Jump to content

nova mobile


Xinarisbet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα μία φορά, ανόμιες συγκρίσεις με πολιτισμένα κράτη, που ουδεμία σχέση έχουν με την Ελλάδα. Οσοι τσαμπατζήδες νομίζουν οτι θα βρουν φθηνά GB, ας περιμένουν...χρόνια. Στη ζωή έμαθα να δουλευω να πληρώνομαι καλά κ να απολαμβάνω σοβαρές υπηρεσίες, την εφηβία/φοιτητικη ζωή την έχω ξεπεράσει εδώ κ πολλά χρόνια

 

Η Σουηδία είναι στο ίδιο πληθυσμό με την Ελλάδα. Οι Σουηδοί δουλευουν και βγάζουν 3πλασιο μισθό και πληρωνουν αναλογικά πολυ περισσοτερο φορο. Παρ'όλα αυτά η κινητή είναι πολυ φθηνότερη. Τι βλακείες γράφεις λοιπόν και τσαμπα τρως χωρο στο φόρουμ; Εάν εσυ δεν έχεις καταναλωτική συνείδηση δεν σου φταίει ο υπόλοιπος κόσμος του φόρουμ. Όπως είπες πριν "προσπαθεις να μας πεισεις". Ας μειώσουν το περιθωριο κέρδους οι ελληνικές εταιρίες (με τον σκουριάσμενο εξοπλισμό) και θα δουν περισσοτερη κατανάλωση που συνεπάγεται σε αυξημένα κέρδη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενας πολιτισμένος άνθρωπος...σε καμία περίπτωση δεν θέλω να γίνει πεδίο αντιπαράθεσης, αλλά ορισμένοι γίνονται εριστικοί... στην ζωή χρειάζονται όλοι, αυτό ειναι δεδομένο, το ζουμί όμως ειναι, οτι πληρώνεις παίρνεις. Μα δεν γίνέται να μπαίνουμε στην λογική οτι θα μπει ένα καινούργιος πάροχος με εικονικό δίκτυο πανω στην vodafone κ να πέσουν οι τιμες, τουλάχιστον άμεσα... Αυτά τα πράγματα ειναι για γέλια... μακροπρόθεσμα το συζητάμε.

Εσυ έγινες εριστικός που βρίζεις τους καρτοκινητους. Και μετά τα αλλάζεις... Όταν λοιπον πεσουν οι τιμές στην nova τότε θα δει και κόσμο. Με τιμές ίδιες και χειρότερες από τους υπόλοιπους δεν θα κερδίσει τίποτα. Όσο και να προσπαθεις να πεισεις τον κόσμο να αγοράσει κάτι ακριβότερο δεν θα το καταφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι βλακείες γράφεις λοιπόν και τσαμπα τρως χωρο στο φόρουμ;
Εχεις δίκιο, ζητώ συγγνώμη, σε αφήνω να μεταφέρεις ελεύθερα τις απόψεις σου, συνεχίζω να απολομβάνω τα απεριόριστα mb μου κ να πληρώνω επειδή τα έχω κ γουστάρω, κ δεν μπορώ στα 30φεύγα μου να μετράω το ένα ευρώ ή να ψάχνω λαγούς με πετραχύλια... ασχολούμε στην ζωη μου πλέον πως θα έχω μεγαλύτερο εισόδημα, για να απολαμβάνω ποιοτικότερες υπηρεσίες, οχι πως θα γλιτώσω 2 ευρω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσο και να προσπαθεις να πεισεις τον κόσμο να αγοράσει κάτι ακριβότερο δεν θα το καταφέρεις.
χαχα στο τέλος θα μου πεις οτι παίρνω κ προμήθειες από τις εταιρίες... παντως να ξέρεις, εκτός από τις εταιρίες, τον τσαμπατζή τον σιχέονται κ οι γυναίκες....
Link to comment
Share on other sites

