Jump to content

OnePlus Nord series


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις παρέλαβα με την προσφορά του amazon για το nord 2 , |
καταπληκτικό τηλέφωνο απλά, θα ηθελα λιγο καλυτερη σελφι αλλα για τα χρηματα του ειναι τουμπανο
επισης φορτιζει σε 30 λεπτα 😄

Link to comment
Share on other sites

μολις παρέλαβα με την προσφορά του amazon για το nord 2 , |
καταπληκτικό τηλέφωνο απλά, θα ηθελα λιγο καλυτερη σελφι αλλα για τα χρηματα του ειναι τουμπανο
επισης φορτιζει σε 30 λεπτα 
Νύχτα βίντεο
Και νύχτα φωτογραφία?

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά 🙂

ερώτηση: το OnePlus Nord CE 5G , παίζει κανονικά στην Ελλάδα σε 5G/volte/vowifi?

thanks!:)

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά 🙂

ερώτηση: το OnePlus Nord CE 5G , παίζει κανονικά στην Ελλάδα σε 5G/volte/vowifi?

thanks!:)

Καλημέρα φίλε και χρόνια πολλά

volte/vowifi παίζει κανονικά

5G δεν το δοκίμασα ακόμη γιατί είμαι επαρχία. λογικά θα παίζει.

Link to comment
Share on other sites

ρωτάω επειδή στο site της cosmote, έχει ως συμβατό το προηγούμενο Ν10 5G, αλλά όχι το Nord CE 5G

Link to comment
Share on other sites

εφόσον δεν το έχει, μην περιμένεις τότε.

Ακόμα με το αρχικό Nord περιμένουμε να δούμε 5G, τσάμπα τα χρήματα που δώσαμε ώρες ώρες.

Ο ένας πετάει το μπαλάκι στον άλλο για την υποστήριξη εδώ και πολύ καιρό.

 

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

τελικά πήρα realme gt master edition 5G για τους γονείς και όλα κομπλέ....ευχαριστώ πολύ 🙂

πάω να βρω τώρα γιατί το Nord 2 μιας φίλης δεν έχει διακόπτες για volte/vowifi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
On 15/9/2021 at 5:26 ΜΜ, tamp said:

 

 

On 15/9/2021 at 5:26 ΜΜ, tamp said:

Πρώτον, όταν το φορτίζω, πάντα το κλείνω μόλις βάλω το καλώδιο ανοίγει. Το ξανά κλείνω όλα βάζω - βγάζω δεν ανοίγω κλείνει. Όσα κινητά είχα πάντα τα φορτίζα  κλειστά, σε κανένα δεν έιχα κάτι τέτοιο.

 

Καποια κινητα αν τα συνδεσεις για φορτιση κλειστα, ανοιγουν,  Αν ομως δοκιμασεις να το ξανα ανοιξεις (χωρις να βγαλεις το καλωδιο φορτισης) θα παραμεινει ανοιχτο.  Ή αλλιως, πρωτα θα συνδεεις το κινητο για φορτιση και υστερα θα το κλεινεις και τοτε δεν ξανα ανοιγει.

Δεν ειναι καποιο προβλημα, ειναι feauture.

 

 

(AN καταλαβα καλα και αυτο ηταν το ενα απο τα δυο θεματα που αντιμετωπιζεις)

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2022 at 9:25 ΠΜ, doganos said:

Το nord ce 5G μπορει να μπει στο δικτυο 5G της κοσμοτε;

Ναι παίζει, αρκεί πρώτα να έχει μπει η σιμ σε "συμβατή" συσκευή με κοσμοτέ 5g. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το τελευταίο καιρό νιώθω ότι η selfie camera έχει πεσει σε απόδοση.Σαν να βγαινουν λίγο θολές οι φωτογραφίες Εχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο?

Sent from my AC2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Προσπαθησα να κανω ρουτ το Ν100, πατσαρα το boot.img και πηγαινει στο λογοτυπο κανει animation και μετα μαυριζει η οθονη. 

