Jump to content

Nέα τηλεοπτική σεζόν 2020-2021


JOHNMEGARYTHMOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρουσιαστε παντως βλεπετε πολυ ανετα. Ευχαριστη σειρα δινει μια φρεσκαδα οπως ηταν και η Φριτεζα. Το Φαμιλια δεν το εχω παρακολουθησει λιγο που το πετυχα δειχνει τιμιο και αυτο. Απο δραματικες δεν βλεπω τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 128
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Νέο πρόγραμμα prime-time ΕΡΤ 1 από 12/10:

 

ΔΕΥΤΕΡΑ

20:00 Χαιρέτα μου τον πλάτανο(νέα σειρά)

21:00 Ειδήσεις

22:00 Το μεγάλο παιχνίδι(νέο αθλητικό τηλεπαιχνίδι)

23:00 Οι περιπέτειες του Ηρακλή Πουαρό

24:00 Ειδήσεις

00:15 Σημείο συνάντησης

 

ΤΡΙΤΗ

20:00 Χαιρέτα μου τον πλάτανο

21:00 Ειδήσεις

22:00 Το μεγάλο παιχνίδι

23:00 Οι περιπέτειες του Ηρακλή Πουαρό

24:00 Ειδήσεις

00:15 Lucifer

 

ΤΕΤΑΡΤΗ

20:00 Χαιρέτα μου τον πλάτανο

21:00 Ειδήσεις

22:00 Οι περιπέτειες του Ηρακλή Πουαρό

24:00 Ειδήσεις

00:15 Lucifer

 

 

ΠΕΜΠΤΗ

20:00 Χαιρέτα μου τον πλάτανο

21:00 Ειδήσεις

22:00 Τα καλύτερα μας χρόνια(νέα σειρά)

23:00 Η τούρτα της μαμάς(νέα σειρά)

24:00 Ειδήσεις

00:15 Lucifer

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

20:00 Χαιρέτα μου τον πλάτανο

21:00 Ειδήσεις

22:00 Τα καλύτερα μας χρόνια

23:00 Αυτός και ο άλλος

24:00 Ειδήσεις

00:15 Lucifer

 

ΣΑΒΒΑΤΟ

21:00 Ειδήσεις

22:00 Στα τραγούδια λέμε ναι

 

ΚΥΡΙΑΚΗ

21:00 Ειδήσεις

22:00 Αθλητική Κυριακή

 

Επίσεις από 12/10 το τηλεπαιχνίδι "Δες και βρες" μεταφέρεται στις 13:00

Link to comment
Share on other sites

Το παρουσιαστε παντως βλεπετε πολυ ανετα. Ευχαριστη σειρα δινει μια φρεσκαδα οπως ηταν και η Φριτεζα. Το Φαμιλια δεν το εχω παρακολουθησει λιγο που το πετυχα δειχνει τιμιο και αυτο. Απο δραματικες δεν βλεπω τιποτα.

 

Το<< παρουσιαστε >> ειναι πολυ κωμικο!! αν και στο 3 επεισοδιο που εδειξε την Δευτερα αρχισε να χαλαει το ενδιαφερον μου, διοτι κανει κοιλια οπως με την φριτεζα αν και ειναι πολυ νωρις ακομα αλλα το ειδα και το λεω , το επεισοδιο της τριτης ητανε καλυτερο.

Το <<8 λεξεις >> που παιζει καθημερινα στο Σκαι ειναι φοβερο εχει και τον Φριξο με το Σουβλαντζιδικο με την μυστηριωδης την Ελλη , τα παιδια στο Βιβλιοπωλειο και εχει πλακα οπως και τωρα με τα παιδια του Οδυσσεα, παντως το κοριτσακι της Ναυσικας ειναι φοβερο!!.

Η<< Φαμιλια>> δεν μου κανει εντυπωση , καθολου ενδιαφερον και εχτες το γυρισα στο Σκαι.

Το <<καφε της Χαρας >>το πρωτο επισοδιο πολυ φουλ, πολυ ασχημο που σε εκανε να μην θελεις να δεις την συνεχεια , αλλα στο 2 επεισοδιο καλυτερο. Βεβαια η εκκλησια του Αγιου Δημητριου στον Κουβαρα που γυριζετε ητανε κλειδωμενη με λουκετο λογω του παπα που ειναι αρρωστος με κορονοίο που εγω δεν το πιστευω με αλλη γριπη θα περναει , αν και τα γυρισματα εχουνε ηδη γινει απο περυσι.

