Jump to content

OnePlus Nord series


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ άρχισα να το απενεργποιω το βράδυ,εκτός από τις μέρες που εφημερεύω..μιας και το ξυπνητήρι δουλεύει και έτσι.

Έχω δει βελτίωση πάντως της μπαταρίας.Χθες ήρθε και η τελευταία ενημέρωση...

 

Sent from my AC2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κάτοχος και εγώ τής συσκευής εδώ και τρεις μέρες με το εξής πρόβλημα,το βράδυ με όλα κλειστά η συσκευή έχει τρελό drain battery , χάνει ένα 15%-20% σε μερικές ώρες,από τι διάβασα στο xda το έχουν αρκετοί αυτό το θέμα ισχύει;Μηπως μου διαφεύγει κάποια ρύθμιση κάτι να απενεργοποιήσω; Στα στατιστικά δεν βγάζει κάτι.

 

Γενικότερα το % της μπαταρίας ακόμα δεν είναι και ότι πιο έμπιστο, είναι καινούρια η μπαταρία, δώστης καμια εβδομάδα ακόμα φορτίσεων κλπ.

Εγω χοντρικά με wifi ανοιχτό το βράδυ πέφτει κοντά στο 5-7%, βέβαια εκεί που το αφήνω τη νύχτα είναι λίγο περίεργο το σήμα κιόλας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ άρχισα να το απενεργποιω το βράδυ,εκτός από τις μέρες που εφημερεύω..μιας και το ξυπνητήρι δουλεύει και έτσι.

Έχω δει βελτίωση πάντως της μπαταρίας.Χθες ήρθε και η τελευταία ενημέρωση...

 

Sent from my AC2003 using Tapatalk

 

Δουλεύει το ξυπνητήρι με κλειστή συσκευή; ενδιαφέρον. Τόσα χρόνια ήμουν με android one και πιο πριν με windows phone που δεν γινόταν.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ελαφρώς off-topic αλλά όπως και να έχει, είναι σημαντικό νέο

 

OnePlus co-founder Carl Pei leaves company

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα το % της μπαταρίας ακόμα δεν είναι και ότι πιο έμπιστο, είναι καινούρια η μπαταρία, δώστης καμια εβδομάδα ακόμα φορτίσεων κλπ.

 

Εγω χοντρικά με wifi ανοιχτό το βράδυ πέφτει κοντά στο 5-7%, βέβαια εκεί που το αφήνω τη νύχτα είναι λίγο περίεργο το σήμα κιόλας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Δουλεύει το ξυπνητήρι με κλειστή συσκευή; ενδιαφέρον. Τόσα χρόνια ήμουν με android one και πιο πριν με windows phone που δεν γινόταν.

Nαι δουλεύει!

 

Sent from my AC2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις περι μπαταρίας.

Η συνηθισμένη μου χρήση είναι κάθε βράδυ φόρτιση, το πρωί βγαίνει απο την πρίζα κατα τις 6:15 και θα μπει το βράδυ κατα τις 22:00 η κάπου εκεί.

Εχω την εντύπωση, ότι με φουλ χρήση τη μέρα δεν την βγάζει. Απο εκεί που κάθεται με πχ 95% σε μισή ώρα μπορεί να έχει πάει στο 91% και απο 91 σε 85% να θέλει άλλες 3 ώρες χωρίς πολλά πολλά.

Σε αυτά να πω ότι υπάρχει συνδεδεμένο ρολόι οπότε BT+GPS είναι ανοιχτά όταν είμαι έξω.

χτες βγήκε απο την πριζα στο 100% γύρω στις 17:15 και ηταν με ανοιχτά δεδομένα,bt,gps μέχρι τη 1 το βράδυ όπου και γύρισα με 74%. Τερμα μέτρια χρήση, λίγο μουσική λίγο youtube, καμιά 15αρια φωτογραφίες με νύχτα.

 

Είτε κάτι καταναλώνει μπόλικο είτε δεν έχουν φτιάξει ακόμα τη συσκευή να μην πίνει. Αφήνω ένα μικρό ενδεχόμενο να μην έχει στρώσει η μπαταρία πλήρως εδώ και περίπου 1,5 μήνα μιας και ζήτημα να έχει πάει πχ στο 15% 2 φορές απο τότε. Συνήθως μπαίνει στην πριζα στο 65% το βράδυ. Αυτές τις μέρες προσπαθώ να το αδειάζω όσο γίνεται αλλά δυστυχώς πρέπει να βρίσκομαι και εκτός σπιτιού οπότε αναγκαστικά πάλι θα μπει στην πρίζα για παν ενδεχόμενο.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις περι μπαταρίας.

Η συνηθισμένη μου χρήση είναι κάθε βράδυ φόρτιση, το πρωί βγαίνει απο την πρίζα κατα τις 6:15 και θα μπει το βράδυ κατα τις 22:00 η κάπου εκεί.

