Jump to content

Xiaomi Mi 10 Lite


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η 1η custom rom ειναι γεγονος, ανωριμη βεβαια αλλα σιγα σιγα ανοιγει ο δρομος για να ξεφορτωθουμε το miui

 

https://forum.xda-developers.com/f/xiaomi-mi-10-lite-roms-kernels-recoveries-ot.10315/

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπερα παιδια, διαβαζω σε ποστ διαφορων φιλων εδω για την επιλογη του προγραμματος Led Blinker αλλα γενικοτερα για την αναγκη που υπαρχει να μεταφερεται η κουκιδα που κανει το led ειδοποιησεων μερικα pixels κατα καιρους πιο δω και πιο κει. Ο λογος ειναι για καιγονται με τον καιρο τα pixels στο σημειο που η κουκιδα αναβει συνεχεια και για πολυ καιρο. Με την ιδια λογικη δεν θα πρεπε να χαν προβλημα και ολα τα κινητα που εχουν aod ? και μαλιστα σε aod που τα Pixels που χρησιμοποιει ειναι σαφως περισσοτερα ?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει την ρύθμιση, για να μετακινείται η κουκίδα;

Έψαξα, αλλά δεν μπορώ, να το πετύχω.

Link to comment
Share on other sites

To led blinked pro, είναι free, το κατέβασα ξανά. Έχει donation.

Δεν έχει paid.

 

Αυτο εννοώ, εχεις πληρώσει και εχεις την pro ή την lite έκδοση. Στην pro βρίσκεται στη διαδρομή που σου έγραψα.

Link to comment
Share on other sites

Πιο είναι το link; Άλλη εφαρμογή κατέβασα(;).

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

led blinked pro

 

Αυτήν κατέβασα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ledblinker.pro

 

.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση στην 11αρα, αλλά αν πω ότι βλέπω κάποια διαφορά θα λέω ψέματα. Στα xiaomi η μεγάλες διαφορές φαίνονται στις εκδόσεις του MIUI.

Περιμένω το ξεκλείδωμα για αρχίσω τους πειραματισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα σε ολους. Ενας φιλος μου Θεσ/νικη σημερα πηγε σε 5 διαφορετικα σημεια της πολης και εκανε τεστ ταχυτητας σε 5G. Αποτελεσμα; Απογοητευση......με το ζορι 20-25.......Mηπως οσοι ειμαστε κατοχοι του συγκεκριμενου κινητου δεν ανηκει στην πιστοποιηση δικτυου στην Ελλαδα και τζαμπα το αγορασαμε;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα, έχετε πιάσει 5G με την συσκευή;
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Σκεφτομαι να το παρω για δωρο σε χρηστη με τωρινό κινητο το Galaxy A50. Η χρηση ειναι κυριως browsing, φωτογραφιες και social media.

 

Αρχικα θα ηθελα να ρωτήσω αν εχει παρατηρηθει καποιο προβλημα τυπου proximity sensor κατα τις κλησεις κτλπ.

 

Δευτερον απο καμερα πως θα παει?

 

 

Τελος κατα την χρηση εχετε παρατηρησει καθολου lag?

 

Ή αλλη μου επιλογη είναι το Mi 10T αλλα ειναι 100+ ευρω ακριβοτερο και δεν εχει amoled και δεν ξερω αν αξιζει για το ειδος χρησης που θα γινεται.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι απροβλημάτιστο και για τα δικά μου γούστα με ικανοποιητική κάμερα, αν και δεν βγάζω πολλές φωτογραφίες.

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά,

έκανα την μετάβαση από το Α50 τον Οκτώβριο. Δεν έχω τίποτα αρνητικό να πω. Σαφώς πιο γρήγορο, το ίδιο στο χέρι με το το Α50, ελάχιστα μεγαλύτερο στο μήκος. Μην σε ανησυχεί τίποτα από αυτά που ρωτάς. Εντυπωσιακό πόσο γρήγορη και ακριβής είναι η αναγνώριση του δακτυλικού αποτυπώματος. Σε σχέση με το Α50 που και τα δύο έχουν τον αισθητήρα στην οθόνη, ΚΑΜΙΑ σύγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

 

Στις καμερες υπαρχει βελτίωση σε σχεση με το Α50?

