Jump to content

Xiaomi Mi 10 Lite


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβγαλα την ζελατίνα, και πέρασα tempered glass nilkin.

Οι φουσκάλες έφυγαν σε τρις μέρες, χωρίς να πιέζω από πάνω, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

θα παρακαλουσα και τους υπολοιπους φιλους που εχουν αυτο το κινητο να επιβεβαιωσουν η οχι το προβλημα αυτο με την οθονη που αναβοσβηνει κατα την διαρκεια της κλησης κι οταν το κινητο ειναι μακρια απ το κεφαλι. Θελω να ξερω εαν οντως οφειλεται το προβλημα σε αυτους οποτε απλα να περιμενω καποιο update η να ψαξω να βρω λυση γιατι ετσι δεν παλευεται ......
Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/44987-Mi-10-lite-5g/?pageNo=13

 

Το ίδιο λένε, και σε γειτονικό forum.

Εγώ το έχω root.

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/44987-Mi-10-lite-5g/?pageNo=13

 

Το ίδιο λένε, και σε γειτονικό forum.

Εγώ το έχω root.

 

Εγω ειμαι αυτος φιλε μου η μαλλον καποιος που ρωτησε για μενα. Θελω να μαθω οσο γινεται πιο συντομα γιατι χρησιμοποιω το hands free πολυ συχνα λογω δουλειας

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα έπρεπε η οθόνη να είναι κλειστή, όταν έχεις hands free. Έτσι δεν δούλευε πριν το update;

Αναγκαστικά ξεκινάς με factory reset, και υπάρχει περίπτωση, κάποια εφαρμογή, να σου κάνει αυτό το κόλλημα.

Είχα πρόβλημα σε άλλο κινητό, και τα ίδια μου είπανε, σε εκείνο το νήμα.

Περνάς πέντε πέντε τις εφαρμογές, τις σημειώνεις σε ένα χαρτί, και περιμένει να βρεις την εφαρμογή, αν είναι θέμα software

.δεν πιστεύω ότι είναι hardware, ότι χάλασε δηλαδή,, πάντως ξεκινάς με factory reset, μήπως φτιάξει.

Εγώ βρήκα τότε την εφαρμογή, (και είναι σπαστικό, αλλά δεν γίνεται κάτι άλλο, δεν ξέρω αν εδώ στο νήμα, έχει κάποιος ίδιο πρόβλημα).

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια λύση είναι ο έλεγχος του κινητού.

Μπες στο cit menu, και κάνε τα διαγνωστικά, μήπως δείξει κάποιο πρόβλημα.

( Στις ρυθμίσεις, στην έκδοση kernel, πάτησε μερικές φορές, θα εμφανιστεί το cit menu.).

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα έπρεπε η οθόνη να είναι κλειστή, όταν έχεις hands free. Έτσι δεν δούλευε πριν το update;

Αναγκαστικά ξεκινάς με factory reset, και υπάρχει περίπτωση, κάποια εφαρμογή, να σου κάνει αυτό το κόλλημα.

Είχα πρόβλημα σε άλλο κινητό, και τα ίδια μου είπανε, σε εκείνο το νήμα.

Περνάς πέντε πέντε τις εφαρμογές, τις σημειώνεις σε ένα χαρτί, και περιμένει να βρεις την εφαρμογή, αν είναι θέμα software

.δεν πιστεύω ότι είναι hardware, ότι χάλασε δηλαδή,, πάντως ξεκινάς με factory reset, μήπως φτιάξει.

Εγώ βρήκα τότε την εφαρμογή, (και είναι σπαστικό, αλλά δεν γίνεται κάτι άλλο, δεν ξέρω αν εδώ στο νήμα, έχει κάποιος ίδιο πρόβλημα).

Πριν λιγο εκανα το εξης. Ειχα ανοιχτη μια κληση κι απλως εκανα minimize το παραθυρο του dialer. Τοτε η οθονη εκλεισε κανονικα. Αυτο σημαινει πως η οθονη ανοιγοκλεινει ανα ενα δευτερολεπτο μονο οταν στην οθονη υπαρχει ο dialer που δειχνει την κληση. Θα με τρελανει αυτο το κινητο

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια λύση είναι ο έλεγχος του κινητού.

Μπες στο cit menu, και κάνε τα διαγνωστικά, μήπως δείξει κάποιο πρόβλημα.

( Στις ρυθμίσεις, στην έκδοση kernel, πάτησε μερικές φορές, θα εμφανιστεί το cit menu.).

 

Σ ευχαριστω για τις απαντησεις σου. Κι ενας φιλος εδω λιγα ποστ πιο πριν ειπε πως και το δικο του το κανει και μαλιστα το συσχετισε με το τελευταιο update. Θλεω ν αποφυγω να χασω ολα αυτα που εχω περασει και σεταρει. Μου ειναι δυσκολο παααααλι απ την αρχη. Γι αυτο επιμενω και ρωταω κι αλλους φιλους. Εαν ειναι σφαλμα του τελευταιου upadate εχει καλως, θα ερθει οπου να ναι καινουργιο που διρωθνει το προβλημα κι ολα καλα. Εαν ομως ειναι μονο δικο μου το προβλημα οκ να τα κανω ολα αυτα που μου πες

Edited by Sleep
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με δύο στην wind

ο ένας είπε ότι όταν βρεθώ σε περιοχή με 5g θα συνδεθώ αυτόματα χωρίς να προηγηθεί κάποια ενέργεια από την wind

Ο άλλος είπε ότι πρέπει πρώτα να πιστοποιηθεί η συσκευή χωρίς να διευκρινίσει αν πρέπει αναφέρεται στην συσκευή μου ή στο μοντέλο mi 10 lite

 

κανείς άλλος;;

 

 

Τελικά το 5G δουλεύει κανονικά ΑΛΛΑ πρέπει να πάρεις τλφ την WIND πρώτα η οποία έκανε 48 ωρες για να το ενεργοποιήσει.

