Jump to content

OnePlus Nord series


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβγαλαν και ανακοίνωσή ζητώντας συγγνώμη. Δεν περίμεναν τέτοια ανταπόκριση και κάνουν οτι μπορούν για να αυξήσουν την παραγωγή...
Link to comment
Share on other sites

Χθες είχανε (oneplus store) bundle στα 449€ με δώρο τα bullets και μια θήκη sandstone black, αλλά... out of stock!

Μπήκα στο chat και μίλησα με έναν υπάλληλο, ρώτησα για το πότε θα είναι διαθέσιμο,;; απάντησε ότι δεν έχει κάποια πληροφορία, ρώτησα εάν μπορώ να κλείσω το bundle με τα δώρα μου απάντησε ότι δεν ξέρει για πόσο θα ισχύει και ότι δεν γίνεται "κράτηση" με νευρίασε και αυτός και το έκλεισα.

Ο κωτσοβολος είναι για τα ανάθεμα.... τέλεια...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μήνυμα από τον Κωτσόβολο... :worry:

 

" Θα Θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η παραγγελία σας ( χχχχχχ: τα Buds & η μαύρη Θήκη του Nord) θα καθυστερήσει λόγω

αναβολής παραλαβής από τον Προμηθευτή. Κάνουμε ότι ειναι δυνατόν προκειμένου να παραλάβουμε τα προϊόντα το συντομότερο.

Μόλις παραληφθούν θα σας ενημερώσουμε.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση."

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μήνυμα από τον Κωτσόβολο... :worry:

 

 

 

" Θα Θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η παραγγελία σας ( χχχχχχ: τα Buds & η μαύρη Θήκη του Nord) θα καθυστερήσει λόγω

 

αναβολής παραλαβής από τον Προμηθευτή. Κάνουμε ότι ειναι δυνατόν προκειμένου να παραλάβουμε τα προϊόντα το συντομότερο.

 

Μόλις παραληφθούν θα σας ενημερώσουμε.

 

Ευχαριστούμε για την κατανόηση."

 

 

 

:(

Και σε εμένα.. Αν και το κινητό πιο πολύ με καίει. Τουλάχιστον το κινητό το έχω σε ξεχωριστή παραγγελία.

Αν και δεν βλέπω πριν τον Οκτώβριο να το έχω στα χέρια μου...

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο site πάντως γράφει ship within 4 days. Άρα λογικά σιγά-σιγά ίσως να υπάρχει διαθεσιμότητα.
Link to comment
Share on other sites

Για θήκη, υπάρχει σκρουτζομάγαζο, που φέρνει τις επίσημες στην τιμή που τις αγοράζεις απο 1+ εξωτερικού. Δεν λεω ονομα μη γινει διαφήμιση, αυτη τη στιγμή έχει ομως διαθέσιμη ΜΟΝΟ τη μπλέ και 2 spigen.

Ρωτήστε αν θέλετε τη μαύρη πότε περιμένουν παραγγελία.

Υποψιν όμως δεν φέρνουν πολλά κομμάτια. Εγώ μόλις είδα οτι έγινε διαθέσιμο πετάχτηκα μιας και είμαι σχετικά δίπλα και είχε όλες κ όλες 2 μαύρες.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Shipped within 13 days...

Με δώρα τα bullets και θήκη.... (που δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα)

Με τρώει το χέρι να προχωρήσω... και να αποχαιρέτησω το huawei p20 pro...

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά μέχρι τώρα.

Αν και τη μπαταρία τη περίμενα λίγο καλύτερη.

Επίσης η έλλειψη not led εξακολουθεί να ενοχλεί.

Ένα ακόμα θετικό είναι ότι πιάνει , WiFi πολύ καλύτερα από το 3αρι.

 

Sent from my AC2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά μέχρι τώρα.

Αν και τη μπαταρία τη περίμενα λίγο καλύτερη.

Επίσης η έλλειψη not led εξακολουθεί να ενοχλεί.

Ένα ακόμα θετικό είναι ότι πιάνει , WiFi πολύ καλύτερα από το 3αρι.

 

Sent from my AC2003 using Tapatalk

 

Πόσο πάει η μπαταρία δηλαδή;

399€ το onyx Grey στο public. gr

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σε αναμονή είναι φανταστική.

Αναλόγως την χρήση πέφτει όμως, δεν μιλάω για gaming.

Αυτό που παρατηρώ όμως είναι οτι μέρα με την ημέρα κάνοντας τα ίδια μπορεί να αδειάσει πιο γρήγορα απο άλλες φορές.

Σε γενικές γραμμές πάντως, απο το πρωί που φεύγω μέχρι περίπου τέτοια ώρα, ξεχνάω να δω το ποσοστο μπαταρίας.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

ακύρωσα την παραγγελία από κωτσόβολο γιατί δεν έβλεπα φως και έριξα στο public που έχει το γκρι 256gb στα 399€. Με απαλλαγή ΦΠΑ μου έβγαινε 25€ παραπάνω. Οπότε κάτι η άμεση παράδοση κάτι η καλύτερη έκδοση έκανα την αλλαγή. Για να δούμε. Λέει παράδοση έως Δευτέρα.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μακάρι να πάρετε απο πάμπλικ στα 399 το 256αρι, νομίζω είναι καλύτερο deal απο τα 361€ του κώτσου για το 128αρι (αν παραλάμβανε κανείς ποτέ)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με παραγγελία (Κοτσοβολος) στις 2/9, το δικό μου γκρί 128gb, είναι στην μεταφορική πλεον και άρα έρχεται αύριο λογικά.. (Αθήνα)
Link to comment
Share on other sites

εγώ χθες έκανα την παραγγελία στο πάμπλικ και σήμερα μου ήρθε μήνυμα ότι αποστάλθηκε, οπότε λογικά ή αύριο ή δευτέρα θα το έχω. Στο κωτσόβολο που πήρα να την ακυρώσω μου είπε ότι δεν υπάρχει καθόλου απόθεμα και δεν ήξερε καν πότε θα έρθει, λογικά μέσα οκτώβρη θα παραλάμβανα αν την άφηνα.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είμαι 20 h από τη τελευταία πλήρη φόρτιση,από χθες το βράδυ δηλαδή.3 h screen on.