Οσο για τον<< ηλιο>> πολυ δραματικη σειρα ειδα 2 επεισοδια δεν με εντυπωσιαζει και παρα πολυ αλλα βλεπετε.

Η νεα εκδοση του <<Eλα στην θεση μου >> ενα χρονο μετα δειχνει ενδιαφερον αλλα γενικα καπου με εχει κουρασει και δεν το βλεπω.

Απο 12/10 ξεκιναει το <<χαιρετα του τον πλατανο >>στον ερτ1 την Δευτερα και καθε ημερα στις 20:00 και θα το βαζει σε επαναληψη την επομενη ημερα στις 14:00 . Και στις 15/10 ξεκιναει η σειρα << τα καλυτερα μας χρονια >> και θα το παιζει καθε Πεμπτη και Παρασκευη νομιζω στις 22:00 και επαναληψη καθε κυριακη 18:00 -20:00 .<<Η τουρτα της μαμας >> παλι στις 15/10 ξεκιναει στις 23:00 .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Τεραστια συνεισφορα ατην ελληνικη τηλεοραση,σπουδαιες προσωπικοτητες, ενας κι ενας ολοι τους:p:lol: Απορω τι θα καναμε χωρις αυτα τα "φυντανια"???

Μονο και μονο για αυτα τα προσωπα και για τις ατελειωτες ωρες τηλεμαρκετινγκ το καναλι εχει κερδισει επαξια την τελευταια θεση στο τηλεκοντρολ μου εδω και αρκετα χρονια

 

Εκτός από αυτό το κανάλι, ποιά άλλα βρίσκονται στις τελευταίες θέσεις του τηλεκοντρόλ σας επί σειρά ετών;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα βλεποντας στο youtube για την σειρα χαιρετα μου τον πλατανο ελεγε οτι θα ανεβει σημερα στις 12 το μεσημερι και ναι!!

ανεβηκε!!

εχει ανεβει το πρωτο επεισοδιο χαιρετα μου τον πλατανο και το πρωτο επεισοδιο απο τα καλυτερα μας χρονια!!

δειτε εδω https://www.ertflix.gr/

Επισης ανεβηκε τα πρωτα 10 λεπτα απο την τουρτα της μαμας!! . παλι στο ertflix!!

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Το<< παρουσιαστε >> ειναι πολυ κωμικο!! αν και στο 3 επεισοδιο που εδειξε την Δευτερα αρχισε να χαλαει το ενδιαφερον μου, διοτι κανει κοιλια οπως με την φριτεζα αν και ειναι πολυ νωρις ακομα αλλα το ειδα και το λεω , το επεισοδιο της τριτης ητανε καλυτερο.

Το <<8 λεξεις >> που παιζει καθημερινα στο Σκαι ειναι φοβερο εχει και τον Φριξο με το Σουβλαντζιδικο με την μυστηριωδης την Ελλη , τα παιδια στο Βιβλιοπωλειο και εχει πλακα οπως και τωρα με τα παιδια του Οδυσσεα, παντως το κοριτσακι της Ναυσικας ειναι φοβερο!!.

Η<< Φαμιλια>> δεν μου κανει εντυπωση , καθολου ενδιαφερον και εχτες το γυρισα στο Σκαι.

Το <<καφε της Χαρας >>το πρωτο επισοδιο πολυ φουλ, πολυ ασχημο που σε εκανε να μην θελεις να δεις την συνεχεια , αλλα στο 2 επεισοδιο καλυτερο. Βεβαια η εκκλησια του Αγιου Δημητριου στον Κουβαρα που γυριζετε ητανε κλειδωμενη με λουκετο λογω του παπα που ειναι αρρωστος με κορονοίο που εγω δεν το πιστευω με αλλη γριπη θα περναει , αν και τα γυρισματα εχουνε ηδη γινει απο περυσι.

Οσο για τον<< ηλιο>> πολυ δραματικη σειρα ειδα 2 επεισοδια δεν με εντυπωσιαζει και παρα πολυ αλλα βλεπετε.