 

Καποιο εργαλειο να περασω ολο το firmware απο την αρχη;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω το original Nord και ενώ παίρνω μηνιαίες αναβαθμίσεις δε διαβάζω πουθενά για την 12. Βέβαια δεν έχω ασχοληθεί ιδιαιτέρως αλλά ότι ειδήσεις μου δίνει το Oxygen Updater. Μπήκα να δω τι γίνεται με την Lineage που ήταν η τελευταία Custom ROM που ασχολήθηκα το 2017 και είδα ότι η συσκευή μου πλέον είναι EOL.

 

Μας έχει τόσο "φτυσμένους"; Όχι ότι με καίει ιδιαίτερα αλλά για το γ@μώτο. Αγόρασα το συγκεκριμένο κινητό ΑΚΡΙΒΩΣ γι' αυτό και τελικά δεν το βλέπω να έρχεται.

 

Με εξαίρεση την άθλια αυτονομία δεν έχω κανένα παράπονο και ήδη είμαι στον 1,5 χρόνο πράγμα απίστευτο για εμένα.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, tiffany said:

Έχω το original Nord και ενώ παίρνω μηνιαίες αναβαθμίσεις δε διαβάζω πουθενά για την 12. Βέβαια δεν έχω ασχοληθεί ιδιαιτέρως αλλά ότι ειδήσεις μου δίνει το Oxygen Updater. Μπήκα να δω τι γίνεται με την Lineage που ήταν η τελευταία Custom ROM που ασχολήθηκα το 2017 και είδα ότι η συσκευή μου πλέον είναι EOL.

 

Μας έχει τόσο "φτυσμένους"; Όχι ότι με καίει ιδιαίτερα αλλά για το γ@μώτο. Αγόρασα το συγκεκριμένο κινητό ΑΚΡΙΒΩΣ γι' αυτό και τελικά δεν το βλέπω να έρχεται.

 

Με εξαίρεση την άθλια αυτονομία δεν έχω κανένα παράπονο και ήδη είμαι στον 1,5 χρόνο πράγμα απίστευτο για εμένα.

Θα την πάρει την 12, πριν το καλοκαίρι πιστεύω

Και στο 8αρι τώρα έχει αρχίσει και δίνεται η αναβάθμιση

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, suspect21 said:

Θα την πάρει την 12, πριν το καλοκαίρι πιστεύω

Και στο 8αρι τώρα έχει αρχίσει και δίνεται η αναβάθμιση

Μακάρι. Αν και τα πράγματα είναι δυσοίωνα όπως διαβάζω. Έχασε και αυτή το δρόμο της. Αποφάσισε να εξαργυρώσει την επιτυχία που είχε στους geeks και έγινε mainstream.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις αν και εφοσον το original Nord παρει την 12 θα ανοιξει και το 5g στη vodafone ?ειδα στο νημα για το 8 οτι τα παιδια γραφουν μετα την 12 ανοιξε και το 5g.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 31/3/2022 at 6:24 ΜΜ, kokosxa said:

γνωριζει κανεις αν και εφοσον το original Nord παρει την 12 θα ανοιξει και το 5g στη vodafone ?ειδα στο νημα για το 8 οτι τα παιδια γραφουν μετα την 12 ανοιξε και το 5g.

καλά ας είναι πρώτα απ όλα απροβλημάτιστη η 12αρα(οχι όπως ειναι τώρα η 11αρα, καθε ενημέρωση και προσευχή) και ας μην εχει 5G.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, από αύριο θα είμαι κάτοχος του one plus nord ce 5g. Είμαι σε cosmote με το mi 11 lite 5g ne και παίζει κανονικά το 5g. Στο άλλο τηλέφωνο θα παίζει η θα πρέπει να κάνω κάτι? Κάπου έχω μπερδευτεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ηρθε σε κανεναν με το original η  12 ?μου εβγαλε το Oxygen updater χθες οτι ξεκινησε και στα ΕU.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...