Jump to content

OnePlus Nord series


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλα και εγω παιρνω πισω αυτο σχετικα με την καλυτερη εξοικονομιση μπαταριας . πλεον μου κραταει μια μερα ενω με την ιδια χρηση κραταγε 2 μερες. γενικα εχει βγαλει παρα πολλα θεματα ασχετα μεταξυ τους σε καθε χρηστη . το θεμα ειναι αν θα ασχοληθουν και ποτε να βγαλουν αναβαθμισεις που εστω σταδιακα να διορθωνουν ολα αυτα τα bugs. 

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη απογοήτευση πάντως...
Βλέπω το real me GT του γιου μου που πετάει και μου μπαίνουν σκέψεις για αλλαγή.
Κρίμα.

Sent from my AC2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το θέμα με τα push λύθηκε αφού μετακίνησα τα apps των τραπεζών από το hidden folder.
Επίσης πλέον το direct dial είναι ξεχωριστή επιλογή και δε γίνεται μέσω widget.

Sent from my AC2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μου ηρθε ειδοποιηση για την F13!! πολυ γρηγορα ειναι η αληθεια δεν το περιμενα . να δουμε βεβαια τι απο ολα αυτα που ειχε βγαλει η 12 εχουν καταφερει να διορθωσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Θα ηθελα πολυ να γνωρισω τον "μαστορα" που εδωσε το οκ στην σχεδιαση του OOS12 , μιλαμε πηρε ενα επανασχεδιασμενο materia you design και του πεταξε τα ματια εξω. ΑΙΣΧΟΣ πραγματικα εκατσα ουτε 20 λεπτα στην 12 και γυρισα αρον αρον στην 11 που θυμιζει oxygen. Δεν το συζηταω απο ταχυτητα, καμμια σχεση, πραγματικα τραγικο και αθλιο update. Ουτε να το βλεπω δεν αντεξα. Σαν να εβλεπες miui

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω είναι γνωστό πρόβλημα εδώ και πολύ καιρό αλλά η OnePlus δε ...κάνει τίποτε...
Μάλλον ήταν η τελευταία φορά που αγοράζω από αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

ναι το θεμα με τα notifications στο gmail φαινετε να ειναι διαδεδομενο. εγω εχω κατεβασει το spark και ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος. 

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο με την 12αρα και την F14 που έχει βγει;

Είμαι ακόμα στην 11αρα με ενημέρωση Απριλίου και δεν βλέπω τον λόγο αναβάθμισης με όσα διαβάζω.

Επίσης, απο διάρκεια μπαταρίας πως είστε; εμένα πλέον με νορμαλ χρήση παίζει να μην βγάλει τη μέρα!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Το One plus Nord ce 2 υποστηρίζει VoLTE  και WiFi calling για Vodafone  και Cosmote;

Να προσθέσω ότι από ότι βλέπω φοράει την ινδική έκδοση οπότε μάλλον δεν υποστηρίζει Ελληνικά δίκτυα, υπάρχει τρόπος να περάσω την ευρωπαϊκή;

Edited by guru11
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, guru11 said:

Το One plus Nord ce 2 υποστηρίζει VoLTE  και WiFi calling για Vodafone  και Cosmote;

Να προσθέσω ότι από ότι βλέπω φοράει την ινδική έκδοση οπότε μάλλον δεν υποστηρίζει Ελληνικά δίκτυα, υπάρχει τρόπος να περάσω την ευρωπαϊκή;

Τι εννοείς φίλε μου; το έχεις ήδη; Από την στιγμή που πωλείται στην Ελλάδα δεν είναι δεδομένο πως υποστηρίζει τα ελληνικά δίκτυα; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, makisg4 said:

Τι εννοείς φίλε μου; το έχεις ήδη; Από την στιγμή που πωλείται στην Ελλάδα δεν είναι δεδομένο πως υποστηρίζει τα ελληνικά δίκτυα; 

Αυτό πίστευα και εγώ όταν το παραγγειλα από το Eshop  αλλά το δοκίμασα με κάρτα Vodafone και Cosmote και δεν έχω τις επιλογές για VoLTE και WiFi calling.