Η νεα εκδοση του <<Eλα στην θεση μου >> ενα χρονο μετα δειχνει ενδιαφερον αλλα γενικα καπου με εχει κουρασει και δεν το βλεπω.

Απο 12/10 ξεκιναει το <<χαιρετα του τον πλατανο >>στον ερτ1 την Δευτερα και καθε ημερα στις 20:00 και θα το βαζει σε επαναληψη την επομενη ημερα στις 14:00 . Και στις 15/10 ξεκιναει η σειρα << τα καλυτερα μας χρονια >> και θα το παιζει καθε Πεμπτη και Παρασκευη νομιζω στις 22:00 και επαναληψη καθε κυριακη 18:00 -20:00 .<<Η τουρτα της μαμας >> παλι στις 15/10 ξεκιναει στις 23:00 .

 

To "Παρουσιαστε" μου αρεσε αρκετα,βγαζει γελιο.Ειναι περισσοτερο "ανδρικη" σειρα αφου εχει πολλα αστεια που σχετιζονται με την θητεια στον στρατο, οποτε το γυναικειο κοινο μπορει να μην τα "πιανει" τοσο καλα. Η "Φαμιλια" δεν μπορω να πω οτι μου γεμισε το ματι ιδιαιτερα. Βαρετη σειρα, κοινοτυπο σεναριο,κακο καστ. Το Καφε της χαρας εχει χαλασει λιγο και αυτο οφελιεται κυριως στην ελλιψη της Ρενιας Λουιζιδου.Πολυ δυνατο χαρτι της σειρας παραμενει ο Φατσεας, αφου οι ατακες του συνεχιζουν να γραφουν.Παντως απορω αφου ειχαν μπολικα ετοιμα γυρισμενα επεισοδια απο τον περσινο χειμωνα, γιατι δεν συνεχιστηκε η προβολη της σειρας και κατα την διαρκεια της καραντινας.Τις καθημερινες δραματικες σαπουνοπερες δεν τις βλεπω γιατι δεν ειναι καθολου του γουστου μου. Το Ελα στην θεση μου και την Μουρμουρα τα εχουν τραβηξει απ'τα μαλλια και πλεον δεν βλεπονται,επρεπε να ειχαν σταματησει προ πολλου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μία άποψη για τις 3 καινούργιες σειρές, που πρόβαλει η κρατική τηλεόραση εδώ και μία περίπου εβδομάδα, και οι οποίες κάνουν τηλεθέαση γύρω στο 10% η κάθε μία, θα την κάνει κανείς βρε παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ευχαριστη εκπληξη "Τα καλυτερα μας χρονια".Εξαιρετικα καλογυρισμενη σειρα κινηματογραφικων προδιαγραφων, καλο καστ,σεναριο που σου κραταει αμειωτο το ενδιαφερον και παρουσιαζει με ευχαριστο τροπο τα γεγονοτα της τοτε εποχης, και εχει την απαραιτητη κωμικη νοτα εκει που χρειαζεται. Η "τουρτα της μαμας" αν και εχει καλο καστ ηθοποιων η πλοκη δεν με ενθουσιασε ιδιαιτερα,αρκετα κοινοτυπο, βαρεθηκα απο το πρωτο τεταρτο και προτιμησα να το γυρισω στο Big Brother. Το "χαιρετε μου τον πλατανο" δεν το εχω δει γιατι ειναι καθημερινο και δεν εχω τον χρονο να βλεπω τοσα πολλα επεισοδια, αλλα γενικα εχω ακουσει/διαβασει αρκετα θετικα σχολια. Παντως χαιρομαι που η κρατικη τηλεοραση επιτελους "ξυπναει" και κανει εμπορικες παραγωγες που ανταγωνιζονται τα ιδιωτικα καναλια.
Link to comment
Share on other sites

Μία άποψη για τις 3 καινούργιες σειρές, που πρόβαλει η κρατική τηλεόραση εδώ και μία περίπου εβδομάδα, και οι οποίες κάνουν τηλεθέαση γύρω στο 10% η κάθε μία, θα την κάνει κανείς βρε παιδιά;

 

λοιπον το χαιρετα μας τον πλατανο το πρωτο επεισοδιο ητανε φοβερο ειχε δραση και γελιο, δεν παρατηρησα το ιδιο και στα υπολοιπα επεισοδια , παντως το παρακολουθω ειτε στην επαναληψη στο ερτ 1 την επομενη ημερα στις 14:00 ειτε στις 20:00.

