Jump to content

Xiaomi Mi 10 Lite


manwlis77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λευκό είναι με αυξομειουμενη ένταση.

Εγώ αντιμετωπιζω ενα πρόβλημα με την κλήση με vowifi, λόγω δουλειάς επισκέπτομαι διαφορετικά μέρη καθημερινά και στην πρώτη κλήση που δέχομαι με το που πάω να απαντήσω την τερματίζει, απενεργοποιω το wifi και μιλάω κανονικά. Τι να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

η αληθεια ειναι πως εχω ξενερωσει ασχημα με το AOD και τα 10 sec. Απ την αλλη το led ειναι μικρο κι αν το τηλεφωνο ειναι υπο γωνια στην οπτκη δεν το βλεπεις. Θα ψαξω να βρω καμια καλη εφαρμογη για εικονιδιο ειδοποιησεων. Γνρωριζει κανεις φιλος μια τετοια εφαρμογη ? Κατα τ αλλα μια χαρα τηλεφωνακι ειναι
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως εχω ξενερωσει ασχημα με το AOD και τα 10 sec. Απ την αλλη το led ειναι μικρο κι αν το τηλεφωνο ειναι υπο γωνια στην οπτκη δεν το βλεπεις. Θα ψαξω να βρω καμια καλη εφαρμογη για εικονιδιο ειδοποιησεων. Γνρωριζει κανεις φιλος μια τετοια εφαρμογη ? Κατα τ αλλα μια χαρα τηλεφωνακι ειναι

 

ΔΕΝ ειναι τηλεφωνακι ειναι τηλεφωναρα!!:lol: πολυ καλη μπαταρια οθοναρα πραγματικα!! καμια σχεση με του poco x3 που ειχα πολυ καλη καμερα και τον καλυτερο midrange επεξεργαστη! ισως και με μια καλη gcam η καμερα να γινει ακομα καλυτερη! δε ξερω βεβεα ποια ειναι η καλυτερη για μας,,,πραγματικα δεν βρηκα τιποτα αρνητικο στο διαμαντακι αυτο! Μονο το aod που λες που οντως ςιναι μεγαλαη μαμακια με τα 10 sec..πραγματικα δεν εχει καμια λογικη αυτο που εκαναν!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σας. Μετα απο πολυ πειραγμα και ψαξιμο στη συσκευη μπορω να πω πως ειμαι εντυπωσιασμενος απ τον σαρωτη δαχτυλικου αποτυπωματος. Ειναι πολυ γρηγορος. Αντιμετωπιζω ομως τρια προβληματα. Οποιος μπορει κι εχει την διαθεση να βοηθησει θα το εκτιμουσα. 1ο λοιπον προβλημα ειναι πως η γραμματοσειρα στις εφαρμογες, σε ολες τις εφαρμογες ειναι bold και μαλιστα με μεγαλο παχος. Δεν ειναι η ιδια με αυτην του λειτουργκου συστηματος. Πως μπορω να την φερω στα ιδια. Ειναι παρα πολυ χονδρη γραμματοσειρα. 2ο προβλημα ειναι πως μου βγαζει μηνυμα 'Η δυνατοτητα υψηλου κινδυνου ειναι ενεργοποιημενη' "οι λειτουργιες υψηλου κινδυνου ειναι ενεργες'. Παω να δω που θα με παει κι εκει δεν αναφερεται πουθενα για κατι αντιστοιχο. 3ο προβλημα μου βγαζει μηνυμα η Xiaomi sim δεν ειναι ενεργοποιημενη. Δλδ ? Η sim μου λειτουργει κανονικα. Τι εννοει ο ποιητης ρε παιδια ? Μπορει καποιος να βοηθησει ? Edited by Sleep
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως εχω ξενερωσει ασχημα με το AOD και τα 10 sec. Απ την αλλη το led ειναι μικρο κι αν το τηλεφωνο ειναι υπο γωνια στην οπτκη δεν το βλεπεις. Θα ψαξω να βρω καμια καλη εφαρμογη για εικονιδιο ειδοποιησεων. Γνρωριζει κανεις φιλος μια τετοια εφαρμογη ? Κατα τ αλλα μια χαρα τηλεφωνακι ειναι

 

Led blinker pro. Απλά εξαιρετικό!

Link to comment
Share on other sites

Led blinker pro. Απλά εξαιρετικό!

 

Καλημερα φιλε μου. Αυτο εχω εγκατατησει απο χθες και παλευω να το σεταρω αλλα κατι κανω λαθος. Οταν μου ρχεται ειδοποιηση αντι να βγαινει η κουκιδα σαν led ειδοποιησεων, αναβοσβηνει η οθονη. Δεν εχω καταλαβει τι κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

H έγχρωμη κουκίδα, μπορεί να ρυθμιστεί, να μετακινείται,,

φοβάμαι μην κάνει ζημιά στην οθόνη, αν αναβοσβηνει, στο ίδιο σημείο.

Link to comment
Share on other sites

εμεις παιδια 5G δεν θα δουμε ? εχω cosmote και ειμαι Αθηνα. Στην λιστα της εταιρειας εχει το Μi 10, το Mi 10 pro αλλα οχι το Mi 10 Lite. Eνω στην σειρα 10T το lite το χει. Δεν ειναι περιεργο ?
Link to comment
Share on other sites

H έγχρωμη κουκίδα, μπορεί να ρυθμιστεί, να μετακινείται,,

φοβάμαι μην κάνει ζημιά στην οθόνη, αν αναβοσβηνει, στο ίδιο σημείο.

