και το φάσμα τιμών θα εξαρτάται πάντα από την Vodafone που είναι μέρος του καρτέλ και κατ επέκταση γίνεται και η nova.

 

Σχετικά με την πιλοτική προσφορά, πείτε ότι είστε εξωτερικοί συνεργάτες της nova και προωθείτε τα προϊόντα τους στο διαδύκτιο.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην γράφω τα ίδια, δείτε το σχόλιό μου #72 σχετικά με τους beta testers.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8051901#post8051901

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκίνησαν ακόμη και άρχισαν οι κωλοτούμπες... Να πας να κάνεις πρόγραμμα και να σου πουν "εεε ξέρετε δεν ισχυει αυτο παρόλο που το γράφουμε στο σάιτ μας"...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκίνησαν ακόμη και άρχισαν οι κωλοτούμπες... Να πας να κάνεις πρόγραμμα και να σου πουν "εεε ξέρετε δεν ισχυει αυτο παρόλο που το γράφουμε στο σάιτ μας"...
Οντως η εικόνα που πέρασαν δεν ήταν επαγγελματική. Με ρωτάει είσαστε εργαζόμενος στην nova, της λέω όχι...κ μετά πέφτει η γραμμή. Με ξανακαλεί μετά από δύο ώρες κ μου είπε το παραμυθάκι....
Link to comment
Share on other sites

Οντως η εικόνα που πέρασαν δεν ήταν επαγγελματική. Με ρωτάει είσαστε εργαζόμενος στην nova, της λέω όχι...κ μετά πέφτει η γραμμή. Με ξανακαλεί μετά από δύο ώρες κ μου είπε το παραμυθάκι....
Το έχω πάθει και εγώ, γιατί τώρα τόσο συχνά; Στο chat νομίζω δεν τα κάνουν τουλάχιστον.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Οντως η εικόνα που πέρασαν δεν ήταν επαγγελματική. Με ρωτάει είσαστε εργαζόμενος στην nova, της λέω όχι...κ μετά πέφτει η γραμμή. Με ξανακαλεί μετά από δύο ώρες κ μου είπε το παραμυθάκι....

 

Και γιατι δεν ελεγες οτι εργαζεσαι στην νοβα?...αφου αυτο δηλαδη ηθελαν να ακουσουν.

Επισης πες τους να σε προσλαβουν εκπαιδευομενο ανευ μισθου...

 

Βεβαια αυτοι που θελουν ενδοοικογενειακα η γκομενικα πακεττα πρεπει να δουλευουν φορθνετ η να βρουν γκομενα απο εκει μεσα?

 

Θα μας τρελανουν και θελουν και 5g teza gazi.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν ελεγες οτι εργαζεσαι στην νοβα?...αφου αυτο δηλαδη ηθελαν να ακουσουν.

Επισης πες τους να σε προσλαβουν εκπαιδευομενο ανευ μισθου...

 

Βεβαια αυτοι που θελουν ενδοοικογενειακα η γκομενικα πακεττα πρεπει να δουλευουν φορθνετ η να βρουν γκομενα απο εκει μεσα?

 

Θα μας τρελανουν και θελουν και 5g teza gazi.

Εντάξει τώρα δεν έχει και πολλές επιλογές αυτά είναι άλλωστε και τα λάθη του προταρι

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Φρέσκα νέα παλικάρια....Κοινό δίκτυο vodafone-wind στο Ελλαδιστάν, φαντάζομαι έχει άμεση σχέση με τις επενδύσεις σε 5G. Κ επειδή κάποιοι βιαστήκατε να βαφτήσετε την nova mobile cyta, κ εγώ ειμαι πονηρός, ποιος μου λέει οτι σε αυτό το σχήμα δεν θα μπει σφήνα κ η forthnet? (ενημερωτικά πάντως, υπάρχει θέμα στην μεταβίβαση καθώς η ελληνική διοίκηση θέλει να διατηρήσει το management ενώ άλλοι θα βάλλουν τα λεφτά...κ βάζει πλάτη κ μία τραπεζούλα... παγκόσμια ελληνικη προτοτυπία θα μπορούσε να πει κάποιος...
Link to comment
Share on other sites

H Vantage Towers ειναι το επόμενο στοιχημα της Vodafone για ολη την Ευρώπη με σκοπό την μειωση του κόστους για την κοινή ανάπτυξη και εκμετάλλευση σταθμων βάσης σε όλη την Ευρώπη.

 

https://www.vodafone.com/news-and-media/vodafone-group-releases/news/vantage-towers

 

Ειναι μεγάλη μπίζνα. Αν προχωρήσει θα μπορεί να δίνει υπηρεσίες στον οποιονδήποτε πάροχο..

Τέτοια σχήματα ειναι μονόδρομος για να τρέξει το 5G

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεγάλη μπίζνα. Αν προχωρήσει θα μπορεί να δίνει υπηρεσίες στον οποιονδήποτε πάροχο..