Οσον αφορα την τουρτα της μαμας την πεμπτη που μας περασε δεν εδειξε το 10 λεπτα που ειχε ανεβασει την κυριακη πριν ξεκινησει η σειρα. Παντως η χρυσα ρωπα ειναι φοβερη!! και η ελισσαβετ κωνσταντινιδου. Δεν εχει πολυ ωραιο καστ αλλα γενικα σε κρατανε αυτες οι 2 γυναικες.

Οσο για τα καλυτερα μας χρονια ειδα το πρωτο επισοδειο και δεν θελω να το ξανα δω πολυ παλαιο ναι μεν καλη η παραγωγη αλλα πολυ πισω και δεν με εντυπωσιαζει.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

τελευταιο επεισοδιο Αστερια στην αμμο , πολυ συγκινητικο!! δειτε το εδω https://www.alphacyprus.com.cy/shows/ellinikes-seires/asteriastinammo/webtv/s1-epeisodio-140-telos , μακαρι να μπορουσε να συνεχιστει , δεν την ειχα δει την σειρα απο την αρχη αλλα περυσι που προβαλοτανε στον Ελληνικο alpha tv , ητανε καλη και τα παιδια καλα , μετα το εβλεπα απο τον κυπριακο alpha tv οσες φορες δουλευε ή απο το dialy motion ,υπηρχαν επεισοδια που ητανε πολυ καλα και αλλα οχι , αλλα το τελευταιο δεν υπαρχει!!

 

Νεα ελληνικη σειρα Ερωτας με διαφορα στο σταρ δειτε το τρελειρ εδω https://www.star.gr/tv/seires/erotas-me-diafora/vt/1022/

ΕΡΩΤΑΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ

Κωμική σειρά Ελληνικής παραγωγής 2020

Πάντα, ο έρωτας αποδεικνύεται απρόβλεπτος και ανίκητος!

 

Αυτή τη φορά, όλα ξεκινούν από ένα μικρό ατύχημα!

 

Η τριανταεννιάχρονη Ζέτα, μια μητέρα τριών παιδιών και ο εικοσιτετράχρονος Κωστής, ένας γοητευτικός bartender γνωρίζονται, ερωτεύονται και αποφασίζουν να είναι μαζί.

 

Η σχέση τους προκαλεί ένα κύμα κωμικών καταστάσεων και ανατροπών για τους ίδιους, αλλά και για τους φίλους και τις οικογένειες τους.

 

Οι δυο τους πρέπει να διαχειριστούν τις προσωπικές τους ανασφάλειες, αλλά και τις αντιδράσεις του περιβάλλοντός τους και να τολμήσουν να προχωρήσουν σ’ αυτό που τους κάνει ευτυχισμένους!

 

Θα τολμήσει η Ζέτα να αλλάξει ολόκληρη τη ζωή της, για χάρη του Κωστή;

 

Θα καταφέρει ο Κωστής να ανταποκριθεί στις ευθύνες του νέου του ρόλου;

 

Πρόκειται για την ιστορία μιας μονογονεϊκής οικογένειας που ζει την καθημερινότητα και τα προβλήματά της και, ξαφνικά, αλλάζει… πίστα!

 

Πρωταγωνιστούν: Φαίη Ξυλά (Ζέτα), Βασίλης Μίχας (Κωστής), Ντίνα Μιχαηλίδου, Έρρικα Μπίγιου, Βίβιαν Κοντομάρη, Γιάννης Σίντος, Δημήτρης Καπετανάκος και πολλοί ακόμη ηθοποιοί.

 

Σενάριο: Βασίλης Ρίσβας - Δήμητρα Σακαλή

Σκηνοθεσία: Αλέξανδρος Πανταζούδης

Διεύθυνση φωτογραφίας: Claudio Bolivar

Production designer: Ηλίας Λεδάκης

Ενδυματολόγος: Ηλένια Δουλαδίρη

Εκτέλεση παραγωγής: TΑNWEER productions

Παραγωγή: STAR

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Αν περιμενουμε κατι σε σειρες με τη νεα χρονια, αυτο ειναι το "Σχεδον ενηλικες" της Μυρτως Κοντοβα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νεες αλλαγες στα προγραμματα τις τηλεορασης

η αγγελικη στον alpha tv αλλαζει ωρα και μερες

θα προβαλεται καθε Δευτερα εως Πεμπτη στις 23:00 απο τις 11/1/2021.