Χρήση μέτρια .Αρκετές κλήσεις πολύ Tapatalk .Καθόλου παιχνίδια.Και εχω ακόμα 40% μπαταρία.

 

Sent from my AC2003 using Tapatalk

536a0cc2576e61a1fa00d2cfbf5a6e6a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κριμα, 3 ωρες sot και μπαταρια 40%;;;; ασχημα, εαν βαλουμε οτι περίπου 11-12% ειναι 1 ωρα sot επρεπε να ειναι 65%

 

Μάλλον προσπέρασες οτι είναι 20 ώρες ανοιχτή η συσκευή, δεν είναι δυνατόν να λειτουργεί με αναθυμιάσεις μπαταρίας.

Μια χαρά είναι η αντοχή του.

είμα στις 15 ώρες μετά την πλήρη φόρτιση, φουλ wifi,BT+GPS λόγω ρολογιού, και γύρω στις 2 ώρες ανοιχτά δεδομένα (4G+) χωρίς όμως να είναι ανοιχτή η οθόνη. Πρέπει να έχω μιλήσει χοντρικα΄50 λεπτά στο τηλέφωνο και έχω ακόμα 67% υπόλοιπο.

Φωτεινότητα στο αυτόματο.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

4αρα μπαταρία με amoled οθόνη και 90Hz ρυθμό ανανέωσης. Δεν νομίζω πως μπορούμε να περιμένουμε πολλά περισσότερα...
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα σήμερα από public το 12/256 2 μέρες μετά την παραγγελία. Πραγματικά πολύ γρήγορα. Θα πω αργότερα εντυπώσεις.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μικρή είναι η 4αρα? Για τα 90hz το είχα ξεχάσει τελείως το έκλεισα αλλά δεν βλέπω τραγική διαφορά, θα το σε βάθος χρόνου εάν κάνει αξιόλογη διαφορά, για την amoled είναι άνευ ουσίας η διαφορά στην κατανάλωση σε ένα σωστά optimised hardware και σε περίπτωση χρήσης μαύρου θέματος κάνει και οικονομία στην μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Μικρή δεν είναι. Θα μπορούσε όμως να είναι λίγο μεγαλύτερη. Προσωπικά, μου βγάζει 1,5 μέρα. Όσο μου έβγαζε και το Poco f1...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από την οικογένειά της Xiaomi έρχομαι, αλλά πάντα με custom ROM το redmi note 8t με 4αρα με έβγαζε μέχρι το βράδυ 50 με 40 %υπόλοιπο μπαταρίας, με το Nord φτάνει στα 25 με 15% που είναι οριακό για μένα εάν χρειαστεί να παρατείνω την μέρα, σε κάθε περίπτωση κάθε βράδυ φόρτιζα και κάθε βράδυ φορτίζω.
Link to comment
Share on other sites

Πάλι μήνυμα από τον Κωτσόβολο ότι δεν είναι διαθέσιμο το τηλέφωνο...

Που να είχα κάνει και την παραγγελία αργότερα..

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα δύο θηκούλες για το Nord μου.

Συγκεκριμένα αυτές :

https://www.ebay.com/itm/For-Oneplus-Nord-Cover-Transparent-Silicone-Matte-Shockproof-Armor-Hard-PC-Case/293698438810?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=592507629871&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

την μαύρη και την λαδί.

 

Βασικά, μου έκανε εντύπωση ότι ήρθαν γρήγορα ! ( 3 εβδομάδες με απλό ταχυδρομείο )

Φαίνονται καλής ποιότητας καλύπτουν καλά ειδικά την πίσω κάμερα ,

μπροστά δεν διαφέρει σε κάλυψη με την διάφανη της oneplus.

έχει καλό κράτημα, λείο μεν αλλά δε γλυστράει.

εμφανισιακά είναι όμορφες (υποκειμενικό βέβαια). Θα ήθελα την πίσω πλευρά λίγο ποιο σκούρα ( είναι σκούρα διάφανη αλλά φαίνονται το χρώμα κινητού και τα λογότυπα )

 

Αυτά για κάποιον που ενδιαφέρεται...

 

Ως αναφορά την παραγγελία με τα Buds και την "μαμά" μαύρη θήκη από Κωτσόβολο... ΑΚΟΜΗ ΤΙΠΟΤΑ... :rolleyes::(

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα την προπροηγούμενη εβδομάδα ήρθε η https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B083G84HMW/ref=ppx_yo_mob_b_track_package_o0_img?ie=UTF8&psc=1

από Amazon. uk αλλά το κινητό μέσω του Κωτσόβολου το ακύρωσα...

Εάν κάποιος την θέλει 15€, όσο κόστισε με τα μεταφορικά, του την στέλνω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus Nord

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...