Καλά ο τζαμπατζής απο τον οικονόμο έχει διαφορά. Γιατί να γίνω σπάταλος όταν μπορώ να αποταμιεύσω χρήματα απο τις ίδιες υπηρεσίες και την ίδια ποιότητα, δηλαδή να γίνουμε μαζόχες? Σε αυτά τα δύσκολα χρονια που μπαίνουμε μόνο οι οικονόμοι επιβιώνουν, πολύ μίζερο ο αυτοσκοπός μου να είναι τα παραπάνω έσοδα και η δουλειά ώστε να γίνω σπάταλος υπερκαταναλωτής. Σίγουρα τέτοιοι άνθρωποι δεν θα απολαμβάνουν και την δουλειά τους μιας και γίνονται δούλοι.
Link to comment
Share on other sites

Καλά ο τζαμπατζής απο τον οικονόμο έχει διαφορά. Γιατί να γίνω σπάταλος όταν μπορώ να αποταμιεύσω χρήματα απο τις ίδιες υπηρεσίες και την ίδια ποιότητα, δηλαδή να γίνουμε μαζόχες? Σε αυτά τα δύσκολα χρονια που μπαίνουμε μόνο οι οικονόμοι επιβιώνουν, πολύ μίζερο ο αυτοσκοπός μου να είναι τα παραπάνω έσοδα και η δουλειά ώστε να γίνω σπάταλος υπερκαταναλωτής. Σίγουρα τέτοιοι άνθρωποι δεν θα απολαμβάνουν και την δουλειά τους μιας και γίνονται δούλοι.
Συμφωνώ απόλυτα, αλλο ειναι όμως να κάνεις μία καλή διαχείριση κ αλλο να προσπαθώ να βγάλω από την μίγα ξύγκι.... τεσπα, οι τιμές στην Ελλάδα αυτές ειναι, κ δεν πρόκειται να αλλάξουν άμεσα, είτε μας αρέσει είτε οχι. Κ να μην ξεχνάμε πόσο έκανε το internet όταν βγήκε (εβαλα adsl από τους πρώτους στην περιοχή μου) κ πόσο κάνει σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι θα μπορούσε να δώσει το unlimited σε φωνή και δεδομένα κάτω από 69 ευρώ που το δίνουν η Cosmote και η Vodafone ;

 

Δεν νομίζω σύντομα οπότε το κέρδος θα είναι σε ενδιάμεσα συμβόλαια.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστα θα δεις μόνο σε άλλη χώρα. Τα απεριόριστα στην Ελλάδα είναι περιορισμένα. Είτε με κόφτη, είτε με χάλια ταχύτητες κλπ κλπ
Στην cosmote σε extra sim με απεριόριστα δεδομένα, βλέπω τηλεόραση cosmote tv ott σε 4k αθλητικά. Αντιλαμβάνεσαι για πόσα δεδομένα μιλάμε... κ σε τι τατύχητες... εχω αγοράσει ένα huawei 4g router (σταθερό με πρίζα) κ το έχω βάλει σε ένα παρκινγκ πιλοτής που έχω (κ φυσικά δεν έχω σταθερή γραμμή) με εξωτερική κεραία, κ μέχρι στιγμής, ειναι καταπληκτικό!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ετσι και το κάνει αυτό η nova που θέλετε τα της κόψουν την πρίζα, μειωσει θα δούμε όχι μεγάλη
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "ξεχάστε τα φτηνά δεδομένα"; Σε όλον τον πλανητη η αξία του GB πέφτει. Ειδικά στην Ευρώπη τα 2 GB είναι προσβολη να σου δίνουν τέτοια ψίχουλα... Η Ελλάδα είναι το τριτοκοσμικό μέλος της ΕΕ και όλοι γελάνε. Ας παει να δώσει 2 GB η Nova στην Ευρώπη και να ζητάει και 15€ θα κλαίνε από τα γέλια. Ήδη σε ελληνική καρτοκινητη παιρνεις 2-3 GB με 2-3 ευρώ.