 

Στο σκαι λογω του survivor οι 8 λεξεις απο 28/12/2020 θα αλλαξουνε ωρα θα τελειωνουνε στις 22:15 και νομιζω οτι θα προβαλονται και την Παρασκευη .

 

Νεες σειρες στο μεγκα tv κανουνε πρεμιερα στις 4/1/2021 η σειρα <<σχεδον ενηλικες >>στις 22:00 και μετα η σειρα <<εξαψη>> δειτε εδω https://www.megatv.com/ekpompes/202020/eksapsi-nea-seira/.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Νεες σειρες στο μεγκα tv κανουνε πρεμιερα στις 4/1/2021 η σειρα <<σχεδον ενηλικες >>στις 22:00 και μετα η σειρα <<εξαψη>> δειτε εδω https://www.megatv.com/ekpompes/202020/eksapsi-nea-seira/.

 

Καθημερινα στις 21:00 θα προβαλλεται η "Εξαψη" και το Σχεδον ενηλικες καθε Δευτερα στις 22:00.Επισεις απο αυριο στις 18:40 ξεκιναει το νεο τηλεπαιχνιδι "Supermarket sweep"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καθημερινα στις 21:00 θα προβαλλεται η "Εξαψη" και το Σχεδον ενηλικες καθε Δευτερα στις 22:00.Επισεις απο αυριο στις 18:40 ξεκιναει το νεο τηλεπαιχνιδι "Supermarket sweep"

 

Τώρα που έχουν ήδη βγει αυτά τα προγράμματα, ήρθε η ώρα και η σειρά λοιπόν για τα σχόλια και τις αντιδράσεις. :p

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχουν ήδη βγει αυτά τα προγράμματα, ήρθε η ώρα και η σειρά λοιπόν για τα σχόλια και τις αντιδράσεις. :p

 

λιγο που το ειδα η εξαψη δειχνει να εχει ενδιαφερον και να βλεπεται , ενω αντιστοιχα η αλλη σειρα σχεδον ενηλικες δεν βλεπεται λιγο που την ειδα δεν μου αρεσε τιποτα. Οσο για το σουπερ μαρκετ το τηλεπαιχνιδι με τον Φινο δεν εχω δει , αλλα αλλοι που το ειδανε μου ειπανε οτι δεν αξιζει ιδιαιτερα .

 

Οσο για την νεα σειρα του Σταρ που ακομα δεν εχει κανει πρεμιερα βγαλανε 2 trailer δειτε εδω https://www.youtube.com/watch?v=FcOhPaSWE4k

φαινεται πολυ καλυτερο απο το πρωτο με πολυ περισσοτερους ηθοποιους και μαλλον θα εχει γελιο για να δουμε ποτε θα το βαλουνε και τι ωρα.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Το σουπερ μαρκετ,απο τα πρωτα επεισοδια που ειδα, δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο σαν τηλεπαιχνιδι αλλα εχει φαση,βλεπεται ευχαριστα.Ανετα θα το παρακουλουθουσα αν δεν επαιζε απεναντι απ τον πιο αδυναμο κρικο.Την εξαψη δεν την ειδα γιατι ξερω οτι δεν θα μου αρεσε,αφου τα ερωτικα δραματα δεν ειναι καθολου του γουστου μου.Το "σχεδον ενηλικες" απογοητευση,κατω του μετριου.Περιμενα κατι καλυτερο απο την Μυρτω Κοντοβα,αφου οι προηγουμενες δουλειες της (Μιλα μου Βρωμικα,Υπεροχα πλασματα) ηταν αρκετα αξιολογες σειρες
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

 

Αρα το Master chef μαλλον δεν θα προβαλλεται τις Πεμπτες

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το STAR εισηγήθηκε την οριστική διακοπή της συνεργασίας με τους Κου-Κου (Καραβάτου-Κατσούλης), λόγω της λαθεμένης διαχείρησης στο θέμα με τους διδύμους από το Big Brother.

https://nassosblog.gr/2021/01/sok-kai-deos-telos-oi-kou-kou-apo-to-star-i-eisigisi-kai-to-kopsimo/

