Jump to content

Xiaomi Mi 10 Lite


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά μου ήρθε και εμένα από Γερμανό σήμερα. Πολύ ωραίο έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος εκτός από την κάμερα που το φοβομουν. Τρομερό πισωγυρισμα από το redmi note 9 pro. Έτη φωτός χειρότερες φωτογραφίες ειδικά σε εφαρμογές που σκαναρω έγγραφα με την ίδια ανάλυση και γενικά ότι φωτογραφία τράβηξα απογοητεύτηκα στο κομμάτι αυτό. Μ αρέσει που λένε μετράει ο επεξεργαστής κλπ. Αν δε μπορεί ο φακός... 

Κατά τα άλλα πολύ πιο γρήγορο, φωτεινότερη οθόνη και το κρατάω πολύ καλύτερα στο χέρι.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

10 ώρες πριν, mark1979 said:

Τελικά μου ήρθε και εμένα από Γερμανό σήμερα. Πολύ ωραίο έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος εκτός από την κάμερα που το φοβομουν. Τρομερό πισωγυρισμα από το redmi note 9 pro. Έτη φωτός χειρότερες φωτογραφίες ειδικά σε εφαρμογές που σκαναρω έγγραφα με την ίδια ανάλυση και γενικά ότι φωτογραφία τράβηξα απογοητεύτηκα στο κομμάτι αυτό. Μ αρέσει που λένε μετράει ο επεξεργαστής κλπ. Αν δε μπορεί ο φακός... 

Κατά τα άλλα πολύ πιο γρήγορο, φωτεινότερη οθόνη και το κρατάω πολύ καλύτερα στο χέρι.

 

Καλορίζικο..

Link to comment
Share on other sites

τελικα μου ρθε κι εμενα η 13.0.2.0 και νομιζω με μια πρωτη ματια πως το κινητο ειναι καλυτερο απο ποτε αλλωτε. Πιο γρηγορο, πιο σταθερο, καλυτερες φωτογραφιες, χωρις τα παλιοτερα bugs πχ παραμονη ανοιχτης οθονης παρα την προσεγγιση στ αυτι κλπ. Μια χαρα μου φαινεται 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Sleep said:

τελικα μου ρθε κι εμενα η 13.0.2.0 και νομιζω με μια πρωτη ματια πως το κινητο ειναι καλυτερο απο ποτε αλλωτε. Πιο γρηγορο, πιο σταθερο, καλυτερες φωτογραφιες, χωρις τα παλιοτερα bugs πχ παραμονη ανοιχτης οθονης παρα την προσεγγιση στ αυτι κλπ. Μια χαρα μου φαινεται 

Πραγματικά η 13.0.2.0 αναζωογόνησε τη συσκευή. Επιβεβαιώνω όλα τα παραπάνω και προσθέτω ότι μου φαίνεται ότι έχει βελτιώσει και την αυτονομία της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 13 και είναι πολύ δυνατός ο ήχος των ειδοποιήσεων από τις εφαρμογές.
Δοκίμασα να τον χαμηλώσω από τις ρυθμίσεις αλλά δεν τα κατάφερα.
Μπορει κάποιος να με βοηθήσει?
Επισης διάβασα ότι με την 13 μπορούμε να βάζουμε διαφορετικό ήχο σε κάθε εφαρμογή. Ισχύει?

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπότε εγώ από τους τυχερούς που πήρα την 13.0.2 με το που το αγόρασα. Είναι όντως πολύ ωραία συσκευή και δεν υπάρχει κανένα lag σε ότι και να κάνεις. Κρίμα που η κάμερα μου θύμισε εποχές redmi note 7. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες sot μάξιμουμ μου βγάζει αυτές τις δύο ημέρες που το χρησιμοποίησα ως κύρια συσκευή. Απογοήτευση τελικά και η μπαταρία. Ειλικρινά κάτι σχόλια ειδικά στο Σκρουτζ για δύο ημέρες χρήση είναι για γέλια.