Το κινητό άλλα και το 5G γμάει. Είναι 8-10 φορές πιο γρήγορο απο την οπτική ινα στο σπίτι!!!!! :blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο κάνει ίσως φταίει το update

 

κι εδώ το ίδιο και όχι μόνο με το τηλέφωνο αλλά και με το messanger

Link to comment
Share on other sites

Τελικα απ οτι καταλαβα ειναι προβλημα που δημιουργηθηκε απ το τελευταιο update που προφανως αφορα πολλες συσκευες και κατοχους αυτων και απορω πως και δεν εχουν στειλει ακομα καινουργιο που να διορθωνει το προβλημα. Μιλαμε για ενα σοβαρο θεμα με την οθονη που ζητα οποσδηποτε λυση και που η Xiaomi κλεινει τα ματια. Πραγματικα μ εχει απογοητευσει
Link to comment
Share on other sites

Τελικα απ οτι καταλαβα ειναι προβλημα που δημιουργηθηκε απ το τελευταιο update που προφανως αφορα πολλες συσκευες και κατοχους αυτων και απορω πως και δεν εχουν στειλει ακομα καινουργιο που να διορθωνει το προβλημα. Μιλαμε για ενα σοβαρο θεμα με την οθονη που ζητα οποσδηποτε λυση και που η Xiaomi κλεινει τα ματια. Πραγματικα μ εχει απογοητευσει

 

Ποιο update εννοείς. Το χει μια φίλη το κινητό αν είναι να της πω να μην το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο update εννοείς. Το χει μια φίλη το κινητό αν είναι να της πω να μην το κάνει.

 

Εκδοση MIUI 12.1.4

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα,

Απο χτες/προχτές ορισμένες εφαρμογές... Απλώς κλείνουν.

Ανοίγουν για 1-2 δεπτερόλεπτα, και κλείνουν μόνες τους. Reddit και Aliexpress τα έκανα re-install και οκ.

Το chrome όμως δεν μπορώ να το κάνω (έκανα uninstall τα updates) . Το chrome δεν μου κρασαρει, αρα μου "κόβει" το 2nd authentication για το GMAIL.

Το έχει πάθει κανείς άλλος (MIUI 12.1.4.0 | Stable) ?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα,

 

Απο χτες/προχτές ορισμένες εφαρμογές... Απλώς κλείνουν.

 

Ανοίγουν για 1-2 δεπτερόλεπτα, και κλείνουν μόνες τους. Reddit και Aliexpress τα έκανα re-install και οκ.

 

Το chrome όμως δεν μπορώ να το κάνω (έκανα uninstall τα updates) . Το chrome δεν μου κρασαρει, αρα μου "κόβει" το 2nd authentication για το GMAIL.

 

Το έχει πάθει κανείς άλλος (MIUI 12.1.4.0 | Stable) ?

Φταιει ενα λαθος της Google, εχει βουιξει ο τοπος

 

Εδω εισαι:

 

https://9to5google.com/2021/03/22/android-apps-crashing-webview/amp/

 

Εν ολιγοις κανεις uninstall το Android Webview

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Φταιει ενα λαθος της Google, εχει βουιξει ο τοπος

 

Εδω εισαι:

 

https://9to5google.com/2021/03/22/android-apps-crashing-webview/amp/

 

Εν ολιγοις κανεις uninstall το Android Webview

 

Aααα, άψογα ! Ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση στο Android webview κ λύθηκε. Εμένα το έπαθε με το viber

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσεις φιλοι που αναφερατε τα προβλημα με διαφορες εφαρμογες που δεν ανοιγαν, αντιμετωπιζετε κι εσεις το προβλημα με το ανοιγμα και κλεισιμο της οθονης ? η εισαστε με root ?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια καλησπερα. Μηπως καποιος απο εσας που αντιμετωπιζετε το ιδιο προβλημα με μενα δλδ αυτο με την οθονη που αναβοσβηνει κατα την διαρκεια μιας κλησης, βρηκε καποια λυση ?
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε 12.1.5 σήμερα. Security patch Μαρτίου 645mb

 

αντε να ρθει και σε μενα μηπως και λυθει το προβλημα με το ανοιγμα της οθονης .....

Link to comment
Share on other sites

ηρθε και σε αλλους φιλους η 12.1.5 ? εμενα ουτε φωνη ουτε ακροαση !!!! Κι αν ναι μηπως λυθηκε το θεμα με την οθονη ?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι μου ηρθε η 12.1.5 αλλα το προβλημα παραμενει οποτε μαλλον παω για εγκατασταση παλι απ την αρχη ......
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και παρολα αυτα το προβλημα παραμενει ..... τσαμπα τοσος κοπος να το ξαναστησω τα νευρα μου !!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. Μηπως καποιος απο εσας που αντιμετωπιζετε το ιδιο προβλημα με μενα δλδ αυτο με την οθονη που αναβοσβηνει κατα την διαρκεια μιας κλησης, βρηκε καποια λυση ?
Δοκίμασε ν αφαιρέσεις την προστασία οθόνης

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ν αφαιρέσεις την προστασία οθόνης

 

την εχω βγαλει την ζελατινα που ειχε, το δοκιμασα κι εκανε το ιδιο. Μετα εβαλα γυαλι προστασιας και παλι το ιδιο. Αλλωστε αυτο δεν μου το κανε απ την αρχη αλλα στην πορεια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...