Edited by BigMcAgapoulas
Link to comment
Share on other sites

το alpha tv απο 23:00 που εβαζε την << Αγγελικη >> τωρα απο 25/1/21 θα την βαζει στις 22:00 στην θεση της επαναληψης του << Σοι σου>> καλυτερα παντως!! βεβαια πεφτει πανω στις << αγριες μελισσες >> οποτε να δουμε πως θα παει μαλλον δεν θα κανει τα σωστα νουμερα. Για εμενα καλυτερα που βλεπω τις 8 λεξεις και τελειωνουνε στις 22:00 και μετα θα βλεπω την Αγγελικη εξαλλου αγριες μελισσες δεν βλεπω.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

1)επικη βλακεια που την πηγαν στις 23:00 για να παιζουν επαναληψη! τι φοβηθηκαν; τις αγριες μελισσες;

οταν ηταν νωρις την εβλεπα.

2)επισης, τη μανια ειναι αυτη με τις καλες ταινιες μετα τα μεσανυχτα;

3) προσφατα δυο καναλια ειχαν τον νυχτερινο επισκεπτη(τον εβαλε κ το netflix)

4) η εψαξη βλεπεται, αντιθετα της Κοντοβα ειναι τραγικη σειρα.

5) καλη σειρα το χαιρετα μου τον πλατανο αν κ εχει φτασει ηδη 60+ επεισοδια.

Link to comment
Share on other sites

το alpha tv απο 23:00 που εβαζε την << Αγγελικη >> τωρα απο 25/1/21 θα την βαζει στις 22:00 στην θεση της επαναληψης του << Σοι σου>> καλυτερα παντως!!

 

Ποιος νοιαζεται για την συγκεκρειμενη χαζοσειρα?Πατωνε που πατωνε απο πριν,αν παει και απεναντι απο μελισσες,master chef και survivor θα γινει κιμας.Ο λογος της αλλαγης ειναι οτι για τις 23:00 ετοιμαζουν καινουριο σκουπιδοριαλιτυ τυπου bachelor.Την Πεμπτη ξεκιναει και καινουρια σειρα στο Star αλλα δεν περιμενω να ειναι κατι το ιδιαιτερο.Η Φαρμα στον ant1 μαλλον παει για Μαρτη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αποκλειστικό: Όλες οι λεπτομέρειες για τη νέα κωμική σειρά της ΕΡΤ, «Ζακέτα να πάρεις»

 

Η πολυαναμενόμενη επανεμφάνιση της Ελένης Ράντου έρχεται

 

 

Ήταν δίκαιο και έγινε πράξη, όπως θα έλεγε και ο λαός, να ξαναδούμε την Ελένη Ράντου σε τηλεοπτική σειρά και δη κωμική.

 

Και να που θα γίνει στην ΕΡΤ με τη σειρά «Ζακέτα να πάρεις».

 

Η πληροφορία κυκλοφορεί εδώ και μερικούς μήνες ότι το κρατικό κανάλι -που φέτος έχει πάρει «αμπάριζα», όπως λέει η έκφραση, τους πετυχημένους σκηνοθέτες, σεναριογράφους αλλά και ηθοποιούς και έχει δημιουργήσει σειρές που ξεχωρίζουν- ετοιμάζει ακόμα μία κωμική σειρά.

 

Τελικά η σημερινή ανακοίνωση επιβεβαίωσε τις φήμες.

 

Με αφετηρία τη χιλιοειπωμένη φράση «Ζακέτα να πάρεις», την κλασική και διαχρονική ατάκα, που μόνο η Ελληνίδα μάνα έχει το… προνόμιο να γνωρίζει, η σειρά καταγράφει, μέσα από τραγελαφικές και σπαρταριστές καταστάσεις, την ιστορία τριών γυναικών-μανάδων, τόσο διαφορετικών, αλλά και τόσο ίδιων μεταξύ τους.

 

Τρεις κυρίες που είχαμε καιρό να δούμε επιστρέφουν στους πρωταγωνιστικούς ρόλους και είναι οι απολαυστικές Ελένη Ράντου, Δάφνη Λαμπρόγιαννη και Φωτεινή Μπαξεβάνη.