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

Για μικρή μπαταρία που φοράει, αν βγάζει τόσο καλά είναι.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, mark1979 said:

6 ώρες sot μάξιμουμ μου βγάζει αυτές τις δύο ημέρες που το χρησιμοποίησα ως κύρια συσκευή. Απογοήτευση τελικά και η μπαταρία. Ειλικρινά κάτι σχόλια ειδικά στο Σκρουτζ για δύο ημέρες χρήση είναι για γέλια.

Το έχω σχεδόν δύο χρόνια. Τους πρώτους μήνες όντως έβγαζε άνετα μιάμιση μέρα. Τώρα αντέχει μία μέρα, αναλόγως της χρήσης βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2022 at 8:03 ΠΜ, PARA2 said:

Το έχω σχεδόν δύο χρόνια. Τους πρώτους μήνες όντως έβγαζε άνετα μιάμιση μέρα. Τώρα αντέχει μία μέρα, αναλόγως της χρήσης βέβαια.

Και σε μένα - μετά από ενάμιση χρόνο - με βγάζει μια μέρα με αρκετή χρήση και με λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας.

Επειδή είναι αξιόλογη συσκευή και καλύπτει τις ανάγκες μου (amoled οθόνη, γρήγορο επεξεργαστή, nfc, fm radio, 5G κ.λ.π.), δεν σκοπεύω να την αλλάξω σύντομα. 

Αν η αυτονομία της πέσει και άλλο, θα σκεφτώ και τη λύση της αλλαγής μπαταρίας. Νομίζω γύρω στα 35 ευρώ κοστίζει. Πάντως δοκιμάστε και την εξοικονόμηση ενέργειας. Θα προσθέσει σίγουρα 3-4 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_2022-05-09-16-08-05-467_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.a274a57c8bafb6eecdfbc7e842b19c21.jpg Μετα το σημερινό ρεκόρ θα το κρατησω σαν βασική συσκευή. Πλέον μετά από μια εβδομάδα 54 % μπαταρία και 3ωρες και 22 λεπτά sot. Καλά που δε βιάστηκα να το δώσω. Κάθε μέρα καλύτερη αυτονομία βλέπω και μάλιστα θα πιάσει σχεδόν 7ωρο. 

Ανακαλώ όσα είπα για τη μπαταρία. Άρχισε ως δια μαγείας να πιάνω πλέον 7:30 

με 8:00 ώρες sot πάντα με αυτόματη φωτεινότητα. Δεν το πιστεύω τέτοια αλλαγή μετά τις πρώτες φορτίσεις. Έχουν δίκιο όσοι λένε ότι πρέπει να κάνει κάποιες φορτίσεις για να στρώσει η μπαταρία.

Ξεπερνάω πλέον για πλάκα τη μέρα. 

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω ειδικά τα μέλη που ανέβασαν την προσφορά του Γερμανού στα 179 και την πρόλαβα τότε. Screenshot_2022-05-10-18-32-30-460_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.1822990e98e8d0e1bf43591165889c14.jpg

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ήρθε OTA ενημέρωση 13.0.3.0 EU ROM 667 MB. Ενημέρωση ασφαλείας Απριλιου-Μαιου

Edited by maikopoulos

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. Παντως για να πω την αληθεια μετα απο δυο χρονια που χω αυτο το κινητο, πλεον ειμαι πραγματικα ευχαριστημενος μετα και την τελευταια ενημερωση. Πλεον λειτουργει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ καλα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει παρατηρήσει κάποιος πρόβλημα στον ήχο από το ακουστικό; Η ένταση τέρμα και μετά βίας ακούγεται. Ανοικτή ακρόαση και hands free κανονικά. Πριν και μετά την αναβάθμιση, εδώ και δύο βδομάδες το κινητό δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, mick_ said:

Έχει παρατηρήσει κάποιος πρόβλημα στον ήχο από το ακουστικό; Η ένταση τέρμα και μετά βίας ακούγεται. Ανοικτή ακρόαση και hands free κανονικά. Πριν και μετά την αναβάθμιση, εδώ και δύο βδομάδες το κινητό δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί

Στο δικό μου μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα και είμαι με την τελευταία ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2022 at 11:37 ΜΜ, mick_ said:

Έχει παρατηρήσει κάποιος πρόβλημα στον ήχο από το ακουστικό; Η ένταση τέρμα και μετά βίας ακούγεται. Ανοικτή ακρόαση και hands free κανονικά. Πριν και μετά την αναβάθμιση, εδώ και δύο βδομάδες το κινητό δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί

ειτε κοιτα μηπως καποια εφαρμογη που χρησιμοποιεις οταν τρεχει επεμβαινει στην ενταση του ηχου ,ειτε κανενα equalizer

 

αλλιως factory reset να ερθει στα ισια του

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Βγήκε νέα ενημέρωση λογισμικού 13.0.4.

Ενημέρωση ασφαλείας Οκτωβρίου.

 

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 11/11/2022 at 11:57 ΜΜ, maikopoulos said:

Βγήκε νέα ενημέρωση λογισμικού 13.0.4.

Ενημέρωση ασφαλείας Οκτωβρίου.

 

εμενα ακομα ειναι η 13.0.3 🤔

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Η λίστα με όλες τις συσκευές (Xiaomi – RedMi & POCO) που θα πάρουν το MIUI 14

Ενημέρωση : Ενώ αρχικά είχαν αποκλειστεί από την αναβάθμιση οι συσκευές της σειράς του RedMi Note 9 & Redmi 9 (Μόνο η βασική έκδοση), τελικά αυτές οι συσκευές θα λάβουν το MIUI 14. Έτσι λοιπόν, μετά από αυτή την εξέλιξη, οι συσκευές που θα λάβουν το MIUI 14 είναι οι παρακάτω.

Xiaomi

  • Xiaomi 13 Pro
  • Xiaomi 13
  • Xiaomi 12
  • Xiaomi 12 Pro
  • Xiaomi 12X
  • Xiaomi 12 Ultra
  • Xiaomi 12S
  • Xiaomi 12S Pro
  • Xiaomi 12S Pro Dimensity Edition
  • Xiaomi 12 Lite
  • Xiaomi 12T
  • Xiaomi 12T Pro
  • Xiaomi 11T
  • Xiaomi 11T Pro
  • Xiaomi Mi 11 Lite 4G
  • Xiaomi Mi 11 Lite 5G
  • Xiaomi 11 Lite 5G NE
  • Xiaomi Mi 11 LE
  • Xiaomi Mi 11
  • Xiaomi Mi 11i
  • Xiaomi 11i
  • Xiaomi 11i Hypercharge
  • Xiaomi Mi 11 Ultra
  • Xiaomi Mi 11 Pro
  • Xiaomi Mi 11X
  • Xiaomi Mi 11X Pro
  • Xiaomi MIX 4
  • Xiaomi MIX FOLD
  • Xiaomi MIX FOLD 2
  • Xiaomi Civi
  • Xiaomi Civi 1S
  • Xiaomi Mi 10
  • Xiaomi Mi 10i 5G
  • Xiaomi Mi 10S
  • Xiaomi Mi 10 Pro
  • Xiaomi Mi 10 Lite
  • Xiaomi Mi 10 Lite Zoom
  • Xiaomi Mi 10 Ultra
  • Xiaomi Mi 10T
  • Xiaomi Mi 10T Pro
  • Xiaomi Mi 10T Lite
  • Xiaomi Pad 5
  • Xiaomi Pad 5 Pro
  • Xiaomi Pad 5 Pro 5G

 

απο οτι φαινεται θα παρουμε miui 14

 

https://news.xiaomi-miui.gr/miui-14-list-with-supported-and-abadonned-smartphones/

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

τελικα απ οτι φαινεται το κινητο δεν θα παρει το miui 14. Kριμα και δεν μπορω να καταλαβω το γιατι οταν το παιρνουν ολα τα Mi 10 και Mi 10T ακομα και το Mi 10T Lite 

Edited by Sleep
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...