Jump to content

nova mobile


Xinarisbet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ζούμε καλός η κακός το άνοιγμα της Ελληνικής Αγοράς εγώ βλέπω ευτυχώς μια αλλαγή φιλοσοφίας από το όσο λιγότεροι είμαστε τόσο καλύτερα. Δύσκολα βλέπω την Nova να χρεοκοπήσει με την προϋπόθεση ότι θα αναπτυχθεί τηλεοπτικά, επίσης σας βάζω και ένα deal μου δίνεται κινητή τηλεφωνία σας δίνω τηλεόραση τι λέτε δεν βγαίνει η δουλειά. Μπορώ να πω ότι άψογα και οικονομικά άρα κρατάμε μικρό καλάθι καθώς αυτό για συμπαρξη μου κάνει εντύπωση παρά για αύξηση του ανταγωνισμού και έτσι έχουν και την Ευρωπαϊκή επιτροπή ανταγωνισμού ικανοποιημένη ότι άνοιξε η Ελληνική αγορά και τον κόσμο που θα έχει σταδιακά φθηνότερα Data.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης το σενάριο να εξαγοράσει η Nova την Wind γίνεται ολοένα και περισσότερο πιθανό η Wind δεν ξέρω αν θα μείνει με 4 παίκτες, ειδικά αν θέλει να εξελιχθεί σε mno χωρίς να πάει στο διαγωνισμό

Edited by gkamared
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Στην παρούσα φάση (και με δεδομένο ότι η εξαγορά της Forthnet θα ολοκληρωθεί), η Forthnet καταλήγει να είναι σε καλύτερη κατάσταση από την wind, αλλά και πάλι είναι σχεδόν απίθανο να γίνει κάποια κίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει που προς το παρόν 9 στους 10 έχει βγάλει ήδη αποτυχημένη την προσπάθεια της Nova.

 

Και μόνο που το πάλεψε τόσο, ώστε να υπάρξει επιτέλους ειδικό καθεστώς για τους MVNO στην Ελλάδα, για μένα έχει πετύχει ήδη. Να δείτε που αργότερα θα εμφανιστούν κι άλλοι και οι καταναλωτές θα βγούμε κερδισμένοι.

 

Οι τιμές με τον καιρό όσο πάνε και θα πέφτουν. Φυσικά και δεν θα έχει μεγάλο περιθώριο κέρδους, οπότε μην περιμένετε καμιά τεράστια διαφορά από τους βασικούς παροχους, αλλά ένα 10% πιο κάτω πιστεύω ότι θα είναι σίγουρα.

 

Υ.Γ. Αν θέλετε τόσο πολύ να συγκρίνουμε το πακέτο πιλοτικής λειτουργίας, ποιος άλλος πάροχος δίνει συμβόλαιο 200 λεπτά + 20 SMS + 2GB στα 15€; Μην αρχίσετε όμως να λέτε για ειδικές προσφορές που πήρατε...

 

Το αντίστοιχο Vodafone flex με 2 giga είναι στα 27 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει που προς το παρόν 9 στους 10 έχει βγάλει ήδη αποτυχημένη την προσπάθεια της Nova.

 

Και μόνο που το πάλεψε τόσο, ώστε να υπάρξει επιτέλους ειδικό καθεστώς για τους MVNO στην Ελλάδα, για μένα έχει πετύχει ήδη. Να δείτε που αργότερα θα εμφανιστούν κι άλλοι και οι καταναλωτές θα βγούμε κερδισμένοι.

 

Οι τιμές με τον καιρό όσο πάνε και θα πέφτουν. Φυσικά και δεν θα έχει μεγάλο περιθώριο κέρδους, οπότε μην περιμένετε καμιά τεράστια διαφορά από τους βασικούς παροχους, αλλά ένα 10% πιο κάτω πιστεύω ότι θα είναι σίγουρα.

 

Υ.Γ. Αν θέλετε τόσο πολύ να συγκρίνουμε το πακέτο πιλοτικής λειτουργίας, ποιος άλλος πάροχος δίνει συμβόλαιο 200 λεπτά + 20 SMS + 2GB στα 15€; Μην αρχίσετε όμως να λέτε για ειδικές προσφορές που πήρατε...