Μπορεί να μετακινείται αυτόματα ναι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μετακινείται αυτόματα ναι.

 

Αν θέλεις, γράψε πια είναι η ρύθμιση.

Πάντως στο ίδιο σημείο, μπορεί να γίνει ζημιά στην οθόνη, νομίζω (?)

λέγεταιι burn.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις, γράψε πια είναι η ρύθμιση.

Πάντως στο ίδιο σημείο, μπορεί να γίνει ζημιά στην οθόνη, νομίζω (?)

λέγεταιι burn.

 

Settings-Screen led-Extended-Burn in protection. Πάντα για την αγορασμένη έκδοση μιλάμε. Για να γίνει ζημιά θα πρέπει να αναβοσβήνει στο ίδιο σημείο συχνά και για πολλές ώρες. Εγώ με το που βλέπω ειδοποίηση ανάβω την οθόνη και εξαφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. Κατι εχω πατησει λαθος και σε καθε μου κληση αναβοσβηνει το flash της καμερας. Μπορει να με βοηθησει καποιος φιλος και να μου πει πως απενεργοποιω αυτην την επιλογη ?

 

Ακυρο, το βρηκα .....

Edited by Sleep
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Κάτοχος εδώ και 5 μέρες... Μετά τα xiaomi Redmi note 4 και Max 2, με ενδιάμεση στάση στο Samsung a50, ξανά επιστροφή στα πάτρια εδάφη της xiaomi με το mi 10 lite... Εντυπωσιασμενος από το κινητό... Πολύ όμορφη amoled οθόνη (δεν παρατήρησα κανενα πρόβλημα σε χρώματα, αντιθέτως... ), πολύ γρήγορο chipset και εύχρηστο λειτουργικό..

Καλή η κάμερα για τα δεδομένα της συσκευής και την κατηγορία της και πολύ καλύτερη από αυτή του Samsung a50... Προ το παρόν απόλυτα χαρούμενος κ με την μπαταρία... Οκ δεν είναι 4800 ούτε 5000 αλλά μην τρελαθούμε... 4160 είναι... Με φοβερή διαχείριση ενέργειας από τον snapdragon...και έπαθα πλάκα με το δακτύλικο... Απίστευτη απόκριση...καμιά σχέση με του Samsung που μια πιάνει δέκα οχι...

Ερώτηση ξέρουμε πως βγαίνουν από την μπάρα τα Data statistics?

Επίσης προς το παρόν δεν ειναι πιστοποιημενη συσκευή για 5G...αλλα νομίζω είναι θέμα χρόνου...

Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Χριστουγεννιάτικο δώρο σήμερα ήρθε η αναβάθμιση σε 11.

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Χριστουγεννιάτικο δώρο σήμερα ήρθε η αναβάθμιση σε 11.

 

κ εμενα μου ηρθε ,παρατηρησες καμια δυσλειτουργια η bug?

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήρθε κι έφυγε! Χαχαχα δε τη βρίσκω

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ρυθμισεις -> σχετικα με το τηλεφωνο -> miui

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις -> σχετικα με το τηλεφωνο -> miui
Ναι το ξέρω! Εκεί πηγαίνω κ δε μου τη βγάζει πλέον στις ενημερώσεις.. ενώ πρωί πρωί μου φάνηκε στην αρχική κανονικά

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ήρθε και περαστηκε...τρέχει κανονικά και φαίνονται όλα καλά μέχρι τώρα..Απροβληματιστη φαίνεται και μου λύθηκε και η απορία που δεν μπορούσα να αφαιρέσω την εμφάνιση δεδομένων.. Μάλλον bug της προηγούμενης έκδοσης miui ήταν.. Τώρα το βρήκα και το απενεργοποιησα
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Settings-Screen led-Extended-Burn in protection. Πάντα για την αγορασμένη έκδοση μιλάμε. Για να γίνει ζημιά θα πρέπει να αναβοσβήνει στο ίδιο σημείο συχνά και για πολλές ώρες. Εγώ με το που βλέπω ειδοποίηση ανάβω την οθόνη και εξαφανίζεται.
Χρόνια πολλά, μόνο κουκκίδες δείχνει η εφαρμογή ή μπορείς να κάνεις και το ring γύρω απο την κάμερα να αναβοσβήνει;

Έχω το Mi 10

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα. Εσεις που περασατε την 11 μηπως ειδατε και καμια αλλαγη στο aod ? Εγινε κανονικη always on display ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα. Εσεις που περασατε την 11 μηπως ειδατε και καμια αλλαγη στο aod ? Εγινε κανονικη always on display ?

 

οχι απο οτι ειδα

 

διορθωσαν την αναφορα δεδομενων κινητης που τωρα μπορει να αφαιρεθει

 

επισης ενα bug που προσεξα ειναι οτι στην ενημερωση των εφαρμογων συστηματος, καποιες λιγες φορες το theme γυρναει σε φωτεινο ενω το εχω σε dark

 

επισης καποιες φορες μετα απο επανεκκινηση δεν μου εβρισκε σημα κινητης (cosmote)

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

Για όσους έχουν θέματα με τα χρώματα δεν τους αρέσει η οθόνη κτλ... Πάμε ρυθμίσεις - προβολή - σχέδιο χρώματος - συνθέτες ρυθμίσεις, και εκεί ασχοληθείτε λίγο με τις επιλογές και θα δείτε τεράστιες διαφορές!!! Καλημέρα σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...