Jump to content

Xiaomi Mi 10 Lite


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας. Παντως εμενα δεν βγαζει με τιποτα 7,5 ωρες οπως λεει ο φιλος παραπανω. Σχεδον τις μισες βγαζει. Εχοντας ακριβως τις ιδιες λειτουργιες. Εκτος απ το email που συγχρονιζει σε μενα ενα. Αυτο που βλεπω ειναι πως οτι προγραμμα θελεις να ερχονται αμεσως ειδοποιησεις πχ viber messenger κλπ θα πρεπει να χεις δωσει αυτοματη εναρξη και ολα ανοιχτα. Ενω στο παλιοτερο xiaomi redmi note 4 που ειχα δεν ηταν αναγκη. Δεν ξερω εαν αυτο φταει που η μπαταρια του Mi 10 lite δεν μου κραταει τοσο οσο του Redmi nte 4. Δεν ξερω τι πρεπει να κλεισω για να μου καλυτερεψουν οι χρονοι. Οποιος μπορει και θελει βοηθαει. Εγω παντως δεν ειμαι ευχαριστημενος απ τους χρονους της μπαταριας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

[ εμενα μου ειπαν οτι μεχρι το βραδυ κραταει.στο φιναλε μια φορα το βραδυ θα το φορτισω. αλλωστε εχει και γρηγορη φορτιση.τωρα αρχιζω και εχω αμφιβολιες διοτι ψαχνω ενα κινητο να εχει led ειδοποιησεων. μεγαλη μπαταρια και να βγαζει καλες φωτο. μεχρι 270 ευρω εκει μεσα.για χρηση συχνη στο ινσταγκραμ και .facebook.
Link to comment
Share on other sites

Με απλή χρήση (τηλέφωνα, viber, λίγο σερφαρισμα) μου βγάζει 2 μέρες. Με βαριά χρήση και genshin impact κανένα 2ωρο, βγάζει τη μέρα άνετα. Από χθες το βράδυ π.χ. που το φόρτισα και είχα μόνο τηλέφωνα, viber σερφαρισμα και κανένα μισάωρο παιχνίδι, τώρα έχω 60%.

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα το τηλεφωνο, το εστησα και επαιξα λιγο μαζι του, μετα απο μια ωρα εχασε περιπου 25% (απο53% πηγε 29%).Μετα το αφησα στο τραπεζι σε λειτουργια πτησης και σε ενα 2ωρο επεσε απο 29% στα 16%. Ξερω πως θελει καμια βδομαδα να στρωσει η μπαταρια του αλλα δεν μου καθεται καλα ολο αυτο. Επισης να πω πως ειχε ηδη καμια 4αρια ωρες sot οταν το πηρα, ειναι λογικο και αυτο;;; Λετε να ειναι προβληματικο;;; Εχω δυνατοτητα αντικαταστασης συσκευης η ακομα και να παρω το χρημα πισω;; Δεν θα ηθελα αν εχει καποιο προβλημα να παει για αντικατασταση μπαταριας. Το κινητο ειναι με εγγυηση ινφοκουεστ. Edited by mikele123
Link to comment
Share on other sites

Ψαξε να δεις αμα σου βγαλει και αλλη αναβάθμιση.. Κανονικα θα πρεπει να σε παει σε 11.

 

Το κινητο οταν το πηρες ηταν σφραγισμενο με ζελατίνα γυρω γυρω το κουτί?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να έχουμε την ακριβότερη οθόνη. Σε ένα επισκευαστή στο Ηράκλειο Κρήτης μου ζήτησε 200€ και η φθηνότερη amoled οθόνη στο aliexpress κάνει 87€, στο δε ebay 160€ ενώ στο mi10 έχει 60 και στο mi note 9 έχει 40
Link to comment
Share on other sites

@mobrol

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε, τελικα ολα καλα, βρηκα και τις υπολοιπες αναβαθμισεις και ολα καλα. Με ψιλο αγχωσε αυτο με την αυτονομια αλλα το εβαλα να φορτισει και πλεον ρολαρει σαν φυσιολογικο τηλεφωνο. Κανονικα σφραγισμενο ηταν ναι. Ευχαριστημενος πολυ απο την συσκευη απλα θα ηθελα επιπλεον φωτεινοτητα, γενικα ποναει σε αυτο η συσκευη μας η εγω ειμαι εκτος πραγματικοτητας ;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω σπιτι Galaxy S9+ και το mi 10 lite μαζι και θεωρω οτι εχει αξιοπρεπεστατη φωτεινοτητα κοντα στα επιπεδα του S9+

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω σπιτι Galaxy S9+ και το mi 10 lite μαζι και θεωρω οτι εχει αξιοπρεπεστατη φωτεινοτητα κοντα στα επιπεδα του S9+

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κομπλέ τότε: )
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις να προτεινει καποια αξιοπρεπης θηκη-βιβλιο?

Το εχει κανεις χωρις προστασια οθονης?Αντεχει ή να του βαλω γυαλι αμεσα?

