Jump to content

nova mobile


Xinarisbet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι αυθαίρετες υποθέσεις που κάνεις. Όλοι μπορούμε να κάνουμε.

 

Ο κανονισμός της εεττ λέει όμως αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυθαίρετες υποθέσεις που κάνεις. Όλοι μπορούμε να κάνουμε.

 

Ο κανονισμός της εεττ λέει όμως αυτά.

 

Εάν η Vodafone έχει κόφτη μόνο στους συνδρομητές της και όχι στους συνδρομητές του ενοικιαστη θα είμαι ο πρωτος που θα κάνω φορητότητα. Διότι θα δειχνει έλλειψη σεβασμου προς τους συνδρομητές της.

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτα πακέτα. Άπατα θα πανε

 

Είδες κάποιο πακέτο που δεν είδαμε εμείς; :rolleyes: Ένα πιλοτικό έδωσε μόνο, σ' αυτούς που θα δοκιμάσουν το δίκτυο. Έκανα κι εγώ αίτημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ σωστή προσέγγιση! ωραια τα λές!! απλά στο ελλαδιστάν υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που πιστευουν οτι θα πέσουν οι τιμές με την μία, ή οτι θα δοθούν πακέτα ξεφτύλα... κανένας δεν βάζει τόσα εκατομύρια, που αν το ψάξετε, μαζί με τις επενδύσεις θα ξεπεράσουν τα 100, χωρίς να έχει συγκεκριμένα πράγματα υπόψιν. Δεν είμαι πλούσιος κ δεν μου αρέσει να πληρώνω από ψώνιο, αλλά πάντα στη ζωή παρέμεινα ρεαλιστής...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι υπάρχει...να πάρεις vodafone καρτοκινητο με 9.90 κ ένα πακέτο voip! αντιλαμβάνεσαι πραγματικά οτι δεν έχει νοήμα να αλλάξει άποψη σε τέτοια άτομα, που θεωρούν οτι θα τα έχουν όλα κ θα πληρώνουν 5 ευρώ.

 

Όντως. Οι μισοί που βρίζουν εδώ, περίμεναν να τα έχουν όλα Απεριόριστα με 5€ και οι άλλοι μισοί φοβούνται μην χάσουν πελάτες οι εταιρίες που υποστηρίζουν. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε την απόφαση της εεττ για το mvno και μην λες αυθαίρετα συμπερασματα
Εσύ πιστεύεις ότι θα τηρηθεί κατά γράμμα τώρα στην Ελλάδα ζεις.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, προφανώς για να αντιδρούμε σημαίνει ότι ήδη χρησιμοποιούμε φθηνότερες λύσης.

Δοκιμάστε για παράδειγμα την αγγλική κάρτα smarty και θα καταλάβετε.