Εχω την εντύπωση, ότι με φουλ χρήση τη μέρα δεν την βγάζει. Απο εκεί που κάθεται με πχ 95% σε μισή ώρα μπορεί να έχει πάει στο 91% και απο 91 σε 85% να θέλει άλλες 3 ώρες χωρίς πολλά πολλά.

Σε αυτά να πω ότι υπάρχει συνδεδεμένο ρολόι οπότε BT+GPS είναι ανοιχτά όταν είμαι έξω.

χτες βγήκε απο την πριζα στο 100% γύρω στις 17:15 και ηταν με ανοιχτά δεδομένα,bt,gps μέχρι τη 1 το βράδυ όπου και γύρισα με 74%. Τερμα μέτρια χρήση, λίγο μουσική λίγο youtube, καμιά 15αρια φωτογραφίες με νύχτα.

 

Είτε κάτι καταναλώνει μπόλικο είτε δεν έχουν φτιάξει ακόμα τη συσκευή να μην πίνει. Αφήνω ένα μικρό ενδεχόμενο να μην έχει στρώσει η μπαταρία πλήρως εδώ και περίπου 1,5 μήνα μιας και ζήτημα να έχει πάει πχ στο 15% 2 φορές απο τότε. Συνήθως μπαίνει στην πριζα στο 65% το βράδυ. Αυτές τις μέρες προσπαθώ να το αδειάζω όσο γίνεται αλλά δυστυχώς πρέπει να βρίσκομαι και εκτός σπιτιού οπότε αναγκαστικά πάλι θα μπει στην πρίζα για παν ενδεχόμενο.

Η μπαταρία ήταν επιεικώς απαράδεκτη, δυστυχώς μετά από 4 μέρες συμβίωσης το έδωσα, η συσκευή έχει θέμα με την αναμονή εκεί έχανε τραγικά και βλέπω έχει αναφερθεί πολλάκις στο εξωτερικό το συγκεκριμένο θέμα, αυτό που έχω καταλάβει πάντως είναι ότι δεν συμβαίνει σε όλους τους χρήστες και αυτό είναι το πιο περίεργο. https://forums.oneplus.com/threads/op-nord-battery-issue.1270441/

 

Στάλθηκε από το LIO-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γeia και από εμένα

Σήμερα το πήρα από κοτσοβολο

Αυτό το μπλε - πράσινο χρώμα στην έκδοση 12-256

Καιρό είχα να πάρω oneplus

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αν και δε θα κάτσει και πολύ καιρό!! Έτσι την παθαίνουν όλα ! Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Πήρα και εγώ το κινητό από κωτσοβολο με την προσφορά. Το κοιτούσα από όταν βγήκε γιατί μου άρεσε πολύ εξωτερικά και ήθελα να δοκιμάσω oneplus.

Πείτε μου αν μπορεί κάποιος κάποιο καλό tempered glass για να πάρω.

Και επίσης για ακουστικά να πάω στα one plus bullets η δεν αξίζουν τα 30-35 ευρώ και να πάρω κάτι φθηνότερο;

Link to comment
Share on other sites

θες τζαμι οπωσδήποτε; έχει τρομερά καλή ζελατίνα η συσκευή.

Τζάμι μόνο απ έξω και πάλι δεν εχω βρει κάτι αξιόλογο, εδω πέρα όσο κ αν έχω ψάξει δεν υπάρχει τίποτα.

Υποψιν, σε περίπτωση tempered η αλλης προστασίας στην οθόνη, γράφει να περαστεί πάλι το δακτυλικο!

 

Αν έχεις ήδη ακουστικά, πάρε εναν αντάπτορα απο type c σε 3.5mm και καθάρισες. Προσωπικά πήρα ένα samsung που βρήκα και κάνει δουλειά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο μπαταρία πάντως, κλάμα η συσκευή.

Χτες το εβγαλα απο τη φόρτιση στις 3 το μεσημέρι, gps,bt για το ρολόι, δεδομένα ανοιχτά και μέχρι τις 5 χωρίς χρήση η μπαταρία στο 94%.

Χρειάστηκα μετά hotspot μέχρι τις 10 το βράδυ, το κινητό ούτε να του έχω ανάψει οθόνη όλες αυτές τις ώρες, μπαταρία 65%.

 

Ευτυχώς που έχει γρήγορη φόρτιση να λέμε.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βελτιωθεί η μπαταρία με κάποιο update. Τζαμι θέλω σε περίπτωση που πέσει να μην σπάσει η οθόνη, είναι και ψυχολογικό θέμα βέβαια (πάντα είχα σε όλα τα κινητα περασμένο από την πρώτη μέρα). Ακουστικά έχω μόνο κάτι παλια που τα είχα πάρει 10 ευρώ. Αντάπτορας έχω από προηγούμενο κινητό. Αξίζει να πάρω αλλά η δεν θα δω διαφορά;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η συσκευή ΔΕΝ έχει DAC ήχου, θα πρέπει να πάρεις ακουστικά που έχουν τον ενισχυτή μέσα οπότε πριν αγοράσεις, ψάξε ποιά έχουν κ ποια οχι. ΠΧ τα δικά τους έχουν, και το γράφει και μέσα.

