Jump to content

OnePlus Nord series


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 9/6/2022 at 11:55 ΠΜ, MANT said:

Εχει διαπιστωσει κανεις τελευταια με θεματα υπερθερμανσης ή στο GPS να χανει συνεχεια σημα????

Υπερθέρμανση και σε μένα κάνει χωρίς να το χρησιμοποιώ, μάλλον από την ζέστη τι να πω  

Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2022 at 11:55 ΠΜ, MANT said:

Εχει διαπιστωσει κανεις τελευταια με θεματα υπερθερμανσης ή στο GPS να χανει συνεχεια σημα????

γενικα παντα ηταν "ευαίσθητο" με την υπερθερμανση . με το GPS η με το photo gallery δεν εχω καποιο θεμα . σε μενα πηρε το security patch του Απριλιου για το 12 ακομα τιποτα ....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

επιτελους ηρθε και για τα EU μοντελα πριν απο λιγο . ειναι η F12 απευθειας ενω τα global εχουν ακομα την F11 

Link to comment
Share on other sites

ανοίγει τελικά το 5G στο τηλέφωνο με την 12 (vodafone εχω) . Γενικά πάντως εχει κάποια θέματα η αναβάθμιση μετα απο 2 μερες σχεδον που την εχω . Μου εχει χαλασει τα χρωματα στην οθονη και βγάζει μια κιτρινιλα .Επίσης έχουν αφαιρέσει το earphone mode με το smart answer που βόλευε πολύ με τα bullets που εχω. Στα συν βλεπω μια καλύτερη διαχείριση της μπαταριας με αποτελεσμα να διαρκει περισσότερο .

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, kostis20 said:

Εμένα δε μου ήρθε ακόμα.

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 

εχεις το oxygen updater ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σε εμένα ήρθε πριν από 2 ώρες σαν update από την εφαρμογή του τηλεφώνου.

Επιβεβαιώνω ότι με την έκδοση αυτή επιτέλους ενεργοποιήθηκε το 5G στην Cosmote.

Για την ώρα ανάμικτες εντυπώσεις από τη νέα έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

εχεις το oxygen updater ?
Παιδιά όλα καλά ήρθε και σε μένα!Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές έχει γίνει πολύ γρήγοροτερο.

Sent from my AC2003 using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

εμένα εχει κρατήσει την αυξανόμενη ένταση του ήχου κλήσης και εχουν βγάλει την επιλογή να το απενεργοποιείς .....🤬

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα, 3 πρόβλημάτα για την ώρα

1. το split screen δεν λειτουργεί. 

2. Το auto brightness είναι υπερβολικά χαμηλό.

3. Έχασε τον ηχώ κλήσης και δεν βρίσκω τον παλιό. 

Edit. Δείχνει να έχει και 5G σε Cosmote 😁 μόνο 2 χρόνια χρειάστηκαν

 

Edited by nikoslikos
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, nikoslikos said:

Ήρθε και σε μένα, 3 πρόβλημάτα για την ώρα

1. το split screen δεν λειτουργεί. 

2. Το auto brightness είναι υπερβολικά χαμηλό.

3. Έχασε τον ηχώ κλήσης και δεν βρίσκω τον παλιό. 

Edit. Δείχνει να έχει και 5G σε Cosmote 😁 μόνο 2 χρόνια χρειάστηκαν

 

για το 3 μηπως ειναι εδω 
settings >sounds&vibration>ringtones>custom(on this device)

το θεμα με την αυξανομενη ενταση στον ηχο κλησης το εχει κανεις αλλος ?ξεκιναει απο πολυ χαμηλα και μετα ανεβενει . ειναι πολυ εκνευριστικο και απιστευτο οτι εχουν βγαλει τη ρυθμιση να το βαζει και να το βγαζει καποιος αν θελει . Γενικα απο οτι διαβαζω υπαρχουν θεματα πολλα και διασπαρτα και κυριως δεν εχουν ολοι τα ιδια. 
 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι το 3, system sound είχα, προφανώς τα έσβησαν και έβαλαν αλλά 😂

Δεν βρίσκω ούτε εγώ ρύθμιση για αυξανόμενη ένταση στον ήχο κλήσης, αυτό που παρατήρησα είναι ότι κάποια από τα system sounds είναι φτιαγμένα με αυξανόμενη ένταση και κάποια όχι. Γενικά δεν είναι ένα καλό update, ελπίζω να δώσουν γρήγορα fix. 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την κατέβασα και γω την 12, σε Nord ( AC2003).

Όντως εμφανίστηκε το 5G..!! Αν και στο σημείο που βρίσκομαι δεν το έχω δει live , πιστεύω αργότερα σε βόλτα να το πετύχω σε πιο κεντρικό μέρος.

Άλλα και γω έχω παρατηρήσει ένα ξεθωριασμα στην οθόνη.. στα χρώματα.. 🤔 έπαιξα λίγο με τις ρυθμίσεις δεν είδα κάτι να αλλάζει.. 

Κάτι άλλο , παλαιότερα μπορούσα να αλλάξω  μεμονωμένα εικονίδιο πχ διαφορετικό φακελάκι στα μυνήματα .. τώρα σαν να μην γίνεται.. 

Αυτά για την ώρα.. 

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει τα παλιά System ring tones τα βρίσκει εδω https://forum.xda-developers.com/t/q-stock-oxygenos-sounds.4162313/  αν και δεν έχει σημασία γιατί ακόμα και αν το επιλέξεις, κρατάει την προηγούμενη ρύθμιση 🤪

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενοχλητικο επίσης τα notifications οταν κατεβάζεις την μπάρα οτι ειναι ολα ασπρόμαυρα χωρίς να εχει το κάθε ένα το χρώμα από το app που προέρχονται με αποτέλεσμα να μπερδεύεσαι να φαίνονται  ολα ιδια . 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, kostis20 said:

Εμένα δε μου εμφανίζει πλέον τα notifications ,στη μπάρα ...
Δε ξέρω τι έχει παιχτεί...

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 

to show banner notifications είναι ενεργοποιημένο στα settings> notifications?

εγώ ανακάλυψα πρόβλημα και στην εμβέλεια του bluetooth. στα 2-3 μετρα μακριά από την συσκευή αποσυνδέονται τα bullets Z ......

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περίεργο πρόβλημα αλλα δεν νομιζω να ειναι απο την 12. τσεκαρες ολες τις ρυθμισεις μεσα στα Notifications ?γενικα εχω διαβασει πολλα και διάφορα bug αλλα χάσιμο notifications οχι . 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε πριν ..Όλα δούλευαν κανονικά...
Χθες πήγα να κάνω μια πληρωμή με κάρτα και δεν ερχόταν push να δώσω έγκριση...
Τι πακέτο...

Sent from my AC2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να όλα αυτά διαβάζω θα μείνω στην 11 μέχρι να ψοφήσει το κινητό η να αντικατασταθεί.

🤣

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...