Για χρήση εντός Ελλάδας με 10 ευρώ έχεις 20gb και απεριόριστες κλήσεις σε ελληνικούς και ξένους αριθμούς και το καλύτερο έχεις πρόσβαση σε όλα τα δίκτυα. Όπου δεν πιάνει καλό σήμα το γυρίζεις σε άλλο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε για παράδειγμα την αγγλική κάρτα smarty και θα καταλάβετε.
Ωραίο!!! πρέπει να έχεις ομως αγγλική διεύθυνση για να λάβεις την κάρτα (κ επίσης αν θέλει κάποιος να σε καλέσει θα πρέπει να σε πάρει σε αγγλικό νούμερο). καλό θα ήταν να είχαν e-sim. Τεσπα, τέτοια πακέτα με αυτές τις τιμές δεν μπορούμε να δούμε στην παρούσα φάση στην Ελλάδα από κανέναν πάροχο, μακάρι στο μέλλον αυτό να αλλάξει.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος έγραψε ότι το πακετο των 15€ είναι ότι πρεπει για τους ηλικιωμένους. Σήμερα άλλη εταιρία δίνει με 3€ 120' που σημαίνει ότι αγοράζοντας 2 τέτοια πακετα παίρνεις 240' με 6€ και χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη χρέωση. Η Nova ζητάει 15€ για 200' με ελάχιστη χρέωση το 1 λεπτο. Και μερικοί εδώ μέσα αναρωτιούνται γιατί δεν θα πετυχει η Nova mobile ...
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος έγραψε ότι το πακετο των 15€ είναι ότι πρεπει για τους ηλικιωμένους. Σήμερα άλλη εταιρία δίνει με 3€ 120' που σημαίνει ότι αγοράζοντας 2 τέτοια πακετα παίρνεις 240' με 6€ και χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη χρέωση. Η Nova ζητάει 15€ για 200' με ελάχιστη χρέωση το 1 λεπτο. Και μερικοί εδώ μέσα αναρωτιούνται γιατί δεν θα πετυχει η Nova mobile ...
Εγώ δεν έχω δει τέτοια πακέτα χωρίς πρόσθετα, αυτό που έχω της wach up τον 10euro μου δίνει πόλη χρόνο ομιλίας και λίγα data το κλασικό δηλαδή η Nova κάνει το ανάποδο στο πιλοτικό και αυτό για εμένα είναι πολλά Data αλλά μου έχει λίγο χρόνο ομιλίας.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα rebtel και ησύχασα. Απεριόριστα κινητά / σταθερά σε όλο το κόσμο με 12ε και ποιότητα καλύτερη από κανονική κλήση!!:D

 

Θεωρώ πολλά τα 12€/μήνα για ομιλία εκτός και αν μιλάς όντως πάρα πολύ. Με callingcredit η voipalot με 10€ έχεις πάνω από 1500λεπτα προς όλους και δεν σου λήγουν πάνω στην μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, για να μην βγαίνουμε πολύ off topic, εμένα προσωπικά κ φαντάζομαι τους περισσότερους, με τα πακέτα που αναφέρεται, σας ενδιαφέρουν τα δεδομένα οπότε περιμένετε κάτι καλό από την νοβα σε αυτό το τομέα. Πάντως η τάση ειναι για μείωση των τιμών, κ θα πέσουν κ αλλο... απλά μιλάμε πάντα για συμβόλαια, στην καρτοκινητη, ξεχάστε τα φθηνά δεδομένα
Link to comment
Share on other sites

Πόσα GB παίρνεις από το wach ap;

 

1gb γενική χρηση+ 5 gb για streaming+ 2gb social

Ακόμα και αυτό συμφέρει περισσότερο απο την nova, σου μένουν και 2 ευρώ και δεν έχεις την έγνοια του συμβολαίου.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, για να μην βγαίνουμε πολύ off topic, εμένα προσωπικά κ φαντάζομαι τους περισσότερους, με τα πακέτα που αναφέρεται, σας ενδιαφέρουν τα δεδομένα οπότε περιμένετε κάτι καλό από την νοβα σε αυτό το τομέα. Πάντως η τάση ειναι για μείωση των τιμών, κ θα πέσουν κ αλλο... απλά μιλάμε πάντα για συμβόλαια, στην καρτοκινητη, ξεχάστε τα φθηνά δεδομένα

 

Τι εννοείς "ξεχάστε τα φτηνά δεδομένα"; Σε όλον τον πλανητη η αξία του GB πέφτει. Ειδικά στην Ευρώπη τα 2 GB είναι προσβολη να σου δίνουν τέτοια ψίχουλα... Η Ελλάδα είναι το τριτοκοσμικό μέλος της ΕΕ και όλοι γελάνε. Ας παει να δώσει 2 GB η Nova στην Ευρώπη και να ζητάει και 15€ θα κλαίνε από τα γέλια. Ήδη σε ελληνική καρτοκινητη παιρνεις 2-3 GB με 2-3 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