Τέτοια σχήματα ειναι μονόδρομος για να τρέξει το 5G

Ωραίος, συμφωνούμε, μπορεί να αποκλειστεί κ μία συμμετοχή της forthnet, εφόσον η bc partners διαθέτει αποδεδειγμένα την ανάλογη ρευστότητα, κ φυσικά θεωρήσει οτι θα της επιφέρει κέρδος?
Link to comment
Share on other sites

Οχι , δεν μπορεί να αποκλειστεί, εξαρτάται από το μεσοπρόθεσμο στρατηγικό πλάνο της BC Partners για την Nova.
Link to comment
Share on other sites

Οχι , δεν μπορεί να αποκλειστεί, εξαρτάται από το μεσοπρόθεσμο στρατηγικό πλάνο της BC Partners για την Nova.

 

Ακομη και η κοσμοτε μπορει να μπει, αν κρινει πως αυτό θα δώσει μεγαλύτερο μέρισμα στον καθε μέτοχο. Είναι αδιστακτοι μπροστα στο κερδος.:X

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ακομη και η κοσμοτε μπορει να μπει, αν κρινει πως αυτό θα δώσει μεγαλύτερο μέρισμα στον καθε μέτοχο. Είναι αδιστακτοι μπροστα στο κερδος.:X
Ok αν το καλοσκεφτεί κάποιος, ένα ενιαίο δίκτυο για όλους θα ήταν καλή φάση νομίζω κ για εμάς κ για αυτούς. Κ οι πάροχοι θα έπαιζαν με τιμές/υπηρεσίες, ίσως κ ποσοστά συμμετοχής στο δίκτυο...
Link to comment
Share on other sites

Φρέσκα νέα παλικάρια....Κοινό δίκτυο vodafone-wind στο Ελλαδιστάν, φαντάζομαι έχει άμεση σχέση με τις επενδύσεις σε 5G. Κ επειδή κάποιοι βιαστήκατε να βαφτήσετε την nova mobile cyta, κ εγώ ειμαι πονηρός, ποιος μου λέει οτι σε αυτό το σχήμα δεν θα μπει σφήνα κ η forthnet? (ενημερωτικά πάντως, υπάρχει θέμα στην μεταβίβαση καθώς η ελληνική διοίκηση θέλει να διατηρήσει το management ενώ άλλοι θα βάλλουν τα λεφτά...κ βάζει πλάτη κ μία τραπεζούλα... παγκόσμια ελληνικη προτοτυπία θα μπορούσε να πει κάποιος...

Μα αυτό δεν το έχουν χρονιά?

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Αρχισαν ήδη να ετοιμάζονται και τα καταστήματα που θα εμπορεύονται αποκλειστικά προϊόντα nova. Κοζάνη επί της οδού Ελ. Βενιζέλου είδα σήμερα ένα νέο κατάστημα με τα λογότυπα της nova
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό δεν το έχουν χρονιά?
Οχι, αναφέρεσαι σε άλλη συνεργασία των δύο εταιριών που υπάρχει όντως εδώ κ χρόνια. Από όσο αρχίζει να φαίνεται, η wind σε ένα καλό τιμήμα, θα πουληθεί.... επιμένω πάντως, κάποιοι στο forum έχετε βιαστεί να καταδικάσετε την είσοδο της nova στην κινητή, κ την αποτυχία του εγχειρήματος. Ελπίζω να μην εξαφανιστείτε μετά από τις εξελίξεις που έρχονται το φθινόπωρο-αρχές 21. Καλα φυσικά για αυτούς που περιμένουν απεριόριστα data με 10 ευρώ... δεν έχει νόημα να αναφερθώ καθόλου...
Link to comment
Share on other sites

Αρχισαν ήδη να ετοιμάζονται και τα καταστήματα που θα εμπορεύονται αποκλειστικά προϊόντα nova. Κοζάνη επί της οδού Ελ. Βενιζέλου είδα σήμερα ένα νέο κατάστημα με τα λογότυπα της nova

Γρήγοροι πάντως! :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην εξαφανιστείτε μετά από τις εξελίξεις που έρχονται το φθινόπωρο-αρχές 21. Καλα φυσικά για αυτούς που περιμένουν απεριόριστα data με 10 ευρώ... δεν έχει νόημα να αναφερθώ καθόλου...

Υγεία να έχουμε και εδώ θα είμαστε είτε να επαινούμε και να υποστηρίζουμε την όποια θετική κίνηση, είτε να κράζουμε την όποια αρνητική για τις ανάγκες μας και την τσέπη μας

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γρήγοροι πάντως! :)

Ναι όπως το είδα μέσα στον Αύγουστο θα είναι ήδη έτοιμο προς λειτουργία

Link to comment
Share on other sites

Υγεία να έχουμε και εδώ θα είμαστε είτε να επαινούμε και να υποστηρίζουμε την όποια θετική κίνηση, είτε να κράζουμε την όποια αρνητική για τις ανάγκες μας και την τσέπη μας
Ευγε!!! πολύ σωστός. Καλά να είμαστε αρχικά.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...