Jump to content

OnePlus Nord series


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάθε φορά μετά την αλλαγή της μέρας τα μεσάνυχτα μου βγάζει την παρακάτω ειδοποίηση. Έχει να κάνει με το ότι έχω κλειστή την τοποθεσία αλλά πως μπορώ να το σταματήσω; Screenshot_2023-06-17-09-33-07-45_064fe139ab181835517fb93979db161f.thumb.jpg.6ba8d31b4205eaee23267d2290b28650.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχω πρόβλημα .Μια χαρά δουλεύουν.Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι αρχίζει και τελειώνει γρηγορότερα η μπαταρία.
Η κατάσταση με τη μπαταρία έχει επιδεινωθεί σημαντικά...
Να δοκιμάσω να κάνω αλλαγή μπαταρίας και που ?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 10/8/2023 at 12:49 ΜΜ, giokosta said:

  Το Nord 3 υποστηριζει 5g σε ολα τα δίκτυα cosmote? Wind? 

Wind/Nova που έχω εγώ δουλεύει 5g κανονικά.

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, maikopoulos said:

Wind/Nova που έχω εγώ δουλεύει 5g κανονικά.

Γενικά είσαι ευχαριστημένος απο την συσκευή? Φωτηνοτητα εξω οντως παει σταχ1400 νιτς?βλεπεις άνετα κατω απο ήλιο? 

Αρνητικό εχεις βρει κατι σημαντικό? 

Ευχαριστω 

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι εξαιρετική σε όλα. Ταχύτατη, πολύ καλή κάμερα, εξαιρετική οθόνη, αποτύπωμα σφαίρα, φόρτιση το ίδιο (30-35 λεπτά). Το μόνο αρνητικό είναι η διάρκεια της μπαταρίας, η οποία ναι μεν μου βγάζει 24ωρο, αλλά περίμενα περισσότερη διάρκεια sot. 6ωρο βγάζει μέσο όρο, με παιχνίδια μέσα σε αυτό, αλλά περίμενα περισσότερο. Έχουν γίνει αρκετά παράπονα στην εταιρεία και αναμένεται να βελτιώσει την κατάσταση με ενημέρωση λογισμικού.

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να κυκλοφορήσει το Nord CE3 που θα έχει της ίδιες κάμερες ακριβώς με το Nord 3, αλλά η οθόνη με κανονική πυκνότητα 1080p αλλά την ίδια ψηλή φωτεινότητα, επεξεργαστή τον Snapdragon 782, και την ίδια ταχύτατα φόρτιση. Η τιμή θα είναι 100€ ποίο χαμηλή.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! Έχω το nord ce3 lite περίπου 4 μήνες και έχω το εξής πρόβλημα: στις επαφές όταν κάνω αναζήτηση με την μπάρα δεξιά με το αρχικό γράμμα, ενώ είμαι σε κάποιο συγκεκριμένο γράμμα της αλφαβήτου, τα ονόματα που μου εμφανίζει είναι με άλλο αρχικό γράμμα... Τι μπορεί να παίζει; Έχω δοκιμάσει τα πάντα, διαγραφή επαφών και ξανα-ανέβασμα με διαγραφή cache μνήμης, εξαναγκασμό διακοπής εφαρμογής κλπ.... τίποτα....

Edited by makisg4
Link to comment
Share on other sites

On 13/8/2023 at 11:13 ΜΜ, maikopoulos said:

Η συσκευή είναι εξαιρετική σε όλα. Ταχύτατη, πολύ καλή κάμερα, εξαιρετική οθόνη, αποτύπωμα σφαίρα, φόρτιση το ίδιο (30-35 λεπτά). Το μόνο αρνητικό είναι η διάρκεια της μπαταρίας, η οποία ναι μεν μου βγάζει 24ωρο, αλλά περίμενα περισσότερη διάρκεια sot. 6ωρο βγάζει μέσο όρο, με παιχνίδια μέσα σε αυτό, αλλά περίμενα περισσότερο. Έχουν γίνει αρκετά παράπονα στην εταιρεία και αναμένεται να βελτιώσει την κατάσταση με ενημέρωση λογισμικού.

Επιμένω αλλα με καίει... λογω επαγγέλματος..

Έχεις  καλη φωτεινότητα σε καλοκαιρινό ήλιο? Διαβάζεις ανετα μυνηματα και χάρτες?? Επίσης τα ηχεια ειναι δυνατά? Ακους ανετα με ακρόαση μεσα σε κόσμο? 

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, giokosta said:

Επιμένω αλλα με καίει... λογω επαγγέλματος..

Έχεις  καλη φωτεινότητα σε καλοκαιρινό ήλιο? Διαβάζεις ανετα μυνηματα και χάρτες?? Επίσης τα ηχεια ειναι δυνατά? Ακους ανετα με ακρόαση μεσα σε κόσμο? 

Το έχω και εγώ.

Αρκετά εως πολύ φωτεινή οθόνη κάτω από τον ήλιο. Πολύ καθαρή και ευχάριστη στην κύλιση.

Τα ηχεία του νομίζω ότι είναι αρκετά δυνατά. Επίσης εξαιρετικά καθαρός κρυστάλλινος ήχος στο ακουστικό κατά την κλήση.

Το έχω περίπου 1,5 μήνα και είμαι ικανοποιημένος από την επιλογή μου. Μην το φοβάσαι, προχωρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα,

το Nord CE 3 Lite υποστηριζει wifi calling / volte σε cosmote & wind;

δεν το βλεπω στις λιστες:
image.png.f5084e4d7e41b129ba911a81de437bce.png

https://nova.gr/eksipiretisi-pelatwn/diktio-kalipsi/poies-einai-oi-simvates-siskeues-gia-to-wifi-calling

edit: απανταω μονος μου σαν νεος κατοχος:

cosmote οκ το 5g (με ενεργοποιηση σε συμβατη συσκευη) και το wifi calling, σε wind δεν καταφερα κανενα απ τα 2

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...