 

Θα σου πω εγώ... Κανεις. Δεν υπάρχει άλλο συμβόλαιο στα 15€ (τελική τιμή) με 2 gb και 200 λεπτά με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει που προς το παρόν 9 στους 10 έχει βγάλει ήδη αποτυχημένη την προσπάθεια της Nova.
Πολύ σωστή προσέγγιση! ωραια τα λές!! απλά στο ελλαδιστάν υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που πιστευουν οτι θα πέσουν οι τιμές με την μία, ή οτι θα δοθούν πακέτα ξεφτύλα... κανένας δεν βάζει τόσα εκατομύρια, που αν το ψάξετε, μαζί με τις επενδύσεις θα ξεπεράσουν τα 100, χωρίς να έχει συγκεκριμένα πράγματα υπόψιν. Δεν είμαι πλούσιος κ δεν μου αρέσει να πληρώνω από ψώνιο, αλλά πάντα στη ζωή παρέμεινα ρεαλιστής...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα σου πω εγώ... Κανεις. Δεν υπάρχει άλλο συμβόλαιο στα 15€ (τελική τιμή) με 2 gb και 200 λεπτά με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.
Οχι υπάρχει...να πάρεις vodafone καρτοκινητο με 9.90 κ ένα πακέτο voip! αντιλαμβάνεσαι πραγματικά οτι δεν έχει νοήμα να αλλάξει άποψη σε τέτοια άτομα, που θεωρούν οτι θα τα έχουν όλα κ θα πληρώνουν 5 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω εγώ... Κανεις. Δεν υπάρχει άλλο συμβόλαιο στα 15€ (τελική τιμή) με 2 gb και 200 λεπτά με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

 

Ισχύει. να δούμε τα 4play μήπως είναι ακομα καλύτερα....

 

Και δεν μιλάμε για ειδικές προσφορές... Που στην τελική ίσως και αυτοί κάνουν ειδικές προσφορές

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. να δούμε τα 4play μήπως είναι ακομα καλύτερα....Και δεν μιλάμε για ειδικές προσφορές... Που στην τελική ίσως και αυτοί κάνουν ειδικές προσφορές
Α μπράβο, έτσι μπορεί να γίνει μιά ωραία κουβέντα... 5 play!!! να δίνουν σταθερό/ιντερνετ/τηλεόραση/κινητό/ρεύμα...
Link to comment
Share on other sites

Στην προνομοιακή τιμή των 15€..

Ακριβώς! Λες και είμαστε στη δεκαετία του'90.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στην παρούσα φάση (και με δεδομένο ότι η εξαγορά της Forthnet θα ολοκληρωθεί), η Forthnet καταλήγει να είναι σε καλύτερη κατάσταση από την wind, αλλά και πάλι είναι σχεδόν απίθανο να γίνει κάποια κίνηση.
Εγώ βλέπω χλομό να το επιτρέψουν αλλά όχι να κάνει κίνηση
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ήταν πάνω σε δίκτυο της voda αλλα σε cosmote χθες θα είχα κάνει το πακέτο. Αλλά με δίκτυο της voda μου είναι αδιάφορο στην δουλειά έχω μια έως καμία γραμμή στο σπίτι έχω μια έως καμία γραμμή για καλοκαίρι εκεί που πάω διο βδομάδες διακοπές έχω καμία γραμμή, ίδια κατάσταση περίπου με wind.

 

Από μένα (άσχετα που δεν είμαι σε θέση να πάρω την σύνδεση τους) χίλια μπράβο και ελπίζω να πετύχει

Link to comment
Share on other sites

Το έχετε δέσει κόμπο ότι θα έχει κόφτη.

Ούτε για κόφτη ξέρουμε,ούτε πακέτα επίσημα βγήκαν. Σταδιακά θα τα μάθουμε όλα, μη βιάζεστε.

Link to comment
Share on other sites

εννοώ οτι η ελληνική αγορά ειναι κάπως κλειστή, δεν ειναι υγιής ανταγωνισμός...τεσπα, περίμενε να σου δώσουν 30GB με 10 ευρώ.....εδώ θα είμαστε...κ θα τα ξαναπούμε!!! έχω unlimited δεδομένα κ κλήσεις στην cosmote, πληρώνω 45 ευρώ, με γενναίες εκτπωσεις.

 

Αυτό ακριβως είναι το μεγάλο πρόβλημα με τις εταιρείες κινητής στην Ελλάδα. Εσύ έχεις γενναίες εκπτώσεις και λαμβάνεις παροχές σε αυτή την τιμή, την ίδια στιγμή που άλλοι έχουν αυτά που έχεις εσύ σε μεγαλύτερο κόστος!

Αυτό είναι το μεγάλο πρόβλημα που το δημιούργησαν οι εταιρείες και που τώρα είναι μια παγίδα από την οποία δε θα μπορούν να ξεφύγουν ποτέ. Έτσι δημιουργούν αντιπάθεια και αποστροφή σε πολλούς συνδρομητές τους, οι οποίοι δικαιολογημένα από παράπονο θέλουν να πάρουν καλύτερες προσφορές από άλλον πάροχο για να μην είναι δυσαρεστημένοι.