 

Αυτό που έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον είναι οι άνθρωποι που βρίσκονται πίσω από τις κάμερες και είναι όλοι εκλεκτοί.

 

Τη σκηνοθεσία της νέας σειράς μυθοπλασίας της ΕΡΤ υπογράφει ο Αντώνης Αγγελόπουλος, ο οποίος έχει αφήσει τη σφραγίδα του σε μερικές από τις πιο επιτυχημένες ταινίες και σειρές της ελληνικής τηλεόρασης με προεξάρχουσες το «Είσαι το ταίρι μου», και το «Παρά πέντε» αλλά και τις «Σαββατογεννημένες», το Safe Sex, κ.ά., ενώ το σενάριο είναι του Νίκου Μήτσα («Το σόι σου», «Σπίτι είναι »κ.ά).

 

Σύμφωνα με τις αποκλειστικές μας πληροφορίες, πρόθεση της ΕΡΤ είναι να ξεκινήσουν άμεσα τα γυρίσματα, με δεδομένο ότι η κατάσταση με τον κορονοϊό θα το επιτρέψει, έτσι ώστε η νέα σειρά να έρθει στους δέκτες μας τον Μάρτιο.

Λίγα λόγια για το story

Kεντρικό θέμα της σειρά είναι η πολυσυζητημένη σχέση μάνας-γιου.

Η Αριστέα, η αδελφή της Δέσποινα και η κολλητή της, Φούλη, κατεβαίνουν στην Αθήνα για μια σύντομη επίσκεψη στους μοναχογιούς τους, που μάλλον θα κρατήσει λίγο… παραπάνω!

Μία ιδιοκτήτρια ψιλικατζίδικου, μία εισοδηματίας με ύφος λίγο αφ’ υψηλού και μία πρώην τραγουδίστρια σε μπουζούκια, τρεις γυναίκες με εκ διαμέτρου αντίθετους χαρακτήρες, μα τόσο αγαπημένες μεταξύ τους, έρχονται να αναστατώσουν τις ζωές των γιων τους, με καμώματα, φωνές, καβγάδες, γέλια, κλάματα, παρεξηγήσεις και, φυσικά, την αξεπέραστη συμβουλή, που μόνο η Ελληνίδα μάνα ξέρει… «Ζακέτα να πάρεις»!

πηγη : https://znews.gr/media/media-news/apokleistiko-oles-oi-leptomereies-gia-ti-nea-komiki-seira-tis-ert-zaketa-na-pareis/?fbclid=IwAR3f3PmwKzOVaz7rE5OSrEyEvGXuISRbH08Kk8lR4feo6MZLvF27JYf-938

 

Επισης στο σκαι απο 15/2/21 και ωρα 17:15 θα παιζεται το House Of Fame

Η πιο fun μουσική Ακαδημία υποδέχεται δεκαοχτώ ταλαντούχους τραγουδιστές από Ελλάδα και Κύπρο. Για τους επόμενους μήνες οι σπουδαστές γίνονται και συγκάτοικοι στο ίδιο σπίτι όπου όλοι οι χώροι είναι κοινόχρηστοι. Οι σπουδαστές ακολουθούν ένα αυστηρό πρόγραμμα μαθημάτων από νωρίς το πρωί μέχρι το απόγευμα ενώ απαγορεύονται οι αδικαιολόγητες απουσίες. Κάμερες και μικρόφωνα καταγράφουν 24 ώρες το 24ωρο, 7 ημέρες την εβδομάδα την καθημερινότητά τους με τις σημαντικότερες στιγμές να προβάλλονται καθημερινά το απόγευμα.

Στα lives του show, η Ελένη Φουρέιρα υποδέχεται στη σκηνή του «House of Fame La Academia» τους σπουδαστές της Ακαδημίας για την πιο κρίσιμη συναυλία της ζωής τους. Απέναντί τους σε ρόλο κριτή βρίσκονται: o Γιάννης Πλούρχος, η Καίτη Γαρμπή, ο Γιώργος Αρσενάκος και ο Φοίβος. Οι σπουδαστές παρουσιάζουν το τραγούδι που προετοίμασαν την εβδομάδα που προηγήθηκε. Κριτική επιτροπή και τηλεοπτικό κοινό θα αποφασίζουν για το μέλλον των φοιτητών στην κορυφαία μουσική ακαδημία.