Εννοείτε πως σε άλλο κινητό οι ίδιες κάρτες έχουν κανονικά τις επιλογές αυτές 

Edited by guru11
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Το τελευταίο καιρό πάει μια χαρά το κινητό .Όλα δουλεύουν ρολόι .Μόνο η μπαταρία μου φαίνεται ότι έχει αρχίσει να μη κρατάει ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σόρυ αν δε ρωτάω στο σωστό θέμα, πως βλέπετε βλέπετε το OnePlus Nord CE 2 Lite στα 180€ (αν παραβλέψουμε το χρώμα και την αναμονή παραλαβής)?

https://www.jmctech.gr/product/oneplus-nord-ce2-lite-6128gb-6-59-5g-blue-tide-ds-ita

Απ' ότι έχω διαβάσει έρχεται με θήκη, τζαμάκι, φορτιστή, όποτε είναι καλό πακέτο <200€ για απλά χρήση με μεγάλη (στα χαρτιά) μπαταρία. Ή να κοιτάξω κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είμαι σε αναζήτηση κινητού και εντόπισα το NORD ce 3 lite. Δεν έχω εμπειρία με oneplus και θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με διαφημίσεις κλπ. Bloatware έχει πολύ; Αφαιρούνται εύκολα; Τι άλλο μπορεί να με προβληματισει; Έρχομαι από huawei p20 lite 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

χρησιμοποιεις ακουστικα με bluetooth ? η εμβελεια του ΒΤ ειναι τραγικη .στην κολοτσεπη και κανει διακοπες χανει την συνδεση . ειναι βασικο προβλημα με την αναβαθμιση σε android 12

On 14/3/2023 at 12:17 ΜΜ, kostis2001 said:

Το τελευταίο καιρό πάει μια χαρά το κινητό .Όλα δουλεύουν ρολόι .Μόνο η μπαταρία μου φαίνεται ότι έχει αρχίσει να μη κρατάει ...

 

Edited by kokosxa
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχω πρόβλημα .Μια χαρά δουλεύουν.Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι αρχίζει και τελειώνει γρηγορότερα η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργο . το θεμα με την εμβέλεια του ΒΤ παραμένει εμενα .απομακρύνομαι 2-3 μετρα σε ευθεία χωρίς εμπόδια και χανετε η συνδεση (εχω τα oneplus bullets)

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του ce 3 lite. Το θέμα που έχω είναι με τις επαφές του τηλεφώνου. Κατ' αρχήν στην εφαρμογή "κλήσεις" η ταξινόμηση γίνεται μόνο με το όνομα και όχι με το επίθετο άσχετα με την ρύθμιση που έχω επιλέξει. 

Στην εφαρμογή "επαφές" ενώ η ταξινόμηση γίνεται σωστά, όταν πας να κάνεις αναζήτηση με την χρήση της μπάρας με την αλφάβητο, δεν υπάρχει αντιστοιχία μεταξύ του γράμματος που επιλέγω και του αρχικού γράμματος του επιθέτου που δείχνει εκείνη την στιγμή. Το πρόβλημα αυτό το παρουσιάζει και στα ελληνικά και στα αγγλικά ονόματα.

Τα ονόματα τα έχω περασμένα κανονικά στα πεδία τους (το όνομα στο όνομα και το επίθετο στο επίθετο) και τα έχω μεταφέρει στο τηλέφωνο από την παλαιά συσκευή μου huawei p20lite με την εφαρμογή google κατά την έναρξη της νέας συσκευής.

Επίσης να αναφέρω ότι τα ίδια προβλήματα έχω και με μια συσκευή realme 7lite που έχω.

Καμιά ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...