Jump to content

OnePlus Nord series


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην ιστοσελίδα της εταιρείας το 8/128 έχει €439 και το 12/256 €539. Λίγο ποίο ακριβό απ'ότι έλεγαν αλλά πάλι είναι φθηνό για αυτά που προσφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Το ψηνω πολυ ασχημα. Περιμενω το Poco f3 απο banggood, αλλα θα το πουλησω αμεσως, δε θα το ανοιξω.

Σε σχεση με το oneplus8t δε βλεπω τρελες διαφορες. Αν παιξει και καλο κουπονι απο Κινα στα 350 θα ειναι κορυφαια αγορα! Απλα σιγουρα θελει να περιμενω κανα μηνα απο τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κ εγώ προχθές το Nord 8/128 αγορά πριν 2 μήνες από Κωτσόβολο..μπαίνω ρυθμίσεις δικτύου κ δεν έχει επιλογή 5g.. μόνο μέχρι 4g!! Περίεργο γιατί αν κ ακόμη να μην το έχει πιστοποιήσει η cosmote θα έπρεπε σαν συσκ8να είχε επιλογή 5g. Η κάρτα έχει ενεργοποιηθεί κ είχε δουλέψει σε άλλα 5g κινητά..τι φταίει??
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κ εγώ προχθές το Nord 8/128 αγορά πριν 2 μήνες από Κωτσόβολο..μπαίνω ρυθμίσεις δικτύου κ δεν έχει επιλογή 5g.. μόνο μέχρι 4g!! Περίεργο γιατί αν κ ακόμη να μην το έχει πιστοποιήσει η cosmote θα έπρεπε σαν συσκ8να είχε επιλογή 5g. Η κάρτα έχει ενεργοποιηθεί κ είχε δουλέψει σε άλλα 5g κινητά..τι φταίει??

 

Το έχω γράψει και σε προηγούμενες σελίδες, δεν αρκεί να το υποστηρίζει ο πάροχος σαν συσκευή, αλλά η 1+ έχει μια "λίστα" με ποια 5G δίκτυα βλέπει.

Σε επικοινωνια μου με την κοσμοτε ο ενας εριχνε το μπαλάκι στον άλλο για την υποστήριξη.

Αν θες να δεις 5G υπάρχει οδηγός για το 8Τ που φαίνεται οτι λειτουργεί και για το Nord αλλά με δική σου ευθύνη πάντα για το οτιδήποτε προκύψει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με τα 390 που εχει το 8t απο banggood, το Nord 2 σε ποια τιμη αξιζει να το αγορασει κανεις απο το συγκεκριμενο καταστημα; 350 ή πιο κατω; Αλλιως δεν αξιζει σε σχεση με το 8t.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει και σε προηγούμενες σελίδες, δεν αρκεί να το υποστηρίζει ο πάροχος σαν συσκευή, αλλά η 1+ έχει μια "λίστα" με ποια 5G δίκτυα βλέπει.

Σε επικοινωνια μου με την κοσμοτε ο ενας εριχνε το μπαλάκι στον άλλο για την υποστήριξη.

Αν θες να δεις 5G υπάρχει οδηγός για το 8Τ που φαίνεται οτι λειτουργεί και για το Nord αλλά με δική σου ευθύνη πάντα για το οτιδήποτε προκύψει.

Για το 8Τ το global version από banggood σε γνωστό μου, το 5G λειτουργεί κανονικά χωρίς να κάνει το παραμικρό, ούτε πείραγμα, ούτε τοποθέτηση sim σε άλλο συμβατό κινητό, ούτε τηλεφωνική επικοινωνία ή SMS με Cosmote, αυτά αρχές Ιουλίου. Η κάρτα πριν δούλευε σε ένα Redmi Note5.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Για το 8Τ το global version από banggood σε γνωστό μου, το 5G λειτουργεί κανονικά χωρίς να κάνει το παραμικρό, ούτε πείραγμα, ούτε τοποθέτηση sim σε άλλο συμβατό κινητό, ούτε τηλεφωνική επικοινωνία ή SMS με Cosmote, αυτά αρχές Ιουλίου. Η κάρτα πριν δούλευε σε ένα Redmi Note5.

 

Δικό μου λάθος, για το 8 προ ηταν το όλο θέμα.

https://forums.oneplus.com/threads/oneplus-nord-5g-network-missing.1310633/

Για το 8Τ θα σε γελάσω, φίλος με vodafone νομίζω εξακολουθεί να μην εχει 5G.