 

Κι εγώ γι αυτό κρατάω τον αριθμό από την συγκεκριμένη (Q?), γιατί μία στο τόσο δίνει 2-3GB με 2-3€. Αλλά αυτό είναι προσφορά και μάλιστα πολύ περιορισμένη, δεν βγαίνει πάντα και έχεις 24-48 ώρες περιθώριο ενεργοποίησης. Ειδικά αν θες μαζί ομιλία και SMS, πληρώνεις παραπάνω. Δεν γίνεται να συγκριθεί με το συμβόλαιο της Nova. Που μάλιστα δεν είναι καν εμπορικά διαθέσιμο, απορώ τι συζητάμε...

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα, όταν αναλογιστείτε οτι με την κατηγορία συνδρομητών που ανήκετε δεν θα ασχοληθεί καμία εταιρία σοβαρά, τότε θα τα ξαναπούμε... οτι πληρώνεις παίρνεις στην ζωή. Τσαμπατζήδες συνδρομητές δεν θελει κανένας, αλλο πληρώνω χαμηλό συμβόλαιο κ άλλο πληρώνω ένα καρτοκινητό χωρίς εγγυημένα έσοδα κ θέλω τα πάντα... απλά δεν γίνεται...

 

Μήπως τα έχεις μπερδέψει λίγο; Τα ζεστά χρήματα τα παίρνουν από τα καρτοκινητα, στα συμβόλαια είναι οι χασουρες (λογικό) και λόγω αυτών που ρίχνουν πιστόλι στα συμβόλαια προσπαθούν να ρεφαρουν από τα καρτοκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα έχεις μπερδέψει λίγο; Τα ζεστά χρήματα τα παίρνουν από τα καρτοκινητα, στα συμβόλαια είναι οι χασουρες (λογικό) και λόγω αυτών που ρίχνουν πιστόλι στα συμβόλαια προσπαθούν να ρεφαρουν από τα καρτοκινητα.
Το κέρδος των εταιριών δηλαδή ειναι τα καρτοκινητα???
Link to comment
Share on other sites

Η χασούρα δεν είναι στα καρτοκινητά γενικά αλλά στα φοιτητικά καρτοκινητά.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το what's up χτυπάει αλυπητα...

ΚΑΙ ίδια τιμή

ΚΑΙ ίδιες παροχές

ΚΑΙ 2 δωράκια

ΚΑΙ σήμα κοσμοτέ

ΚΑΙ χωρίς λογαριασμούς

 

cosmote-4.png

instagram resize app

Link to comment
Share on other sites

Το what's up χτυπάει αλυπητα...

ΚΑΙ ίδια τιμή

ΚΑΙ ίδιες παροχές

ΚΑΙ 2 δωράκια

ΚΑΙ σήμα κοσμοτέ

ΚΑΙ χωρίς λογαριασμούς

 

cosmote-4.png

instagram resize app

Ποπο κτύπημα ρε αυτά είναι προσθετέα και το λες φθηνά

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Μόνιμο πακετο που επιλέγεις εσυ είναι. Σε όποιον δεν αρέσει ας πληρωσει τα ίδια και ας παιρνει λιγότερα και με (δανεικό) σήμα της Vodafone
Link to comment
Share on other sites

Το what's up χτυπάει αλυπητα...

ΚΑΙ ίδια τιμή

ΚΑΙ ίδιες παροχές

ΚΑΙ 2 δωράκια

ΚΑΙ σήμα κοσμοτέ

ΚΑΙ χωρίς λογαριασμούς

 

cosmote-4.png

instagram resize app

 

Βασικά αυτές ειναι οι παλιές τιμές.

Το κοντινότερο σε nova mobile είναι με τα 13 ευρώ (200' προς όλους, 1gb γενική χρήση, 5gb streaming, 2gb social/ chat)

Link to comment
Share on other sites

Το what's up χτυπάει αλυπητα...