Η μεγάλη ευκαιρία της Νόβα είναι να ξεκινήσει αυτό το απλό αλλά και τόσο πρωτοποριακό, να δώσει δηλαδή σε μια τιμή ίδια για όλους, ότι παροχές μπορεί να δώσει. Στο πέρασμα των ετών αυτό θα την κάνει πιο αγαπητή από όλες τις υπόλοιπες εταιρείες και ο κόσμος θα της δείξει εμπιστοσύνη γιατί θα είναι ίση απέναντι σε όλους.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

τι παροξυσμος ειναι αυτος m0168.gif

ακομα δεν ανακοινωθηκαν εμπορικα προγραμματα και αρχισατε να πυροβολατε. Ο αλλος την ξεπουλησε ηδη στη vodafone.

σαν αυτους που μιλανε για wind που καταρρέει.

Μετα τους οπαδους ομαδων/κομματων εχουμε και οπαδους εταιρειων.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και τον κόφτη στο ιντερνετ που θα έχει...

 

Διάβασε την απόφαση της εεττ για το mvno και μην λες αυθαίρετα συμπερασματα

Link to comment
Share on other sites

Α μπράβο, έτσι μπορεί να γίνει μιά ωραία κουβέντα... 5 play!!! να δίνουν σταθερό/ιντερνετ/τηλεόραση/κινητό/ρεύμα...

Εχω 4 στα 5....και αν ειναι οκ , θα παω και στο mobile τους 7 αριθμους...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε την απόφαση της εεττ για το mvno και μην λες αυθαίρετα συμπερασματα

 

Δείξε μου το σημείο που ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ τον κόφτη, αλλιώς άστα αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον απαγορεύει, δεν τον επιβάλλει κιόλας. Δεν ξέρουμε ποια είναι η συμφωνία τους.
Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς αυτό. Δε ξέρουμε ακόμη τι συμφώνησαν πάνω σε αυτό και επίσης να δούμε και τις τιμές που θα έχουν. Γιατι με την τωρινή τιμή με το ένα μοναδικό συμβόλαιο συν τα έξτρα πακέτα που έβγαλαν που κοστίζει το μεγάλο 2gb 7.90€, ή την χρέωση 2€/200mb εκτός προγράμματος... ε τι κόφτη λέμε όταν δεν υπάρχει ακόμη ένα σοβαρό πρόγραμμα mb?

 

Aς περιμένουμε να δούμε αν θα βγάλουν κάτι που θα δίνει τα πολλά mb και μετα συζητάμε και για κόφτη..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δείξε μου το σημείο που ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ τον κόφτη, αλλιώς άστα αυτά...

 

 

https://www.google.com/amp/s/www.capital.gr/epixeiriseis/3344628/i-apofasi-tis-eett-kai-oi-kiniseis-tis-forthnet-stin-agora-tis-kinitis-tilefonias%3famp=true

 

 

Στο σχέδιο απόφασης η ΕΕΤΤ καλεί την Vodafone να παράσχει στη Forthnet

πρόσβαση στο δίκτυό της υπό συγκεκριμένους όρους και προϋποθέσεις. Ειδικότερα

στην απόφαση της ΕΕΤΤ ορίζονται τα εξής: i) τα τέλη παροχής πρόσβασης

χονδρικής στο κινητό δίκτυο υπηρεσιών MVNO15· ii) ότι τα τέλη παροχής

υπηρεσιών δεδομένων δεν θα πρέπει να εξαρτώνται από τη χρήση ανά συνδρομητή·

iii) ότι τα τέλη χονδρικής παροχής υπηρεσιών φωνής και SMS/MMS δεν θα πρέπει

να διαφοροποιούνται ανάλογα με τo εάν οι εν λόγω υπηρεσίες τερματίζουν εντός ή

εκτός δικτύου16· iv) ότι δεν θα πρέπει να επιβληθεί ανώτατο όριο ταχύτητας

δεδομένων 40ΜΒ/sec για τους συνδρομητές της Forthnet· v) δεν θα πρέπει να

υπάρχει μηνιαίο τέλος διαχείρισης κάρτας SIM.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς στο κείμενο

 

Έχοντας εξασφαλίσει και τη "βούλα” της Ευρωπαϊκής Ένωσης, h EEET

Edited by sakels
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παραθεσες δεν σημαίνει τίποτα. Εάν γουστάρει η Vodafone θα στο μειώσει στα 45 ή θα στο κόψει και εντελώς και σε περιπτωση καταγγελίας (1 στις 100.000) θα ισχυριστεί "προβλημα δικτύου"...
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...