 

Προσωπικά πάντως, δεν είναι κάτι που με απασχολεί. Οκ το πλήρωσα αλλά καλύτερα να κρατάει παραπάνω η μπαταρία.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω αλλάξει πάρα πολλές συσκευές τελευταία κ κάποιες ,5g , με ξενερώνει λίγο το όλο θέμα που δεν το έχουν δώσει ακόμα σε αυτό το κινητό.. αλλά στα 250 € που το πήρα νομίζω είναι καλά..2 μηνών..
Link to comment
Share on other sites

Ωραια η Οneplus...

 

Για Γερμανια το Nord 2 - 8 GB με δωρο stadia, τιμη 399 Link

 

Και για Ελλαδα το ιδιο χωρις stadia, τιμη 439 ... LINK

 

:mad::mad::mad:

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σου κάνει εντύπωση;

και στο πρωτο νορδ κατι αντίστοιχο ειχε γινει με διαφορετική τιμη και νομιζω τα ακουστικα μαζι.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σου κάνει εντύπωση;

και στο πρωτο νορδ κατι αντίστοιχο ειχε γινει με διαφορετική τιμη και νομιζω τα ακουστικα μαζι.

 

Δεν το ειχα δει... ειχα παρει το προηγουμενο τηλ μεσω γερμανιας και εκανε 3 βδομαδες να ερθει απο εκει με την @#$%$DHL και δεν ηθελα να ξαναμπλεξω, αλλα παλι απο κει συμφερει...

Με το Nord 2 / 6 GB τι γινεται, θα το δουμε αραγε επισημα προς τα εδω (Ευρωπη) η μονο Κινα παραγγελια?

 

Επισης εαν παραγγειλω απο την επισημη σελιδα, ποσο καιρο θα κανει να ερθει το κινητο?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειχα δει... ειχα παρει το προηγουμενο τηλ μεσω γερμανιας και εκανε 3 βδομαδες να ερθει απο εκει με την @#$%$DHL και δεν ηθελα να ξαναμπλεξω, αλλα παλι απο κει συμφερει...

Με το Nord 2 / 6 GB τι γινεται, θα το δουμε αραγε επισημα προς τα εδω (Ευρωπη) η μονο Κινα παραγγελια?

 

Επισης εαν παραγγειλω απο την επισημη σελιδα, ποσο καιρο θα κανει να ερθει το κινητο?

Καλησπέρα φίλε μου, μπορεί κάποιος να πάρει το τηλέφωνο μέσω του γερμανικού σάιτ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, μπορεί κάποιος να πάρει το τηλέφωνο μέσω του γερμανικού σάιτ;

 

πρεπει να εχεις καποιον στη γερμανια να το παραγγειλει και μετα να στο στελει...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Πολλη γκρινια για προβληματα στο -Forum- της Oneplus για το Nord 2 ... Μαλλον θα χρειαστει καιρο και update για να στρωσει κι αυτο...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Πολλη γκρινια για προβληματα στο -Forum- της Oneplus για το Nord 2 ... Μαλλον θα χρειαστει καιρο και update για να στρωσει κι αυτο...

Καλησπέρα, πρώτα να ευχαριστώ για την απαντήσει όσο αναφορά το γερμανικό σαιτ. Επίσης συμφωνώ και εγώ ότι υπάρχει πολύ γκρίνια, αλλά μου κάνει εντύπωση ότι στα διάφορα βίντεο που ανεβάζουν ή στα διάφορα σάιτ, συμπεριλαμβανομένου και των ελληνικών, δεν λένε το παραμικρό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα του έχει έρθει σε κανένα η καινούργια αναβάθμιση; Για nord

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σήμερα το πρωί την πέρασα, διαφορά δεν είδα σε κάτι προς το παρόν.

Νομίζω πλέον δεν θα υπάρξουν και νέα πράγματα, πιθανότατα θα στρώνουν το 2 τώρα

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους παιδια και καλως σας βρηκα με το Nord 5G(ερχομενος απο Poco F3)ανταλλαγη το εκανα μαζι με χρηματικη διαφορα.Θελω να ρωτησω κατι..ο τυπος μου εδωσε τον δικο του φορτιστη τον δικο του(30Watt) αλλα με καλωδιο Type-C απλο το οποιο δεν μου βγαζει ενδειξη Warp Charge.Μπορει να μου ποσταρει καποιο παιδι το καλωδιο που πρεπει να παρω το σωστο?Ευχαριστω πολυ

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος και γω απο ανταλλαγη με Poco F3..ιδανικο μεγεθος για μενα σαν κινητο με ομορφες φωτογραφιες και ενα Oxygen να πεταει..πολυ ευχαριστημενος

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus Nord

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...