Στην μπαταρια επισης?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. Το κινητο οταν περναει απο αθορυβη λειτουργια σε κανονικη κανει εναν χαρακτηριστικο ηχο. Μπορει να μου πει καποιος πως βγαινει αυτος ο ηχος ? Κι αν βγει επηρεαζει και τους ηχους αλλων λειτουργιων ?
Link to comment
Share on other sites

5G, με μέτρηση στο Π. Φάληρο: Download 90 mbps - Upload 25 mbps . Αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο.

 

Είχες ένδειξη 5g στο κινητό;; το αναφέρω απλώς επειδή οι μετρήσεις αυτές μπορούν να είναι και 4g+.

Αν και παρατήρησα ότι πλέον μπήκε ως συσκευή στις πιστοποιημενες της Vodafone... Υπάρχει μεγάλο ενδεχόμενο οσες συσκευές είναι ευρωπαϊκής εισαγωγής να έχουν κανονικά 5g μόλις πιστοποιηθούν από τις εταιρείες!

Edited by tnnik
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα θα παιξει 5g απλα οι παροχοι βαζουν το προσκομα της πιστοποιημενης ταχαμου συσκευης για να πουλησουν τα στοκ στα καταστηματα τους ,επισης οι ταχυτητες που βλεπετε εχουν να κανουν με το ανωριμο δικτυο της εκαστοτε εταιρειας κ οχι τις δυνατοτητες της συσκευης

 

μην τρωτε κουτοχορτο

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό... Να ξεπουλησουν πρώτοι θέλουν τις "πιστοποιημενες" συσκευές που ήδη έχουν. Μετά θα παίξει κανονικά το 5g παντού σε όλες τις εταιρείες. Πιθανόν όσοι έχουν Vodafone να παίζει ήδη.

Πάντως μετα από 3 εβδομάδες χρήση η συσκευή λειτουργεί απροβληματιστα.!! Διαβάζαμε καποια παράπονα για μπαταρία αλλά μου κάνει τρομερή εντύπωση η διάρκεια της τελικά και όχι το αντίθετο. Καμία σχέση με το Samsung A50 που είχα πριν. Μου θύμισε εποχή Max 2...η οθόνη εξαιρετική και fingerprint ταχύτατο... Να τα βλέπει η Samsung αυτά που κάνεις αίτηση για να πιάσει... Όποιος το σκέφτεται να το αγορασει να είναι σίγουρος ότι η συσκευή σε αυτή την κατηγορία είναι ότι καλύτερο. Εκτός αν θέλει και μπορεί οικονομικά να ανεβει level και πάει σε mi 10...Ή να περιμένει το 11..

Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Είχες ένδειξη 5g στο κινητό;; το αναφέρω απλώς επειδή οι μετρήσεις αυτές μπορούν να είναι και 4g+.

Αν και παρατήρησα ότι πλέον μπήκε ως συσκευή στις πιστοποιημενες της Vodafone... Υπάρχει μεγάλο ενδεχόμενο οσες συσκευές είναι ευρωπαϊκής εισαγωγής να έχουν κανονικά 5g μόλις πιστοποιηθούν από τις εταιρείες!

Ναι, με Vodafone. Επισυνάπτω screenshot.

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

87dbeef9343d33623b2ca50668f98e97.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το πήρα για την σύζυγο μετά τις καλές εντυπώσεις που μου έχει αφήσει το Mi 8 το οποίο έχω. Σαν συσκευή το ,Mi 10 Lite είναι φοβερή. Καταπληκτική οθόνη amoled, πολύ γρήγορο σε οτι κάνει (ένα κλικ πιο κάτω από το Mi8), φοβερές κάμερες ειδικά με gcam πολύ καλό αποτέλεσμα..Αφου παίζει και με 5g δίκτυα όπως λέτε, ακόμα καλύτερα.εμάς δεν μας έβγαλε ακόμα 5g στις περιοχη που είμαστε αλλά πιστεύω μελλοντικά δεν θα υπάρχει προβλημα. Όσοι το σκέφτεστε για αγορά και έχετε επιφύλαξεις πιστεύω για έως 300 ευρώ πολύ τίμιο

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...