Κάτι samsung akg type c απο το Note10-S20 που σύνδεσα δεν τα έβλεπε καν.

Για την μπαταρία δεν ξέρω αν θα βελτιωθεί, μέχρι στιγμής αν κάνεις βαριά χρήση(δεδομένα έξω,90ΗΖ οθονη,gaming) θα χρειαστείς φόρτιση μέσα στη μέρα 100%.

Αν θες να γλυτώσεις απο όλα αυτα πχ χτυπα xiaomi airdots με 15-20€ που τα κάνουν όλα, ίσως σε απογοητεύσει λίγο το μικρόφωνο τους.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, μάλλον για τα xiaomi θα πάω. Για μπαταρία εντάξει λογικά θα χρειάζομαι power bank αλλά το έχω συνηθίσει τόσα χρόνια. Μόνο το mate 10 pro μου έβγαζε όλη τη μέρα και αυτό μόνο τον πρώτο 1-1.5 χρόνο. Μετά έπεσε πολύ η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τα xiaomi είναι εξαιρετικά, μόνο στον ανοιχτό χώρο δεν έχουν καλό noise cancelation,σε κλειστούς χώρους δίχως πολυκοσμία και ειδικά στην μουσική είναι εξαιρετικά! Τα έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος...προτίμησε φυσικά τα basic S.!!..αυτά έχω

https://www.skroutz.gr/s/23897497/Xiaomi-Mi-True-Wireless-Earbuds-Basic-S-Μαύρο.html

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σε οποιον εχει αγοράσει απο Κότσο

 

Η retail συσκευασια ειναι ετσι:

d3GdEdw.png

 

ή πανε να μου πασαρουνε ανοιγμενη/refurbished και πανε καρφι για μηνυση για εξαπάτηση;

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/24636878/3MK-Flexible-Tempered-Glass-OnePlus-Nord.html

 

 

Εγώ πήρα αυτό και μου άρεσε.ευκολη εφαρμογή.επισης επειδή έχει δύο κάμερες μπροστά,είναι σχεδόν αδύνατο να βάλεις το τζαμί στραβά

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σε οποιον εχει αγοράσει απο Κότσο

 

 

 

Η retail συσκευασια ειναι ετσι:

 

d3GdEdw.png

 

 

 

ή πανε να μου πασαρουνε ανοιγμενη/refurbished και πανε καρφι για μηνυση για εξαπάτηση;

Έτσι είναι, έχουν βάλει επιπλέον στα ελληνικά το manual.

Κανονικά σφραγισμένο είναι πάντως

 

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/24636878/3MK-Flexible-Tempered-Glass-OnePlus-Nord.html

 

 

Εγώ πήρα αυτό και μου άρεσε.ευκολη εφαρμογή.επισης επειδή έχει δύο κάμερες μπροστά,είναι σχεδόν αδύνατο να βάλεις το τζαμί στραβά

 

Με την διαφορά ότι αυτό δεν ειναι tempered 9H αλλά 7Η, δηλαδή μια πιο σκληρή ζελατίνα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και σε μένα έτσι ήταν η συσκευασία ναι, απο κώτσο.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να εμφανίζεται ο καιρός μόνιμα στην ambient display;

μονο τις πρωινές ώρες το έχω πετύχει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Το zen mode δεν μπορούμε πλέον να το ενεργοποιήσουμε με φυσιολογικό τρόπο; Ή πρέπει να πηγαίνουμε μέσω Λαμίας;

 

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις ραντομ διαγραφες δεδομενων υπαρχει ακομα η διορθωθηκε? Γιατι ειναι τεραστιο θεμα αν υπαρχει ακομα, σκεφτομαι να παρω το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Το zen mode δεν μπορούμε πλέον να το ενεργοποιήσουμε με φυσιολογικό τρόπο; Ή πρέπει να πηγαίνουμε μέσω Λαμίας;

 

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχει στην κουρτίνα ειδοποιήσεων σαν εικονίδιο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο με τις ραντομ διαγραφες δεδομενων υπαρχει ακομα η διορθωθηκε? Γιατι ειναι τεραστιο θεμα αν υπαρχει ακομα, σκεφτομαι να παρω το κινητο

 

έχω περάσει την τελευταία ενημέρωση εδώ και 2 εβδομάδες νομίζω, πρόβλημα κανένα μέχρι στιγμής.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus Nord

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...