ΚΑΙ ίδια τιμή

ΚΑΙ ίδιες παροχές

ΚΑΙ 2 δωράκια

ΚΑΙ σήμα κοσμοτέ

ΚΑΙ χωρίς λογαριασμούς

 

cosmote-4.png

instagram resize app

 

Γι αυτό ακριβώς θέλουμε τη Nova Mobile κι άλλους. Για να πέσουν οι τιμές ή ν' αυξηθούν οι παροχές.

 

Αν πχ αργότερα η Nova βγάλει καλύτερο πακέτο στα 15€, η Cosmote μετά θα το ισοσταθμήσει με κάτι δικό της. Κι εσείς πάλι θα επιμένετε για την αποτυχία της Nova, αφού η Cosmote θα έχει σχεδόν τα ίδια. :dizzy: Συν τις εκπτώσεις που (λογικά) θα παίρνουν όσοι έχουν και σταθερή Nova.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ότι σου δίνουν GB πλέον μόνο καλό είναι. Με75 euro στο cosmote one παίρνεις απεριόριστα data αλλά μικρό χρόνο ομιλίας κάτι ανάλογο περιμενο από την Nova σε 3g στο συνδυαστικό τους
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό ακριβώς θέλουμε τη Nova Mobile κι άλλους. Για να πέσουν οι τιμές ή ν' αυξηθούν οι παροχές.

 

Αν πχ αργότερα η Nova βγάλει καλύτερο πακέτο στα 15€, η Cosmote μετά θα το ισοσταθμήσει με κάτι δικό της. Κι εσείς πάλι θα επιμένετε για την αποτυχία της Nova, αφού η Cosmote θα έχει σχεδόν τα ίδια. :dizzy: Συν τις εκπτώσεις που (λογικά) θα παίρνουν όσοι έχουν και σταθερή Nova.

Σχετικά είναι όλα.. Ακόμη περιμένω (και μάλλον θα περιμένω για πολύ ακόμη) να βγάλει και η vodafone ένα αντίστοιχο playnow unlimited σε καλύτερη τιμή απο την cosmote και σε λιγότερα χρήματα και χωρίς όριο/ημέρα, όπως αντίστοιχα περιμένω και απο την cosmote να βγάλει κάτι καλύτερο για ημερήσιο/έκτακτο ίντερνετ κτλ απο αυτό που μου δίνει το cu με το bigbang..

Kαι η wind να κάνει κάποιες καλές κινήσεις των άλλων 2, αλλά μπα..

Μακάρι η nova να κάνει την διαφορά αλλά.. θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό ακριβώς θέλουμε τη Nova Mobile κι άλλους. Για να πέσουν οι τιμές ή ν' αυξηθούν οι παροχές.

 

Αν πχ αργότερα η Nova βγάλει καλύτερο πακέτο στα 15€, η Cosmote μετά θα το ισοσταθμήσει με κάτι δικό της. Κι εσείς πάλι θα επιμένετε για την αποτυχία της Nova, αφού η Cosmote θα έχει σχεδόν τα ίδια. :dizzy: Συν τις εκπτώσεις που (λογικά) θα παίρνουν όσοι έχουν και σταθερή Nova.

 