που βλέπεις εσύ την μείωση τιμών και δεν την βλέπουμε οι υπόλοιποι ? :X
Το έχω αναφέρει σε προηγούμενο post, unlimited δεδομένα σε δύο κάρτες (τηλέφωνο κ extra sim) με 45 ευρώ, δεν το λες κ ακριβό. Κ με τη ποιότητα της cosmote... ανάλογες κινήσεις πάντως θα γίνουν κ από την Nova...
Link to comment
Share on other sites

Το έχω αναφέρει σε προηγούμενο post, unlimited δεδομένα σε δύο κάρτες (τηλέφωνο κ extra sim) με 45 ευρώ, δεν το λες κ ακριβό. Κ με τη ποιότητα της cosmote... ανάλογες κινήσεις πάντως θα γίνουν κ από την Nova...

 

Με τα ευρωπαϊκά δεδομένα είναι αισχροκέρδεια. Πάλι καλά που τους έβαλε χέρι ο ΠΘ

Link to comment
Share on other sites

Με τα ευρωπαϊκά δεδομένα είναι αισχροκέρδεια. Πάλι καλά που τους έβαλε χέρι ο ΠΘ
Ισχύει. Γιατί δεν βλέπεις φόρους (εμμεσους κ άμεσουν) που επιβάλλει το κράτος, τον αριθμό των συνδρομητών, τους χρήστες καρτοκινητής (που δεν φέρνουν ιδιαίτερο κέρδος) κ τοτε θα καταλάβεις..μην συγκρίνεις μία αγορά 50 εκκατομυρίων συνδρομιτών με μία των 10, ή δες κ το κόστος ανάπτυξης του δικτύου κ τις ιδιαιτερότητες της ελληνικής επικράτειας. Κουράστηκα πραγματικά να προσπαθώ να σας πείσω οτι βλέπετε μόνο το δένδρο κ όχι το δάσος. Στην τελική είστε απλά χρήστες καρτοκινητής, δεν ασχολείτε καμία εταιρία σοβαρά μαζί σας, γιατί δεν έχετε εγγυημένα έσοδα για αυτές. Αγοράστε καρτούλες εξωτερικού για να τελειώνουμε...κ θα τα ξαναπούμε (οταν δεν μπορείτε να λάβετε κλήσεις σε ξένα νούμερα)
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Γιατί δεν βλέπεις φόρους (εμμεσους κ άμεσουν) που επιβάλλει το κράτος, τον αριθμό των συνδρομητών, τους χρήστες καρτοκινητής (που δεν φέρνουν ιδιαίτερο κέρδος) κ τοτε θα καταλάβεις..μην συγκρίνεις μία αγορά 50 εκκατομυρίων συνδρομιτών με μία των 10, ή δες κ το κόστος ανάπτυξης του δικτύου κ τις ιδιαιτερότητες της ελληνικής επικράτειας. Κουράστηκα πραγματικά να προσπαθώ να σας πείσω οτι βλέπετε μόνο το δένδρο κ όχι το δάσος. Στην τελική είστε απλά χρήστες καρτοκινητής, δεν ασχολείτε καμία εταιρία σοβαρά μαζί σας, γιατί δεν έχετε εγγυημένα έσοδα για αυτές. Αγοράστε καρτούλες εξωτερικού για να τελειώνουμε...κ θα τα ξαναπούμε (οταν δεν μπορείτε να λάβετε κλήσεις σε ξένα νούμερα)

 

Μην σώσουν ποτέ να βάλουν φτηνά δεδομένα. Την κοροϊδία-απάτη της διάρκειας του υπολοίπου των καρτοκινητων πρέπει άμεσα να διορθώσουν. Σε ποια άλλη Ευρώπαικη χώρα το υπόλοιπο των καρτοκινητων μηδενίζει στο 2μηνο και μπαίνει φραγή στο 3μηνο? Που είναι οι ελεγκτικοί φορείς? Αλλά είναι γλυκό το χρήμα που πέφτει κάτω από το τραπέζι...