πηγη : https://www.skaitv.gr/show/psuchagogia/house-of-fame/sezon-2020-2021#tab1 δειχνει πολυ ωραιο!! για να δουμε.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Επισης στο σκαι απο 15/2/21 και ωρα 17:15 θα παιζεται το House Of Fame

Η πιο fun μουσική Ακαδημία υποδέχεται δεκαοχτώ ταλαντούχους τραγουδιστές από Ελλάδα και Κύπρο. Για τους επόμενους μήνες οι σπουδαστές γίνονται και συγκάτοικοι στο ίδιο σπίτι όπου όλοι οι χώροι είναι κοινόχρηστοι. Οι σπουδαστές ακολουθούν ένα αυστηρό πρόγραμμα μαθημάτων από νωρίς το πρωί μέχρι το απόγευμα ενώ απαγορεύονται οι αδικαιολόγητες απουσίες. Κάμερες και μικρόφωνα καταγράφουν 24 ώρες το 24ωρο, 7 ημέρες την εβδομάδα την καθημερινότητά τους με τις σημαντικότερες στιγμές να προβάλλονται καθημερινά το απόγευμα.

Στα lives του show, η Ελένη Φουρέιρα υποδέχεται στη σκηνή του «House of Fame La Academia» τους σπουδαστές της Ακαδημίας για την πιο κρίσιμη συναυλία της ζωής τους. Απέναντί τους σε ρόλο κριτή βρίσκονται: o Γιάννης Πλούρχος, η Καίτη Γαρμπή, ο Γιώργος Αρσενάκος και ο Φοίβος. Οι σπουδαστές παρουσιάζουν το τραγούδι που προετοίμασαν την εβδομάδα που προηγήθηκε. Κριτική επιτροπή και τηλεοπτικό κοινό θα αποφασίζουν για το μέλλον των φοιτητών στην κορυφαία μουσική ακαδημία.

πηγη : https://www.skaitv.gr/show/psuchagogia/house-of-fame/sezon-2020-2021#tab1 δειχνει πολυ ωραιο!! για να δουμε.

Και μονο που βαζουν το τσοκαρο την φουρειρα για παρουσιαστρια αρκει για να μην το βλεπω.Κριμα,γιατι φαινεται καλη η κριτικη επιτροπη.Απορια: στις 17:00 παιζει το Makeover.Αν μπει το house of fame στις 17:15, το Makeover τι ωρα θα μπει?Θα παει πιο αργα ή κοβεται εντελως?

Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα πραγματικα αχρηαστο reality που πανε στο τελος να το κανουν big brother

και αυτο που με τσατιζει ιδιεταιρα ειναι οτι στο φιναλε χεστηκανε εκει στο skai αν εχουν φωνες οι οχι.για τους καυγαδες θα το βλεπουν ολοι.και ειναι αυτο αδικο για καπια παιδια εκει μεσα

φαντασου μια κοπελα να μη τα πηγαινει καλα με αλλα ατομα. και αντι για τη φωνη,η κριτικη επιτροπη να της τα χωνει για το χαρακτηρα της;

η να συνεβαινε.οτι συνεβη με τη δανεζη στο bb?

και εκτος οτι ειναι καραστημενο του κερατα ποιος θα μενει ποιος θα φευγει,κανεις απ αυτους δε θα κανει κατι ουσιαστικο οταν τελιωσει το παιχνιδι.Για δειτε ολους αυτους που συμμετειχαν στο βοις;;; πραματικα απ αυτους που αποχωρησαν ως τωρα εχω ξεχασει τα ονοματα τους

Φυσικα αυτη ειναι η προσωπικη μου εκτιμηση πριν αρχιζει να μου τη μπει καπιος τωρα.αλλα εχοντας δει απειρα ριαλιτι στο παρελθον,μουσικα και μη,πλεον δε καταλαβαινω το λογο υπαρξης τους

Ασχολιαστο οτι ειπαρχει ενας κορονοιος στη μεση τα παντα ειναι κλειστα,αρα αυτοι πως σκ θα τραγουδησουν μετα;

και αν και παιζεται αυτο και σε αλλες χωρες ,σε καπιες χωρες ειπαρχει αγορα εστω και αν και κει χανονται.στην ελλαδα ποια αγορα ειπαρχει για καριερα στο τραγουδι;

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...