Για να γίνει όμως αυτό που λες θα πρέπει η nova να έχει αρκετούς συνδρομητές για να προκαλέσει την cosmote και την κάθε cosmote να ρίξει τις τιμές της. Ακόμα και δωρεάν να δίνει όλα της τα πακέτα η nova αν δεν τραβήξει σημαντικό ποσοστό συνδρομητών δεν πρόκειται κάνεις από τον ανταγωνισμό να ιδρώσει και να ρίξει τις τιμές του οπότε στο τέλος η nova θα έχει την κατάληξη που είχαν και οι προηγούμενοι. Μακάρι να μπορούσε η nova να δώσει απεριόριστα λεπτά και 30gb με 25€ συμβόλαιο να δεις πόσοι θα έτρεχαν.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μπορούσε η nova να δώσει απεριόριστα λεπτά και 30gb με 25€ συμβόλαιο να δεις πόσοι θα έτρεχαν.
Σωστό ειναι αυτό που λες, απλά στην παρούσα φάση δεν γίνεται να πέσουν τόσο οι τιμές. Υπάρχουν πάντως εξελίξεις κ στην υπόθεση της wind την οποία θα μπορούσε να αγοράσει κ η νοβα. Πάντως η άποψη μου ειναι οτι δεν μπήκαν για να δώσουν φθηνά προγράμματα, αντε αυτά να τα δίνουν στο κόστος τους δηλαδή λίγο πιο χαμηλά από τους αλλους (10%) αλλά για να προσφέρουν συνδυαστικά προγράμματα, εκεί θέλουν να χτυπήσουν την cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Σωστό ειναι αυτό που λες, απλά στην παρούσα φάση δεν γίνεται να πέσουν τόσο οι τιμές. Υπάρχουν πάντως εξελίξεις κ στην υπόθεση της wind την οποία θα μπορούσε να αγοράσει κ η νοβα. Πάντως η άποψη μου ειναι οτι δεν μπήκαν για να δώσουν φθηνά προγράμματα, αντε αυτά να τα δίνουν στο κόστος τους δηλαδή λίγο πιο χαμηλά από τους αλλους (10%) αλλά για να προσφέρουν συνδυαστικά προγράμματα, εκεί θέλουν να χτυπήσουν την cosmote.

H cosmote είναι αδύνατον να κτυπηθει είναι πανίσχυρη η συνδρομητική τηλεόραση τους έσωσε κύριολεκτικα αν μιλάμε για trun around Story αυτό είναι της cosmote. Αυτό δεν έχει καταλάβει η Wind/Vodafone και είναι κάτω σε συνδρομητές και για βλέπω να γίνεται ολοένα και περισσότερο μια σύμπραξη με Nova

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

H cosmote είναι αδύνατον να κτυπηθει είναι πανίσχυρη η συνδρομητική τηλεόραση τους έσωσε κύριολεκτικα αν μιλάμε για trun around Story αυτό είναι της cosmote. Αυτό δεν έχει καταλάβει η Wind/Vodafone και είναι κάτω σε συνδρομητές και για βλέπω να γίνεται ολοένα και περισσότερο μια σύμπραξη με Nova
Όντως, κ εγώ νομίζω οτι στο μυαλό όλων υπάρχει μία σύμπραξη (vodafone/wind/forthnet), ο καθένας για διαφορετικούς λόγους. Επίσης, οι επενδυτές της wind έχουν αναφέρει οτι στο κατάλληλο τιμημα, την δίνουν... Αρα το δυνατό κομμάτι της cosmote που τις δίνει συνδρομητές ειναι η τηλεόραση? αν ισχύει αυτό (το οποίο δεν το γνωρίζω κ φυσικά δεν το αμφισβητώ) τότε η forthnet που έχει έτοιμες τις πλατφόρμες, με ανάλογες επενδύσεις μπορεί να αυξήσει τα ποσοστά της πχ champions league/europa/Κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Το what's up χτυπάει αλυπητα...

ΚΑΙ ίδια τιμή

ΚΑΙ ίδιες παροχές

ΚΑΙ 2 δωράκια

ΚΑΙ σήμα κοσμοτέ

ΚΑΙ χωρίς λογαριασμούς

 

cosmote-4.png

instagram resize app

 

παλι παραπληροφορηση. υπαρχει πλεον μονο το πακετο 1 με 13 ευρω. (δλδ 1 giga, επισης ειναι 3 λεπτο). τα αλλα κατηαργηθηκαν και δημιουργησαν μικροτερα.

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=d52ca753-5b3a-478f-9a65-07a3e226a8a7

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...