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Γιατί δεν βλέπεις φόρους (εμμεσους κ άμεσουν) που επιβάλλει το κράτος, τον αριθμό των συνδρομητών, τους χρήστες καρτοκινητής (που δεν φέρνουν ιδιαίτερο κέρδος) κ τοτε θα καταλάβεις..μην συγκρίνεις μία αγορά 50 εκκατομυρίων συνδρομιτών με μία των 10, ή δες κ το κόστος ανάπτυξης του δικτύου κ τις ιδιαιτερότητες της ελληνικής επικράτειας. Κουράστηκα πραγματικά να προσπαθώ να σας πείσω οτι βλέπετε μόνο το δένδρο κ όχι το δάσος. Στην τελική είστε απλά χρήστες καρτοκινητής, δεν ασχολείτε καμία εταιρία σοβαρά μαζί σας, γιατί δεν έχετε εγγυημένα έσοδα για αυτές. Αγοράστε καρτούλες εξωτερικού για να τελειώνουμε...κ θα τα ξαναπούμε (οταν δεν μπορείτε να λάβετε κλήσεις σε ξένα νούμερα)

 

Άσε μας κουκλίτσα μου που θα μας κάνεις και υποδείξεις.:p

Δικαίωμά σου να θέλεις να κάνεις ακόμα και lifetime συμβόλαια για να "ασχοληθεί σοβαρά η εταιρία" μαζί σου και ταυτόχρονα να γίνεσαι και χειροκροτητής του καρτέλ για το πόσο "λίγα €" σου τρώνε κάθε μηνά και να νιώθεις καλύτερα.

Μην περιμένεις όμως ότι θα σε λάβει κανείς σοβαρά υπόψιν και θα ακολουθούν την "λογική" σου γιατί δεν πείθεις κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Γιατί δεν βλέπεις φόρους (εμμεσους κ άμεσουν) που επιβάλλει το κράτος, τον αριθμό των συνδρομητών, τους χρήστες καρτοκινητής (που δεν φέρνουν ιδιαίτερο κέρδος) κ τοτε θα καταλάβεις..μην συγκρίνεις μία αγορά 50 εκκατομυρίων συνδρομιτών με μία των 10, ή δες κ το κόστος ανάπτυξης του δικτύου κ τις ιδιαιτερότητες της ελληνικής επικράτειας. Κουράστηκα πραγματικά να προσπαθώ να σας πείσω οτι βλέπετε μόνο το δένδρο κ όχι το δάσος. Στην τελική είστε απλά χρήστες καρτοκινητής, δεν ασχολείτε καμία εταιρία σοβαρά μαζί σας, γιατί δεν έχετε εγγυημένα έσοδα για αυτές. Αγοράστε καρτούλες εξωτερικού για να τελειώνουμε...κ θα τα ξαναπούμε (οταν δεν μπορείτε να λάβετε κλήσεις σε ξένα νούμερα)
Μα όλοι είναι το ίδιο κοιτάνε Τον εαυτό τους και δεν βλέπουν ότι γύρο γίνεται σφαγή.

 

Άλλο να έχεις 1 εκ συντρομητες και να βγάζεις κέρδος 10 λεπτά από καθένα (παράδειγμα) και άλλο να έχεις 100 χιλιάδες συντρομητες και να βγάζεις κέρδος πάλι 10 λεπτά (θα πρέπει να ανέβει το κόστος για να είναι βιώσιμη όλη η επιχείριση)

Άλλο να έχεις κλασσική φορολογία μόνη και άλλο να σε φορολογεί με τετραπλασιους φόρους καθος το κράτος δεν έχει από που να βγάλει.

Ολα αυτά δεν το βλέπουν και απλά σαν χαζοί λένε το δικό τους χωρίς να σκεφτούν τπτ από όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά η αφέλεια θα σπάσει τα κοντέρ καλοκαιριάτικα...

