Jump to content

Πως βάζουμε google apps στα huawei κινητά. Ιούλιος 2020


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά το ξαφνικό κλείδωμα από την google στα accounts με τον παλιό τρόπο της εγκατάστασης παρακάτω θα δείτε πως περνάμε gapps στις καινούργιες συσκευές της huawei

Η μέθοδος είναι φρέσκια Ιούλιος 2020

 

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μετά το ξαφνικό κλείδωμα από την google στα accounts με τον παλιό τρόπο της εγκατάστασης παρακάτω θα δείτε πως περνάμε gapps στις καινούργιες συσκευές της huawei

Η μέθοδος είναι φρέσκια Ιούλιος 2020

 

Βρήκα αυτό to σχόλιο σήμερα σε ένα Ρωσικό site.

Can you install Google services on that thing?

I got a Huawei Mediapad M6 Turbo, but it came from a German company based in China, and they preinstall Google services as a part of their business.

Λες να μπάζει και κινητά Huawei;...:rolleyes:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κ τρεις μέρες ΔΕΝ παίζει δυστυχώς...

 

Το είχες εγκαταστήσει και σταμάτησε να παίζει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεθεί κάποιος άλλος τρόπος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βρήκα αυτό που λέει ότι δε χρειάζεται και στικάκι για να γίνει.Γράψε αυτό στο google και θα βγει το βίδεο στο youtube που τα λέει βήμα βήμα.Είναι το βίδεο με χρόνο 19.51.

all huawei phones install google apps and google play store july 2020 latest fix-no PC .

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

:rolleyes: - αν εχουμε κατεβασει πχ μια εφαρμογη για φωτογραφικη μηχανη ή ρολοι κλπ και αν καποια στιγμη μας βγαλει error ή κολλησει και δεν ανοιγει τοτε τι κανουμε;

ξανα απο την αρχη η διαδικασια που περιγραφεται πιο πανω κ.ο.κ; βσησε-γραψε θα πηγαινει η δουλεια μια στο τοσο;

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος καινούργιος τρόπος ή να δοκιμάσω τον παραπάνω;

 

Καλημέρα. Βάλε πρώτα apkpure και aptoide και δοκίμασε. Ίσως σε καλύψουν (περιέχουν σχεδόν όλες τις εφαρμογές) και δε χρειαστεί να περάσεις GMS. Εγώ προσωπικά δεν έβαλα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Βάλε πρώτα apkpure και aptoide και δοκίμασε. Ίσως σε καλύψουν (περιέχουν σχεδόν όλες τις εφαρμογές) και δε χρειαστεί να περάσεις GMS. Εγώ προσωπικά δεν έβαλα

 

Η εφαρμογή της πειραιώς (winbank) εμένα δεν μου λειτουργεί..ζητάει Google Services. Οι άλλες ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βοηθήσεις ποια συγκεκριμένη έκδοση από τα παραπάνω; To apkure έχει κάπου να αναζητήσω εφαρμογές;

 

Καλημέρα. Αν γράψεις στον browser "apkpure" θα σε βάλει στην ιστοσελίδα, και εκεί που γράφει "using APKPure App" πατάς στο download από δίπλα. Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς έκδοση

Το ίδιο ακριβώς και για το aptoide. Γράφει "εγκατάσταση Εφαρμογής Aptoide" και πατάς από κάτω το "ΛΗΨΗ"

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της πειραιώς (winbank) εμένα δεν μου λειτουργεί..ζητάει Google Services. Οι άλλες ΟΚ.

 

:worry: - ποιο μοντελο Huawei εχεις φιλε μου;

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που πήρα το P40 pro ούτε καν που ασχολήθηκα με τα google services. Αυτή η δουλειά του να σταματάει να λειτουργεί κάθε τόσο είναι βάσανο. Έκανα και εγώ την δουλειά μου με ένα συνδιασμό από Huawei App gallery, APKpure και Aptoide. Και ότι δεν βρήκα ή δεν δούλευε από αυτά τα τρία χρησιμοποίησα τις web based εφαρμογές τους και έχω βγάλει συντομεύσεις στην επιφάνεια για γρήγορη πρόσβαση.

 

Με τα παραπάνω πραγματικά δεν μου λείπει σχεδόν τίποτα. Από καμιά 30αριά εφαρμογές που χρησιμοποιούσα μόνο 2 τελικά δεν μπορώ καθόλου να χρησιμοποιήσω καθώς ακόμα και αν κατεβάσεις τα apps τους δεν δουλεύουν καθόλου και δεν έχουν ούτε web based εφαρμογή για να τις χρησιμοποιήσω μέσω browser.

Οπότε μπορώ να πω ότι είμαι σε μεγάλο βαθμό ικανοποιημένος και γλιτώνω και τον μπελά του να περνάω κάθε φορά google services όταν κλειδώνουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...