Link to comment
Share on other sites

Θήκη σιλικόνης και τζαμάκι για το κινητό μας με 1€. Έριξα μια παραγγελία με παραλαβή από κατάστημα. Πόσο χάλια να είναι;

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/212418-redshield-tpu-transparent-%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-tempered-glass-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-xiaomi-mi-10-lite

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο φίλος. Κι εγώ μόλις το έβαλα παραγγελία για παραλαβή από κατάστημα. 1 ευρώ ούτε από Κίνα.

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Και εγώ πήρα 2 (τα παρέλαβα από κατάστημα κιόλας) ...ας υπάρχουν - ειδικά τα tempered glass - για back up!
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Να'στε καλά παιδιά!

Τελικά πήρα κι εγώ μια δεύτερη, να βρίσκεται για ώρα ανάγκης..

Ήταν ότι πρέπει, γιατί τώρα πήρα το τηλέφωνο και ήθελα οπωσδήποτε τζαμάκι, μέχρι να έρθουν αυτά που πήρα από AliExpress.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έπειτα από έρευνα στα επισκευαστικα για αλλαγή οθόνης, το κόστος κυμαίνεται στα 180 - 230 €. Στην infoquest αρνήθηκαν να το επισκευάσουν καθότι το αγόρασα από το mi.gr που δεν είναι στους επίσημους μεταπωλητές. Τώρα εγώ το αγόρασα στα 256 και να δώσω 230 μου φαίνεται πολύ. Θα περιμένω να πέσουν λίγο οι τιμές στο aliexpress και θα παραγγείλω μια οθόνη από εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Στην infoquest αρνήθηκαν να το επισκευάσουν καθότι το αγόρασα από το mi.gr που δεν είναι στους επίσημους μεταπωλητές.

 

Αν εχει εγγυηση infoquest, δικαιουσαι δωρεαν επισκευη οθονης;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι του δικτύου της αλλά από παραεισαγωγή και ούτως ή άλλως δεν δικαιούμαι εγγύησης επειδή μου έπεσε και έσπασε η οθόνη. Της οποίας το γυαλί δεν έσπασε αλλά την πάτησε το από μέσα. Αλλά δεν δέχονται να το επισκευάσουν και να πληρώσω το κόστος κανονικά, ούτε και πουλάνε τη γνήσια οθόνη έστω. Edited by mic31
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι του δικτύου της αλλά από παραεισαγωγή και ούτως ή άλλως δεν δικαιούμαι εγγύησης επειδή μου έπεσε και έσπασε η οθόνη. Της οποίας το γυαλί δεν έσπασε αλλά την πάτησε το από μέσα. Αλλά δεν δέχονται να το επισκευάσουν και να πληρώσω το κόστος κανονικά, ούτε και πουλάνε τη γνήσια οθόνη έστω.

 

 

 

 

 

παθός, αν βρεις κάτι οικονομικό πες το μου σε παρακαλώ. Αγορασμενο από το e-shop δεν αναγνωρίζεται από την εδώ XIAOMI και το κοστολογούν 320€ για service από το e-shop.

Edited by loyros
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

παθός, αν βρεις κάτι οικονομικό πες το μου σε παρακαλώ. Αγορασμενο από το e-shop δεν αναγνωρίζεται από την εδώ XIAOMI και το κοστολογούν 320€ για service από το e-shop.

 

Από το mi.Gr μου σύστησαν ένα επισκευαστή στην Αθήνα και θέλει 180€ για αλλαγή οθόνης, επειδή όμως δεν συγκράτησα τηλέφωνο και όνομα, κάλεσε τους και ζητά τους πληροφορίες. Το θέμα είναι ότι δεν είναι η γνήσια άρα δεν έχει προστασία, όχι βέβαια ότι παίζει κάποιο ρόλο. Στο δικό μου το απέξω δεν έσπασε.

 

Το βρήκα 2120002414 citisaid ή κάπως έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Τα μη γνησια ανταλλακτικα μερικες φορες είναι ο λογος που Xiaomi αξιζει να παίρνεις απο την infoquest ακόμα και με μεγαλύτερο κοστος...

 

Για το συγκεκριμένο service μπορείς να διαβάσεις και κριτικές...

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως η infoquest ούτε το φτιάχνει ούτε πουλάει το ανταλλακτικό, άσε που προχτές που μιλούσα μαζί με το service της, σαν mi 10 lite δεν είχαν κάτι στον κατάλογο.....
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως η infoquest ούτε το φτιάχνει ούτε πουλάει το ανταλλακτικό, άσε που προχτές που μιλούσα μαζί με το service της, σαν mi 10 lite δεν είχαν κάτι στον κατάλογο.....
Παντως εγω που το πηρα απο media markt εχει κονονικα τα χαρτια της infoquest πανω.

Αλλα ναι ειναι νταβατζιλικι αυτο που γινεται εδω με την xiaomi..

Αμα δεν ειναι απο infoquest ξεχνας γνησια ανταλλακτικα

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...