 

Ο λόγος που πουλάει ακριβά ένα οποιοδήποτε καρτέλ είναι ο "μικρός" αριθμός των εν δυνάμει χρηστών (μπιπ* γιατί χανόμαστε να φτάσουμε τα 50εκ γιατί αλλιώς δεν έχει τηλεφωνία) και η "βαριά" φορολογία του νόμιμου κράτους (τετραπλάσια απο οπουδήποτε αλλού* βάλε κι άλλο τζάμπα είναι).:lol::lol:

Βρε τι μαθαίνει κανείς.:p

Έναν έρανο παιδιά να κάνετε για τις εταιρίες που δεν βγαίνουν. /clap clap clap

Link to comment
Share on other sites

Άσε μας κουκλίτσα μου που θα μας κάνεις και υποδείξεις.:p
Τεσπα, όταν αναλογιστείτε οτι με την κατηγορία συνδρομητών που ανήκετε δεν θα ασχοληθεί καμία εταιρία σοβαρά, τότε θα τα ξαναπούμε... οτι πληρώνεις παίρνεις στην ζωή. Τσαμπατζήδες συνδρομητές δεν θελει κανένας, αλλο πληρώνω χαμηλό συμβόλαιο κ άλλο πληρώνω ένα καρτοκινητό χωρίς εγγυημένα έσοδα κ θέλω τα πάντα... απλά δεν γίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Όσοι ξερόλες νομίζουν ότι ξέρουν από φορολογια ας έρθουν λίγο Σουηδία να δουν φορολογία, μισθους και κινητή τηλεφωνία. Μετά ας κατεβάσουν το κεφάλι και ας πανε στην κατω ραχουλα να το παιξουν ξερόλες. (Αυτό που οι εταιρίες προσλαμβανουν πωλητές που είναι άσχετοι με τον τομέα και γενικά αμόρφωτοι πρεπει να σταματήσει...)
Link to comment
Share on other sites

Όσοι ξερόλες νομίζουν ότι ξέρουν από φορολογια ...
Ακόμα μία φορά, ανόμιες συγκρίσεις με πολιτισμένα κράτη, που ουδεμία σχέση έχουν με την Ελλάδα. Οσοι τσαμπατζήδες νομίζουν οτι θα βρουν φθηνά GB, ας περιμένουν...χρόνια. Στη ζωή έμαθα να δουλευω να πληρώνομαι καλά κ να απολαμβάνω σοβαρές υπηρεσίες, την εφηβία/φοιτητικη ζωή την έχω ξεπεράσει εδώ κ πολλά χρόνια
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να γίνει και αυτό το νήμα πεδίο αντιπαράθεσης με γενικότερες προεκτάσεις.

Bekiaris, εν γένει συμφωνώ με αυτά που γράφεις, να πω όμως ότι χρειάζονται και οι καρτοκινητοι, χρειάζονται και όλοι.

Βέβαια ας μην τρέφουμε αυταπάτες ότι μπορούμε να παίρνουμε άπειρα GB με ένα ευρώ, σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να γίνει και αυτό το νήμα πεδίο αντιπαράθεσης με γενικότερες προεκτάσεις.
Ενας πολιτισμένος άνθρωπος...σε καμία περίπτωση δεν θέλω να γίνει πεδίο αντιπαράθεσης, αλλά ορισμένοι γίνονται εριστικοί... στην ζωή χρειάζονται όλοι, αυτό ειναι δεδομένο, το ζουμί όμως ειναι, οτι πληρώνεις παίρνεις. Μα δεν γίνέται να μπαίνουμε στην λογική οτι θα μπει ένα καινούργιος πάροχος με εικονικό δίκτυο πανω στην vodafone κ να πέσουν οι τιμες, τουλάχιστον άμεσα... Αυτά τα πράγματα ειναι για γέλια... μακροπρόθεσμα το συζητάμε.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...